SAMSUNG Klavye uygulaması ve erişilebilirlik

Bu konuyu okuyanlar

sarper.arıkan

Asistan
Katılım
18 Mart 2016
Mesajlar
142
Reaksiyon puanı
18
Puanları
18
Yaş
38
SAMSUNG klavye ve erişilebilirlik seçenekleriSamsung mobil telefonlarla birlikte gelen erişilebilirlik seçenekleriyle, samsung klavye uygulaması kullanılabilirliği açısından “Galaxy S5” modelinden itibaren farklı bir yazma stiliyle gelmektedir.Görmeengelli bireylere kolaylık sağlayan bu dokunma yöntemiyle, klavye kullanarak yazı yazmak ve doküman düzenlemek çok daha basit hale geliyor.

Temel olarak bahsi geçen yazma stilini açıklamak gerekirse;

Görmeengelli bir birey kullandığı ekran okuma sistemiyle birlikte, klavye üzerinde bir harfi ekrana yazdırabilmek için, ilgili harfe çift dokunması yeterli oluyor. Böylelikle, görmeengelli birey dokunmatik ekranlarda kolayca yazı yazıp düzenleyebiliyor.

Ancak, bu özelliğin kullanılabilinmesi için ise, ayarlar, erişilebilirlik, görme bölümünden hızlı tuş girişi onay kutusunu kaldırmak gerekiyor. Böylece, çift dokunarak yazma stili aktifleştirilmiş olunuyor.

Samsung’un artık tüm son modellerinde gelen çift dokunarak yazma stili mevcut erişilebilirlik seçenekleriyle de başarılı bir etkileşim ilişkisi kurulmasını kolaylaştırıyor.

Tam bu noktada çift dokunarak yazma modunun varsayılanda açık şekilde geldiğinide ekleyelim.
 

Son mesajlar

Üst