Samsung S9+ ile iPhone 8+ Arasında kaldım

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Merhaba arkadaşlar Samsung S9+ ile iPhone 8+ arasında kaldım detaylı bir araştırma yapmaya çalışıyorum fakat kağıt üzerinde S9+ daha iyi gibi görünüyor bana. Sizlere sorum şu en son samsung yani android cephesini Galaxy S3 de bıraktım sonrasında İphone 5,5s derken şuan 8 kullanıyorum ve memnun değilim kardeşime verdim ve şu iki ay içerisinde ya 8+ yada S9+ da gözüm var. Android cehpesinden korkuyorum alsam tekrar sıkıntı yaşar mıyım diye bunu düşündüren olay da S3 de yaşadığım saçma sapan durumlar. Birde aklıma takılan şu soru var ki Samsung telefonlarında ülkeden ülkeye içinde ki işlemci şeysi değişiyor diye biliyorum bizim ülkemizde bulunan modeli de tam olarak bilmiyorum ve güncelleme alma konusunda da Apple neredeyse kısmen eski telefonlara bile son sürümden mahrum bırakmıyor fakat samsung öyle değil gibi çok fazla çeşit telefonu var ve bu telefon 2 sene sonra unuturlar gibi geliyor dediğim gibi aklımda cidden deli sorular var bu konuda bana yardım edebilir misiniz ?

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,385
Galaxy S9+ öneriyorum çünkü kamera arasında arada dağlar kadar fark var. F1.5 ve F2.4'e diyafram ayarlanabiliyor bunun özelliğide düşük ışıkta ve gündüz ışığında daha net sonuçlar elde etmene olanak sağlıyor. Video performansı tamamen rakipsiz. Pil deneyimi olarak daha üstün diyebiliriz. Oldukça da şık tasarıma sahiptir. Kutu içeriğinden telefonu 1.5 saatte tam şarj eden iddialı adaptör ve kabloda Samsung'un her serisinde devam ettirdiği gibi mevcut.

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Kullanım amacına göre karar vermek lazım. S3'de yaşadığınız sorunları S9+ yaşamazsınız. Öncelikle Iphone 8'den neden menmun değildiniz cevabını verebilirseniz Mağazaya gidip S9+ ve Iphone 8+ üzerinde beğenmediğiniz kısımları test edin kafanıza yatanı alın. Yorumlarda kişinin kullanım şekline göre değişebiliyor.

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Kullanım amacına göre karar vermek lazım. S3'de yaşadığınız sorunları S9+ yaşamazsınız. Öncelikle Iphone 8'den neden menmun değildiniz cevabını verebilirseniz Mağazaya gidip S9+ ve Iphone 8+ üzerinde beğenmediğiniz kısımları test edin kafanıza yatanı alın. Yorumlarda kişinin kullanım şekline göre değişebiliyor.
Aynen iPhone 8 den memnun değildim sebebi kamera tarafından oldu sadece kamera için değiştirmek istedim sonra bir olaydan ötürü hiçbir ücret ödemeden 8+ alma şansım vardı ve şuan için hala var fakat apple ekosistemi hep aynı artık sıkılmaya başladım diyebilirim tekrardan android ekosistemine dönmek istiyorum fakat android korkutuyor beni.. Sadece bir kamera için 8+ almak yerine S9+ modelini düşünmeye başladım. Samsung her anlamda kullanıcıyı memnun etme şansına sahip, satış sonrası destek hariç.. Memnun etmekten kastım hızlı şarj koyuyor, dönüştürücü koyuyor adamlar kutu içeriğinde resmen kullanıcıya yönelik hareket ediyorlar. Bildiğiniz gibi Samsung markasının tasarımlarıda gittikçe güzelleşiyor farklı gelmeye başladılar bana o yüzden düşünmeye başladım S9+ modelini, bunu almayı düşünmemi de izlediğim bir dizi serisinde güzel samsung reklamları etkili oldu.. Bu arada 8+ modeline de, S9+ modeline de hiçbir ücret ödemeden alacağım. Hala aklım karışık videolar izliyorum bazıları berbat almayın diyor bazıları güzel alın diyor. İphonedo abiciğimin video başlığını ( NOTE8 den bile KÖTÜ ) gördükten sonra birazdaha soğudum telefondan öyle başlık mı atılır abi izleyemeden soğudum.. :( Ama bilmiyorum gözüm onda gibi..

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,385
Aynen iPhone 8 den memnun değildim sebebi kamera tarafından oldu sadece kamera için değiştirmek istedim sonra bir olaydan ötürü hiçbir ücret ödemeden 8+ alma şansım vardı ve şuan için hala var fakat apple ekosistemi hep aynı artık sıkılmaya başladım diyebilirim tekrardan android ekosistemine dönmek istiyorum fakat android korkutuyor beni.. Sadece bir kamera için 8+ almak yerine S9+ modelini düşünmeye başladım. Samsung her anlamda kullanıcıyı memnun etme şansına sahip, satış sonrası destek hariç.. Memnun etmekten kastım hızlı şarj koyuyor, dönüştürücü koyuyor adamlar kutu içeriğinde resmen kullanıcıya yönelik hareket ediyorlar. Bildiğiniz gibi Samsung markasının tasarımlarıda gittikçe güzelleşiyor farklı gelmeye başladılar bana o yüzden düşünmeye başladım S9+ modelini, bunu almayı düşünmemi de izlediğim bir dizi serisinde güzel samsung reklamları etkili oldu.. Bu arada 8+ modeline de, S9+ modeline de hiçbir ücret ödemeden alacağım. Hala aklım karışık videolar izliyorum bazıları berbat almayın diyor bazıları güzel alın diyor. İphonedo abiciğimin video başlığını ( NOTE8 den bile KÖTÜ ) gördükten sonra birazdaha soğudum telefondan öyle başlık mı atılır abi izleyemeden soğudum.. :( Ama bilmiyorum gözüm onda gibi..

Onlar yalan başlık. Note 8 daha üstün İphone 8'den.:)

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,385
Note 8 ve S9 arasına dağlar kadar fark var mı kamera anlamında sizce ? S9+ değil bu arada S9 ile Note 8 arasında
Dağlar kadar fark yok. Sadece kamera da biraz daha iyileştirme, bir tık daha hızlı olması ve Android Oreo ile kutudan çıkmasıyla birazcık daha üstünlük sağlıyor o kadar .

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
O zaman iPhone 8+ ile Galaxy S9+ arasında tercihimi S9+ dan yana kullanacağım alıp 3-5 sene kullanıp pişman olmam inşallah..

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
S9+ tabikide . Düşünülmesi bile hata bence.

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
iPhone kullanıcısı olarak kesinlikle S9+. Önceki cihazım S7 Edge'i arar oldum vallahi.