SDN Anayasası [Cezalandırmalar Hakkında] Bilgilendirme Konusu (Lütfen Okuyunuz!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Çok katı kurallar değil aslında.
Yalnız ceza tablosu buysa hediye tablosu nerede :)Göremedimde :p

ethem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hayırlısı formun seviyesini korur hazır ramazan mübarek gün geldi iyi oldu iyi

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
siyasi konularla tartışma ortamına dönen SDN ye bira olsun fayda eder bu uygulama hayırlı olsun

Karsak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hayırlı olsun ne diyelim zaten bizim cezayla falan işimiz olmaz

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
kimin ne kadar ceza puanı aldığını nereden görebileceğiz ya da görebilme imkanımız var mı?

Olmaz mi hic :D

SDN Talihlileri..

icon4.gif
Dikkat; Bağımlılık yapabilir. :lol:

:w00t:/|sDn|
/▌
/ \

NoNeTheLeSs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güzel hareketler düşünüyorum SDN için.
Zamanla görüp takdir edeceksiniz :)
Forum sadece cezalardan ibaret değil.
Güzel paylaşım yapanlar, yardım edenler, güzel yorum yapanlar için güzel sistemler.
vs :)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Güzel paylaşım yapanlar, yardım edenler, güzel yorum yapanlar için güzel sistemler.

Sabırsızlıkla bekliyoruz :flowers:

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Ben konuyla ilgisiz ama çok önemli olduğunu düşündüğüm bir şey söyleyeceğim.

İlk iletide yazılmış olan,

Ceza Sebebi: İllegal Paylaşım Linkleri Yayınlamak (Rapid, Warez vb.)
Ceza Sebebi: Multi Üyelik Kullanmak [İkinci Veya Daha Fazla]
Ceza Sebebi: İlk Mesajlarda Tanıtım | Reklam vb. Post Göndermek

Yazılarındaki Türkçe olmayan daha doğrusu ilk okuyuşta ne olduğu hemen anlaşılmayan sözcükler düzeltilebilir mi?

Özellikle Multi Üyelik Kullanmak [İkinci Veya Daha Fazla] kısmına takılmış durumdayım. Birden fazla hesap açma veya Birden fazla üye olma şeklinde kısa ve öz bir şekilde yazılabilecekken hem gereksiz yere yabancı sözcük kullanılmış hemde bu yabancı sözcük parantez içinde açıklanmış.

Uygun bulunursa düzeltilmesinin hoş olacağını düşündüğüm diğer sözcükler ise İllegal yerine yasa dışı ve Post yerine ileti.

Post internet dünyasında sıkça kullanıldığı için artık oturmuş gibi görünüyor ama bu sözcük dilimizde zaten kürklü hayvanların derisi anlamında kullanıldığından ve gayet şık, bir Türkçe karşılığı olduğu için Türkçesi ile yer değiştirebilir diye düşünüyorum.

Bayağı uzun yazmışım ama kusura bakmayın artık, insan inandığı değerlere sahip çıkmak istiyor ve inanın bu fikirlere sahip olmak için M.K. Atatürk 'ün Türkçe için yaptığı çalışmalardan haberdar olmak yeterli.

Tüm bunlara eklemem gerekir ki, Ceza alan kullanıcılar forumuna, yöneticilerin, her ceza için açtığı konunun, içeriğinin İngilizce olması çok kötü bir şey.

Buradaki herkes Türk, herkesin ana dili Türkçe. Türkçenin yetersiz olmadığını da herkes biliyor. Lütfen Türkçeye gereken saygıyı gösterelim.

