Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Furkan KARADAVUT

Öğrenci
3 Ağustos 2016
7
0
1
27
Pil neden çabuk bitiyor olabilir bilmek zor. Bir sürü olasılık olabilir.

Arka planda çalışan ve sizin farkında olmadığınız bir uygulama bunu yapıyor olabilir. Virüs bulaşmış olabilir. Pilde bir sorun olabilir. Ama kesin olan bir şey ilk şarjın süresiyle alakalı olmadığıdır.

Yeni nesil pil olmasa ve şarjdan sonra akımı da kesiyor olmasa ilk şarj süresiyle alakalı olabilir derdim ama onla ilgili olması dediğim gibi imkansız.

Ben de s7 değil ama 21 Hazirandan beri s6 edge var ve ben onu ilk şarjını yaparken %5 iken ve farkında olmadan hızlı şarjı açık halde şarj ettim ama henüz pil ile alakalı sorun yaşamadım.

Bu açıdan bakınca çok daha iyi bir pili olan S7 serisinde pil sorunu yaşanmaması gerekir. Şayet söz ettiğim türde uygulama yoksa ve virüs gibi bir oladyda yoksa sizin cihazın pilinde ciddi anlamda üretimden kaynaklı bir sorun olabilir. Telefonu Servis'e götürseniz iyi olur

Teşekkür ederim yardımın için de servise versem allah bilir kaç günde gelir

burakkaya232

Öğrenci
9 Haziran 2016
9
1
3
24
Merhaba arkadaşlar bu ayın sonunda hepsiburadadan s7 alacağım ama çoğu kişi telefon durup dururken kapanıyo sınıyo kilitleniyor falan diyorlar sizce almalımıyım sorun çıkartırmı banada yorumlarınızı bekliyorum eğer s7 almazsam iphone 6 alıcam

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
Merhaba arkadaşlar bu ayın sonunda hepsiburadadan s7 alacağım ama çoğu kişi telefon durup dururken kapanıyo sınıyo kilitleniyor falan diyorlar sizce almalımıyım sorun çıkartırmı banada yorumlarınızı bekliyorum eğer s7 almazsam iphone 6 alıcam

Kesin birşey söylemek imkansız.
Bu tamamen şans işi.
Sorun yaşadığını söyleyen çok kişi var ama ben alalı bir ayı geçti Allaha şükür hiçbir sorun görmedim.
Aldığım gün ilk olarak yüzde 70'e kadar hızlı şarj ettim oda işim gereği öyle oldu çok şükür hiçbir sorunum yok.
Bugüne dek S4. S4 Mini. A5 2016. A3 2016 ve son olarak S7 aldım hiçbirinde zerre sorun yaşamadım çok şükür.
Hep söylerim Samsung candır.
Ne yapayım Bluetooth'tan başka bir cihaza dosya bile göndermeyen iphoneyi. Peh....
Arabayı sat direksiyonu verme gibi birşey.

Noctivagant

Asistan
1 Eylül 2008
235
15
18
Kesin birşey söylemek imkansız.
Bu tamamen şans işi.
Sorun yaşadığını söyleyen çok kişi var ama ben alalı bir ayı geçti Allaha şükür hiçbir sorun görmedim.
Aldığım gün ilk olarak yüzde 70'e kadar hızlı şarj ettim oda işim gereği öyle oldu çok şükür hiçbir sorunum yok.
Bugüne dek S4. S4 Mini. A5 2016. A3 2016 ve son olarak S7 aldım hiçbirinde zerre sorun yaşamadım çok şükür.
Hep söylerim Samsung candır.
Ne yapayım Bluetooth'tan başka bir cihaza dosya bile göndermeyen iphoneyi. Peh....
Arabayı sat direksiyonu verme gibi birşey.

Aynen. Yalnız bir ara bir uygulama ile Iphone ve Samsung telefonlar arasında Bluetooth üzerinden (İki telefonu birbirine temas ettirmek şartıyla oluyordu) dosya alışverişi yapılıyordu ama sonradan Appy ona da engel koydu.

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
Ben o zaman s7 alıyorum inş bi sorun olmaz
İnşallah olmaz. Ama şunu daha önce buraya yazmıştım tekrar yazayım.

