SonyXperia Z2 (16GB) vs Samsung Galaxy Note 3 (16GB)

Bu konuyu okuyanlar

Batuhan Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar ilkten söyliyeyim ,fiyat değil sadece özellikleri karşılaştırın,ben kararsızım biraz..
Neden kararsızım şöyle söyliyim , Sony'de TFT LCD var (soluk renk) ,Note 3'te Super AMOLED var(canlı renkler). Elimde şu an NOTE 5 ve Z2 var ,Youtube'dan aynı videoyu ,aynı çözünürlükte 1080p'de açtım, aralarında görüntü kalitesi olarak müthiş bir fark var.Note 5 ezdi geçti,renkler muhteşemdi.(NOTE 5'te SUPER Amoled'e sahip ,NOTE 3'te, hatırlatayım)
Sony'de 4k çekim özelliğine sahip ve 20.7 Megapiksel kamera bulunmakta.Samsung Note 3'te ise 13MP kamera var sadece...

SONY 5.2 inç, SAMSUNG 5.7

+Sony darbeye daha dayanıklı.

Şimdi hepsini tek tek söylemektense, ben size karşılaştırma linkini vereyim,siz yorumlayın..

Sony Xperia Z2 - Samsung Galaxy Note 3 (16 GB) Karşılaştırması - Epey

Yorumlarınızı Bekliyorum ...

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Z2 bu saatten sonra alınmaz,benden söylemesi.Note kullanmak daha iyi.:confused:

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
eski telefonum Z2 idi alma artık hafızası yetmiyor cihazın ve kasıyor. S801 çok eskidi artık.

Batuhan Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
eski telefonum Z2 idi alma artık hafızası yetmiyor cihazın ve kasıyor. S801 çok eskidi artık.
Bizim ailede abim kullanıyor z2'yi kasma vb. bişeyle karşılaşmadık. Performansta sınır tanımıyor ama,aşırı ısınıyor..

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Sony xperia z2 daha iyi bir tercih olur. Çünkü;ç

Buhün haldır huldur kuşşanılan yani aktif birşekilde işgören bir note 3 kasma, yavaşlama, donma, cevap vermeme gibi sorunlar ortaya koyuyor. Ama sony z2 performans konusunda tıkır tıkır çalışıyor.

Kasa malzeme kalitesi konusunda sonu z2 kat kat daha iyi bir cihaz. Alumünyum kasa, cam arka panel ile tam bir premium kasaya sahip. Note 3 ise plastik.

Sony z2 pil performansı konusunda daha iyi bir cihaz. Çıktığı zamanda kullanıcıları tarafında pil konusunda oldukça beğenilen z2, note 3'e göre daha iyi pil performansı veriyor.

Kamera konusunda note 3 daha iyi. Ama sony gündüz veya dış çekimlerde oldukça başarılı.

Ekran konusunda note 3 daha başarılı.

Z2 suya dayanıklılık avantajı birgün suya düşme gibi bir durumda hayat kurtarır.

Özetle iki telefon arasında kesinlikle z2 almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Batuhan Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba,

Sony xperia z2 daha iyi bir tercih olur. Çünkü;ç

Buhün haldır huldur kuşşanılan yani aktif birşekilde işgören bir note 3 kasma, yavaşlama, donma, cevap vermeme gibi sorunlar ortaya koyuyor. Ama sony z2 performans konusunda tıkır tıkır çalışıyor.

Kasa malzeme kalitesi konusunda sonu z2 kat kat daha iyi bir cihaz. Alumünyum kasa, cam arka panel ile tam bir premium kasaya sahip. Note 3 ise plastik.

Sony z2 pil performansı konusunda daha iyi bir cihaz. Çıktığı zamanda kullanıcıları tarafında pil konusunda oldukça beğenilen z2, note 3'e göre daha iyi pil performansı veriyor.

Kamera konusunda note 3 daha iyi. Ama sony gündüz veya dış çekimlerde oldukça başarılı.

Ekran konusunda note 3 daha başarılı.

Z2 suya dayanıklılık avantajı birgün suya düşme gibi bir durumda hayat kurtarır.

Özetle iki telefon arasında kesinlikle z2 almanızı şiddetle tavsiye ederim.
Z2 alıyorum :D Bencede z2 daha iyi,dayanıklılığını şurdan biliyorum,abim gözümün önünde yüksek bir yerden yüz üstü düşürmüştü z2'yi ama bana mısın demedi Maşallah :D Tıkır tıkır çalışıyor halende...

