Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
Peki hemen konuyu değiştirip 3000 TL
Kamera camına dikkatlice bak. Bir yerde okuduğuma göre S7 ve S6 serilerinde bazen lens camının önünde kılıf oluyormuş. Hani telefonları sıfır alınca ekranlarında bir uyduruk kılıf olur ya işte onun bir benzeri lens önünde de oluyormuş. Benzer sorunu yaşayan biri tesadüfen kamera camında böyle bir şeyin olduğunu fark edince toplu iğne ucuyla onu çıkarmış ondan sonra sorunu çözülmüş. Bu tarz sorun yaşayanlara da bunu yapın demiş hatta youtube da bu sorunu yaşayan bir yabancı video paylaşmış.

Yalnız her telefonda bu kılıf yok o sebeple olup olmadığını anlamadan bir şey yapma
İlgilenip uzunca cevap yazdığın için teşekkürler fakat konu ön kamera olduğu için senin dediğin gibi bir şeyi farketmemem imkansız(hatta umutlanıp her ihtimale karşı tekrar baktım ). Koruma jelatin gibi bir şey yok keşke dediğin gibi olsaydı da uğraşmasaydım servisle tekrar teşekkürler

Noctivagant

Asistan
1 Eylül 2008
235
15
18
Peki hemen konuyu değiştirip 3000 TL

İlgilenip uzunca cevap yazdığın için teşekkürler fakat konu ön kamera olduğu için senin dediğin gibi bir şeyi farketmemem imkansız(hatta umutlanıp her ihtimale karşı tekrar baktım ). Koruma jelatin gibi bir şey yok keşke dediğin gibi olsaydı da uğraşmasaydım servisle tekrar teşekkürler

Ön kamera olduğunu fark etmemişim. Umarım sorunun düzelir.

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
Evet arkadaşlar mağazada tekrar teşhir ürünlere bakarak karşılaştırma yaptım pek fark göremedim ama yine de iade etmek istedim birden aklıma yaptırdığım cepkask geldi ilk sorum şu ki ürün iadesi kararı çıktığında cepkaska verdiğim ücreti de birlikte mi ödeyecekler yoksa sadece ürün bedelini mi ödeyecekler? İkinci sorum olaki sadece ürün bedelini ödediler cepkask ı yeni alacağım cihaza aktarabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Xyler

Asistan
16 Ekim 2010
132
19
18
Siz söyleyince farkettim. Benim telefonda da ön kamera da netleştirme yapmıyor. Benim de kafama takıldı şimdi...

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
Siz söyleyince farkettim. Benim telefonda da ön kamera da netleştirme yapmıyor. Benim de kafama takıldı şimdi...
Evet bir çok ürüne baktım genelde bu sorun var iade için kasko yaptırmış olmam beni düşündürdü 250 TL ödeme yaptım acaba iade istesem çöpe mi gidecek kasko parası

Xyler

Asistan
16 Ekim 2010
132
19
18
Evet bir çok ürüne baktım genelde bu sorun var iade için kasko yaptırmış olmam beni düşündürdü 250 TL ödeme yaptım acaba iade istesem çöpe mi gidecek kasko parası
Ben telefonu alalı 2 ay oldu bende de mi iade yoluna gitsem? Çünkü bu ön kamera ilk baştan beri canımı sıkıyor. Selfi yaparken eğimli çektiğimde görüntüde kaymalar meydana geliyor üstüne birde bu netleşme problemi...

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
Ben telefonu alalı 2 ay oldu bende de mi iade yoluna gitsem? Çünkü bu ön kamera ilk baştan beri canımı sıkıyor. Selfi yaparken eğimli çektiğimde görüntüde kaymalar meydana geliyor üstüne birde bu netleşme problemi...
Eski Samsung cihazlara baktım çok iyi hiç bozulma olmadan net gösteriyor ama bu s7 ve s7 edge berbat kasko parasının ne olacağını bilsem ona göre bir şeyler yapacağım ama hiç bir yerde bulamadım

Noctivagant

Asistan
1 Eylül 2008
235
15
18
Eski Samsung cihazlara baktım çok iyi hiç bozulma olmadan net gösteriyor ama bu s7 ve s7 edge berbat kasko parasının ne olacağını bilsem ona göre bir şeyler yapacağım ama hiç bir yerde bulamadım

Kasko parasının 250 TL civarı bir şey olması lazım. Biz S6 edge'ye haziran ayında Cepkask firmasına yaptırdık. Rakamları yanlış hatırlamıyorsam seçim yaparken 1.500 - 4.500 TL fiyat aralığında seçim yapmıştık. Telefon 1.941 TL filan alındığı için o aralıkta seçim yaptık. 4 paket var ve paketlerden birinde 1.500 - 4.500 TL yazıyordu. S6 ve S7 serisi aldıysan bu fiyat aralığındaki paketi seçmen gerekiyor.

