SDN Forum Hakkındaki Fikrim

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Siyaset konusunda, Spor konusunda, Din konusunda, ya da benzer FİKRE dayalı konularda muhabbetler uzun olur. KARŞIT fikirler daha çok olur. Karşıt Fikirlerin çok olması muhabbetin uzamasına neden olur. Muhabbet edilirken seviye korunursa muhabbetten "muhabbet" doğar! Seviye korunamazsa tartışmaya döner, tartışma becerilemezse "tartışma" olur.

Teknoloji konusuna gelince. Buradaki çoğu kişi zaten teknoloji seven, teknolojiyi bir şekilde takip eden insanlar. Ana teknoloji konularının yapısı gereği uzun uzadıya bir muhabbet doğmuyor.

Bir kaç istisna var elbet. Linux Windows tartışması. Android İos Symbian tartışmaları vs gibi.

Ama bunlar dışındaki konularda olay şu şekilde gelişiyor.

Yeni bir ürün çıkıyor. Tanıtımını okuyoruz. Hepimiz kendimizce iyi ya da kötü bir kaç yanını söylüyoruz fikrimizi söylüyoruz, donanımı, fiyatı, işlevselliği hakkında bir iki şey söylüyoruz ve bitiyor...

Yeni bir Fotoğraf makinesi hakkında ooo çözünürlüğü iyiymiş ama çok pahalı dedikten sonra bizi aynı konuya çekip ikinci mesajı atmamızı sağlayan bir neden olmuyor.

Aynı şekilde teknoloji konusunda çoğu kişi forumda aynı tarafta olunca bir konuya 3-5 kişinin yazdıkları bir birine benzer şeyler oluyor diğer kişiler de benzer şeyler düşündükleri için yazma gereği duymuyorlar okunup geçiyor.

Bu sadece Teknoloji konusunda böyle değil ki!

Müzik konusuna bak. Çoğu başlık 0 cevap... geri kalanı da 2-4 mesaj... O 2-4 mesaja da baksan "çok güzelmiş" ten ibaret. Çünkü ortada tartışılacak pek bir şey yok.
Kitap konusu daha beter. Açılan konuların % 90'ına cevap yazılmamış... Çünkü kitap konusunda kimse TARAF değil.

Şiir, Öykü, Deneme diye başlık var orada da konulara cevap veren yok!

Teknoloji konusu da böyle işte TARAF olunmayan teknoloji konularında uzun uzadıya muhabbet yok.

İnsanlar Teknolojiyi takip ediyor. Okuyor bilgilerini güncel tutuyor ama tartışacağı bir durum yok ki ortada uzun uzadıya yazmasını gerektiren!

Siyaset forumda yasaklandı... Teknoloji bölümü canlandı mı? Siyasete yazamıyorum bari teknoloji konusuna mı yazayım dedi üyeler?
Spor bölümünü kapatalım... İnsanlar spor konuşamıyoruz o zaman teknoloji konuşalım demezler. Gelirler SDN'e yeni açılmış teknoloji başlıklarını okurlar sonra çeker giderler.

Haa SDN Küçülsün... Sadece teknoloji konuşulsun diyorsan kapatılır Teknoloji dışında tüm bölümler sadece teknoloji başlıkları kalır.
Ama Emin ol teknoloji konuları canlanmaz mevcudu daha da düşer... Burada teknoloji dışındaki diğer konularda muhabbet etmek isteyenler ellerini ayaklarını çekerler onların da yazdığı 3-5 teknoloji cevabı da kaybolur.

İmzaladım ...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Şiddetli tartışma çıkmadıkça konulara dokunmuyoruz arkadaşlar :)

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Tartışmadıkça doğru fikir üretilmez

Nesta #13

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tartışma olmadan zaten kısıtlanıyoruz konular kapatılıyor burda herkez yaşça büyükler o kadarda gırtlak gırtlağa gelecek kadar tartışma olmaz bence .

