Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Tttunahan

Profesör
Cezalı
23 Ağustos 2016
4,879
3,014
293
Şu 2 3 gündür wifiye bağlanınca şarj çok hızlı bitmeye başladı özellikle youtube girince dakkada yüzde 1 şarj düşüyo neden oluyo olabilir

emir_kr

Asistan
5 Temmuz 2015
111
6
18
Galaxy S7 edge'in ön kamerası sarımtırak gösteriyor. Diğer marka telefonlarda ön kamera bana daha gerçekci geliyor ama kendi telefonumda suratım sarı (cilt tonu gibi özelliklerin hepsi kapalı) sizin ön kameranız nasıl ?

barooo8

Öğrenci
18 Ocak 2018
2
0
1
41
s7 telefonum evin wi-fi sine bağlı iken arama yaptığımda,karşı tarafa sesim gitmiyor.ama karşı tarafın sesini duyuyorum....wi-fi yi kapattığımda karşı tarafa sesim gidiyor...güncellemeden sonra bu başıma geldi nasıl çözebilirim arkadaşlar

oguzokman

Asistan
5 Ağustos 2016
184
35
28
33
Arkadaşlar merhaba. Acil nakit ihtiyacından dolayı Gear S3 saatimi satıyorum. 1 sene daha garantisi mevcut. Kutusu vs herşey tamdır. Eksiği yoktur.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar merhaba. Acil nakit ihtiyacından dolayı Gear S3 saatimi satıyorum. 1 sene daha garantisi mevcut. Kutusu vs herşey tamdır. Eksiği yoktur.
Frontier modeli dostlar

Son düzenleme:

TR_Asker

Asistan
15 Mart 2016
262
37
28
Arkadaşlar samsung cloud ile ilgili hiçbir şeyi yedekleyemiyorum sebebi ne olabilir yedekleyip hard format atacağım da cihaz s7 ve güncel yedeklenemedi diyip diyip duruyor yardımcı olursanız sevinirim pc de bozuldu yoksa smart switchten yedekleyecektim

WhereIsMyMind

Öğrenci
31 Ocak 2013
75
1
8
Arkadaslar yakin bir zamanda soyle bir mesaj almistim ama telefonum yurtdisi oldugu icin aktif edemiyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180128-212028.png
    Screenshot_20180128-212028.png
    191.9 KB · Görüntüleme: 223

sahinilkr

Öğrenci
2 Şubat 2017
29
5
3
bulunduğum bölgede 4.5 var vodafone kullanıyorum lte de açık ama telefon 4.5 g çekmiyor mobil ağlardaki ayarlarıda ayarladım. neden oluyor acaba bilen var mı

Volkan yıldırım

Öğrenci
30 Ocak 2017
15
0
1
Arkadaşlar samsung cloud ile ilgili hiçbir şeyi yedekleyemiyorum sebebi ne olabilir yedekleyip hard format atacağım da cihaz s7 ve güncel yedeklenemedi diyip diyip duruyor yardımcı olursanız sevinirim pc de bozuldu yoksa smart switchten yedekleyecektim
Merhaba, Samsung Cloud'un hizmet politikasının değiştiğini size bildirmek isteriz. 6 Şubat 2018 tarihinden itibaren aşağıdaki değişiklikler uygulanacak:
Yeni gördüm mesajı
Bana samsung tan gelen mesajı
İletiyorum. Yedekleme konusunda.