Sonra sana ödemen gereken fiyatı yazıyor. Yalnız cepkask firmasına ait çok site var hangisi doğru olandı hatırlamadığım için link paylaşamıyorum. Doğru olandan kastım bir tanesi sadece ödeme yapılıp sigorta yapılabilen site diğerleri gereksiz siteler.

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
Kasko parasının 250 TL civarı bir şey olması lazım. Biz S6 edge'ye haziran ayında Cepkask firmasına yaptırdık. Rakamları yanlış hatırlamıyorsam seçim yaparken 1.500 - 4.500 TL fiyat aralığında seçim yapmıştık. Telefon 1.941 TL filan alındığı için o aralıkta seçim yaptık. 4 paket var ve paketlerden birinde 1.500 - 4.500 TL yazıyordu. S6 ve S7 serisi aldıysan bu fiyat aralığındaki paketi seçmen gerekiyor.

Sonra sana ödemen gereken fiyatı yazıyor. Yalnız cepkask firmasına ait çok site var hangisi doğru olandı hatırlamadığım için link paylaşamıyorum. Doğru olandan kastım bir tanesi sadece ödeme yapılıp sigorta yapılabilen site diğerleri gereksiz siteler.
Ben cihaz para iadesinden bahsediyorum kardeş kasko yaptırıp parasını ödedim zaten ama şimdi cihazın ücretini geri aldığımda kasko ya ödediğim parayı geri alabiliyor muyum bunu öğrenmek istiyorum ya da kaskoyu farklı bir telefona aktarabilir miyim? Teşekkürler..

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
Arkadaşlar bu telefondan iyice kıllandım bir sorum daha olacak home tuşu haricinde diğer ses tuşları ve güç tuşunda sallanma var mı üzerine parmağınızla tık tık diye :) vurduğunuzda ses yapıyor mu gevşemiş gibi cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

seyhmus21

Profesör
19 Mart 2013
1,962
255
263
Ben cihaz para iadesinden bahsediyorum kardeş kasko yaptırıp parasını ödedim zaten ama şimdi cihazın ücretini geri aldığımda kasko ya ödediğim parayı geri alabiliyor muyum bunu öğrenmek istiyorum ya da kaskoyu farklı bir telefona aktarabilir miyim? Teşekkürler..
İnşallah cihazı iade edebilirsin çünkü sorunu söylediğinde sorun mu vardı diye pişmiş kelle gibi sırıtıp kamerayla fotoğraf çekip bu işin fıtratında var bak ne güzel çekiyor deyip seni geri göndermeye çalışan bir sürü bilgisiz teknomarket elemanları var
Adı üstünde kasko bence kaskoyu alabilirsin diye biliyorum

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
İnşallah cihazı iade edebilirsin çünkü sorunu söylediğinde sorun mu vardı diye pişmiş kelle gibi sırıtıp kamerayla fotoğraf çekip bu işin fıtratında var bak ne güzel çekiyor deyip seni geri göndermeye çalışan bir sürü bilgisiz teknomarket elemanları var
Adı üstünde kasko bence kaskoyu alabilirsin diye biliyorum
Aldığım yere götürdüm servis olmadığı için yüzeysel bilgi sahibiler hemen kem küm etmeye başladılar bugün servise verip durumu belirteceğim daha alalı 8 gün oldu herhalde 30 gün içinde olduğu için para iadesi verirler sizce?

seyhmus21

Profesör
19 Mart 2013
1,962
255
263
Aldığım yere götürdüm servis olmadığı için yüzeysel bilgi sahibiler hemen kem küm etmeye başladılar bugün servise verip durumu belirteceğim daha alalı 8 gün oldu herhalde 30 gün içinde olduğu için para iadesi verirler sizce?
Biraz zor iade işleri cihazı mutlak servise göndermek isteyeceklerdir serviste tahmini olarak tamir edeyim diyecek ya da sıfır cihaz gönderecek benim ip6 plus telefonum iki kez ölü piksel nedeniyle servise gitti iki kez sıfır cihaz geldi ve ikincisi düzgün çıktı hala kullanıyorum servise gönderirsen rahat 15 gün telefonsuz kalacaksın bana kalırsa servise gönder bekle bakalım ne diyecekler ona göre hareket et başka şansın yok çünkü