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Nesta [URL=http://forum.shiftdelete.net/usertag.php?do=list&action=hash&hash=13 dedi ki:
#13[/URL]2186940]Tartışma olmadan zaten kısıtlanıyoruz konular kapatılıyor burda herkez yaşça büyükler o kadarda gırtlak gırtlağa gelecek kadar tartışma olmaz bence .

daha önce müdahale edilmediğinde tartışmalar çok kötü yerlere gitti. illa müdahale etmek için insanların birbirinin yakasına yapışmasını mı bekleyelim? arızalı mesajları ne kadar silsek de konulara kurallara aykırı mesajlar devam edildiği için konular bazen kapatılmak zorunda kalıyor. zaten elimizden geldiğince konuları açık bir şekilde tutuyoruz. biz de konuların kapatılmasından hoşnut olmuyoruz:)

yeni teknoloji kategorileri olmasını isteyen arkadaşlar. elbette biz de üyelere faydalı yeni bölümler olmasını isteriz. bu konuda her türlü öneriyi bekleriz:) yeni bölümler açılmalı demek yerine açılmasını istediğiniz bölümlerin adını söylerseniz daha faydalı olur :)

Nesta #13

Asistan
Reaksiyon puanı
0
daha önce müdahale edilmediğinde tartışmalar çok kötü yerlere gitti. illa müdahale etmek için insanların birbirinin yakasına yapışmasını mı bekleyelim? arızalı mesajları ne kadar silsek de konulara kurallara aykırı mesajlar devam edildiği için konular bazen kapatılmak zorunda kalıyor. zaten elimizden geldiğince konuları açık bir şekilde tutuyoruz. biz de konuların kapatılmasından hoşnut olmuyoruz:)

yeni teknoloji kategorileri olmasını isteyen arkadaşlar. elbette biz de üyelere faydalı yeni bölümler olmasını isteriz. bu konuda her türlü öneriyi bekleriz:) yeni bölümler açılmalı demek yerine açılmasını istediğiniz bölümlerin adını söylerseniz daha faydalı olur :)
Oyun bölümü ve Spor bölümü altına kategoriler eklenmeli ayrılmalı oyun bölümü çok küçük olmuş bence Football manageer /Cm serisi bölümü eklenebilir online oyunlar web tabanlı oyunlar bunlar eklenebilir . Spor bölümü yenilenip Spor un altına Klublerin her birinin bölümü olabilir Spor Bölümü - Galatasaray - Fenerbahçe - Trabzonspor - Beşiktaş - Bursaspor - Anadolu Klübleri - Dünyadan Futbol - Basketbol - Formula 1 - Diğer Spor Dalları tarzında olabilir . Eğitim bölümü eklenebilir Ygs/lys - kpss - üniversite bilgileri falan bunlarda olabilir üyelerimiz yararlanabilir böyle şeylerden .

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Nesta [URL=http://forum.shiftdelete.net/usertag.php?do=list&action=hash&hash=13 dedi ki:
#13[/URL]2187235]Oyun bölümü ve Spor bölümü altına kategoriler eklenmeli ayrılmalı oyun bölümü çok küçük olmuş bence Football manageer /Cm serisi bölümü eklenebilir online oyunlar web tabanlı oyunlar bunlar eklenebilir . Spor bölümü yenilenip Spor un altına Klublerin her birinin bölümü olabilir Spor Bölümü - Galatasaray - Fenerbahçe - Trabzonspor - Beşiktaş - Bursaspor - Anadolu Klübleri - Dünyadan Futbol - Basketbol - Formula 1 - Diğer Spor Dalları tarzında olabilir . Eğitim bölümü eklenebilir Ygs/lys - kpss - üniversite bilgileri falan bunlarda olabilir üyelerimiz yararlanabilir böyle şeylerden .

çok güzel olmuş öneri. eğitim bölümü eksik gerçekten.

birde Galatasaray Fenerbahçe diye ayrılsa çok iyi olabilir.

--- Mesaj Güncellendi ---

Görüşlerinizi bir bir not alıyorum arkadaşlar. Konuya cevap yazılmamasından dolayı ilgilenilmiyor diye düşünmeyin.

