Sapıklara hadım cezası geliyor!

Reaksiyon puanı
10,327
Sapıklara Hadım cezası geliyor!

bakan_acikladi_hadim_cezasi_geliyor13989137920_h1153062_984614320.jpg

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, çocuklarımızı kötülükten korumak için yapılacak çalışmaları ve yasa tasarılarını açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bakanlık'ta düzenlediği basın toplantısında, erken ve zorla evliliklerle mücadele ile çocuklara yönelik yapılacak çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşması sırasında bir gazetecinin "Çocuk istismarını önlemek için bir kanun tasarısı çalışmanız vardı. Bu yasanın içeriğinde kimyasal kastrasyon yöntemi olacağı tartışılmıştı, bu konu gündeme gelecek mi, yasa tasarısının içeriği hakkında bilgi verebilir misiniz?'' sorusu üzerine Bakan İslam, bu yasanın gündemde olduğunu söyledi. Adalet Bakanı ve Başbakan ile görüştüklerini belirten İslam, "Yasayı biran önce Meclis gündemine sokmak üzere harekete geçtik" dedi.

Kanunda sadece çocuklara karşı değil, yetişkinlere karşı da işlenen cinsel suçlara yönelik düzenlemelerin olduğunu belirten İslam, "Bu tür cinsel suçların ceza oranlarını nispi olarak artırıyor tasarı. O konuda detaya girmeyeyim" diye konuştu.

Ruh sağlığı muayenesi

"Tacize, tecavüze uğramış çocuğun ruh sağlığı bozuldu mu diye, defalarca muayene edilmesi söz konusu. Yasayla bu ortadan kaldırılıyor. Bu tür tacize uğramış çocuğun ruh sağlığı doğal olarak bozulmuştur, yargısından hareket ediyor yasa. Cinsel suç işleyen failin gerekirse tedavi edilmesini gündeme getiriyor. Kastrasyon denilen madde bu. Ama bir kastrasyon değil. Orayı düzeltmek isterim. Bu bir kastrasyon cezası değil. Bir ceza uygulaması değil, bir tedavi uygulaması. Eğer fail hasta olduğu için bu eylemi uyguluyorsa tedavi edilmesi gerekir. Yasa bunu düzenliyor.''

Evliliğe zorlama suç

İslam, yasanın ayrıca evlenme yaşına gelmiş olduğu kabul edilen insanların zorla evlendirilmesinin de suç olacağını öngördüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Buradan şunu kastediyoruz: Bizim yasalarımıza göre 17 yaşını bitirmiş, 18 yaşından gün almış çocuklar reşit sayılır ve kendi başlarına evlenme kararı alabilirler. Ama bazı özel durumlarda bu yaş sınırı 16'ya, 17'ye inebiliyor biliyorsunuz. Bu özel durumlar dolayısıyla 16-17 yaşındaki çocukların da evlenme yaşına gelmiş olabileceği kabul edilebiliyor. Bu tür durumlarda çocukların kendilerine karşı suç işlemiş kişilerle zorla evlendirilmesi gündeme gelebiliyor. Sanırım hatırladınız bu tür olayları. İşte bu zorla evlendirilmelerin de suç kapsamına alınması yasada yine bir madde olarak düzenleniyor.

Veli, vasi, koruyucu ve akrabaların çocuklara karşı işlediği cinsel suçlarda mevcut yasalarda yarı oranında artırımın söz konusu olduğunu ifade eden İslam, "Ama yeni düzenlemeyle bu cezalar son derece şiddetlendiriliyor. Koruma altında, kendi koruması altında veya kendi vesayeti altında veya kendi evinde yaşayan çocuklara karşı cinsel suç işleyen kişilerin, faillerin ceza oranları daha şiddetli bir biçimde artırılıyor" diye konuştu.

18 yaşına kadar okul

"Eğitim sistemi içinden çıkamayan bir çocuk 12 yıl boyunca, 18 yaşına kadar eğitim sistemi içerisinde kalması gereken bir çocuk elbette yasa dışı bir evliliğin kurbanı olmayacaktır, olamayacaktır. Onun için 4+4+4 eğitim sistemini erken yaşta ve zorla evlilikler konusunda bir argüman olarak kullanmaya son derecek kararlıyız. Sistemi çocuklarımızın eğitilmesi açısından ele aldığımız gibi çocuklarımızın erken yaşta ve zorla evlendirilmelerini engellemek açısından bir argüman olarak kullanmayı planlıyoruz. 2014 yılı sonuna kadar bu konudaki bütün çalışmaları tamamlayacağız ve çocukların sistemden çıkmasına mani olabilecek bütün önlemleri Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı alacaklar."

İlaçla hadım ya da tedavi

BAKAN İslam, çocuklara yönelik suçlara ilişkin "Fail pedofili ise tedavi uygulanacak dediniz. Hasta olduğuna bu kişilerin kim karar verecek" sorusu üzerine faile tedavi uygulanacağını, bir operasyonun olmadığını belirterek, buna tıp uzmanlarının karar vereceğini söyledi.

İslam, kastrasyonun bir operasyon olduğunu, bunun yapılmayacağını, ilaçla ya da pskiyatrik tedaviden yararlanılacağını ifade etti. İslam, "Kanunda bu tür hastalığı olan failleri, topluma yeniden kazandırılabilmeleri için tedavi edilebilmeleri var" dedi. "Cezalar ile ilgili üst sınır ne olacak" sorusunu İslam, "En üst sınır müebbet" diyerek yanıtladı.

