Samsung galaxy s4 vs sony xperia z

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğer s4 alacak kadar paran varsa şuan piyasanın en iyileri HTC one ,XPERİA z, galaxy s4 , lg optimus g, iphone 5

eğer sağlam istiyosan xperia z s4 biraz sorunlu bi telefon biraz daha küçük ekran istosan (lg optimus) tavsiye edrim eğer bi sıralam yapmak gerekirse xperia z > galaxy s4 > htc one > lg optimus g > iphone 5 iphone 5 kamerası iyi olsaydı teknik özelliklerde biraz geliştirilseyidi piyasanın en iyi telefonlarından biri olabilirdi tabi 1. olamazdı ama iphone tavsiye etmem özellikler genellikle aynı tek fark ekranları biri 5 inç diğeri 4.7 inç diğeri 4 inç sana kalmış.:sleep:

mustafa sarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ama xperia z nin işlemcisi s4 kadar hızlı deil xperia z 2 gb ramın 400 mb sana bırakıyor s4 ise 800 mb hem xperia z nin menü geçişleri zayıf

- - - Mesaj Güncellendi - - -

samsungu almanı tavsiye ederim dostum abimde z var bnde ise s3 kafa kafaya gidoyuruz s3 le bile z ye karşı sanki denizde yaşıyosunuzda su geçirmiyo diyonuz bugüne kadar hanginiz telefonu suya düşürüp kullanamaz hale geldi bu su geçirmezlik olayı olmasydı kimsenin de haberi olcak tı zaten

helal dostum gnin hem fiyatı ucuz hemde süper telefon kamera o biçim hız o biçim tasarımda güzel g nin bir özelliğide telefon başkasının eline geçtiğinde direk senin e mailine mesaj geliyor nerde olduğunu gösteriyor ve o kişinin elinde çalışmıyor ama nedense bunu incelemelerde söylemiyorlar çünkü lg ye karşı bi tavır almış forumlar

hsynktn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hepsi cok guzel telefonlar kardesim, hangisini alirsan al hic pisman olmazsin, her ihtiyacini da karsilar hepsi. Ben senin yerinde olsam one alirdim, onein fiyati yerine yenisi gelene kadar dusmez, sikilirsan begenmezsen satip diger ikisinden istedigini alabilirsin. Bence en cok bunu goz onunde bulundur, ozellikle s4 un fiyati hic yerinde durmayacaktir, surekli dusecektir. One her yonuyle harika bir telefon, bence one alarak basla, iste o zaman pisman olmazsin;)

forever_alone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya be nkarar verdim aslında bütün konuyu cevaplayanlara çk tşkler bütçede büyük patlamalar olabilir 900 f l olursa s3 mini 1350 olursa s3 2000 tl f lolursa htc one belki optimus g yi de düşünebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu telefonlar cıktıgı ılk gunden berı ıncelıyorum eger amacınız guc ve incelik ıse bunu s4te bulabılırsın s4 un cag dısı ozellıklerı var ve ısınma sorunu okadar buyutulecek bır konu degıl ama eger saglam bır telefon ıstıyorsan Z den ıyısı yoktur sony garantısıyle xperıa znın kamerasınınn cozunurlugu tum telefonlardan yuksek ve suyu tozu gecırmıyor s4 te daha canlı renkler var ekrandan kaynaklanıyo ama z de ıse adam bıcakla kazıyo bısey olmuyo ben ıkısınıde kullandım kararım supesız xperıa z den yana sıze lazım olmayan ozellıklere para odemeyın !!

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
konuyu açan arkadaş telefonu aldı mı ne yaptı bilmiyorum ama s4,htc one,xperia z hepsi harika telefonlar,ben xperia z kullanıyorum tavsiye ederim,bu seviyede bu fiyatlarda telefon düşünüyorsan bu noktadan sonra tamamen zevk meselesi arkadaşlar..

forever_alone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lpsln çk tşkler konuyu cevapladığın için daha telefon almadım yaz sonuna doğru almaya karar verdim s4 zoom u bekliyorum yeni konu açtım ona da bakabilirsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş bilmeden konuşuyorsun şu anda 4 smart phone dan en dayanıklı pil xperia Z de

