Öneri İkinci elde 12.500 TL bandında hangi telefon alınır?

Bu konuyu okuyanlar

mehmetyldz377

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında 15.000 TL bütçem var ancak 12.500 TL'ye bulduğum telefonları beğendim çok hoşuma giden bir telefon olursa 15-16'ya da çıkabilirim. Bulduğum telefonlar şu şekilde:

-Samsung Galaxy A73 (En az 3 sene kullanmak istiyorum bu yüzden Android 16 alacağından A73'ü bu listeye koydum. Suya dayanıklılığı stereo hoparlörü ve one uı gibi güzel bir yazılım kullandığı için bu listeye koydum)

-Honor 70 (Hep edge ekranlı bir telefonum olsun istemişimdir bu yüzden bu listeye koydum)

-Realme 10 Pro Plus (Honor 70 ile çok benzer. İkisi arasında hangisi daha iyidir karar veremedim. Realme uı'dan daha iyi bir yazılımı olduğu için buraya koydum yoksa kağıt üstünde realme daha iyi)

Bu üç telefon arasından hangisini almalıyım? Nothing phone istemiyorum biraz daha hafif bir telefon tercih ederim. Kullanım amaçlarım şu şekilde;

-En az 2.5 sene kullanacağım. Bu yüzden güncelleme desteği benim için önemli.
-Kamera önemli değil.
-Oyun oynamayacağım.
-Günlük kullanım odaklı olacak
-Malzeme kalitesi olarak hepsi plastik ama hissiyat olarak en iyi olanı hangisidir onu bilmiyorum

Arayüz, güncelleme desteği ve suya dayanıklılık olarak A73'ü, arka tasarım ve edge ekran olarak realme 10 pro plus ve ona çok yakın olan honor 70'i beğendim. Bu yüzden kararsız kaldım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

mehmetyldz377

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S222 pili çok kötü S21 serisi de en az 2.5 sene kullanmak istediğim için hiç güncelleme almayacaklar. O yüzden güncel bir cihaz tercihim.

Son mesajlar