şu spor bölümü iyi olur gibi ayrılsa hem karışıklık olmaz,

ayrıca eğitim bölümü de ilgi çekici olabilir.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
#13[/URL]2187235]Oyun bölümü ve Spor bölümü altına kategoriler eklenmeli ayrılmalı oyun bölümü çok küçük olmuş bence Football manageer /Cm serisi bölümü eklenebilir online oyunlar web tabanlı oyunlar bunlar eklenebilir . Spor bölümü yenilenip Spor un altına Klublerin her birinin bölümü olabilir Spor Bölümü - Galatasaray - Fenerbahçe - Trabzonspor - Beşiktaş - Bursaspor - Anadolu Klübleri - Dünyadan Futbol - Basketbol - Formula 1 - Diğer Spor Dalları tarzında olabilir . Eğitim bölümü eklenebilir Ygs/lys - kpss - üniversite bilgileri falan bunlarda olabilir üyelerimiz yararlanabilir böyle şeylerden .

spor bölümüyle ilgil konu zaten vardı. orda görüşler belirtildi:)

oyun bölümüyle ilgili yapılması istenenler ile ilgili konu açabilirsiniz. orda diğer üyelerin fikirleri ve görüşleriyle bir sonuca varılır:)

eğitim bölümü zaten düşünülen bölümlerden biri ama şu anda içeriğinin tam olarak sağlanacağı konusunda şüphelerimiz var. bir bölümün açılabilmesi için önce içerik sağlanılacağına dair kanaat oluşmalı :)

bu arada yeni teknoloji bölümleri istiyoruz dendi ama istenen bölümlerin çoğu yine teknoloji dışı :D

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
spor bölümüyle ilgil konu zaten vardı. orda görüşler belirtildi:)

oyun bölümüyle ilgili yapılması istenenler ile ilgili konu açabilirsiniz. orda diğer üyelerin fikirleri ve görüşleriyle bir sonuca varılır:)

eğitim bölümü zaten düşünülen bölümlerden biri ama şu anda içeriğinin tam olarak sağlanacağı konusunda şüphelerimiz var. bir bölümün açılabilmesi için önce içerik sağlanılacağına dair kanaat oluşmalı :)

bu arada yeni teknoloji bölümleri istiyoruz dendi ama istenen bölümlerin çoğu yine teknoloji dışı :D

Siz şu problemleri bir halledin, eğitim konusunda benden tam destek size. Özellikle Türkçe ve Sosyal derslere yönelik özgün anlatımlar için mesai harcamaya hazırım. Siz yeter ki kaybolmaya yüz tutmuş kalitemizi geri getirin...

Nesta #13

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Siz şu problemleri bir halledin, eğitim konusunda benden tam destek size. Özellikle Türkçe ve Sosyal derslere yönelik özgün anlatımlar için mesai harcamaya hazırım. Siz yeter ki kaybolmaya yüz tutmuş kalitemizi geri getirin...
Sonuna kadar katılıyorum . Spor bölümü hakkındaki yorumu okudum yöneticiler istememiş ama üyeler istiyor yöneticilerin dedikler mi önemli oluyor .

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138

eskiye nazaran biraz pasiflik var belki. ama kalite kaybolmuş değil :) benim de hem bir sdn üyesi hem de mod olarak tek istediğim şey keyifli olarak forumda üyelerin paylaşım içinde bulunması :)

eğitim bölümü konusunda istekler yoğun olursa ve içerik olursa zaten açılmaması için bir sebep olmaz :)

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Bu kadar konuşuldu, bir sonuç çıkması gerek diye düşünüyorum.Yöneticilerin tüm bu yorumlardan bir şey çıkarıp açıklama yapması lazım değil mi?

Yani bu konunun uzaması gereksiz olur.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
eskiye nazaran biraz pasiflik var belki. ama kalite kaybolmuş değil :) benim de hem bir sdn üyesi hem de mod olarak tek istediğim şey keyifli olarak forumda üyelerin paylaşım içinde bulunması :)

eğitim bölümü konusunda istekler yoğun olursa ve içerik olursa zaten açılmaması için bir sebep olmaz :)

Kalite kayboldu demedim, kaybolmaya yüz tutmuş dedim. Önlem alınmazsa gidişat kötü. Biz şu anki durumda keyifli olarak ne paylaşım yapabiliyoruz ne de konulara katılabiliyoruz. Demek genel bir rahatsızlık var ki, bu konularla ilgili bir çok konu açılıyor. Yöneticilerde, "her şey yolunda, kuralları uyguluyoruz, iyi yapıyoruz, olması gereken bu zaten" gibi bir hava var. Kimse de düşünmüyor ki bu kurallar bu forum için uygun kurallar mı diye. elbruz sansür meselesine değinmiş. Sonuna kadar haklıdır. Elbette tartışma olacak. Bu tartışma eğer karşılıklı hakaretleşmeye, aşağılamaya, kutsal değerlere saygısızlığa doğru giderse müdahale edilir. Bu konudan tartışma çıkar diye konunun kapatılması sansürdür ve çelişkidir.

