İpucu Dikkat! iPhone 14 pro max ön siparişi neden iptal ettim ?

Bu konuyu okuyanlar

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
121
Olay örgüsü şöyle

24 Eylül'de fiziksel mağazalarda iPhone aramaya başladım ve aynı gün Mediamarkta ön sipariş verdim.

mediamarkt-logo-png-e1574073798241.png

O gün görevli dedi ki siparişler genelde 8-10 gün içinde müşteriye ulaşıyor dedi.

10 Ekim yani bugün Mediamarkt aradı ve siparişin standart 6-8 hafta içinde bana ulasacagini söyledi.

Ben de o gün gelene kadar başka bir magazadan anlık alırım diye çok düşündüm

images (3).jpeg

-#(3 gün içinde iadem yapılacakmış. Bu doğru mu ? Benim güvenim kalmadı bu firmaya çok.)-#

Müşteri kaybetmemek için masum Sovyetleri oynuyorlar.

Neyse sonra Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının 81 ildeki bayilerinde iPhone 14 serisinin stok bilgisini araştırmaya koyuldum

images (4).jpeg

Araştırmalarım sonucu birçok ilde iPhone 14 serisinin fiziksel olarak bulunduğunu ve anlık olarak teslim alabileceğimi anladım. Böylece buna karar verdim!

images (5).jpeg

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
121
Media Markt müşteri hizmetlerini aradım biraz önce. İptal talebimi kabul etmediler. Bu demek oluyor ki; bir ürün aldığınızda geri dönüşü olmuyor, iadesini, iptalini kolay yapmıyorlar. Aklınızda bulunsun. Media Markt mağdur eder. Benim başıma gelmez demeyin. Çünkü;
BENİM BAŞIMA GELDİ

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Media Markt müşteri hizmetlerini aradım biraz önce. İptal talebimi kabul etmediler. Bu demek oluyor ki; bir ürün aldığınızda geri dönüşü olmuyor, iadesini, iptalini kolay yapmıyorlar. Aklınızda bulunsun. Media Markt mağdur eder. Benim başıma gelmez demeyin. Çünkü;
BENİM BAŞIMA GELDİ
Ne demek iptal talebinizi kabul etmediler. Elinize ulaşmayan bir ürünün parasını alıp nasıl iadesini kabul etmezler. Tüketici hakem heyetine başvurun.

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
121
Ne demek iptal talebinizi kabul etmediler. Elinize ulaşmayan bir ürünün parasını alıp nasıl iadesini kabul etmezler. Tüketici hakem heyetine başvurun.
Teknolojik ürünlerde koşulsuz iade kalkmıştı hocam şu habere bakın. Bundan kaynaklı olabilir mi ?

Ama asıl soru şu: Ben ürünü iade etmiyorum ki, iptal ediyorum. İade, aldığın bir ürünü geri teslim etmek değil mi ki ? Ben ise ürünü hiç teslim almadım ve 24 Eylül'den beri bekliyorum ürünü

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
BENİM BAŞIMA GELDİ
Hocam yeni yasaya göre alınan teknolojik ürünler artık bildiğime iade edilemiyor.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Teknolojik ürünlerde koşulsuz iade kalkmıştı hocam şu habere bakın. Bundan kaynaklı olabilir mi ?

Ama asıl soru şu: Ben ürünü iade etmiyorum ki, iptal ediyorum. İade, aldığın bir ürünü geri teslim etmek değil mi ki ? Ben ise ürünü hiç teslim almadım ve 24 Eylül'den beri bekliyorum ürünü

Nereden baksan 40.000₺ lik ürün sattılar iptal ederler mi?

6000₺ lik telefon değil sonuçta.

Tüketici haklarına başvuru yapacaksınız ama bunun içinde uzun süre beklemeniz gerekecek bu süreçtede zaten teslimat yapılacak.

Yaşadığınız yer Türkiye bunu unutmayın, media markt ın tüketici mahkemesi ile danışıklı dövüşü bile olabilir.