□ Hizmet Politikası Değişiklikleri
- Hedef: Samsung Cloud'da uygulamaları yedekleyen kullanıcılar için uygulama verileri
- Değişiklikler: Üçüncü taraf uygulamaları için uygulama verileri artık Samsung bulutunda yedeklenmeyecek. Bu değişiklikten sonra Samsung bulutundaki uygulama verilerini yedekleyemez veya önceki bir yedeklemeden geri yükleyemezsiniz. Önceki yedeklemelerdeki mevcut veriler, ilgili statü ve düzenlemelerin hükümlerine uygun olarak derhal silinir. Uygulama verilerini yedeklemenize gerek olan kullanıcılar Akıllı Anahtar veya mevcutsa her üçüncü taraf uygulamasının yedekleme ve geri yükleme işlevini kullanarak bunu yapmalıdır.
- Hâlâ desteklenen nedir?
Samsung bulutu, aşağıdaki öğelerin yedeklenmesine ve senkronizasyonunu desteklemeye devam edecek ve veriler Samsung Cloud'da kullanılmaya devam edecek
. Ana ekran, uygulama yükleme dosyaları ve diğer ayarlar mobil cihazda
. Uygulamanın Rehber, Takvim, İnternet ve Samsung Notları gibi Samsung uygulamaları için ayarları ve verileri
. Fotoğraflar, Videolar, Müzik ve Belgeler gibi kullanıcı verileri

□ Kişisel Bilgilerin Bertaraf Edilmesi
- Bu değişiklikten sonra, Samsung, hizmeti sunmak amacıyla toplanan kişisel bilgilerinizi derhal yok edecektir. Bununla birlikte, ilgili tüzük hükümlerine uygun olarak bilgi bulundurma yükümlülüğü varsa, mevcut ve geçerli yönetmeliklerle öngörülen saklama süresinin sona ermesinden sonra bilgi muhafaza edilecek ve derhal imha edilecektir.

TR_Asker

Asistan
15 Mart 2016
262
37
28
Merhaba, Samsung Cloud'un hizmet politikasının değiştiğini size bildirmek isteriz. 6 Şubat 2018 tarihinden itibaren aşağıdaki değişiklikler uygulanacak:
Yeni gördüm mesajı
Bana samsung tan gelen mesajı
İletiyorum. Yedekleme konusunda.

□ Hizmet Politikası Değişiklikleri
- Hedef: Samsung Cloud'da uygulamaları yedekleyen kullanıcılar için uygulama verileri
- Değişiklikler: Üçüncü taraf uygulamaları için uygulama verileri artık Samsung bulutunda yedeklenmeyecek. Bu değişiklikten sonra Samsung bulutundaki uygulama verilerini yedekleyemez veya önceki bir yedeklemeden geri yükleyemezsiniz. Önceki yedeklemelerdeki mevcut veriler, ilgili statü ve düzenlemelerin hükümlerine uygun olarak derhal silinir. Uygulama verilerini yedeklemenize gerek olan kullanıcılar Akıllı Anahtar veya mevcutsa her üçüncü taraf uygulamasının yedekleme ve geri yükleme işlevini kullanarak bunu yapmalıdır.
- Hâlâ desteklenen nedir?
Samsung bulutu, aşağıdaki öğelerin yedeklenmesine ve senkronizasyonunu desteklemeye devam edecek ve veriler Samsung Cloud'da kullanılmaya devam edecek
. Ana ekran, uygulama yükleme dosyaları ve diğer ayarlar mobil cihazda
. Uygulamanın Rehber, Takvim, İnternet ve Samsung Notları gibi Samsung uygulamaları için ayarları ve verileri
. Fotoğraflar, Videolar, Müzik ve Belgeler gibi kullanıcı verileri

□ Kişisel Bilgilerin Bertaraf Edilmesi
- Bu değişiklikten sonra, Samsung, hizmeti sunmak amacıyla toplanan kişisel bilgilerinizi derhal yok edecektir. Bununla birlikte, ilgili tüzük hükümlerine uygun olarak bilgi bulundurma yükümlülüğü varsa, mevcut ve geçerli yönetmeliklerle öngörülen saklama süresinin sona ermesinden sonra bilgi muhafaza edilecek ve derhal imha edilecektir.
İlginiz için çok teşekkür ederim benim için samsung uygulamaları yedeklense bile olur aslında not müzik shealth ana ekran klavye ayarları olsun yedekleseydim iyi olurdu ama diğerlerini nasıl yedekleyeceğim orası muamma

