Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

The10y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Pil konusunda memnun kalan sadece benim heralde. 9saat ekran aldığım oldu fakat oyun oynamıyorum sadece sosyal medya Chrome felan kullanıyorum.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Pil konusunda memnun kalan sadece benim heralde. 9saat ekran aldığım oldu fakat oyun oynamıyorum sadece sosyal medya Chrome felan kullanıyorum.

Ben blu-ray film izlemek mi dersin, en yuksek grafikli oyunlar mi dersin hepsini yapiyorum memnun kalamamam normal sanirsam

The10y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S8 bu fiyata değermi burada eksilerini ve artılarını kendi görüşümle yazıcam;
Öncelikle samsungun s2 den itabaren s6 ya kadar kullanmış ayrıca note serisinin 2 ve 3 üncü modellerini kullanmış bir samsung delisi olarak bende S8 e kavuştum. Nacizane fikirlerimi yazıcam. Samsung her yeni modelinde yaptıgı değişikliklerle modellerini bir üst seviyeye taşıyor ve insanlara bi önceki model telefonu almış hissi vermiyor. S8 e gelicek olursak samsung home butonunu kaldırarak bir devrim yaptı bu sayede ekran kasa oranı %84 lere kadar ulaştı ki bu muazzam bir oran ve telefona mükemmel bir hava katmış kullanılan malzemede çok iyi. Telefonun olumlu yönlerine bakıcak olursak yenilenen arayüzü muazzam bir hızda çalışmakta ve kaliteli bir telefon kullandığın hissini kullanıcıya veriyor. iris tarayıcıya alışmanız biraz zaman alabilir lakin alıştıgınız zaman cok hızlı bir şekilde çalışmakta. Parmak izi arka tarafa konumlandırılmış ve çok hızlı çalışıyor(s5 te ki parmak izi tarayıcısından sonra her tarayıcı iyidir zaten.) lakin kap ile kullanımda problemlere yol açabilir tek dokunuşla açamayabilirsiniz. genel olarak olumlu bakımdan çok iyi bir telefon oldugunu söyleyebilirim. Gelelim olumsuz yanlarına bi kere en başta söylenmesi gereken Bixby nin çok gereksiz oldugu ve android marketlerde bixby tuşunun işlevini değiştirmek için yapılan programlarını oldugunu söylersem nasıl bir işlevde oldugunu anlarsınız sanırım. Apple ın siri yi geliştiren ekibini bünyelerine katmaları işe yaramamış anlaşılan eğer Bixby i siri gibi zannediyorsanız büyük bir yanılgıya düşersiniz. ayrıca 18:9 ekran formatını kullananmakta lakin bu formata uyumlu videolar çok az buna bi çözüm olarak videoların yanına format ayarlamak için bir seçenek sunmuşlar lakin videoyu keserek koydukları için videoda küçülmeler oluyor bu olumsuz bir yanı daha olumsuz yanlarını telefonla biraz daha vakit geçirdikten sonra yazarım çünkü alalı daha 4 gün oldu.
--- Gönderi Güncellendi ---

Hem beklenti hem de android işletim sistemiyle alakalı birşey telefon zaten amper yönünden çok bir şey vaad etmiyor. Bende de s8 var beni 1 gün idare ediyor biraz kullanışlada alakalı yalnız hızlı şarj özelliği ile bu açığı kapatmakta.
Bixby konusunda katılmıyorum. Kısa bir süre önce Amerika'da yayınlanmaya başladı ve siriden kötü olduğunu düşünmüyorum aksine daha fazla komut yetkisine sahip. Bixby tuşuna gelirsek belki dediğin gibi gereksiz olabilir fakat bixby sesli komut öyle değil.
Ben blu-ray film izlemek mi dersin, en yuksek grafikli oyunlar mi dersin hepsini yapiyorum memnun kalamamam normal sanirsam
Telefonu zorlamak tabiki pili boşaltır yani sonuçta pil bitmeyen birşey değil :D