VW ford Mercedes nice markalar tüm dünyada araçlarını geri çağırıyor Türkiyede geri çağrılmış araç oldu mu?

Hukuk yok bu ülkede halkı savunan hükümet te yok.

Bence paşa paşa bekle kardeşim ?

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
121
Nereden baksan 40.000₺ lik ürün sattılar iptal ederler mi?

6000₺ lik telefon değil sonuçta.

Tüketici haklarına başvuru yapacaksınız ama bunun içinde uzun süre beklemeniz gerekecek bu süreçtede zaten teslimat yapılacak.

Yaşadığınız yer Türkiye bunu unutmayın, media markt ın tüketici mahkemesi ile danışıklı dövüşü bile olabilir.

VW ford Mercedes nice markalar tüm dünyada araçlarını geri çağırıyor Türkiyede geri çağrılmış araç oldu mu?

Hukuk yok bu ülkede halkı savunan hükümet te yok.

Bence paşa paşa bekle kardeşim ?
Şu anda hiçbir cevap beni bu kadar tatmin edemezdi hocam; söylediklerinize kelime kelimesine katılıyorum. Hukuk çok sıkıntılı ülkemizde.
Almayayım diyorum. Beni memnun etmeyen adama para kazandırmayayim diyorum ama yine yapıyorum o hatayı. Çünkü Media Markt beni daha önce de mağdur etti. Salaklık bende afedersiniz. Kötek yemeye doymadım.

Ben aslında köfteci Yusufun köftesinde kıl çıktı diye bir daha oraya asla gitmedim.

Ama konu iPhone 14 olunca heyecanla fevri harekette bulundum. Cihaz bana bir an önce ulaşsin istiyordum. O gün Media Marktdaki calisan da bana 8 gün gibi tahmini bir süre verince hemen kandım.

Bu arada Konya'da yaşıyorum ve bu şehirde Media Marktin her şubesinde, çalışanlar 3. sınıf muamele gösteriyor müşteriye. O kadar somurtkan, ilgisiz ve özellikle şirket politikaları vs hakkında bilgisizler ki..

Neyse Media Markt bitti benim için. Dünyada milyar tane teknoloji mağazası var. Yaşadığım şehirde de milyon tane. Media Markt a mecbur değilim

Son düzenleme:

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Şu anda hiçbir cevap beni bu kadar tatmin edemezdi hocam; söylediklerinize kelime kelimesine katılıyorum. Hukuk çok sıkıntılı ülkemizde.
Almayayım diyorum. Beni memnun etmeyen adama para kazandırmayayim diyorum ama yine yapıyorum o hatayı. Çünkü Media Markt beni daha önce de mağdur etti. Salaklık bende afedersiniz. Kötek yemeye doymadım.

Ben aslında köfteci Yusufun köftesinde kıl çıktı diye bir daha oraya asla gitmedim.

Ama konu iPhone 14 olunca heyecanla fevri harekette bulundum. Cihaz bana bir an önce ulaşsin istiyordum. O gün Media Marktdaki calisan da bana 8 gün gibi tahmini bir süre verince hemen kandım.

Bu arada Konya'da yaşıyorum ve bu şehirde Media Marktin her şubesinde, çalışanlar 3. sınıf muamele gösteriyor müşteriye. O kadar somurtkan, ilgisiz ve özellikle şirket politikaları vs hakkında bilgisizler ki..

Neyse Media Markt bitti benim için. Dünyada milyar tane teknoloji mağazası var. Yaşadığım şehirde de milyon tane. Media Markt a mecbur değilim
Media markt tan telefon sadece bir kere aldım 2013 yılında samsung galaxy win diye bir cihaz sonraki tüm telefonları vatandan aldım, media markt tan sadece masa saati aldım pil şarj aleti vs ufak tefek ürünler aldım, zaten şuan sahte olma olasılığı sıfır olan tüm ürünleri netten alıyorum kritik ürünlerinde ya vatandan ya media markttan.