Volkan yıldırım

Öğrenci
30 Ocak 2017
15
0
1
İlginiz için çok teşekkür ederim benim için samsung uygulamaları yedeklense bile olur aslında not müzik shealth ana ekran klavye ayarları olsun yedekleseydim iyi olurdu ama diğerlerini nasıl yedekleyeceğim orası muamma
Bence sanal ortama hiçbir şekilde veri
Yedeklemesi millet olarak yapmasak
Daha doğru ve kişisel verilerimiz güven de
Olur. Koca şirketler bile bilgileri güvende tutamayacaklarını anladıkları için bu sorumluluğun altın dan çıkıyorlar. Bence Millet olarak Verilerimizi sanal ortamın erişemicekleri belleklere yedeklememiz daha güvenli olucağına inanıyorum. Bunun için yüzlerce yedekleme programları var.

TR_Asker

Asistan
15 Mart 2016
262
37
28
Bence sanal ortama hiçbir şekilde veri
Yedeklemesi millet olarak yapmasak
Daha doğru ve kişisel verilerimiz güven de
Olur. Koca şirketler bile bilgileri güvende tutamayacaklarını anladıkları için bu sorumluluğun altın dan çıkıyorlar. Bence Millet olarak Verilerimizi sanal ortamın erişemicekleri belleklere yedeklememiz daha güvenli olucağına inanıyorum. Bunun için yüzlerce yedekleme programları var.
Haklısınız da pc bozuk ve hemen yenisini alamam birde s7de şu aralar takılmalarda mevcut ama veriler de var içinde açıkçası kaldı öyle format

silver_lake

Öğrenci
4 Temmuz 2005
6
3
3
geç mi olur bilemiyorum ama belirtmeden geçmeeyeceğim, eğer illa yeni telefon alma delisi değilseniz galaxy s7 işinizi mükemmel derecede görebilecek bir telefon. s8 fiyat performans bakınca oldukça pahalı duruyor. s7 yerine s8 almak için yeterince sebep bulamadım.

Neslişahh

Öğrenci
20 Şubat 2017
11
3
3
35
Samsung s7 edge kullanıyorum ve gear vr cihazıma telefonu taktığında açılmıyor. Neden acaba?
Bilen varsa, cevaplarsa sevinirim..

ersinal_07

Öğrenci
10 Şubat 2018
2
1
3
36
Birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
1) s7 edge telefonum bu aralar fazlaca takılmalar ve donmalar yaşamakta bunun sebebi sizce nedir, ayrıca telefona format atmak ile düzelir mi 2 yıl oldu kullanalı.
2) Telefonun şarjı ilk aldığımız zamanlar rahatlıkla 1 günü çıkarıyor iken şuan günde 2 veya 3 defa şarj etmek durumunda kalıyorum ve bu büyük eksikliğe dönüştü bu modelde. Aynı sorunu yaşayan var mı cihaz 20 aylık bu arada. Bu sorunu halledebilen var mı?
3) Ayrıca telefonum anlamsız yazılımsal hatalar yapmakta ve öylece kalmakta (donarak). Bunun sebebi güncelleştirme aldıkça samsungun yeni telefonu aldırmak için hem şarjda hem yazılımda kurdukları bir tuzak mı söz konusu. Daha doğrusu kazık mı söz konusu.
Teşekkür ederim.

ene49

Asistan
2 Temmuz 2016
283
61
28
43
Birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
1) s7 edge telefonum bu aralar fazlaca takılmalar ve donmalar yaşamakta bunun sebebi sizce nedir, ayrıca telefona format atmak ile düzelir mi 2 yıl oldu kullanalı.
2) Telefonun şarjı ilk aldığımız zamanlar rahatlıkla 1 günü çıkarıyor iken şuan günde 2 veya 3 defa şarj etmek durumunda kalıyorum ve bu büyük eksikliğe dönüştü bu modelde. Aynı sorunu yaşayan var mı cihaz 20 aylık bu arada. Bu sorunu halledebilen var mı?
3) Ayrıca telefonum anlamsız yazılımsal hatalar yapmakta ve öylece kalmakta (donarak). Bunun sebebi güncelleştirme aldıkça samsungun yeni telefonu aldırmak için hem şarjda hem yazılımda kurdukları bir tuzak mı söz konusu. Daha doğrusu kazık mı söz konusu.
Teşekkür ederim.