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Bixby konusunda soyle dusunuyorum, samsung basaramazsa da o tusu baska islevler icin kullaniriz kamerayi acmak gibi herturlu isimize yarar yani sikinti yok :)

zeybaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
idare eder (s8+) öyle gönül rahatlığıyla kullanamıyorsun gün boyu dışarda olunca pili başarılı değil bana göre.evde ofiste sorun olmuyor ama tatil günlerinde sışarıdaykenrahat rahat kullanamıyorsun.
Garip. Her insanın kullanımı farklıdır ama bana çok rahat yetiyor gün boyu oyun oynuyorum video izliyorum wifi 4.5 g açık sosyal medya fazlaca kullanıyorum fotoğraf çekiyorum sabah 8 den akşam 8 e 25 30 şarjla dönüyorum(ama ekran çözünürlüğü 1080 p de)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
ekran çözünürlüğü çok önemli değilse düşürün. @semih61
2 saat fark eder kullanım minimum

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Hocam oyun oynamak fena şarj yiyor ya. Film izlemek o kadarda şarj götürmüyor. Hatta 2 3 ay önce twich yayını izlerken uyuya kalmısım. Telefon %100 dü yayını açtığımda sabah bir uyandım baktım yayın hala açık 8 saat ekran süresi var ve şarj %9 falandı. Düşün yanı Lg g5 ile yaşadım bunu 2800 mah ve ıps lcd ekran ile :D

Reaksiyon puanı
5,171
Hocam oyun oynamak fena şarj yiyor ya. Film izlemek o kadarda şarj götürmüyor. Hatta 2 3 ay önce twich yayını izlerken uyuya kalmısım. Telefon %100 dü yayını açtığımda sabah bir uyandım baktım yayın hala açık 8 saat ekran süresi var ve şarj %9 falandı. Düşün yanı Lg g5 ile yaşadım bunu 2800 mah ve ıps lcd ekran ile :D
Bide blu-ray filimi izle bakayim sonra oyuna gore kac kat pil harciyor karar verirsin:)

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Bide blu-ray filimi izle bakayim sonra oyuna gore kac kat pil harciyor karar verirsin:)
Yahu benim gözler zaten ışığa fazla hassas. Ekran parlaklığını %0 da kullanıyorum evde o derece sen düşün :D
Blu ray açsam bile gözüm seçemez onun netliği :D

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Bixby konusunda katılmıyorum. Kısa bir süre önce Amerika'da yayınlanmaya başladı ve siriden kötü olduğunu düşünmüyorum aksine daha fazla komut yetkisine sahip. Bixby tuşuna gelirsek belki dediğin gibi gereksiz olabilir fakat bixby sesli komut öyle değil.

Telefonu zorlamak tabiki pili boşaltır yani sonuçta pil bitmeyen birşey değil :D

Ya bide soyle bisey var. Kapaliyken de gidiyor. Sarj surekli gidiyor durduramiyorum sinir bozucu

Ömer said

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefou aldım 2 ay kadar oldu daha kasma ve gereksiz şarj gitme gibi problem yok samsungdan beklentim ilk 1 ayda kasmaasıydı sanırım başarmışlar gibi :D

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25

Bixby kesinlikle siriden kötü çok geliştirilmesi gerekiyor.

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Android 7.1 konusunda bir gelisme var midir ? Tarih vs vs .. Ölümcül değil tabi ama merak ettim ..Hìç ses soluk yok Samsung tarafinda ..

hakan-kerem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bixby kesinlikle siriden kötü çok geliştirilmesi gerekiyor.
Kesinlikle yanlış düşünüyorsun. Bixby ile telefona dokunmadan dokunarak yapabildiğin her şeyi yapabiliyorsun. Bixby'nin yapıp da Siri'nin yapamadığı çok şey var. Bazı işlevleri yeterince hızlı yerine getiremiyor olabilir ama bunun için de Google Assistant var. Sesli asistan olarak Bixby Siri'den daha başarılıdır bence.

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Bixby vision a samsung s8 i gösteriyorum iphone buluyor. Türkçe desteği yok türkiye de kullanılmıyor bile
Kesinlikle yanlış düşünüyorsun. Bixby ile telefona dokunmadan dokunarak yapabildiğin her şeyi yapabiliyorsun. Bixby'nin yapıp da Siri'nin yapamadığı çok şey var. Bazı işlevleri yeterince hızlı yerine getiremiyor olabilir ama bunun için de Google Assistant var. Sesli asistan olarak Bixby Siri'den daha başarılıdır bence.
Sirinin yapamadığı neyi yapıyor söyleemisin?

The10y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bixby vision a samsung s8 i gösteriyorum iphone buluyor. Türkçe desteği yok türkiye de kullanılmıyor bile

Sirinin yapamadığı neyi yapıyor söyleemisin?
Bixby vision konusunda haklısın geliştirilmesi gerekiyor ama bu özellik siride var mı ki. Siriye uygulamayı kapat komutu verdiğinde yapamıyorum diyor mesela.