Mesela se2020 telefonu vatandan aldım, xiaomi note 10 Pro telefonu ankamall xiaomi bayiden, s21 fe ise hepsi buradadan aldım, ama olurda s ultra alırsam onu büyük ihtimal vatandan alırım çünkü pahalı telefon riske gerek yok.

Vatanın hiçbir zaman yamuk yaptığını görmedim zaten hep aynı vatandan alırım Ankara ümitköy ağaçlı çağdaş yanı vatan pc reklam gibi olmasın ama ?

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Bence Apple cihazlar için en garanti kendi sitesi veya kendi yahut bilindik bir firmanın mağazası. Media Mark da buna dahil. Çıktıktan bu kadar zaman sonra siparişin geç geleceği malumdu. Kaldı ki Apple bile o tarihlerde yolluyor. Bu vakitlerde en iyisi mağazalardan almak. Lazım başlık ile içerik tık tuzağı gibi.

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
121
Bence Apple cihazlar için en garanti kendi sitesi veya kendi yahut bilindik bir firmanın mağazası. Media Mark da buna dahil. Çıktıktan bu kadar zaman sonra siparişin geç geleceği malumdu. Kaldı ki Apple bile o tarihlerde yolluyor. Bu vakitlerde en iyisi mağazalardan almak. Lazım başlık ile içerik tık tuzağı gibi.
Ben de o yüzden iptal ettim zaten hocam. 6-8 hafta Media Markt'ı bekleyeceğime direkt Apple sitesinden sipariş verirdim

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Ben de o yüzden iptal ettim zaten hocam. 6-8 hafta Media Markt'ı bekleyeceğime direkt Apple sitesinden sipariş verirdim
Apple'ın sitesinde de o kadar bekleyeceksiniz ama. 1.5 - 2 ay arasında gönderim yapıyor şu an. Mağazadan almak lazım.

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
121
Apple'ın sitesinde de o kadar bekleyeceksiniz ama. 1.5 - 2 ay arasında gönderim yapıyor şu an. Mağazadan almak lazım.
Mağaza da yurt dışından getirtince o süreyi buluyor.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Mağaza da yurt dışından getirtince o süreyi buluyor.
Bazı mağazalarda stoklar bulunuyor. İlla Apple Mağazası olacaksa iPhone 14 Pro 256GB Apple Zorlu Center'da mevcut. 256GB Bağdat Caddesinde ve Zorlu Center'da, 1TB ise hepsinde mevcut. Pro Max mevcut değil.

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
121
Bazı mağazalarda stoklar bulunuyor. İlla Apple Mağazası olacaksa iPhone 14 Pro 256GB Apple Zorlu Center'da mevcut. 256GB Bağdat Caddesinde ve Zorlu Center'da, 1TB ise hepsinde mevcut. Pro Max mevcut değil.
Aynen hocam rezervasyon yaptım Apple in sitesinden. İstanbul'a uçup almayı planlıyorum. Ama kafama takılan şu:
Şikayetvar sitesinde bu Bağdat, akasya, zorlu center gibi Apple mağazalarının ürünleri teslim etmedikleri şikayetleri bulunuyor. Yani ürününüzü ayirtiyorsunuz ama oraya gidince ürün yok diyorlar
Böyle bir şey mümkün mü ?
Bu soru benim için çok önemli, lütfen cevaplar mısınız

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Şikayetvar sitesinde bu Bağdat, akasya, zorlu center gibi Apple mağazalarının ürünleri teslim etmedikleri şikayetleri bulunuyor. Yani ürününüzü ayirtiyorsunuz ama oraya gidince ürün yok diyorlar
Böyle bir şey mümkün mü ?
Açıkçası hiç rezervasyon usulü ile almadığım için bilgim yok. Lakin Apple'ın böyle bir saçmalık yapacağını düşünmüyorum. Ayırtmışsanız zaten size numara falan verilir, zannedersem.

Son mesajlar