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
Biraz zor iade işleri cihazı mutlak servise göndermek isteyeceklerdir serviste tahmini olarak tamir edeyim diyecek ya da sıfır cihaz gönderecek benim ip6 plus telefonum iki kez ölü piksel nedeniyle servise gitti iki kez sıfır cihaz geldi ve ikincisi düzgün çıktı hala kullanıyorum servise gönderirsen rahat 15 gün telefonsuz kalacaksın bana kalırsa servise gönder bekle bakalım ne diyecekler ona göre hareket et başka şansın yok çünkü
30 gün içinde ayıplı üründe değişim veya para iadesi isteme hakkımız var tabi bunu firma bilmiyor mu bal gibi de biliyor ama işi yokuşa sürüp ne koparabilirsem kafasında. Ben htc m8 için para iadesi almıştım 1 kez değişim yaptılar aynı sorunla onu da gönderdim serviste kalma süresi 20 iş gününü aşınca tüketici hakem heyetine başvurdum aldım paramı

JhonAmora1453

Öğrenci
24 Temmuz 2016
94
11
8
38
Arkadaşlar bu telefondan iyice kıllandım bir sorum daha olacak home tuşu haricinde diğer ses tuşları ve güç tuşunda sallanma var mı üzerine parmağınızla tık tık diye :)vurduğunuzda ses yapıyor mu gevşemiş gibi cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

Noctivagant

Asistan
1 Eylül 2008
235
15
18
S7 serisi ve özellikle S7 edge serisi sanırım baya sorunlu. Bana doğum hediye olarak S6 edge alan yakınım bütçe yetmediği için S7 almadım demişti iyiki öyle olmuş.

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
Arkadaşlar bu telefondan iyice kıllandım bir sorum daha olacak home tuşu haricinde diğer ses tuşları ve güç tuşunda sallanma var mı üzerine parmağınızla tık tık diye :)vurduğunuzda ses yapıyor mu gevşemiş gibi cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

Denedim. Taş gibi hiçbir sallanma, oynama, ses veya hareket yok.
Ancak sert basınca işliyor.

muhammett99

Asistan
19 Şubat 2016
346
17
18
24
Ben cihazimi almanyada o2 diye operatorden getirdim fakat guncelleme vermiyor cihazlarina ben bunu baska roma cevirsem sorun olur mu nerden bakabilirim bu duruma

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
Daha önce S4 ve S4 Mini modellerini kullandım. Arama sırasında ekstra ses düzeyini bir defa açtığımda artık tüm aramalarda kendiliğinden aktif oluyordu. Ama şimdi S7 Kullanıyorum her aramada simgesine dokunup aktif etmem lazım yoksa kendiliğinden aktif olmuyor. Bunu her aramada otomatik aktif etmek için ne yapmam gerekiyor?
Örnek resim.

Yokmu bunun çaresini bilen birileri?

Noctivagant

Asistan
1 Eylül 2008
235
15
18
Yokmu bunun çaresini bilen birileri?

Çaresini bulan yazarsa bende sevineceğim. Ben de S7 değil ama S6 edge var onda da durum aynı. Her defasında aktif etmek gerekiyor. Yalnız bu şundan kaynaklı olabilir onu sana yazayım. S6 ve S7 serilerinde Volte denen bir olay var. O ayarı aktif edip bir de servis sağlayıcıdan aktif edersen (4.5 hizmeti alıyor olman lazım) Daha kaliteli konuşma sesine sahip oluyorsun. Tabi karşı tarafta da Volte destekli telefon olması şartıyla neyse konuya dönersek.

Telefonunda birini aradığın sırada sağ üst köşede Pil ve Anten logolarının yanında Volte logosu da görünüyorsa Ekst ses düzeyi seçeneği ekranda çıkmıyor. Dün bunu s6 da fark ettim. Ama o logo yokken aynı kişiyi aradığında Ekst ses düzeyi seçeneği ekranda görünüyor.

Sanırım S6 ve S7 telefonlarına Volte özelliği konduğundan o özellik aktif olmasa bile Ekst ses düzeyi seçeneğini bizlerin manuel olarak her defasında kullanıma sokmamız gerekiyor olabilir.