Eğitim konusunda isteğe bakılmaz. Böyesine popüler, google aramalarında üst sıralara çıkan bir siteye sahip bir vatan evladı, ülkesinde de en önemli sorun eğitimse, kendiliğinden bu bölümü açması gerekir zaten. Bölüm açılmadan da içeriğin olması zaten mümkün değil. Haksız mıyım?

Nesta #13

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu kadar konuşuldu, bir sonuç çıkması gerek diye düşünüyorum.Yöneticilerin tüm bu yorumlardan bir şey çıkarıp açıklama yapması lazım değil mi?

Yani bu konunun uzaması gereksiz olur.
Katılıyorum hocam şuraya gelip kaç kişi yorum yapmıştır fikir beyan etmiştir ben bi gelişme göremiyorum forumun gelişmesi istenmiyor mudur anlamadım gitti gerçekten .

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Eğitim konusunda bu sitenin sizden alabileceği çok şey olduğunu düşünüyorum. [MENTION=115737]Kurşun Kalem[/MENTION]

#13[/URL]2187301]Katılıyorum hocam şuraya gelip kaç kişi yorum yapmıştır fikir beyan etmiştir ben bi gelişme göremiyorum forumun gelişmesi istenmiyor mudur anlamadım gitti gerçekten .

Öyle düşünmeyin, hemen olacak diye bir şey yok ve fikirlerimizin kendileri tarafından masaya yatırılması gerekir.Her söylenen uygun olmayabilir.

Nesta #13

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğitim konusunda bu sitenin sizden alabileceği çok şey olduğunu düşünüyorum. @Kurşun Kalem

Öyle düşünmeyin, hemen olacak diye bir şey yok ve fikirlerimizin kendileri tarafından masaya yatırılması gerekir.Her söylenen uygun olmayabilir.

Peki hocam haklısınız .

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Eskiden Yeni Mesajlar diye arama yaptırdığım vakit, onca ilgi çekici konu görürdüm ve dalardım içlerine zaman nasıl geçiyor anlamıyordum... Şimdi ise arama yaptırdığımda hep aynı konuların dönüp durduğunu görüyorum, Forumları Okundu Kabul Et i daha çok kullanır oldum... Paylaşımda kısırlık var, üyeler paylaşım yapmak istemiyor sanki...

Nesta #13

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yönetim bu dediklerimizi dikkate alacağına inanıyorum :)

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu konu hakkında fikir beyan eden tüm arkadaşların yakınmaları kendi muhakemelerine göre haklıymış gibi görünse de, aslında bazı şeyleri kendimizde aramak, yani biraz oto kontrol yapmak neden bize zor geliyor?
Örneğin kendime değinirsem. ben neden banlanmıyorum?
Yaşım büyük, ağabey olduğum için mi?
Yoo..
Banlanmaya yöneltecek konularla muhatap olmazsanız banlanmazsınız.
Örneğin, devamlı tartışma çıkan Spor Forumu.
Dıştan dolduruşlarla rakiplerini sadece düşman gören bir zihniyete sahipseniz, ister istemez ipin ucunu kaçırırsınız.
Bu da bir anda başkalarına hakaret etmeye başladığınız bir noktaya gelir.
Banlanabilirsiniz.

Tartışmak gayet medeni bir davranıştır.
Zira dünyada nice insan varsa, o kadar da fikir var demektir.
Sizin fikirlerinizin yandaşlarını bulabileceğiniz gibi, çok büyük bir gerçek ki, karşıt fikirlere de rastlayacaksınız demektir.
Ama salt birileri karşıt düşüncede diye tartışma, kendi fikrini kabul ettirmek amaçlı hakarete dönüşmemelidir.
Her fikir saygıya layıktır.

