Samsung s20 fe

Bu konuyu okuyanlar

aliturkoglu61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar Samsung s20 fe modelini salı günü Trendyoldan aldım Perşembe günü bana ulaştı açtım güncellemeler oldu yaptım tabi bu sırada aşırı bir ısınmaya başladı normal olablir dedim guncelliyor diye akşam tekrar kullanmaya başladım Instagram ya da WhatsApp giriyorum fotoğraf çekiyorum telefon yine ısınıyor yanıyor resmen normal olmadığını fark et durduk yere telefon ısınmaz aynı sorunundan çoğu kişide de var bu sorundan teknik servis onlara ısınma normaldir diye saçma bir şekilde açıklama yapmış bende yolladım yeni bakalım aynısını bana da mı söyleyecekler Samsung diye güvenip aldık ama sonuç böyle exynos işlemci kötü

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba arkadaşlar Samsung s20 fe modelini salı günü Trendyoldan aldım Perşembe günü bana ulaştı açtım güncellemeler oldu yaptım tabi bu sırada aşırı bir ısınmaya başladı normal olablir dedim guncelliyor diye akşam tekrar kullanmaya başladım Instagram ya da WhatsApp giriyorum fotoğraf çekiyorum telefon yine ısınıyor yanıyor resmen normal olmadığını fark et durduk yere telefon ısınmaz aynı sorunundan çoğu kişide de var bu sorundan teknik servis onlara ısınma normaldir diye saçma bir şekilde açıklama yapmış bende yolladım yeni bakalım aynısını bana da mı söyleyecekler Samsung diye güvenip aldık ama sonuç böyle exynos işlemci kötü
S20 Fe Exynos 990 ın mongoose çekirdekleri ve 120hz yüzünden ısınıyor.Isınma olayını ortadan kaldırmanın 2 yolu var: 1-Ekran hızını 60hz yapmak 2-120hz da güç tasarruf modunu aktif etmek.120hz varken 60hz kullanmak sizi tatmin etmeyeceği için 2.yöntemi anlatıyorum.Cihaz elinize ulaştığında ayarlardan ekran hızını 60hz olarak seçip uygulayın.Daha sonra ekran hızına gidip 120hz a tıklayın.Aşağıda uygulayın butonuna tıklamadan üst pencereden (wifi,konum, Dolby atmos,uçak modunun bulunduğu ayarlar kısmı) güç tasarruf moduna hafif basılı tutup güç tasarrufu ayarlarına gidip güç tasarrufu modunu aktif edin.Daha sonra ekran hızı bölümünde 120hz ı onaylayın.Bu ayarlarla beraber 120hz da güç tasarrufu modu aktif olduğunda mongoose çekirdekleri ve 120hz kısıtlanacağı için aşırı ısınma sorunu ortadan kalkacaktır.

Son düzenleme: