Yardım Sanal Makine Nasıl Kurulur?

Bu konuyu okuyanlar

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
899
Arkadaşlar windows 11'i merak ettiğim için sanal makineye kurmak istiyorum, fakat aklımda bazı sorular var:
1-Kurması uzun sürüyor mu? Ayrıca bilgisayarımı çok ağırlaştırıp zarar verir mi?
2-Diski bölmek gerekiyor mu?
3-Sanal çekirdekleri açmak şart mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, Herkese iyi forumlar:)

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Arkadaşlar windows 11'i merak ettiğim için sanal makineye kurmak istiyorum, fakat aklımda bazı sorular var:
1-Kurması uzun sürüyor mu? Ayrıca bilgisayarımı çok ağırlaştırıp zarar verir mi?
2-Diski bölmek gerekiyor mu?
3-Sanal çekirdekleri açmak şart mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, Herkese iyi forumlar:)
Sanal makine olarak Vitural Box yüklemenizi tavsiye ederim. Sorularına gelecek olursak;
1- Kurulum süresi normal bir bilgisayar gibi. Bilgisayarını kısmen ağırlaştırabilir, ne de olsa sisteminin yarısını adayabiliyorsun, sanal makinaya.
2-Diski otomatik olarak seçiyor, ayrıca kendinizde seçebilirsiniz.
3-Sanal makine için (sisteminizdeki çekirdek sayısına göre. Atıyorum 8 çekirdekli bir işlemciniz varsa, 4'dünü verebilirsiniz.) çekirdek verseniz daha iyi olabilir.

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
899
Sanal makine olarak Vitural Box yüklemenizi tavsiye ederim. Sorularına gelecek olursak;
1- Kurulum süresi normal bir bilgisayar gibi. Bilgisayarını kısmen ağırlaştırabilir, ne de olsa sisteminin yarısını adayabiliyorsun, sanal makinaya.
2-Diski otomatik olarak seçiyor, ayrıca kendinizde seçebilirsiniz.
3-Sanal makine için (sisteminizdeki çekirdek sayısına göre. Atıyorum 8 çekirdekli bir işlemciniz varsa, 4'dünü verebilirsiniz.) çekirdek verseniz daha iyi olabilir.
Kurulum işlemi nasıl yapılıyor? Ayrıca açmak şart mı? açmasam çok kasar mı?

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
899
Kurulum işlemi normal bir bilgisayara yüklermiş gibi. Ayrıca, Virtural Box ile alakalı videoları izlemenizi tavsiye ederim.
Sağolun hocam, heyecanlandım kuruyorum şimdi:D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada hocam sizce kaç gb RAM ayırayım?
16GB sistem ortalama 3,5 gb kullanılıyor