SDN Forum Hakkında Düşünceleriniz ve İstekleriniz

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
Merhaba Dostlar, son zamanlarda görüyorum ki bazı arkadaşlarımız forum hakkında çok fazla eleştiri yağmuruna tutuluyor. Ekip olarak bunlara bir şekilde cevap vermeye ve yetişmeye çalışıyoruz. Ancak yönetim olarak gözümüzden kaçan durumlar olabileceğiniz düşünüyorum. Bunun için bu konu üzerinden bir sorunumuz varsa tartışmaya açık bir şekilde konuşmak isteriz.

En azından yanlış düşünceleri ortadan kaldırmış olacağımızı düşünüyorum.

Hatırlatma : Forum içerisinde kurallara uygun yada yanlış olduğunu düşündüğünüz konu yada mesaj varsa lütfen Raporla bölümünü kullanınız.

Her türlü sorununuza bu başlık altında çözüm bulmaya çalışacağız.

Sami Ertaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Kalın yazıya izin verilmiyor. Halbuki ben tüm forumlarda mesajlarımı kalın punto ve lacivert renkte yazıyorum.

Son düzenleyen moderatör:

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Forum gayet iyi bir sorun gözükmüyor , kalın yazıya izin verilebilir tabi onu bende isterim :)

Bu konu ile alakalı mı bilmiyorum bana hakaret eden kişiler ban almıyor , ben çok küçük hakaret bile etsem 3 gün ban alıyorum , bu durumdan rahatsızım sadece :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
Kalın yazıya izin verilmiyor. Halbuki ben tüm forumlarda mesajlarımı kalın punto ve lacivert renkte yazıyorum.
Forum genelini bozmaması adına kalın tüm mesajın kalın yazılmasına izin vermiyoruz. Bütünlüğü sağlamak adına diyebilirim.
Forum gayet iyi bir sorun gözükmüyor , kalın yazıya izin verilebilir tabi onu bende isterim :)

Bu konu ile alakalı mı bilmiyorum bana hakaret eden kişiler ban almıyor , ben çok küçük hakaret bile etsem 3 gün ban alıyorum , bu durumdan rahatsızım sadece :)
Hiç bir zaman adamına göre yaptırım yapılmadığına inancınız tam olabilir.
Forum çok yavaş
Bu tamamen server üzerinden kaynaklanan bir durum + olarak server üzerinde işlem yapıldığından kaynaklanıyor. Çünkü ben arka planda forum içerisinde ingilizce kalan bölümleri sürekli olarak Türkçe metine çevirmeye çalışıyorum. Bu sırada serverı zorluyor olabilir.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
biraz daha adil kararlar karşımdaki kişi bana direkt hakaret etse bile suçlu ben oluyorum örn: kaan olayı

Reaksiyon puanı
144
@Creative profil resmimizin altına sizinki gibi bir imza koysak nasıl olur?
1588947533526.png

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
biraz daha adil kararlar karşımdaki kişi bana direkt hakaret etse bile suçlu ben oluyorum örn: kaan olayı
Tam olarak konuyu bilmemekle beraber, eğer gerekli sorun ile başlık yada mesajlar duruyorsa bana özel mesaj ile iletebilirsiniz. ? Bekliyor olacağım.
@Creative profil resmimizin altına sizinki gibi bir imza koysak nasıl olur?
Ekli dosyayı görüntüle 97641
Bunun takibini hiç bir şekilde yapamayız, o bölüme her şey yazılabilir bir durum söz konusu olur. Buda farklı görüşlere sahip bir sürü etken yaratabilir. ?

Toprak Kokusu

Profesör
Reaksiyon puanı
6,082
@Creative aklimda bir fikir var aslında ama dediğim şey sonradan kendime bile garip gelebilir? (Mod'luk nasıl birsey bilmediğim için tek taraflı düşünmüş olabilirim.)?
Son zamanlarda en çok dikkatimi çeken mevzulardan birisi de aaynı konudan birden fazla açılması vb konu açma sıkıntı ile alakalı şeyler ? Forumun bazı kategorilerinde konu onay kısmi bence çok iyi olmuş. Konu açıyorsun ama onay bekliyor olması bence güzel birsey. Bence diğer konularda da aynısı yapılmali. Modlar her zman aktif olamıyor belki diyeceksiniz o kısım da şöyle; devamlı aktif olanlardan mesela bence yardımcılar falan olmali böyle ufak tefek mevzuları gözden geçirmeli fln. Düşüncem boyle olsun çok gerekli demiyorum ama aklıma ilk bu geldi. Mantıklı ya da mantıksız orası da meçhul ????

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Hocam yeni üyeler sürekli olarak eski konulara yorum yapıyorlar sonra bir bakıyorum konu 2 senelik. Bu konuya bir çözüm yolu bulabilir misiniz ? Çünkü bu tarz konular üste çıktıkça yeni konuları bulmakta zorlanıyoruz ve yeni konu açanlar da gerekli ilgiyi göremiyor.

Toprak Kokusu

Profesör
Reaksiyon puanı
6,082
Dediğiniz daha mantıklı geldi şimdi düşünunce ? Bakış açısı geniş olmalı, dogru haklısiniz. ? Acil sorular vs olabiliyor tabi ki. Çok sağlıklı bir seçim olmazdı o vakit benim dediğim ???

