Yardım Samsung S23 Ultra'mın ekran süresi nasıl sizce?

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
200
Bilmiyorum ki çok iyi sonuç alanlar var bu cihazda. 120 HZ QHD Olarak 7 8 saat alıyorum diyor bir çok kişi. @utkuversus
Mesaj otomatik birleştirildi:

IMG_20240922_134505_309.jpg

Attığım fotoğrafta göründüğü üzere 9 - 10 saate yakın değerleri hiç bir kısıtlama yapmadan alıyorum diyor. Nasıl oluyor bilmiyorum benim değerler çok düşük

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,398
Yav abicim kimse de dememiş ki 2K 120HZ çok uçuk bir değer, cihaz bu değerlerle vaatlerini yerine getiremez, bunu Samsung bile vaat etmiyor.

FHD+ kullan, inan bana günlük kullanımda hiçbir şey hissetmezsin. Hatta ben S23U ile 60HZ FHD+ kullanıyorum devamlı. 2.5-3 gün telefonu şarja takmadığım oluyor. Telefon gün içinde durmadan elinizdeyse 2K 120Hz size gitmez, bir zahmet FHD+ yapacaksın. Normal değil diyenler falan var oturur kafayı yersin arkadaş ya.
Evet söylediğiniz gibi QHD+ 120 Hz cihazın daha fazla güç tüketmesine sebep olduğu için.
Normalden daha düşük açık ekran süresi veriyor. Ayarların FHD+ ve 60 Hz olarak güncellendiğinde açık ekran süresi artıyor. Ama o kadar para verip bu özellikleri kullanamayacaksak S23 Ultra gibi bir cihazı almaya ne gerek var ki? Ki durmadan elindeyse arkadaşın FHD+ çok dayanmayacaktır. Bu arkadaş arka planda çalışan uygulamalar da olduğu için güç tüketecek sonuçta.
S23 Ultra kullandığım sıralarda ne kadar da kapatsam da arka planda güç tüketen uygulamalar vardı.

Bilmiyorum ki çok iyi sonuç alanlar var bu cihazda. 120 HZ QHD Olarak 7 8 saat alıyorum diyor bir çok kişi. @utkuversus

Ekli dosyayı görüntüle 193606

Attığım fotoğrafta göründüğü üzere 9 - 10 saate yakın değerleri hiç bir kısıtlama yapmadan alıyorum diyor. Nasıl oluyor bilmiyorum benim değerler çok düşük
Arkadaş muhtemelen açık ekran süresi ve kapalı kaldığı süre zaafında ki süre ile karıştırıyor olmalı.
S23 Ultra kullandım bende ayarlar QHD+ 120 Hz açıkken en fazla 5 saat kadar açık ekran sürem vardı.
FHD+ kullandığımda ise en fazla 7 saat 40 dakika açık ekran süresi aldığımı biliyorum.
Apple 15 Pro Max kullanırken 10 saatlik açık ekran sürelerim vardı. Şimdi İphone 14 kullanıyorum. 8 saat 10 dakika açık ekran süresi veriyor. Hatırlatmakta fayda var açık ekran süreleri kullanıcıdan kullanıcıya değişen bir durumdur.

Son düzenleme:

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
200
Benim cihazım ilk günler 3 Saat 55 dakika 4 saat gibi ekran süreleri veriyordu. 120 HZ QHD olarak. Şu anda 120 Hz QHD olarak max 5 saat veriyor. Biraz daha optimize oldu. Parlaklığı artırırsam süre çok düşüyor. Samsung resmi olarak 8 saat ekran süresi verdiğini söylüyor. Ben hiç 8 saati göremedim.

Benim cihazım ilk günler 3 Saat 55 dakika 4 saat gibi ekran süreleri veriyordu. 120 HZ QHD olarak. Şu anda 120 Hz QHD olarak max 5 saat veriyor. Biraz daha optimize oldu. Parlaklığı artırırsam süre çok düşüyor. Samsung resmi olarak 8 saat ekran süresi verdiğini söylüyor. Ben hiç 8 saati göremedim.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,398

Ayarlarınızı düşürün FHD+ ve 60Hz olarak değiştirirseniz. Diğer arkadaşın söylediği gibi açık ekran sürenizde artış olur.
2K ve 120 Hz kullanmaya devam ederseniz 5 saat ve üzerini görmeniz pekte mümkün değil. İlk zamanlarda cihazınız sizin nasıl kullandığınızı öğrenmeye çalışıyor ve biraz daha zaman geçtikten sonra sonuç almaya başlıyorsunuz. Ve tekrarlıyorum. Çok aktif bir kullanıcıysanız cihazınızın çözünürlük ve yenileme hızını maalesef ki kısmanız gerekmekte.

