Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

ScReecH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Samsungu arayıp sorunu anlattım bana geri dönüşlerini bekliyorum. Eğer çözüm bulunmazsa root atacağım. Farkına varsalar ufak ota güncellemesi sorunu giderir. Teşekkürler ilgin için.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Samsungu arayıp sorunu anlattım bana geri dönüşlerini bekliyorum. Eğer çözüm bulunmazsa root atacağım. Farkına varsalar ufak ota güncellemesi sorunu giderir. Teşekkürler ilgin için.
Dedigini denedim bende yine sorun yok note 5 de
S serisi kronik sorunu demek ki

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar Şöyle bir kontrol edermisiniz
Dostum olayı çok yanlış anlamışsın. Şahsen ben sana böyle bir problem yok abartıyorsun diyenlerden değilim. S6 ve sonrası deyince ki note 5 s6'dan sonra çıktığı için deneyip sonucu yazayım dedim. Her s6 modelinde vardır yoktur beni ilgilendirmiyor ama böyle bir problem var.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Arkadaşlar Şöyle bir kontrol edermisiniz
Bunun bir sorundan çok özellikle yapılmış bir şey olduğunu düşünüyorum s6 edge kullanıcısıyım şimdi denedim ve bende de aynı durum söz konusu. Ama dikkatinizden kaçan bir şey var sanırım: aydınlatma otomatikteyken karanlık ortam ışık kısma oranıyla, normal aydınlatma ayarında gerçekleşen ışık kısma oranı farklı.
Birinde (otomatik) ekran neredeyse tamamen kararıyor diğerinde (normal) çok az bir kararma oluyor ve bence bu fark bile bunun özellikle güç tasarrufu amaçlı yapıldığını gösteriyor.
Kaldı ki aşırı karanlık ortamlarda telefonun %100 aydınlatmayla gözlere ciddi zarar verebileceği de ayrı bir konu.
Bu durum sizi rahatsız ediyor olabilir kendinizce haklı sebepleriniz vardır ama bu bence bir hata değil; olsa, daha önce kontrol panelinden kaybolan ikon için yayınladıkları gibi küçük bir yamayla hallederlerdi. Ayrıca çözümün root gerektiriyor olması tamamen telefonun sensörlerine müdahale edebilmek amacıyla olduğu belli zaten root atarak kafanıza göre herşeyi yapabilirsiniz.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Bunun bir sorundan çok özellikle yapılmış bir şey olduğunu düşünüyorum s6 edge kullanıcısıyım şimdi denedim ve bende de aynı durum söz konusu. Ama dikkatinizden kaçan bir şey var sanırım: aydınlatma otomatikteyken karanlık ortam ışık kısma oranıyla, normal aydınlatma ayarında gerçekleşen ışık kısma oranı farklı.
Birinde (otomatik) ekran neredeyse tamamen kararıyor diğerinde (normal) çok az bir kararma oluyor ve bence bu fark bile bunun özellikle güç tasarrufu amaçlı yapıldığını gösteriyor.
Kaldı ki aşırı karanlık ortamlarda telefonun %100 aydınlatmayla gözlere ciddi zarar verebileceği de ayrı bir konu.
Bu durum sizi rahatsız ediyor olabilir kendinizce haklı sebepleriniz vardır ama bu bence bir hata değil; olsa, daha önce kontrol panelinden kaybolan ikon için yayınladıkları gibi küçük bir yamayla hallederlerdi. Ayrıca çözümün root gerektiriyor olması tamamen telefonun sensörlerine müdahale edebilmek amacıyla olduğu belli zaten root atarak kafanıza göre herşeyi yapabilirsiniz.
Guzel bir acidan yaklasmis burdan bakmamistim:)

ScReecH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok haklısınız pil için çok güzel bir özellik. Ama benim parlak ekran takıntım var ben hiç kısılmasın istiyorum. Birde dediğiniz gibi otomatikteki gibi fazla kısılmıyor, bu yüzden kimse farketmiyor. Bakalım samsung ne diyecek. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