KaynaK

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Umarim birileri kalkar da, ya ulke nufusu nolacak? bu adamlari hadim edersiniz kim cocuk yapacak diye sacma bir savunma mekanizmasi gelistirmeye kalkmaz. ben bundan daha sacmalarini da gordum gerci. su canavarlardan kurtarin milleti de, insanlar biraz daha rahat uyusun aksamlari.

Umalim da, yasa uygulamaya gecsin de bu cezalar uygulanabilsin.

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Olay budur. Başlığı okuduğumuz gibi yapılacaksa, gerisi önemsiz.

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Gerçekten olursa güzel bir haber.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
caniliği işledikten sonra hadım etmek neye yarar ki asın bunları

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Başbakan yalanladı bu iddiayı... Birileri uydurup uydurup sürüyor piyasaya

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Hadim degil idam gelmeli uckuru kesmek degil boyle sapiklari kesmek cozum ... keske bu konuda da bir referandum yapilsa ...

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
en az Üç çocuk diyen ben miyim :thumbup1:

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
izin almasi gerekiyor diger devletlerden anca o zaman böyle bişey olur:D

mcniqotin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hadım gelmiyor ağırlaştırılmış müebbet Recep Tayyip ERDOĞAN öyle demişti

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
hadım gelmiyor ağırlaştırılmış müebbet

iyi hal denen şey kakmadıkça hiç bir caydırılığı yok.bir de denetimli serbestlik denen bana göre kutubet var.adam birini öldürüyor.5 yıl sonra denetimli serbestlik adı altında serbest bırakılıyor.böyle kanun mu olur.hakimlerde verdikleri karar yüzünden yargılanabilmeli.

yürürken aşağı baktı.ceza indirimi.saga baktı ceza indirimi.sola baktım.iyi hal.müebbet düşüyor.3-5 yıla

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
en az Üç çocuk diyen ben miyim :thumbup1:

Ne alakası var?

artık iyice ne diyeceğinizi şaşırdınız...

3 çocuk denince senin aklına cinsel sapkınlık geliyorsa senin de sorunların olabilir.

Muhalif olacağız derken iyice pusulanızı şaşırdınız.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
En başta yurtdışına küçük yaştaki kız çocuklarıyla para karşılığı action yapmaya giden zengin iş adamları hadım edileceği için bu kanun biraz zor çıkar. Zengin iş adamlarından sonra bilin bakalım sıradakiler kimler?

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
ne cezası ya gebertin gitsin köpekleri

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hadım olsa AB ayağa kalkar "caniler,çağdışı insanlar diye",olmayınca "yok efendim bunlarda kanun yok"
Medeni bir hadım değil,paslı bir balta gerekli aslında..En güzeli..
Yalnız şöyle bir şey var,yargı sadece olaya bakmıyor olayın sebebi olan şahsın ruhsal sağlığına da bakıyor..
Bu adam sapık,hemen hadım edelim kadar kolay değil yani ülke boyutunda.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Amma çok kana susamış varmış. buna idama karşı olduğumdan değil, idam isteyenlerin tavırlarından söylüyorum. öyle bir hiddetle yazıyorlar ki, çoluğun çocuğun bunları okuduğunu unutuyorlar. kendilerine karşı yazılmış her mesaja da aynı hiddeti gösteriyorlar.

tamam idam olmalı diyelim de, nedir bu vahşet fantazileri? oldu ki, idam şekli size mi kalmış? idam edilecekse birileri bu diğer insanların iyiliği içindir. içimizdeki diğer sapkınların şiddet duygularını tatmin etmek için değildir. bazıları böyle haberleri fırsat bilip içindeki canavarı salıyor. bunlar cesaret bulsa kendi kafalarına göre neler yaparlar.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
her yıl rutin çıkan bir haber keşke gerçekleşse....

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
AB den icazet alınmadıkça ne idam ne de hadım ülkemizde uygulanamaz.
Öğrenin artık, Bu ülkeyi Sizler YÖ-NET-Mİ-YOR-SU-NUZ.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
ben anlamam.
tecavüz,gasp,soygun.çocuk istismarı, İDAM olmalı.şeriatçı değilim.cezalar caydırıcı değil.
İdam diyen partiye de desteğim tam...

01'li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şeyini değil kellesini kesmek lazım onların.

emirgorur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İdam gelmesin ya, bu onun cezasını hemen ve acısız vermek olur. Hapiste ömrünün sonuna kadar işkence görmeli bence.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16977588.asp
2011 yılına ait bir haber.Son zamanlarda bahsedilen şeylerin bir çoğu haberde mevcut.İdam>Hadım>Ağır Ceza> sıralaması değişmiyor ama daha bir şey göremedilk.Gerçi görmeye ne gerek var milletin gazını almak için bir şeylerin haberi bile yetiyor.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
hadım işlerinden sorumlu devlet bakanı olmak isterim oyları bana verin :) çünkü kesilen kısmı ziyan etmeyip önce kesip sonra çiğ çiğ sahiplerine geri yedirteceğim :D isteyen yer istemeyen de başka türlü yedirtiriz ;)

darß3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geleceğini sanmıyorum ama kesinlikle gelmesi lazım az bile