Lawsuit42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biri konu içinde xperia z ye çok ağır demiş. o arkadaş telefonu hiç eline almış mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence xperia z çünkü masaya koyulduğunda çok şık aynı zamanda su geçirmezliği illa da suda yaşaman gerekmiyo kullanmak için havuz kenarı banya yanlışlıkla düşürebilcek yerler çamaşır mak de var tabi koy xperia z yi yıkansın :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s 4 aldım berbat bi cihaz millet oyuncak gibi diyor onu aynı fiyatın biraz altına sattım xperia z aldım çok hoş şık bir telefon yani arkadaşlarla muhabbet ederken koyuyolar telefonları masaya sende koyuyorsun çok şekil duruyor üstelik yavaşlama görmedim şarzda 3.günün yarısında bitiyor
ekran kalitesi laf demiyorum zaten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ama xperia z nin işlemcisi s4 kadar hızlı deil xperia z 2 gb ramın 400 mb sana bırakıyor s4 ise 800 mb hem xperia z nin menü geçişleri zayıf

samsungu almanı tavsiye ederim dostum abimde z var bnde ise s3 kafa kafaya gidoyuruz s3 le bile z ye karşı sanki denizde yaşıyosunuzda su geçirmiyo diyonuz bugüne kadar hanginiz telefonu suya düşürüp kullanamaz hale geldi bu su geçirmezlik olayı olmasydı kimsenin de haberi olcak tı zaten

helal dostum gnin hem fiyatı ucuz hemde süper telefon kamera o biçim hız o biçim tasarımda güzel g nin bir özelliğide telefon başkasının eline geçtiğinde direk senin e mailine mesaj geliyor nerde olduğunu gösteriyor ve o kişinin elinde çalışmıyor ama nedense bunu incelemelerde söylemiyorlar çünkü lg ye karşı bi tavır almış forumlar

Lütfen insanları yanıltıcı bilgi vermeyin. S4ün 800m boş ram bıraktığı doğru ancak xperia z 400mb depil 1.1-1.4gb arası boş ram bırakır. S4 içindeki gereksiz uygulamalar yüzünden ve hafızayı çok harcıyor hemde rami. Xperia Z kesinlikle mükemmel stabil çalışan, inanılmaz karizma bir telefondur. Ben sadece işlemci hızına bakarım, antutu gibi testlerde yüksek puan alarak kendimi tatmin ederim diyorsanız s4 alın ama şunuda bilin günlük hayatta o gereksiz testlerden aldığınız puanların bir önemi yok, stabil çalışan önde gider buda xperia Z dir.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Az bekle xperia nın yeni telefonu çıkacak 1.5 metreye kadar su geçirmezlik fln. Su altı çeki mi... Onu bekle derim ben ama tabiki htc hepsinden üstün şu anda

ayazs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepiniz çok doğru bilgiler verdiniz arkadaş daha telefonu almadıysa bence one ye ve xz ye baksın

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
samsungdan sıkıldım atrık birsürü gereksiz uygulama gereksiz sensör falan çok şişirilmiş z al derim

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım öncelikle alacağın telefon şimdiden hayırlı olsun. Bende bu üçlüde seçim yapmakta zorlanıyorum. Yazında "eskiden nokia resmen haftada 1 telefon çıkarıyordu samsung da bunu yapmaya başladı" demişsin. Ancak şuan haftada bir telefon çıkaran firma bence SONY'nin ta kendisidir. Daha adamlar Z'yi yeni çıkardılar şimdi de Eylül'e doğru Xperia i1'in çıkacağını duyurdular. Şimdi Xperia z alsan 3 ay sonra değeri hemen düşecek. Yine de karar senin.

Frank

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu meşhur wifi problemini bir ben yakalayamadım. İlk çıktığında aldım s4 gayet canavar gibi çalışıyor. Sensörler vs. 10 numara olmuş. Sağlamlık testlerinde de iyi sonuçlar almış. s4'ü tavsiye ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya olay şu xperia s4 e göre sistem olarak daha basit bir donanıma sahip ama kasa materyali filan bana göre 10 numara bazı arkadaşlar sony güncelleme vermio demiş tam tersi sony her zaman ilk güncelleme veren firmaların başında gelir samsungdan önce güncelleme verdiği kesin zamanında arc s ler bile 4 e geçmişken galaxy note 4 ay sonra filan güncelleme aldı samsungun pekçok teknolojik ıvır zıvırı var gözle sayfa değişme falan filan arada sinir bozucu olabilio benim tercihim saflıktan ve zariflikten yana ki sony bunu ilk günden beri iyi beceriyor ama diosan deli gibi kullancam günlük ihtiyaçtan çok böyle çok ilgim var ozmnda z size göre olmadığını s4 e yönelmenizi tavsiye ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valla bende alacam inşallah ama yorumlara bakıldıkça sony xperia z daha ağır basıyo..ben s4 düşünüyodum şahsen :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşım xperia z kullanıyorum çok memnunum seçimini kendin yap yorumlara bakarsan tel alamazsın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
SDN Okuru bende xperia z almayı düşünüyorum ama senin bu konuda bu kadar çok bu teli savunman bende çelişki uyandırdı.