ScReecH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostum olayı çok yanlış anlamışsın. Şahsen ben sana böyle bir problem yok abartıyorsun diyenlerden değilim. S6 ve sonrası deyince ki note 5 s6'dan sonra çıktığı için deneyip sonucu yazayım dedim. Her s6 modelinde vardır yoktur beni ilgilendirmiyor ama böyle bir problem var.
Haklısınız note 5 ayırmayı unuttum :)
Zaten note 6 çıksın daha S serisine bulaşmam.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Haklısınız note 5 ayırmayı unuttum :)
Zaten note 6 çıksın daha S serisine bulaşmam.
Haha:) deme oyle takil kafana gore suan htc m10 bekliyorum antutu puani 155 bin alinca gozum kaldi:)
Iphone da s serisi haric telefon almayin
Samsung da da note serisi ama edge serisi alinabilir edge durusuna bayiliyorum:)
Geri kalan samsunglardan uzak duruyoruz
Orta segment alacaksak hemen lg nin 1 sene onceki amiralini aliyoruz
Telefon sektoru bu kadar basit:)

ScReecH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben ekrana ve kameraya çok önem veriyorum. Diğer markaların ekranı samsungun yanında çok mat sönük kalıyor. Yoksa değişikliği severim ama ne zaman test etsem içime sinmiyor.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Ben ekrana ve kameraya çok önem veriyorum. Diğer markaların ekranı samsungun yanında çok mat sönük kalıyor. Yoksa değişikliği severim ama ne zaman test etsem içime sinmiyor.
Htc bu sefer çok iddialı. Antutu puanı 150 bini geçti şu an zirvede ama çıkınca uzun uzun test etmek lazım. M9 kullanmış biri olarak arka kamera hariç çok memnundum. Değişiklik iyidir deneyim tecrübe olur.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Ayni bensin samsungtan baska modele elim gitmiyor uzun zamandir
Iphone kamera ve ekrandan dolayi
Htc falanda hep ayni sekilde:)

ScReecH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Htc bu sefer çok iddialı. Antutu puanı 150 bini geçti şu an zirvede ama çıkınca uzun uzun test etmek lazım. M9 kullanmış biri olarak arka kamera hariç çok memnundum. Değişiklik iyidir deneyim tecrübe olur.
Tanıtımını bekliyecem

ScReecH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ayni bensin samsungtan baska modele elim gitmiyor uzun zamandir
Iphone kamera ve ekrandan dolayi
Htc falanda hep ayni sekilde:)
Ekranı canlı olsa iPhone 6s alıp şu iPhoneculari anlamaya çalışacaktım ama beni çeken hiçbir yani yok.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
S7 de 6 saat ekran suresi aliyorum. Ekran surelerinizi paylasabilir misiniz?

kemaldemirel1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir şey diyceğim galaxy s7 ile 6s arasında kalmış birisiyim fikirlerimi öne sürmek istiyorum
İphone 4s kullanan biri olarak ios sistemini çok akıcı stabil bi sistem buluyorum fakat çok sıkıcı bir sistem ama birkere arayüzde takılma yaşamadım
Şimdi iphone 6s ile s7 i kıyasladığımda s7 daha yeni bir cihaz
Tek tek kıyaslıycak olursak
Tasarım:öznel birşey bu konuda bişey diyemem ikiside gayet başarılı
Batarya:s7 bu konuda çok daha başarılı
Ekran:şimdi s7 2k kullanıyor ve bence bu gereksiz çünkü performansa negatif etkisi var ve amoled bazen çok abartı renkler sunuyor bazen güzel olurken bazen insanı rahatsız ediyor.iphonede ise hd ips lcd ekran var ve hiçte kötü bi ekran değil hatta gayette beğeniyorum iphone 4sin ekranı bile güzel kardeşimde g3 var onun ekranda 2k ama subway surfers açtım benim ekran daha keskindi nedenini anlayamadım
Ama genel diceksek s7 başarılı ekranda ama dezavantajlarıda var
Performans:apple a9 çok başarılı bir işlemci grafik performansında özellikle galaxy s7 daha güçlü bir işlemci ile gelsede 6s hem ios sistemi hemde ekran çözünürlüğünden dolayı daha akıcı ve hızlı bir telefon.ve galaxy s6 alırken kimse kasmıcsk diyordu ama arada tekliyor ne olursa olsun bu android cihazlara hep bi fazla ram çıkınca eski model azda olsa arada takılabilir ram tüketebiliyor
Performansda 6s diyorum
Kamera:galaxy s7 ve 6s ikiside 12 mp fakat s7 f1.7 ile düşük ışıkta daha net fotoğraflar sunuyor ama samsungun kameralarının şu yönünü sevmiyorum sizin çektiğimiz resimle gördüğünüz aynı değil ortam ışığı beyazsa rengi çok açmak için düşük ışıkta sarı yapıyor resimlerin doğallığıds çok bozuluyor iphone 6s ise daha doğal renkler sunuyor bazen düşük ışıkta ben 6s fotoğraflarını beğeniyorum daha doğal oluyor ama genel olarak düşük ışıkta s7 daha net foto çekiyor
Ön kameraya gelcek olursak s7 çok keskin görümtü sunuyor ama 6s daha fazla detay sunuyor bazen bu samsung yüzü hafif gerçek dışı gösteriyor tolga cem küçülyılmazda aynısını dile getirdi.
Fakat s7 genel olarak renkleri çok güzel sunuyor bazen 6s cozurtabiliyor
Kararsız kaldım kamerada ben selfie çekmeye seven birisiyim ve beni çok ikilemde bıraktı bu kriterler
Güncelleme: bu konuda apple ın ağır bir üstünlüğü var güncelleme çıkıncs cihaz tüm dünyaya yayılıyor direk fakat samsungda marshmallow çıkalı bir yıl oldu cihazlara daha yeni geldi marshmallow bu konuda 6s diyorum.
Fiyat(2.el değeri):burda her türlü iphone 6s diyorum çünkü 2. El sattığınızda samsung kadar bir düşüş olmuyor ve cihazı satmak istediğinizde çok zarar etmiyorsunuz fakat galaxy s7de öyle değil
Arkadaşlar benim izlenimlerim bunlar bu iki telefon arasında kararsız kaldım yanlış bir bilgim varsa beni düzeltebilirmisimiz ve seçimimde yardımcı olabilirmisiniz