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
6n31kv.png

Öncelikle teşekkür ederim ilgine.
Volte denen bölüm yazılımdan sonra HD+ Görüşme olarak değişti ve bende aktif.
Ama arama yaptığımda yine ekstra ses düzeyi aktif olmuyor. Tabi aradığım kişilerde bu özellikte bir cihaz yok.
Bu özelliği kullanan birini arayıp denemek lazım.

Noctivagant

Asistan
1 Eylül 2008
235
15
18
6n31kv.png

Öncelikle teşekkür ederim ilgine.
Volte denen bölüm yazılımdan sonra HD+ Görüşme olarak değişti ve bende aktif.
Ama arama yaptığımda yine ekstra ses düzeyi aktif olmuyor. Tabi aradığım kişilerde bu özellikte bir cihaz yok.
Bu özelliği kullanan birini arayıp denemek lazım.

Yanlış anlamışsın daha doğrusu ben yanlış anlatmış olabilirim. Telefonun ana menüsündeyken sağ üst bölgede şarj süresini gösteren yerde Volte logosu gözükürken birini ararsan karşındaki kişide Volte özellikle telefon olmasa bile arama ekranında ekstra ses düzeyi aktif olmuyor.

Annem de Iphone 4S var ve onda Volte yok. Ama ben onu benim ekranda Volte logosu varken aradığımda Volte logosu kayboluyor ve ekstra ses düzeyi de pasif oluyor. Hatta ekranda bazen gözükmeyebiliyor.

Ama bazen bulunduğum bir ortamda Volte pasif duruma geçiyor yani söz ettiğim yerde olması gereken Volte logosu kayboluyor ve ben o durumdayken Annemi ararsam bu defa ekstra ses düzeyi aktif yani tıklamaya hazır hale gelmiş oluyor.

Arama yapmadan önce Volte logosu kaybolur öyle ararsan birini ekstra ses düzeyi aktif oluyor ama Volte logosu görünürken birini ararsan o logo arama anında kaybolsa bile ekstra ses düzeyi aktif olmuyor.

Başka değişle ekstra ses düzeyi ile volte bir arada çalışmamakta.

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
Anladım... Ama ben daha bahsettiğin yerde volte logosunu hiç görmedim.
Bunun için operatörden aktif etmek falan gerekiyor mu?

Noctivagant

Asistan
1 Eylül 2008
235
15
18
Anladım... Ama ben daha bahsettiğin yerde volte logosunu hiç görmedim.
Bunun için operatörden aktif etmek falan gerekiyor mu?

Evet oradan aktif etmek gerekiyor. Ama sende oradan aktif değilse bu durumda o estra ses olayıyla yaşadığın sorunun başka sebebi olmalı yani yazdıklarımda alakası bu durumda yok.

Bu arada çevrende Volte kullanan yoksa pek alamı yok. Ben aktif ettim ama etmeseydim mi diye düşünmüyor değilim. Estra bir ücreti yok ama şu an kullanma şansı yoksada gerek yok gibi.

Bu arada ben volte özelliği olmayan birini aradığımda volte logosu kayboluyor dedim ya tersi durumda yani volte özelliği olmayan biri beni aradığında ise logo kaybolmuyor.

Son bir şey bu 4.5 G tam olarak ne zaman adam gibi oturacak merak ediyorum. Çoğu yerde anten 2 kutu çekiyor ve 3 kutuyu da bazen zor görüyor. Çok nadiren 4-5 kutuyu gördüğü olmakta.

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
Tamam teşekkürler.
Avea kullanıyorum. Aktif etmeyi becerirsem aktif edecem.
4.5G şebeke olayına gelince, açıkçası ben bir gelişme beklemiyorum.
Hala GSM bile çekmeyen yerler var ülkemizde.
Ben manisa akhisar'da oturuyorum ve 4.5G her yerde full çekiyor.
Hatta GSM ve 3G'den daha iyi çekiyor diyebilirim.
Bölgeye göre değişiyor işte.

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
Saçmalığa bakın.
Avea faturasız hat kullanıyorum.
Volte kullanmak için VOLTE yazıp 5555'e gönderdim bu mesaj geldi.

"Degerli musterimiz, VoLTE servisimizden sadece bireysel faturali hat kullanan musterilerimiz faydalanabilir. Ilginize tesekkur ederiz"

Ne yani hazırkart kullananlar faydalanamayacak mı?