Batarya normal.
Çünkü bir batarya 500 defa şarj oldumu ömrü biter zaten.
Anlaşılan sen 20 ayda enaz 600 defa şarj etmişsindir.
Yani şimdi bataryanın yarım günde bitmesi gayet normal.
Donma ise yazılımla falan alakalı değildir.
Hafıza fazla dolmuştur çek bir format hiçbirşeyi kalmaz.
Bunda samsungun bir hilesi veya suçu yok.

ersinal_07

Öğrenci
10 Şubat 2018
2
1
3
36
Batarya normal.
Çünkü bir batarya 500 defa şarj oldumu ömrü biter zaten.
Anlaşılan sen 20 ayda enaz 600 defa şarj etmişsindir.
Yani şimdi bataryanın yarım günde bitmesi gayet normal.
Donma ise yazılımla falan alakalı değildir.
Hafıza fazla dolmuştur çek bir format hiçbirşeyi kalmaz.
Bunda samsungun bir hilesi veya suçu yok.
Eyvallah. Çok teşekkür ederim.

NefiseP

Öğrenci
11 Şubat 2018
10
1
3
24
Arkadaşlar selam. Yurtdışından hediye telefon geldi s7 edge pasaport kayıtlı fakan android 6.01 yüklü telefonun modeli g935t olarak görünüyor ve telefonda güncelleme butonu aktif değil. Pc üzerinden güncelleyecektim fakat bu AP CSC filan kodlarına uygun güncelleme hiçbiyerde cıkmıyor yardımcı olabilcek biri var mı? Şimdiden tesekkürler

TZCN

Asistan
16 Mart 2017
253
61
28
Arkadaşlar selam. Yurtdışından hediye telefon geldi s7 edge pasaport kayıtlı fakan android 6.01 yüklü telefonun modeli g935t olarak görünüyor ve telefonda güncelleme butonu aktif değil. Pc üzerinden güncelleyecektim fakat bu AP CSC filan kodlarına uygun güncelleme hiçbiyerde cıkmıyor yardımcı olabilcek biri var mı? Şimdiden tesekkürler

Hic ugrasma git bi telefoncuya ya da tanidigin birine bu islerden anlayan ODIN ile TURKIYE ROMU yuklemesi yaptir. Sammobile da TR ANDROID 7 romu mevcut.

NefiseP

Öğrenci
11 Şubat 2018
10
1
3
24
Hic ugrasma git bi telefoncuya ya da tanidigin birine bu islerden anlayan ODIN ile TURKIYE ROMU yuklemesi yaptir. Sammobile da TR ANDROID 7 romu mevcut.
tamam ama benim telefonun CSC kodu o sammobile dediğiniz yerde de yok. Telefoncular S7Edge in herhengi bir modeline Türkiye rom u yükleyebiliyorlar mı? Bide root lu değil rootsuz teleffona da yapabiliyorlar mı?

TZCN

Asistan
16 Mart 2017
253
61
28
tamam ama benim telefonun CSC kodu o sammobile dediğiniz yerde de yok. Telefoncular S7Edge in herhengi bir modeline Türkiye rom u yükleyebiliyorlar mı? Bide root lu değil rootsuz teleffona da yapabiliyorlar mı?
Baktim.simdi telefonunuz T-MOBILE a bagli yani Amerika dan geldi dimi? USA Romu yukleyebilirsin. Dil Desteginde sorun olmaz.

G935TUVS4BRA1 - Galaxy S7 edge SM-G935T TMB USA (T-Mobile)

Buyrun buda Orjinal Android 7 sürümü T-Mobile ın bu dosyayi indirip Odin ile yukleme yapabilirsiniz.