Green_Ninja

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Dün cihazı inceledim baya beğendim özellikle edge yi edge ekranını sağ taraftaki eğimi sola doğru kaydırınca işte anasayfa gibi bişe çıkıyo internet felan işte öyle tam aklıma gelmedi orda sanal gerçeklik gözlüğünüde denedim oda güzeldi

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Bir şey diyceğim galaxy s7 ile 6s arasında kalmış birisiyim fikirlerimi öne sürmek istiyorum
İphone 4s kullanan biri olarak ios sistemini çok akıcı stabil bi sistem buluyorum fakat çok sıkıcı bir sistem ama birkere arayüzde takılma yaşamadım
Şimdi iphone 6s ile s7 i kıyasladığımda s7 daha yeni bir cihaz
Tek tek kıyaslıycak olursak
Tasarım:öznel birşey bu konuda bişey diyemem ikiside gayet başarılı
Batarya:s7 bu konuda çok daha başarılı
Ekran:şimdi s7 2k kullanıyor ve bence bu gereksiz çünkü performansa negatif etkisi var ve amoled bazen çok abartı renkler sunuyor bazen güzel olurken bazen insanı rahatsız ediyor.iphonede ise hd ips lcd ekran var ve hiçte kötü bi ekran değil hatta gayette beğeniyorum iphone 4sin ekranı bile güzel kardeşimde g3 var onun ekranda 2k ama subway surfers açtım benim ekran daha keskindi nedenini anlayamadım
Ama genel diceksek s7 başarılı ekranda ama dezavantajlarıda var
Performans:apple a9 çok başarılı bir işlemci grafik performansında özellikle galaxy s7 daha güçlü bir işlemci ile gelsede 6s hem ios sistemi hemde ekran çözünürlüğünden dolayı daha akıcı ve hızlı bir telefon.ve galaxy s6 alırken kimse kasmıcsk diyordu ama arada tekliyor ne olursa olsun bu android cihazlara hep bi fazla ram çıkınca eski model azda olsa arada takılabilir ram tüketebiliyor
Performansda 6s diyorum
Kamera:galaxy s7 ve 6s ikiside 12 mp fakat s7 f1.7 ile düşük ışıkta daha net fotoğraflar sunuyor ama samsungun kameralarının şu yönünü sevmiyorum sizin çektiğimiz resimle gördüğünüz aynı değil ortam ışığı beyazsa rengi çok açmak için düşük ışıkta sarı yapıyor resimlerin doğallığıds çok bozuluyor iphone 6s ise daha doğal renkler sunuyor bazen düşük ışıkta ben 6s fotoğraflarını beğeniyorum daha doğal oluyor ama genel olarak düşük ışıkta s7 daha net foto çekiyor
Ön kameraya gelcek olursak s7 çok keskin görümtü sunuyor ama 6s daha fazla detay sunuyor bazen bu samsung yüzü hafif gerçek dışı gösteriyor tolga cem küçülyılmazda aynısını dile getirdi.
Fakat s7 genel olarak renkleri çok güzel sunuyor bazen 6s cozurtabiliyor
Kararsız kaldım kamerada ben selfie çekmeye seven birisiyim ve beni çok ikilemde bıraktı bu kriterler
Güncelleme: bu konuda apple ın ağır bir üstünlüğü var güncelleme çıkıncs cihaz tüm dünyaya yayılıyor direk fakat samsungda marshmallow çıkalı bir yıl oldu cihazlara daha yeni geldi marshmallow bu konuda 6s diyorum.
Fiyat(2.el değeri):burda her türlü iphone 6s diyorum çünkü 2. El sattığınızda samsung kadar bir düşüş olmuyor ve cihazı satmak istediğinizde çok zarar etmiyorsunuz fakat galaxy s7de öyle değil