S7 Alırken ilk önce Turkcell vodafon ve avea bayilerinin üçüne artı güvendiğim tüm telefonculara gidip baktım. Hepsinde toplam hafıza 32GB olduğu halde kullanılabilir alan 11GB yazıyordu. Yani boş hafıza 11GB idi. İçleride boştu yani sıfır cihaz. Bu benim çok kafama takılıyordu. 32GB hafızası olan bir cihazın boş hafızası bu kadar az olmamalı diyordum kendi kendime. Baktığım cihazlarda genelde made ın Vietnam yazıyordu. Araştırmaya devam ettim ve Teknosa'da boş hafızası 23GB buldum. Tam alacağım gün tesadüfen Bimex'e gittim. ordaki elemana bu hafıza durumunu anlattım. Bir tane kutu açtı baktım onda boş hafıza 24GB.
Bende ordan aldım. Made ın Vietnam. Size önerim alırken boş hafızaya mutlaka bakın.

Furkan KARADAVUT

Öğrenci
3 Ağustos 2016
7
0
1
27

Telefonu mediamarkt tan al hiç bi sorun yaşamazsın en kaliteli ürün o adamlarda ben kapalı kutu aldım pişmanım arkadaşım mediamarkt tan aldi tık yok telefonda

OrkinosAdam

Öğrenci
6 Ağustos 2016
4
0
1
51
Galaxy S7 ve S7 Edge Kullanıcıları Soru Sorun Görüş ve Önerilerini Buradan Dile getiriyor.

Galaxy S7 ve S7 Edge Kullanıcıları Soru Sorun Görüş ve Önerilerini Buradan Dile getiriyor.

aa2d5ec8257f01f260c7f6619067e198.jpg

S7 (5.1)- S7 Edge (5.5) inç 2k Süper Amoled Ekran,
Exynos 8890 ve Snapdragon 820(Pazara Göre Farklılık Gösterir) İşlemci,
12 Mp Brittcell F/1.7 Arka,5-8 Mp ise Ön Kamera,
S7(3000 mAh),S7 Edge(3500 mAh) Çıkarılamayan Batarya,
32-64 Gb Depolama Seçenekleri,
Micro sd Desteği,
4 gb ram,

Suya ve Toza Karşı Sertifikalı,
Clear Force Ekran Teknolojisi,
Parmak izi Okuyucu.

Arkadaşlar bu gün orjinal s7 aldım her parçası orjinal fakat çok fazla ısınıyor. Ve yaptığım şey ise sadece internette gezinmek. Özellikle şarj ederken çok ısınıyor

Yazarın Görüşü: Samsung, Galaxy S6 Serisiyle geçen sene (2015) her ne kadar bazı konular da eleştirilse de, telefonlar oldukça beğenildi.Bu sene S7 serisinde ise bu hatalarından ders almış gibi görünüyor,Bu hataları ise küçük pil ve Micro sd Girişinin kalkması olmuştu. S7 modelinde Micro sd desteği geri geliyor ve Pil boyutu ise oldukça Büyüyor.Tasarım ise çok değişmemiş gibi görünüyor sadece ufak rötuşlar yapılmış bu sene teknik özellik bakımından söylemek gerekirse eksiksiz bir model olmuş gibi görünüyor,Samsung yine Android Dünyasının En Başarılı Cihazlarından birine İmza Atmış Gibi Görünüyor....
Galaxy S7 veya S7 Edge'yi Almayı Düşününlere Şimdiden Hayırlı Olsun...

S7 (5.1)- S7 Edge (5.5) inç 2k Süper Amoled Ekran,
Exynos 8890 ve Snapdragon 820(Pazara Göre Farklılık Gösterir) İşlemci,
12 Mp Brittcell F/1.7 Arka,5-8 Mp ise Ön Kamera,
S7(3000 mAh),S7 Edge(3500 mAh) Çıkarılamayan Batarya,
32-64 Gb Depolama Seçenekleri,
Micro sd Desteği,
4 gb ram,

Suya ve Toza Karşı Sertifikalı,
Clear Force Ekran Teknolojisi,
Parmak izi Okuyucu.