Örnek:
--------------------------------------------------------
Infraction: Peş Peşe Mesaj Yazmak (Flood)

Administrative Note:
Message to User:
Alıntı:
Lütfen forum kurallarını okuyunuz

Original Post:

Böyle olsa kim anlamayacak?:
Suç: Peş Peşe Mesaj Yazmak (Flood)

Yönetici notu:
Üyeye gönderilen ileti:

Orijinal ileti (veya suçu içeren ileti):

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629

Bekliyoruz bakalım..:flowers:

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Tüm bunlara eklemem gerekir ki, Ceza alan kullanıcılar forumuna, yöneticilerin, her ceza için açtığı konunun, içeriğinin İngilizce olması çok kötü bir şey.

Buradaki herkes Türk, herkesin ana dili Türkçe. Türkçenin yetersiz olmadığını da herkes biliyor. Lütfen Türkçeye gereken saygıyı gösterelim.

Örnek:

Administrative Note:
Message to User:
Alıntı:

Original Post:

Yönetici notu:
Üyeye gönderilen ileti:

ingilizce yazınca daha havalı oluyo demekki:D
akıllı göstermiş:w00t:

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2

Örnek:

Administrative Note:
Message to User:
Alıntı:

Original Post:

Yönetici notu:
Üyeye gönderilen ileti:

sitede kullanılan forum yazılımı orjinalinde ingilizce.. her ne kadar arayüzü türkçeleştirmek mümkün olsa da, yönetimsel birçok şeyi değiştirmek mümkün olmayabiliyor.. sıfırdan forum yazılımı yazmak da çok mantıksız.. çünkü çok uzun zaman almakla beraber birçok açığı da beraberinde getiriyor.. eğer ben yaparım, türkçeleştiririm her şeyi diyorsan sdn yönetiminin desteğine ilgi duyacağını düşünüyorum.. eğer anlamam bu işlerden, bahane bulmak için yazdım zaten modundaysan hiç kusura bakma ama kızma hakkın yok. ayrıca bilgisayar kelimesi de türkçe kökenli değil (büyük ünlü uyumuna uymuyor) ama çoğumuz kullanıyoruz.. hayatımızda çok sayıda türkçe olmayan kelime var.. eminim ki senin hayatında da oldukça fazladır.. türk dil kurumu başkanıymış gibi gerilmene gerek yok..

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
An itibariyle yeni kuralların moderasyonu iyice coşturduğu ve SDN'i gık demenin mümkün olmadığı bir yer haline getirdiğini düşünüyorum. Bunu yazdım diye de uyarı alırsam hiç şaşırmam... Asidi kaçmış kola'yı kimse sevmez diyerek bitiriyorum.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
An itibariyle yeni kuralların moderasyonu iyice coşturduğu ve SDN'i gık demenin mümkün olmadığı bir yer haline getirdiğini düşünüyorum. Bunu yazdım diye de uyarı alırsam hiç şaşırmam... Asidi kaçmış kola'yı kimse sevmez diyerek bitiriyorum.

neyi bitiriyorsun?
a) yorumu
b) konuyu ve olayı
c) SDN üyeliğini
d) Asidi kaçmış kolayı
e) hepsi:D
ayrıca ben asidi kaçmış kolayı da içerim "mideme dokunmuyor". bir an sadece
"empati" yapın derim. "istemediğiniz bir sistemde yaşamaya çalışmak" nasıl bir
duygu? diğer arkadaşlara "yorum" yazarken de aklınızda bulunur diye ümit
içerisindeyim. selametle.

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
sitede kullanılan forum yazılımı orjinalinde ingilizce.. her ne kadar arayüzü türkçeleştirmek mümkün olsa da, yönetimsel birçok şeyi değiştirmek mümkün olmayabiliyor.. sıfırdan forum yazılımı yazmak da çok mantıksız.. çünkü çok uzun zaman almakla beraber birçok açığı da beraberinde getiriyor.. eğer ben yaparım, türkçeleştiririm her şeyi diyorsan sdn yönetiminin desteğine ilgi duyacağını düşünüyorum.. eğer anlamam bu işlerden, bahane bulmak için yazdım zaten modundaysan hiç kusura bakma ama kızma hakkın yok. ayrıca bilgisayar kelimesi de türkçe kökenli değil (büyük ünlü uyumuna uymuyor) ama çoğumuz kullanıyoruz.. hayatımızda çok sayıda türkçe olmayan kelime var.. eminim ki senin hayatında da oldukça fazladır.. türk dil kurumu başkanıymış gibi gerilmene gerek yok..