NefiseP

Öğrenci
11 Şubat 2018
10
1
3
24
Baktim.simdi telefonunuz T-MOBILE a bagli yani Amerika dan geldi dimi? USA Romu yukleyebilirsin. Dil Desteginde sorun olmaz.

G935TUVS4BRA1 - Galaxy S7 edge SM-G935T TMB USA (T-Mobile)

Buyrun buda Orjinal Android 7 sürümü T-Mobile ın bu dosyayi indirip Odin ile yukleme yapabilirsiniz.
Tamam teşekkürler ama G935TUVS4BRA1 bu yazdığınız versiyonda değil benm telefon sorun olur mu bakın foto atıyorum versiyon bu şekilde yazıyor ve ben hiç bir yerde bunu bulamıyorum
Screenshot_20180210-183636.png

TZCN

Asistan
16 Mart 2017
253
61
28
Tamam teşekkürler ama G935TUVS4BRA1 bu yazdığınız versiyonda değil benm telefon sorun olur mu bakın foto atıyorum versiyon bu şekilde yazıyor ve ben hiç bir yerde bunu bulamıyorum Ekli dosyayı görüntüle 34920
Csc kodu dediginiz bölge kodudur. Benimde telefonum Edge ve 935F Diye geciyor. Ben turkiye romumdan haric Almanya ve Ingiltere romu kurdum. Suanda da ingiltere romu ile calisiyor. Onemli olan sürüm yani 935F mi.935T mi oldugudur. CSS koduna takilmayin. O sadece bolgesini ifa ediyor. Yani Turkiye nin CSC kodu ile Birlesik Arap Emirliklerinin CSC kodu aynidir. CSC nin bir ehemmiyeti ve espirisi yoktur.

Onemli olan modeldir. Yani 935f ya da 935t

NefiseP

Öğrenci
11 Şubat 2018
10
1
3
24
Csc kodu dediginiz bölge kodudur. Benimde telefonum Edge ve 935F Diye geciyor. Ben turkiye romumdan haric Almanya ve Ingiltere romu kurdum. Suanda da ingiltere romu ile calisiyor. Onemli olan sürüm yani 935F mi.935T mi oldugudur. CSS koduna takilmayin. O sadece bolgesini ifa ediyor. Yani Turkiye nin CSC kodu ile Birlesik Arap Emirliklerinin CSC kodu aynidir. CSC nin bir ehemmiyeti ve espirisi yoktur.

Onemli olan modeldir. Yani 935f ya da 935t
Ya işte aradığım bilgi bu :) peki emin misin telefonun çökmesi şebeke gitmesi gibi bi durumla karşılaşır mıyım herhangi 935T guncellemesi kursam?

TZCN

Asistan
16 Mart 2017
253
61
28
Ya işte aradığım bilgi bu :) peki emin misin telefonun çökmesi şebeke gitmesi gibi bi durumla karşılaşır mıyım herhangi 935T guncellemesi kursam?

Pasaport kaydi varsa hic bir sey olmaz :)

Root ayri bir olaydir. Az o sorunu cevaplamamisim farkettim. Root olayi ve YAZILIM (ROM) Yukleme olayi bambaska bir seydir. Root sistem guvenlik kilidini açmaktir. Yani sistem dosyalari uzerinde oynama yapabilmek icin guvenlik kilidinin kırılmasıdır. Yazilim yuklemek daha farkli bir olaydır.

Son düzenleme:

NefiseP

Öğrenci
11 Şubat 2018
10
1
3
24
Ev

Root ayri bir olaydir. Az o sorunu cevaplamamisim farkettim. Root olayi ve YAZILIM (ROM) Yukleme olayi bambaska bir seydir. Root sistem guvenlik kilidini açmaktir. Yani sistem dosyalari uzerinde oynama yapabilmek icin guvenlik kilidinin kırılmasıdır. Yazilim yuklemek daha farkli bir olaydır.
Evet pasaport kayitli o zaman guveniyorum ve kuracagim bakalim nolacak cok tesekkur ediyorum sorum olursa yine sorarim burdan gorusmek uzere