Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar İngiltere romu kullanıyorum, ancak Volte özelliği kayboldu. Bunu nasıl yaparım tekrar Türkiye romu mu yüklemem gerek illa, güncelleme tarihleri için yüklemiştim İngiltere romu bu Volte çok çok önemli mi sizin fikriniz nedir?
Görüşme olduğu vakit eğer colte açıksa görüşme olduğu vakit 4.5Gden 3G'ye geçmez. Bir de ses kalitesi artar VoLTE olayı bu.

cnbyrm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar yaklaşık 20 aydır S7 edge kullanıyorum son bir ayda hem pembe çizgi hem de batarya şişmesi sonucu arka kapağın kırılması ve yanında açılması gerçekleştri. Bu kadar sevdiğim bir markanın bu konuyla ilgili hiç bişe yapmayacal olması gerçeğine mi üzüleyim yoksa çok severek aldığım telefonumun son haline mi hem de bu kadar kısa sürede. Telefonu kullanan arkadaşlarıma tavsiyem ekranda çıkacak yukarıdan aşağı pembe çizgi sorunu henüz başında iken hemen garantiniz varken bitmeden ekran değişimi isteyin aksi halde yüksek ücretle ekran değiştirmeniz gerekecek. Bu batarya sorunu çok tehlikeli bir şey çocuğunuzun elinde de olailir ben kap kesinlikle kullanmazdım arkasına taktığım sticker ile ekran bir arada duruyor. Kesinlikle bir kap veya koruyucu kullanın. Son tavsiyem ise Teknolojisi veya vaadi ne olursa olsun Türkiye'de size hizmet etmeyen bir şirket ürünü kullanmayın. Acı br ders oldu.
IMG-20180326-WA0000.jpg IMG-20180326-WA0004.jpg IMG-20180326-WA0000.jpg IMG-20180326-WA0001.jpg
IMG-20180326-WA0000.jpg
IMG-20180326-WA0004.jpg
IMG-20180326-WA0000.jpg
IMG-20180326-WA0001.jpg

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba Arkadaşlar yaklaşık 20 aydır S7 edge kullanıyorum son bir ayda hem pembe çizgi hem de batarya şişmesi sonucu arka kapağın kırılması ve yanında açılması gerçekleştri. Bu kadar sevdiğim bir markanın bu konuyla ilgili hiç bişe yapmayacal olması gerçeğine mi üzüleyim yoksa çok severek aldığım telefonumun son haline mi hem de bu kadar kısa sürede. Telefonu kullanan arkadaşlarıma tavsiyem ekranda çıkacak yukarıdan aşağı pembe çizgi sorunu henüz başında iken hemen garantiniz varken bitmeden ekran değişimi isteyin aksi halde yüksek ücretle ekran değiştirmeniz gerekecek. Bu batarya sorunu çok tehlikeli bir şey çocuğunuzun elinde de olailir ben kap kesinlikle kullanmazdım arkasına taktığım sticker ile ekran bir arada duruyor. Kesinlikle bir kap veya koruyucu kullanın. Son tavsiyem ise Teknolojisi veya vaadi ne olursa olsun Türkiye'de size hizmet etmeyen bir şirket ürünü kullanmayın. Acı br ders oldu.
Ekli dosyayı görüntüle 37488Ekli dosyayı görüntüle 37489Ekli dosyayı görüntüle 37491Ekli dosyayı görüntüle 37492
Ekli dosyayı görüntüle 37488Ekli dosyayı görüntüle 37489Ekli dosyayı görüntüle 37491Ekli dosyayı görüntüle 37492
Dostum, telefonun garantisi bitmedi. Ekranda sararmalar mevcut. Yani beyaz gerçekten beyaz gibi durmuyor, sarımsı. Ekran değişimi istersem ücretsiz yaparlarmı?

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Arkadaşlar en verimli şarj nasıl olur ben hep %15 düştümü %100 olana kadar fişten çekmiyorum ama bataryamın ömrü %86 kalmış daha 1 sene bile olmadı eylül 2017 de alındı.

Not:S7

Yavuz Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar en verimli şarj nasıl olur ben hep %15 düştümü %100 olana kadar fişten çekmiyorum ama bataryamın ömrü %86 kalmış daha 1 sene bile olmadı eylül 2017 de alındı.

Not:S7
bataryanın ömrünün %86 kaldığını nerden öğrendin acaba?