Ama fikirlerin de belli bir bilgiyi yansıtması gerekmektedir.
Yarım yamalak bilinen bir bilgi uğruna fikir ileri sürmek ise akla yakın değildir.

Hal böyle olunca, tartışma da çıkar, hakaret de edilir.

Bunları yazmamın nedeni şu.

Ben bir bilgi aktarmak veya yazılan bir bilgiyi öğrenmek için bu forumu seçtim.
Tartışmak konusuna yatkın değilim. Özellikle fazla bilgim olmadığı konularda tartışmalara katılıp, fikir beyan etmek bana uymaz.
Özellikle Spor konusunda bir habere yorum yazıyorum. Bilgim varsa fikir beyan ediyorum.
Eğer beni ilgilendirmeyen şeyler varsa okuyup, geçiyorum.
Her yazılana mutlaka bir yanıt yazmak zorunluluğum yok.
Kimseyi rahatsız etmek eğilimde de değilim.
Sadece bilmediklerimi öğrenip, bilebildiklerimi veya öğrendiklerimi yazıyorum.

Bu durumda herkesle bahse girerim hiç bir mod veya yönetici beni asla banlayamaz.
Eğer ben banlanırsam, modlarda gerçekten kötü niyet arayabilirsiniz.

:D

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
forumculuk 2006 dan sonra ölmeye başladı insanlar facebook a yönlendi forum kullanmayı bile bilmiyorlar artık geçenlerde açtığım yeni formum için facebook u kullanıyorum bi kaç kıza söyledim üye oldular güç bela ee şimdi nasıl konu açıcam diyorlar forumculuk kültürü öldü artık bu shiftdelete için de geçerli başka siteler içinde bugun r10 da bile konudan çok yardım imdat mesajları kaynıyor çözüm yolu bana göre yok varsada çok zor bir ihtimal

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
forum zamanında çok hata yaptı birbirini tanıyan üyeler arasında geyik dönüyodu buda beni uzaklaştırdı

Reaksiyon puanı
2,146
Nestadan yapılan alıntılarda bi sorun var :D:D # karakteri mi acaba sorun

Reaksiyon puanı
10,325
#13[/URL]2187390]Yönetim bu dediklerimizi dikkate alacağına inanıyorum :)

Nestadan yapılan alıntılarda bi sorun var :D:D # karakteri mi acaba sorun

bir deneme yapayım dedim, sahiden bir sorun var mı diye! :)

evet, haklısın [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] usta, sahiden sorun varmış! :)

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Spor konularından daha fazla populer olan da ajdar şahmadarmıdır şahdamarmıdır nedir :D yüzlerce belkide binlerce konudan daha popüler :D

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
muhterem abim, keşke sorun sadece banlanma olsaydı!
o takdirde konu bu kadar sayfalar doldurmazdı.
Dostum banlanma bence en onur kırıcı eylem. Onun dışında daha neler var anlayamadım. Modlar odaya çekip, işkence filan mı yapıyorlar da benim haberim yok? :D
Forum teknolojiden magazine kayıyor diyorsan onda hemfikiriz.
Ama ben yine de konuya daha global bakıyorum.
Zaten dünya medyası çoktan magazin medyası olmadı mı?
İnsanları boş işlerle eğlendirip, çoğu önemli şey hasır altı edilmiyor mu?
Bu forumda durum farklı, magazin var ama seçenek de var.
Beğenmediğin bölümlere girme.
Ben şahsen öyle yapıyorum.

Nick.Rey

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bölüm istekleri vardı eğitim spor bölümü büyüme gibi noldu acaba ?

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Eğitim bölümü askıya alınıp onun yerine istek üzerine ingilizce bölümü açıldı.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
editörler olarak ofis içinden foruma eskisinden daha fazla katılma kararı aldık.

Le'Cola United

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Boş bir forum olduğunu inkar etmeyin. Ne şöyle karşıya konulup geyik yapılacak insan var nede adam akıllı tartışma yapılacak biri. İnsanlar kendilerini ciddi olduğunu zannediyor fakat ciddi olupta ortaya koyacakları bir şey yok.