Yazarın Görüşü: Samsung, Galaxy S6 Serisiyle geçen sene (2015) her ne kadar bazı konular da eleştirilse de, telefonlar oldukça beğenildi.Bu sene S7 serisinde ise bu hatalarından ders almış gibi görünüyor,Bu hataları ise küçük pil ve Micro sd Girişinin kalkması olmuştu. S7 modelinde Micro sd desteği geri geliyor ve Pil boyutu ise oldukça Büyüyor.Tasarım ise çok değişmemiş gibi görünüyor sadece ufak rötuşlar yapılmış bu sene teknik özellik bakımından söylemek gerekirse eksiksiz bir model olmuş gibi görünüyor,Samsung yine Android Dünyasının En Başarılı Cihazlarından birine İmza Atmış Gibi Görünüyor....
Galaxy S7 veya S7 Edge'yi Almayı Düşününlere Şimdiden Hayırlı Olsun...
Arkadaş

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şu note 7 deki ekran çözünürlüğünü düşürme olayı gelir mi arkadaşlar s7 ailesine
gelirse bu telefon iyice uçar

cesces

Öğrenci
18 Nisan 2016
9
4
3
36
Arkadaşlar samsung türkiye garantili s7 aldım. İlk başta sorun yok gibi görünüyordu fakat teknosada başka bir s7 ile kıyaslayınca kamerasının bulanık olduğunu gördüm. Acaba telefonum da problem mi var anlayamadım.

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
Arkadaşlar samsung türkiye garantili s7 aldım. İlk başta sorun yok gibi görünüyordu fakat teknosada başka bir s7 ile kıyaslayınca kamerasının bulanık olduğunu gördüm. Acaba telefonum da problem mi var anlayamadım.
Her ülkenin üretiminde ekran çözünürlüğü farklı olabiliyor. Bunu bizzat kendim S4 Mini alırken görmüştüm. Özellikle çin üretimi olanlarda kamera çözünürlüğü ve ekran diğerlerine göre daha bulanık oluyor. Bunu ancak dediğin gibi başka bir cihazla kıyaslayınca farkedebiliyorsun.
Seninki hangi ülkenin malı?

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
Öncelikle hayırlı olsun arka kameradan mı bahsediyorsun eğer öyleyse bu normal bir durum değil çünkü arka kameranın netleme özelliği mevcut ön kameradan bahsediyorsan s7 ve s7 edge lerde kronik bir sorun

Noctivagant

Asistan
1 Eylül 2008
235
15
18

Arka kameradan söz ediyorsanız kamera kısmına dikkatli bakın herhangi bir jelatin tarzı bir şey var mı diye. Kimi s6 ve s7 telefonların arka kamerasının üstünde jelatin oluyormuş ve bu bulanıklaşmaya yol açıyormuş. Onu sökünce sorun düzeliyor. Ama dediğim gibi önce öyle bir şey görünüyor mu ona bakın yoksa kamera da sorun var demektir.

Bir sitede böyle bir sorun yaşan bir arkadaşa biri cevap yazmış ve video paylaşmıştı. Video da arka kamera üzerinde zar zor görünün bir jelatin vardı ve vatandaş o jelatini ufak bir iğne yardımıyla söküyordu.

cesces

Öğrenci
18 Nisan 2016
9
4
3
36
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Cihazımı vodafone den aldım türkiye için üretilmiş. Arka kamerada fark çok az fakat on kamerada bulanıklık bariz belli. Teknosada ki bir cihazla kıyaslayınca farkı gördüm. Teknik servise yollamayı düşünüyorum

zulfikartas29

Öğrenci
14 Mart 2016
12
1
3
32
S7 edge kullanıyorum ama tel uyku modundayken durduk yere uyanıyor always on dan kaynaklanıyor olabilir diye onu da kapattım ama olmadı daha önce de yazmıştım yazdıktan sonra bi ara geçti zannettim devam ediyor bunu nasıl çözebilirim

FOM

Profesör
2 Nisan 2016
2,577
1,264
293
Arkadaşlar bi sorun olucak. S7 edge veya s7 de bir iphone kullanıcısı olarak en güzel özleliklerden bence başta gelen hızlı şarj ve siz kaptıyorsunuz bunu sebebini öğrenebilirim herkes kapatıyormuş çevremde de öyle ?