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Microsoft launcher indirin 10 numara ekrana dokunarak tuşları kitliyebilirsiniz..

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Neden bu aralar S7 kullanıcılarından ses çıkmıyor.
S8 S9 çıktı diye biz çöpe'mi gittik.
Asla... Kesinlikle ve kesinlikle S7 bana göre S8 ve S9'dan daha güzel.
Ne yapayım ben çomak gibi ince uzun telefonları.
O kadar uzun yapmışlarki cebine koysan birileri başka birşey sanır:D
Tek artıları bana göre biraz daha geliştirilmiş kamera başka hiçbir artılarını görmedim.
Tipleri ise kesinlikle beş para etmez.
En iyisi bana göre hala S7.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Neden bu aralar S7 kullanıcılarından ses çıkmıyor.
S8 S9 çıktı diye biz çöpe'mi gittik.
Asla... Kesinlikle ve kesinlikle S7 bana göre S8 ve S9'dan daha güzel.
Ne yapayım ben çomak gibi ince uzun telefonları.
O kadar uzun yapmışlarki cebine koysan birileri başka birşey sanır:D
Tek artıları bana göre biraz daha geliştirilmiş kamera başka hiçbir artılarını görmedim.
Tipleri ise kesinlikle beş para etmez.
En iyisi bana göre hala S7.

Sıkıntı yok boş yere post kasmıyoruz hocam ama bence güzel telefonlar haklarını yememek lazım.

digital_pars01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
s7 ciler olarak ben burdayım ene49 hocam bencede s7 hem diğer telefonlardna daha iyi hemde elle tutulur biçimde

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
İlk çıktığı zamandan belli S7/S7 Edge kullanan arkadaş varmı ? varsa 2 sene içerisinde cihaz hakkında durum değerlendirmesi yapması mümkün mü acaba stabilitesi olsun kamera olsun ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
İlk çıktığı zamandan belli S7/S7 Edge kullanan arkadaş varmı ? varsa 2 sene içerisinde cihaz hakkında durum değerlendirmesi yapması mümkün mü acaba stabilitesi olsun kamera olsun ?
Ben 20 ay kullandım. Performans olarak bir sıkıntısı yoktu (OnePlus 5T kullanıyorum şuan performansı belli animasyon olarak çok yavaştı S7 5T'ye göre ama S8 ve S9da animasyonlar daha hızlı ) pil öldü baya düştü performansı. Samsung S8 ve üzerinde daha dayanıklı pil kullandığını iddia ediyordu.

sahinilkr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
8.0 oreo güncellemesi hakkında bir bilgisi olan var mı dostlar

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ben 20 ay kullandım. Performans olarak bir sıkıntısı yoktu (OnePlus 5T kullanıyorum şuan performansı belli animasyon olarak çok yavaştı S7 5T'ye göre ama S8 ve S9da animasyonlar daha hızlı ) pil öldü baya düştü performansı. Samsung S8 ve üzerinde daha dayanıklı pil kullandığını iddia ediyordu.
S7 uzun zamandan belli kullanandan bilgi alma amacım şuydu; Önümüzde ki günlerde S9+ alacağım 2-3 sene sonra beni yak abi artık ömrüm buraya kadar demesinden korkuyorum :D

cihanasliulas06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaslar herkese merhaba bir sorum olacak güncelleme gelen uygulamaları guncelledikten sonra guncellenen uygulama otomatik olarak aciliyor sizce sebebi nedir ne yapmam gerekiyor

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
S7 ve Edge modeli bir cok cihaza gore taş gibi bir telefon. Ozellikle S8 ve S8+ ile karsilastirildiginda arada IYILESTIRILMIS Kamera harici bir degisiklik soz konusu degil. O sebeple Oreo S7'lere cok iyi gelecektir. Buna eminim. Batarya degisimi ile tam gaz devam ediyoruz gencler :)

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
S7 ve Edge modeli bir cok cihaza gore taş gibi bir telefon. Ozellikle S8 ve S8+ ile karsilastirildiginda arada IYILESTIRILMIS Kamera harici bir degisiklik soz konusu degil. O sebeple Oreo S7'lere cok iyi gelecektir. Buna eminim. Batarya degisimi ile tam gaz devam ediyoruz gencler :)

Aynen öyle.
Benim telefon 1.5 yıllık bugüne kadar hep 4 günde bir, veya en fazla 3 günde bir şarja taktığım için batarya hala ilk günkü performansla gidiyor.
Onun için batarya sorunumda yok.
Hoşuma giden bir model çıkana kadar S7 işimi rahat rahat görür...