Arkadaşlar benim izlenimlerim bunlar bu iki telefon arasında kararsız kaldım yanlış bir bilgim varsa beni düzeltebilirmisimiz ve seçimimde yardımcı olabilirmisiniz
Gayet güzel bir şekilde özetlemişsin bence. İşte bilgi olunca insan kararsız kalıyor. Her iki markanın da cihazın da kendine has güzellikleri ve eksi yanları var. Ekran konusunda S7 de eski samsunglardan farklı bir ekran kullanılmış yada geliştirilmiş gibi. Note 4 ile kıyasladığımda s7 nin ekranı daha gerçekçi. Şarj süresi ben full oyun oynayan birisiyim mobil şebekede 6 saati geçiyor ekran sürem. Tasarım konusunda da gayet başarılı telefonu temizlemek istediğimde musluk altında ince suda yıkıyorum :) Arka kamera gayet başarılı fakat benim aldığım cihazda sorun çıktı. Görüntünün sağ tarafını netlerken sol tarafını netlemiyor ve kamera kullanılmaz hale geliyor. Henüz servise vermedim. Ön kameranın makyajlama yaptığı doğru. Bu durum kimisine göre iyi kimisine göre kötü tabi. Karar sana kalmış.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
S7 kullanıcılarına sormak istediğim birşey var. Bende S7 kullanıyorum. Temperci cam ekran koruyucular ya kısa oluyor ya da kenarlardan beyaz boşluklar kalacak şekilde tam kaplıyor. Tam oturan temperli cam bildiğim kadarıyla yok. Sizler ne kullanıyorsunuz. Tavsiyeniz vs. var mı ? Şimdiden teşekküler.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
S7 kullanıcılarına sormak istediğim birşey var. Bende S7 kullanıyorum. Temperci cam ekran koruyucular ya kısa oluyor ya da kenarlardan beyaz boşluklar kalacak şekilde tam kaplıyor. Tam oturan temperli cam bildiğim kadarıyla yok. Sizler ne kullanıyorsunuz. Tavsiyeniz vs. var mı ? Şimdiden teşekküler.
Aynisi note 5 dde var kisa olan hava sorunu yok ama kisa digeride havs yapiyor sanki kisa olan msntikli gibi sahsen ben ikisinide denedim ayar oldum hic bisi takmiyom

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bizde de S7 Edge var şurda dursun.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
spigende var

elsanali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar merhaba telefon almayı düşünüyorum sizce ne alsam s6 edge plus mu s7 edge mi?

kemaldemirel1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Böyle bir soruyu sorman hata çünkü s7 edge daha yeni bir cihaz daha yüksek donanımla geliyor burda düşünmen gereken fiyatlar oda senin kararın iki cihazda gayetti iyi

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Aynisi note 5 dde var kisa olan hava sorunu yok ama kisa digeride havs yapiyor sanki kisa olan msntikli gibi sahsen ben ikisinide denedim ayar oldum hic bisi takmiyom

Kisa olanı kullanıyorum ama yatay ekrandayken bildirim panelini aşağı indirmek işkence, bir de kenarlardaki yazılar okunmuyor. Ekranın bir kısmı camın dışında kalıyor. Artık spigen curved yana normal film kullanacağız.