Söz konusu olarak sadece şuan için forum sistemimiz üzerinde İkinci El, Tavsiye Edilen Siteler ve Forum Hakkında bölümü onaylı, diğer bölümlere onay sistemi getiremeyiz o zaman kullanıcılar aradığını acil bir şekilde bulamazlar. Yada sorunlarını direkt olarak çözemezler. Her bir ekip arkadaşımız özveri içinde çalışıyor olabilir ancak her saat online olmayabilir. ;)

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
İmza konusunda anket yaptık yüzde 53 ile imza olması isteniyor. Yönetimden hala ses yok.

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Reklâmlar çok fazla, malûm foruma yaklaştı neredeyse.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhaba Dostlar, son zamanlarda görüyorum ki bazı arkadaşlarımız forum hakkında çok fazla eleştiri yağmuruna tutuluyor. Ekip olarak bunlara bir şekilde cevap vermeye ve yetişmeye çalışıyoruz. Ancak yönetim olarak gözümüzden kaçan durumlar olabileceğiniz düşünüyorum. Bunun için bu konu üzerinden bir sorunumuz varsa tartışmaya açık bir şekilde konuşmak isteriz.

En azından yanlış düşünceleri ortadan kaldırmış olacağımızı düşünüyorum.

Hatırlatma : Forum içerisinde kurallara uygun yada yanlış olduğunu düşündüğünüz konu yada mesaj varsa lütfen Raporla bölümünü kullanınız.

Her türlü sorununuza bu başlık altında çözüm bulmaya çalışacağız.
SDN Forum 1 numaradır DonanımHaber Technopat bana çok tırt geliyor özellikle arayüzleri çok karışık geliyor ama SDN Forumda her kategori çok düzenli ve her şey elimin altında foruma 2014'te üye oldum ama çok aktif değildim son 1 yıldır aktif olarak kullanıyorum ve baya bir rütbe atladım en son Profesördüm artık Dekan oldum bakalım nereye kadar ilerleyecez
Forumdan tek isteğim Anime kategorisi açılsın başka bir şey istemiyorum

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Foruma canlılık katmak adına günün filmi, müziği paylaşılabilir, daha sık etkinlikler düzenlenebilir belki.
Ve raporlanma sistemini yanlış buluyorum, insanların değerlerini aşağılık bir dille eleştirenler bu formda küfür edenden çok daha az bir ceza alıyor veya almıyor.

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Dosya ekleme bölümüne resimden başka dosyaların da eklenebilmesi güzel olur.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
"Karanlık mod" ikonunu "bildirimler" ikonundan biraz ayırma şansımız var mıdır ?
Şimdiye kadar en az 100 kere yanlışlıkla tıklamışımdır. Gece yapınca kör ediyor, o da ayrı bir mesele :D

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
"Karanlık mod" ikonunu "bildirimler" ikonundan biraz ayırma şansımız var mıdır ?
Şimdiye kadar en az 100 kere yanlışlıkla tıklamışımdır. Gece yapınca kör ediyor, o da ayrı bir mesele :D
Ben de tam tersine bazen aydınlık moda geçiyorum yanlışlıkla gözümü alıyor resmen, gözlerimi kapatıyorum direkt. :D

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Foruma canlılık katmak adına günün filmi, müziği paylaşılabilir, daha sık etkinlikler düzenlenebilir belki.
Ve raporlanma sistemini yanlış buluyorum, insanların değerlerini aşağılık bir dille eleştirenler bu formda küfür edenden çok daha az bir ceza alıyor veya almıyor.
bana karşı yaşandı mesela :) ama hala çözüm yok aksine ben ceza yedim

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
563
Yeni bölümler açılmalı bence.
Oyunlar kategorisine:
  • Sevdiğiniz oyunlar
  • Nefret Ettiğiniz oyunlar
  • Korku oyunları
2. olarak ise yeni renkli temalar getirilmeli. Örneğin: Kırmızı, Sarı, Yeşil, Turuncu, Turkuaz, Mor vb. Ben burada mavi demiyorum. Çünkü maviyi kullanan site var. Kullanıcıların ayarlayabilmesi için de bir tema ayarı eklensin.

Reaksiyon puanı
10,325
Sevgili Ufuk, uzun zamandır SDN'de olan biri olarak söylüyorum ki bu site senin adminliğinde harika bir kimliğe büründü. Teknik ve fiziki değişimler bir yana, yönetimsel olarak da diğer arkadaşlarla gösterdiğiniz ahenk, uyum... Üyelere olan mütevazi tavır ve davranışlarınız her türlü takdirin üstündedir. Ben sizlerden ziyadesiyle memnun ve razıyım kardeşim, hep böyle kalın, hep böyle devam edin.

Not: Bu değerlendirmeyi yapma sebebim geçmişte burnundan kıl aldırmayan nice yönetici arkadaş görmüş olmamızdandır. Bir ikinci husus da yönetici olmak gibi bir niyetimin, zerre kadar hevesimin de hiçbir zaman olmadığını, keza olmayacağının da bilinmesini isterim. Ki, bu emekçi insanların hak ettikleri yorum ve değerlendirmeyi yazarken kimse yanlış bir zanna kapılmasın.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
bana karşı yaşandı mesela :) ama hala çözüm yok aksine ben ceza yedim

Bu durumu bana özel mesaj yolu ile (Ayrıntılı bir şekilde) açıkla.
Ben de gerekeni yapayım.
(Her iki taraf içinde kural ihlali söz konusu ise gereken ceza verilecektir.)

M

Murat Burç

SDN Okuru
ÖNE ÇIKAR
ÖNE ÇIKAR
ÖNE ÇIKAR
Bu buton gelmeden asla birşey olmaz. Ayrıca telefon önerileri forumu takip etse açılan konuları biraz.

Adam 1500 TL önerin XD diye konu açmış (mesaj, başlık değil) hala duruyordur Allah bilir.