Sanal Makinada Anti Virus

Bu konuyu okuyanlar

Hereke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, Vista üzerine sanal makinada çalışan WinXP'yi kurdum. Ancak bir konuda aydınlanmak istiyorum.
Zaten ana sistemde antivirus varken sanal makinada çalışan bir sistem için ayrıca bir anti virus kurulabilir mi?
Bir yol gösterirseniz sevinirim. Saygılar

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Kurulabilir ama hiç gerek yok zaten sanal.Ama ikide bir windows kurmayla uğraşamam diyorsan şu anki sanal makinenin yedeğini koy bir yere, sorun olunca geri yüklersin.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Aktif XP'deki anti-virüs, sanal makinedekileri bulamaz da göremez de. Çünkü sanal makine kapalı tek bir dosyadan oluşan bir veritabanı gibidir. Sanal makinende anti-virüs ihtiyacı varsa, o zaman ayrıca kurmalısın. Ama eğer aktif kullanmak için değil de denemek için yapıyorsan o halde çok gereksiz sanal makineye anti virüs kurmak.

Hereke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek makinada aynı anda iki ayrı sistem çalışırken her ikisinde de kurulu olan antivirüs'lerin birbiriyle çakışacağını sanmıştım. Görüşlerinizden yarlandım çok teşekkürler.

ennteresan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sanal makineyle ana makine arasında ağ bağlantısı üzerinden olabilir.ana makine üzerinden sanal makineyi taratabilirsin .ben denemedim sen bi dene istersen

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
kurulur fakat boşuna zaten vistadan arta kalan ram ini sanal makinede harap etme

Son mesajlar