15 Mart 2016
562
35
28
15
Arkadaşlar bi sorun olucak. S7 edge veya s7 de bir iphone kullanıcısı olarak en güzel özleliklerden bence başta gelen hızlı şarj ve siz kaptıyorsunuz bunu sebebini öğrenebilirim herkes kapatıyormuş çevremde de öyle ?
Ben kapatmiyorum ama kapatmalarinin nedeni herhalde telefonun ısınması bir de hızlı şarjın uzun vadede pili zararı olabilir.

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
Valla bende S7 Kullanıyorum ve hızlı şarjı kapalı tutuyorum.
Hatta hiç kullanmıyorum.
Nedenini bende bilmiyorum.
Güzel bir soru sormuşsun belki birileri bir açıklama yapar.

Noctivagant

Asistan
1 Eylül 2008
235
15
18

Pil teknolojisi çok gelişmesine karşın s6 ve s7 serilerindeki hızlı şarj özelliği pil ömrünü uzun vadede etkiliyor. Isınma olayına gelirsek yavaş şarjda bile telefonlar ısınıyor. Zaten 10-15 dakikalık şarj süresi farkı için telefonları sürekli hızlı şarj etmeye değmez.

FOM

Profesör
2 Nisan 2016
2,577
1,264
293
Pil teknolojisi çok gelişmesine karşın s6 ve s7 serilerindeki hızlı şarj özelliği pil ömrünü uzun vadede etkiliyor. Isınma olayına gelirsek yavaş şarjda bile telefonlar ısınıyor. Zaten 10-15 dakikalık şarj süresi farkı için telefonları sürekli hızlı şarj etmeye değmez.

10-15 dakikalık için değmez %100 şarj ederken doğru ama 0-%60'a 30 dakika geliyor olması gün içinde büyük rahatlık ama zararı var diyorsunuz. O zaman hızlı şarj özelliğinin bi önemi yok gibi

s7 kullanıcısı

Öğrenci
15 Ağustos 2016
1
1
1
30
s7 kullanıyorum şuan şarjı 24 saat gidiyor orta düzeyde kullanırsanız eğer. kamerası mükemmel edge den tek eksiği ekranının kavisli değil düz olması edge bana çok hassas kıırılganmış gibi geldi telefon gayet hızlı yapmak istediğiniz herşeyi yapabiliyorsunuz kasma ısınma yok kapalı halde 1 saatte şarj doluyor tasarımı çok şık gold rengini tavsiye ederim.

Ardi Xhaha

Öğrenci
11 Ağustos 2016
74
1
8
30
Merhaba arkadaslar 11Mart tan itibaren s7 edge kulaniyorum fakat gecen ay telefonuma bir yazilim guncelemesi geldi o guncelemeden sonra telefonon pili cok kutu oldu android systemi cok fazla pil harciyor daha ekranin android sisteminden daha cok pil harcadagini gormedim guncelemeden sonra arkasina 2-3 gunceleme daha geldi telefon daha da gotu oldu cozum nedir arkadaslar?
13978038_1111016625654067_1918062327_o.jpg
13950711_1111016615654068_1548616892_o.jpg
13950464_1111016585654071_1220475350_o.jpg

Mehmet.Ali

Öğrenci
9 Haziran 2016
3
0
1
39
Beyler iyi geceler. S7 Edge kullanıyorum. Ve danışmak istediğim birşey var, kamera pro modda iken diyafram öncelikli mod kullanamıyor muyuz?
Kullanabiliyorsak ayarı nerede yok kullanamıyorsak ne anladım ben 1.7 diyaframlı kameradan?

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
Merhaba arkadaslar 11Mart tan itibaren s7 edge kulaniyorum fakat gecen ay telefonuma bir yazilim guncelemesi geldi o guncelemeden sonra telefonon pili cok kutu oldu android systemi cok fazla pil harciyor daha ekranin android sisteminden daha cok pil harcadagini gormedim guncelemeden sonra arkasina 2-3 gunceleme daha geldi telefon daha da gotu oldu cozum nedir arkadaslar? Ekli dosyayı görüntüle 8734 Ekli dosyayı görüntüle 8734 Ekli dosyayı görüntüle 8734 Ekli dosyayı görüntüle 8735 Ekli dosyayı görüntüle 8736
Pilin gayet iyi gidiyor ortalama değerler zaten takılmaya gerek yok bence