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
200
Ayarlarınızı düşürün FHD+ ve 60Hz olarak değiştirirseniz. Diğer arkadaşın söylediği gibi açık ekran sürenizde artış olur.
2K ve 120 Hz kullanmaya devam ederseniz 5 saat ve üzerini görmeniz pekte mümkün değil. İlk zamanlarda cihazınız sizin nasıl kullandığınızı öğrenmeye çalışıyor ve biraz daha zaman geçtikten sonra sonuç almaya başlıyorsunuz. Ve tekrarlıyorum. Çok aktif bir kullanıcıysanız cihazınızın çözünürlük ve yenileme hızını maalesef ki kısmanız gerekmekte.
Teşekkür ederim sağolun

Bir süre daha bekleyeceğim daha kötü olmaya başlarsa Ankara'da ki servise öyle götürmeyi düşünüyorum. Günü birlik Kayseri den oraya gidip ve cihazınız da sorun yok cevabını alıp gelmekten korkuyorum. Belki de gerçekten cihaz normaldir bir sorun yoktur.

Sadece sosyal medya ile 5 saat aldığıma göre oyun oynayacak olursam ciddi bir şarj kullanımı olacağını düşünüyorum.

utkuversus

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,231

Ekli dosyayı görüntüle 193606

Bunlar uydurma fanboyların mesajları, inanma.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,398
Bunlar uydurma fanboyların mesajları, inanma.
Doğruları söyleyince fanboy oluyoruz zaten. Söyleyecek söz bulamadınız anlaşılan.
S23 Ultra çok aktif bir şekilde kullanıldığında gerek sosyal medya gerek oyun gerek günlük işler vs vs. 2 günü çıkarmaz.
Kimin fanboy olduğu açıkça ortada olduğunu düşünüyorum. Daha özellikleri doğru dürüst kullandıramıyor kısmak zorunda kalıyoruz. Ne anlamı var?

Son düzenleyen moderatör:

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,231
Konu yanlış bilgi kaynıyor. Çözünürlüğün pil performansına etkisi olmaz, belirtilen gibi HD veya FHD'ye alınca pil performansınız artmaz. QHD applerde %1-2 ya fark eder ya etmez. Çünkü 1080p monitörü 1080p'de kullanmak ile 1440p monitörü 1080p'de kullanmak aynı şey değildir. 1440p paneli 1080p'ye aldığınızda pikseller devre dışı kalmıyor, aksi takdirde cihazınızda boşluklar görürdünüz. 4 piksel 1 piksel görevi görüyor. Demem o ki, çözünürlüğü düşürmek enerji tasarrufu yapmıyor.

Kaynak olarak da şu videoları kullanabilirim:

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
200
Hepinize teşekkür ederim farklı cevaplar aldım karar vermek zor olsa da cihazımın donanımsal bir arızaya sahip olmadığını düşünür oldum. Ama yine de ilk fırsatta yetkili servise kontrol ettireceğim. Kayseri'de ki bataryası normal dedi ama yetkili bir servis değildi burası.

Teknik olarak fazla tecrübe sahibi değilim QHD ve full HD arasında çok fark var mı bilmiyorum. Bu zamana kadar hep QHD açıktı ve max 5 saat alıyordum. FHD olarak hiç denemedim.

Bana günlük 5 saat ekran süresi şu anda yetiyor ama bir sorun varsa da çözüme kavuşturmak isterim. Simdi yetiyor ama ilerleyen zamanlar da akıllı saat ile de kullanmaya başlayacağım sürekli Bluetooth da açık kalacak o da etkiler tabi.

Sizleri de daha fazla meşgul etmeyim teşekkür ederim hepinize.

Son düzenleme:

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,398
Hepinize teşekkür ederim farklı cevaplar aldım karar vermek zor olsa da cihazımın donanımsal bir arızaya sahip olmadığını düşünür oldum. Ama yine de ilk fırsatta yetkili servise kontrol ettireceğim. Kayseri'de ki bataryası normal dedi ama yetkili bir servis değildi burası.

Teknik olarak fazla tecrübe sahibi değilim QHD ve full HD arasında çok fark var mı bilmiyorum. Bu zamana kadar hep QHD açıktı ve max 5 saat alıyordum. FHD olarak hiç denemedim.

Bana günlük 5 saat ekran süresi şu anda yetiyor ama bir sorun varsa da çözüme kavuşturmak isterim. Simdi yetiyor ama ilerleyen zamanlar da akıllı saat ile de kullanmaya başlayacağım sürekli Bluetooth da açık kalacak o da etkiler tabi.

Sizleri de daha fazla meşgul etmeyim teşekkür ederim hepinize.
Hocam cihazında sorun olduğunu düşünmüyorum, gereksiz yere yorma kendini. Samsung cihazlarında bu sorunlar maalesef var, özellikler tam gaz veriliyor ancak kullanıcılar verim alabilmek ve ekran sürelerini uzatabilmek için özellikleri kısmak zorunda kalıyorlar. FHD+ ve 60 Hz olarak ayarlayıp denemenizi öneririm. İlerleyen zamanlarda zaten açık ekran süren artacak göreceksin.

Son düzenleyen moderatör:

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
200
Hocam cihazında sorun olduğunu düşünmüyorum, gereksiz yere yorma kendini. Samsung cihazlarında bu sorunlar maalesef var, özellikler tam gaz veriliyor ancak kullanıcılar verim alabilmek ve ekran sürelerini uzatabilmek için özellikleri kısmak zorunda kalıyorlar. FHD+ ve 60 Hz olarak ayarlayıp denemenizi öneririm. İlerleyen zamanlarda zaten açık ekran süren artacak göreceksin.
Teşekkür ederim sağolun