digital_pars01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Aynen hocam s7 'nin birde kamera özelliği çok iyi hocam OIS Otomatik Imaj Sabitleyici bende sırf o yüzden aldım hocam yoksa telefon aklımda yoktu kamera çekimlerini internette baktım çok iyi olduğunu görünce kara verdim s7 almaya

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Aynen hocam s7 'nin birde kamera özelliği çok iyi hocam OIS Otomatik Imaj Sabitleyici bende sırf o yüzden aldım hocam yoksa telefon aklımda yoktu kamera çekimlerini internette baktım çok iyi olduğunu görünce kara verdim s7 almaya
S7 ve Edge zaten DualPixel teknolojisini kullandigi icin netliginden bir sey kaybetmeyecektir. Geri kalan Donanim ise hala ust segment bandında ve uzun bir surede devam eder. Oreo ile gelecek olan iyilestirmeler ile daha stabil ve uzerinde bulunan donanimin hakkini verecektir. Bundan eminim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aynen öyle.
Benim telefon 1.5 yıllık bugüne kadar hep 4 günde bir, veya en fazla 3 günde bir şarja taktığım için batarya hala ilk günkü performansla gidiyor.
Vallaha batarya icin ben ayni seyi soyleyemeyecegim :) ben fazlasiyla sınırları zorladim. O sebeple ay sonra ekran ve batarya degisimi yapicam :) sonra ilk gunku heycanla yeniden devam :)

Son düzenleme:

digital_pars01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar ay sonuna kaldı oreo 2 hafta daha bekleyecez

Ekli dosyalar

• guncelmiyiz.JPG
    guncelmiyiz.JPG
    22.1 KB · Görüntüleme: 334

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Aynen öyle.
Vallaha batarya icin ben ayni seyi soyleyemeyecegim :) ben fazlasiyla sınırları zorladim. O sebeple ay sonra ekran ve batarya degisimi
arkadaşlar ay sonuna kaldı oreo 2 hafta daha bekleyecez
haydaaaaaaaaaaaaa

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aynen öyle.
S7 ve Edge zaten DualPixel teknolojisini kullandigi icin netliginden bir sey kaybetmeyecektir. Geri kalan Donanim ise hala ust segment bandında ve uzun bir surede devam eder. Oreo ile gelecek olan iyilestirmeler ile daha stabil ve uzerinde bulunan donanimin hakkini verecektir. Bundan eminim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Vallaha batarya icin ben ayni seyi soyleyemeyecegim :) ben fazlasiyla sınırları zorladim. O sebeple ay sonra ekran ve batarya degisimi yapicam :) sonra ilk gunku heycanla yeniden devam :)
Ben de aynısını söyleyemeyeceğim pil yüzünden OnePlus 5T'ye geçtim ben. Benim pil sıkıntıydı benim için bedava pil değişimi için geçenlerde 3.defa servise verdim adam bana uygulama bazlıdır diyor de git ne uygulaması diyemiyoruz işte muhattap yok kağıdı alıp cikiyordum bu sefer uğraşacağım.

Oreo o kadar iyi bir durum değil gibi duruyor özellikle pil tarafında

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ben de aynısını söyleyemeyeceğim pil yüzünden OnePlus 5T'ye geçtim ben. Benim pil sıkıntıydı benim için bedava pil değişimi için geçenlerde 3.defa servise verdim adam bana uygulama bazlıdır diyor de git ne uygulaması diyemiyoruz işte muhattap yok kağıdı alıp cikiyordum bu sefer uğraşacağım.

Oreo o kadar iyi bir durum değil gibi duruyor özellikle pil tarafında

Bedava pil degisimi yapmiyorlar mi nasil bi sacmalik bu? E biz bu telefonun garantisini sadece kagit ustunde mi kullanacagiz ne sacmalik? Eger oylese Apple a gececegim bir an once kardes...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bedava pil degisimi yapmiyorlar mi nasil bi sacmalik bu? E biz bu telefonun garantisini sadece kagit ustunde mi kullanacagiz ne sacmalik? Eger oylese Apple a gececegim bir an once kardes...
Pil öldü işte bir kaç sıkıntısı daha var. Hala iyi hoştu ama özellikle pil noktasında çözmeliler. Ben zaten uğraşacağım.
Not olarak o pil meselesini Apple'da yapmaz merak etmeyin