Ben ilkokulda öğretiyorlar zannediyordum ama demek sizin öğretmeniniz öğretmemiş, birleşik kelimelerde büyük ünlü uyumu ARANMAZ.

Ben her şey öztürkçe olsun demedim. Bizim anlayabileceğimiz şekilde Türkçe olsun dedim.

Mesleğim bilgisayar öğretmenliği, neyin nasıl yapıldığını emin
ol senden daha iyi biliyorum.

Bir şeylerin Türkçesi olabiliyorken İngilizcesini yapanlar olabilir belki işi vardır vakit bulamaz ama senin gibi Türkçeyi kötü bir dil gibi görenlere söyleyecek bir şey bulamıyorum.

Belki Atatürk'ün Türkçe ile ilgili söylediği şu sözleri okursanız aklınızda bir şeyler kalır.

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Ceza Sebebi: Daha Önce Sorulmuş Soruları Tekrar Sormak
Geçerlilik Süresi: 1 Ay

ben karar verdim sdnye fazla girmicem :D
artik soruda hic sormicam

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ben ilkokulda öğretiyorlar zannediyordum ama demek sizin öğretmeniniz öğretmemiş, birleşik kelimelerde büyük ünlü uyumu ARANMAZ.

Ben her şey öztürkçe olsun demedim. Bizim anlayabileceğimiz şekilde Türkçe olsun dedim.

Mesleğim bilgisayar öğretmenliği, neyin nasıl yapıldığını emin
ol senden daha iyi biliyorum.

Bir şeylerin Türkçesi olabiliyorken İngilizcesini yapanlar olabilir belki işi vardır vakit bulamaz ama senin gibi Türkçeyi kötü bir dil gibi görenlere söyleyecek bir şey bulamıyorum.

Belki Atatürk'ün Türkçe ile ilgili söylediği şu sözleri okursanız aklınızda bir şeyler kalır.

türkçeyi kesinlikle kötü bir dil olarak görmüyorum, gördüğümü belirten bir ifadede de bulunmadım.. eğer sen gördüysen açıkla lütfen .. bilmeden öyle bir anlam çıktıysa affola.. ama eğer bahane bulmak için yazdıysan lütfen onu da söyle, bilelim :D

benim karşımda senden daha iyi biliyorum da bilmem ne de gibi kelimeler kullanıp hava atabilmen için bilgisayar öğretmeni olman yeterli değil.. en azından tanıdığım bilgisayar öğretmenleri pek bir şeyden haberdar değiller .. o kadar kasılmışsın ki, görenler de MIT electrical enginering and computer science mezunu sanar..

eğer hala daha ben bütün forumu tepeden tırnağa kadar türkçeleştirebilirim diyorsan, yap da görelim.. benim öyle bir iddaam yok ve yapılana çamur atmıyorum.. sen o konuda yetkin olduğunu söylemişsin, hadi bakalım, yap da görelim :hammer:

türkçeleştirmeye kendi adınıza bir forum yazılımı (vbulletin, smf, phpbb) kurup başlayabilirsiniz (sdn adminleri tatlı dille istediğiniz türkçeleştirme operasyonunuzu istemezse).. ama tam anlamıyla türkçeleştirin.. yüklemenizi istediiğim eklentileri temaları ve diğer bileşenleri de tam anlamıyla türkçeleştiriceksınız ama.. eğer dedikleriniz (bilgisayar öğretmeniyim :D, neyin nasıl yapıldığını bilirim) hava atmak değil gerçek ise, belli olur zaten !

birleşik kelimeler hakkında dediğinde doğru.. ama ilkokul öğretmenin öğretmedi mi derkenki tarzın bence yanlış..

hayatımızda da zorunlu olarak kullandığımız alternatifi olmayan onlarca kelime var.. ki zaten ingilizce temel alınarak yazılmış bir forum sisteminin tam anlamıyla türkçeye çevrilmesi çok zor.. ama sen onun da üstesinden gelirsin..

