Soru Satın aldığım iPhone 14 bana ulaşmadı dolandırıldım mı ?

Bu konuyu okuyanlar

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Merhaba arkadaşlar iphone 14 pro max i hiçbir AVM'de bulamadım fiziksel olarak. Ne vatan ne Teknosada vs..
Ben de mediamarktan sipariş usulü satın aldım. 24 Eylül'de gidip satın aldım. Elime bi belge verdiler. Telefonu bana teslim edeceklerinde beni arayacaklarmiş ama arayan olmadı henüz.
Oradaki görevli, iPhone 14 siparişlerinin genelde 8-10 gün içinde teslim edildiğini söyledi. Bu durum başına gelen var mı ? Aynı magazadan sipariş veren ?

Not: 14 pro max sipariş ettim
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Applemania @43t hocalarım sizce görevli doğru mu söyledi bana

Son düzenleme:

Ali Cann

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Aldığın yeri sürekli ara biraz darla. Az para değil sonuçta.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Mediamartk'ın sistesinde 14 Pro max satışı yok ki şuan ! Görünmüyor daha doğrusu.

Apple'ın orjinal sitesinden bakıyorum tahmini teslimatı 10 -17 kasım gösteriyor 14 pro max için bu normal mi :D Millet aç olduğuna stokları mı sömürdü nedir !

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Mediamartk'ın sistesinde 14 Pro max satışı yok ki şuan ! Görünmüyor daha doğrusu.

Apple'ın orjinal sitesinden bakıyorum tahmini teslimatı 10 -17 kasım gösteriyor 14 pro max için bu normal mi :D Millet aç olduğuna stokları mı sömürdü nedir !
Veya Apple bütün ülkelere stok vermeye çalıştığı ve yetişemedi için ileri tarihi gösteriyor olabilir mi acaba ?

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Veya Apple bütün ülkelere stok vermeye çalıştığı ve yetişemedi için ileri tarihi gösteriyor olabilir mi acaba ?
Hocam gittim fiziksel mağazadan sipariş verdim mağazada teslim almali

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Hocam gittim fiziksel mağazadan sipariş verdim mağazada teslim almali
Tamam o zaman sıkıntı olmaz. Ürün daha yeni çıktığı için bütün ülkelere dağıtım yapmaya çalışıyor apple. O yüzden geç gelmesi gayet doğal. Sadece düşündüğünüzden geç gelebilir o yüzden sabırlı olmalısınız.

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Tamam o zaman sıkıntı olmaz. Ürün daha yeni çıktığı için bütün ülkelere dağıtım yapmaya çalışıyor apple. O yüzden geç gelmesi gayet doğal. Sadece düşündüğünüzden geç gelebilir o yüzden sabırlı olmalısınız.
Gorevli bana: elimde şu şu ürünler var dedi. Elindeki telefondan iPhone 14 modelleri ve yanındaki sayıları gösterdi. Muhtemelen Türkiye'deki depolarindaki stok sayılariydi. Türkiye'de elindeki cihazlardan göndereceklerse çabuk gelir telefonum sanırsam. Doğru mudur ? Böyle bir şey var mıdır duydunuz mu hiç ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sizin gibi bu sekilde alindiginda bir sira belirleniyor sistemde. O siraya gore kisilere teslim ediliyor urun geldikce. 2-3 haftayi da bulabilir. Ayni durum 13 serisi cikinca da olmustu.

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Sizin gibi bu sekilde alindiginda bir sira belirleniyor sistemde. O siraya gore kisilere teslim ediliyor urun geldikce. 2-3 haftayi da bulabilir. Ayni durum 13 serisi cikinca da olmustu.
Sonunda deneyimleriyle kanıtlı konuşan konu hakkında bilgili biri...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sonunda deneyimleriyle kanıtlı konuşan konu hakkında bilgili biri...

Tamamen on siparis durumu gibi oluyor aslinda. Elinizdeki belge aldiginizi dogruluyor sadece IMEI olmaz zaten. On siparisi verenlerin sirasina gore urun geldikce dagitiliyor. Telefonlar once bayilere gidiyor, oradan da sirayla tuketicilere. 14 serisi icerisinde stok sorunu en fazla olan iki model muhtemelen Pro Max ve Pro'dur.