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Bixby vision konusunda haklısın geliştirilmesi gerekiyor ama bu özellik siride var mı ki. Siriye uygulamayı kapat komutu verdiğinde yapamıyorum diyor mesela.
Sende bir sorun olabilir 4-5 sene iphone kullandım uygulamayı kapatmayı bırak istediüin müzikten tut herşeyi açıyor. İstediğini arıyor etkinlik oluştırup alarm kuruyor resim açıyor vb ne istersen.

Bu arada benim s8 powerbanktan çok zor şarj oluyor yarım satte %4 oldu e yapmam gerekli aynı powerbank ile samsung s8 yarım saatte %30 civarı olıuor. Hızlı şarjımfa açık anlamadım.

The10y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sende bir sorun olabilir 4-5 sene iphone kullandım uygulamayı kapatmayı bırak istediüin müzikten tut herşeyi açıyor. İstediğini arıyor etkinlik oluştırup alarm kuruyor resim açıyor vb ne istersen.

Bu arada benim s8 powerbanktan çok zor şarj oluyor yarım satte %4 oldu e yapmam gerekli aynı powerbank ile samsung s8 yarım saatte %30 civarı olıuor. Hızlı şarjımfa açık anlamadım.
Komut ile ana ekrana dönebiliyormusun?

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
hocam neyin yarışı bu

özellik bakımından samsung ve ürünleri her zaman daha vaadkar oluyor ama iş kullanıcı deneyimine gelince apple daha başarılı

bixby siriden kağıt üzerinde daha gelişmiş evet ama al kullan hadi,forumlar bixby tuşunu nasıl iptal ederim diye onlarca soru cevap var...

uyuz oluyorum bixby tuşuna zaten ses kısma yerine o tuşa basıyorum telefon zaten uzun ulaşması zor birde bunla uğraşıyoruz.

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
hocam neyin yarışı bu

özellik bakımından samsung ve ürünleri her zaman daha vaadkar oluyor ama iş kullanıcı deneyimine gelince apple daha başarılı

bixby siriden kağıt üzerinde daha gelişmiş evet ama al kullan hadi,forumlar bixby tuşunu nasıl iptal ederim diye onlarca soru cevap var...

uyuz oluyorum bixby tuşuna zaten ses kısma yerine o tuşa basıyorum telefon zaten uzun ulaşması zor birde bunla uğraşıyoruz.
+1

zeybaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam neyin yarışı bu

Bende katılıyorum şuan için çok gereksiz

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
apple koyuncu hiç kimsenin çıtı çıkmaz o tuşu
ne alakası var, iphonelarda çekmeme sorunu olduğu zaman yanlış tutuyorsunuz telefonu demişlerdi dalga konusu oldu
ip5 siyah modeli boya atıyordu çokça konuşuldu
ip6 çok uzun dediler dönerbıçağı gibi çaps yaptıar
ip6 da bükülme sorunu aylarca gündemden düşmedi
apple 3,5mm jack girişini kaldırdı müzikle uğraşanlar tepki gösterdi.
marka fanları dışında tarafsız bakabilen bunları konuşur zaten

ben 3 kere ses kısmaya çalışıyorsam 1 inde mutlaka bixby e basıyorum,buda sinir bozucu

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
İphone da menü olmadığı için ana ekrana dönemessin.
hocam neyin yarışı bu

Tam demek istediklerimi demişsiniz ağzınıza sağlık.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
ne alakası var, iphonelarda çekmeme sorunu olduğu zaman yanlış tutuyorsunuz telefonu demişlerdi dalga konusu oldu
ip5 siyah modeli boya atıyordu çokça konuşuldu
ip6 çok uzun dediler dönerbıçağı gibi çaps yaptıar
ip6 da bükülme sorunu aylarca gündemden düşmedi
apple 3,5mm jack girişini kaldırdı müzikle uğraşanlar tepki gösterdi.
marka fanları dışında tarafsız bakabilen bunları konuşur zaten

ben 3 kere ses kısmaya çalışıyorsam 1 inde mutlaka bixby e basıyorum,buda sinir bozucu
Samsung'a kızdınız ekran boyutundan dolayı. Hoop 6 plus çıktı. Bunu söyleyen firma nasıl bir U dönüşü yapar:D