Bu konuyu okuyanlar

sarper.arıkan

Asistan
Katılım
18 Mart 2016
Mesajlar
149
Reaksiyon puanı
21
Puanları
18
Yaş
39
SAMSUNG Galaxy note5 erişilebilirlik incelemesi2015 Yılının en önemli modelleri arasında gösterilen “note 5” halen günümüzde geçerliliğini korumaktadır.

Güçlü yazılım ve donanım bileşenlerinin birarada sunulduğu “SAMSUNG” modeli, engelli bireyler içinde tıpkı “Galaxy s” serilerinde olduğu gibi, erişilebilirlik seçenekleriyle beraber gelmektedir.İncelememizi size aktarırken “Galaxy note 5” modelini iki başlıkta değerlendireceğiz.A.)Fiziksel erişilebilirlik:

5.7 Ekran büyüklüğü, ses artırma, azaltma ve ana ekran tuşlarıla birlikte güç tuşunun hissedilebilirliği yeterli düzeyde. Görme ve yetenek engelli bireyler için dokunsal ekran etkileşiminin ayarlanabildiği donanım arayüzü yazılımsal özellikler de gayaet uyumlu iş görüyor.B.)Yazılımsal erişilebilirlik:

Üç temel engel grubuna hitap edecek şekilde bileşenleri içinde barındıran “Galaxy note 5” modeli aşağıdaki özellikleride birlikte engelli bireylere sunuyor.

*Voice asistant ekran okuma bileşeni,

*Ekran büyütme ve karşıtlık değerleri ayarlama bileşeni,

*Bebek ağlaması ve kapı zili algılama ve flash bildirim verebilme bileşeni,

*Donanım tuşlarıyla birlikte, klavye kısayollarının tekrar programlanabilmesi özelliği ve bileşeni birlikte geliyor.Genel değerlendirmeyle, “Galaxy note 5” her yönden engelli bireyler için kolay kullanım sunabiliyor.
 
Üst