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Atışmanın ne gereği var şimdi..Arkadaş terimlerin Türkçe olmasını istemiş.Bence harika bir istek..

Eminim herkes böyle olmasını ister..YoungClever de böyle ister..

ee daha niye tatışıyoruz?

Nikotin krizi mi?:)Yoksa çok mu bitkinsiniz...

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Atışmanın ne gereği var şimdi..Arkadaş terimlerin Türkçe olmasını istemiş.Bence harika bir istek..

Eminim herkes böyle olmasını ister..YoungClever de böyle ister..

ee daha niye tatışıyoruz?

Nikotin krizi mi?:)Yoksa çok mu bitkinsiniz...

tabiikide ben de isterim internette tamamen türkçe kullanılmasını.. ayrıca çok değerli bilgisayar öğretmenlerimiz de var bu konuda (benden ve site tasarım/kodlayıcılarından daha çok bilgiye sahip:)confused1:))

bu arada sigara içmiyorum ZorhaK :biggrin:

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Uzun süredir takip ediyorum Shiftdelete.net sitesini.Genel olarak okuyorum ve bilgi ediniyordum.Bazı tartışmalaı okuyunca yine kısır tartışmalar yine argo burdada mı var diyordum kendi kendime.Çünkü SDN biraz farklı bir site diğer sitelerden.O yüzden üye olupta o tartışmalara girmek istemiyordum.Genelde kısır tartışmalar olduğundan dolayı.SDN de daha bir saygı vardı diğerlerine göre ancak yine bir eksiklik vardı saygı anlamında.

Bu yaptığınız ceza sistemi çok doğru bir uygulama -içerik olarak ayrı konuşulur,sistemin gelmesi açısından söylüyorum- olmuş.Bunun, yorum yazarken insanların daha dikkatli, birbirlerinin görüşlerine daha saygılı biri olmalarına da teşvik edecektir.

Buda kaliteyi arttıracaktır inşallah.Teşekkürler

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
@YoungClever sizinle bu konu hakkında başka bir şey konuşmayacağım. Benim söylediklerime başka pencerelerden bakıp, beni küçük düşürmeye çalışıyorsunuz.

Ben kendim için bir şey istemedim. Hayatımda tek derdim var Türkçe. Derdim birileriyle tartışmak değil. Hoşça kalın.

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
@YoungClever sizinle bu konu hakkında başka bir şey konuşmayacağım. Benim söylediklerime başka pencerelerden bakıp, beni küçük düşürmeye çalışıyorsunuz.

Ben kendim için bir şey istemedim. Hayatımda tek derdim var Türkçe. Derdim birileriyle tartışmak değil. Hoşça kalın.

Sizi küçük düşüren ben değilim, bizzat sizin iddalı konuşma tarzınızdır..

Yine de forumun türkçeleştirilmesiyle ilgili yapabileceğiniz şeyler varsa ve bunlar Türkçemiz adına faydalı olucaksa yönetim ile irtibata geçmenizi öneririm ve bundan mutluluk duyarım..
Hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim, Hoşça kalın..

emrykn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ceza Sebebi: Daha Önce Sorulmuş Soruları Tekrar Sormak
Geçerlilik Süresi: 1 Ay

bu bence olmamış. Hatasız kul olmaz :D acil bi işi vardır arama yapmak yerine direk konu açabilirler bence bu konuda biraz daha anlayışlı davranılmalı :thumbup::clap::clap:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...