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
ARKADAŞLAR ISRARLA SÖYLÜYORUM Z2 ALMAYIN!

7.1 Nougat güncellemesi almayacak bir cihaza boşuna para vermenin anlamı yok.
hepsiburda.com üzerinde Z3 Plus ile Z5 hemen hemen aynı fiyata satılıyor ve 1800 küsür liraya Z5 alabilirsiniz. 7.1 Nougat ve sonraki güncellemeleri de garanti alacak bir cihaz sizi yarı yolda bırakmaz üzmez ama Z2 üzer...
Z2 kullandım kenarındaki şarj tıpası bir süre sonra aşınıyor ve telefon su geçirmezlik özelliğini kaybediyor ayrıca arka cam çok parmak izi bırakıyor ve çizilmelere çok müsait. Z2'de parmak izi okuyucusu da yok, kamerası 20.7 mpx ve sadece 4:3 formatında 20.7 fotoğraf çekmenize izin veriyor otomatik modda ise 8mpx çözünürlüğünde fotoğraflar çekiyor. Z5 ise 16:9 formatında 20mpx fotoğraflar çekmenize izin veriyor ve kamerası 23mpx daha gelişmiş yeni bir kamera... Ayrıca gece çekimlerinde Z2 6400 ISO değerine sahipken Z5 12.800 ISO değerine kadar çıkabiliyor ki bu da gece daha parlak fotoğraflar demek oluyor. Z2'nin ön kamerası bugüne kadar gördüğüm en berbat fotoğrafları çektiğini söyleyebilirim. 16GB hafızası ise artık gerçekten YETMİYOR!

DAHA SAYAYIM MI?

Unutmayın, eski teknolojiye yatırım yapmak uzun vadede paranızı çöpe atmaktır.
Buyrun; Sony Xperia Z5

Son düzenleme:

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612

hepsiburda.com üzerinde Z3 Plus ile Z5 hemen hemen aynı fiyata satılıyor ve 1800 küsür liraya Z5 alabilirsiniz. 7.1 Nougat ve sonraki güncellemeleri de garanti alacak bir cihaz sizi yarı yolda bırakmaz üzmez ama Z2 üzer...
Z2 kullandım kenarındaki şarj tıpası bir süre sonra aşınıyor ve telefon su geçirmezlik özelliğini kaybediyor ayrıca arka cam çok parmak izi bırakıyor ve çizilmelere çok müsait. Z2'de parmak izi okuyucusu da yok, kamerası 20.7 mpx ve sadece 4:3 formatında 20.7 fotoğraf çekmenize izin veriyor otomatik modda ise 8mpx çözünürlüğünde fotoğraflar çekiyor. Z5 ise 16:9 formatında 20mpx fotoğraflar çekmenize izin veriyor ve kamerası 23mpx daha gelişmiş yeni bir kamera... Ayrıca gece çekimlerinde Z2 6400 ISO değerine sahipken Z5 12.800 ISO değerine kadar çıkabiliyor ki bu da gece daha parlak fotoğraflar demek oluyor. Z2'nin ön kamerası bugüne kadar gördüğüm en berbat fotoğrafları çektiğini söyleyebilirim. 16GB hafızası ise artık gerçekten YETMİYOR!

DAHA SAYAYIM MI?

Buyrun; Sony Xperia Z5
Kısacası ölü yatırım.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Çok sık video kaydı alacağım diyorsan z2'ye yanaşma, bende z2 var video kayıtı yaparken kayıt otomatik olarak ısınınca duruyor :) Çok can sıkıyor. Note 2 kullandım, note serisi beni cezbediyor.

Batuhan Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Çok sık video kaydı alacağım diyorsan z2'ye yanaşma, bende z2 var video kayıtı yaparken kayıt otomatik olarak ısınınca duruyor :) Çok can sıkıyor. Note 2 kullandım, note serisi beni cezbediyor.
Evet evet ,çok ısınıyor.Kararsızım biliyo musun :D ? Bende Note 3 almak istiyorum Super AMOLED ekranı olsun,kalemi felan olsun,hoşuma gidiyor.Z2'de çok dayanıklı ve 4K çekime felan sahip,kamerasıda muhteşem ama, dediğin gibi ısınınca kapanıyor.. Farklı telefonlar düşünmem lazım galiba ... o_O

Batuhan Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
7

DAHA SAYAYIM MI?

Buyrun; Sony Xperia Z5
Hmm haklısın ,sıfır alamıyorum şu an, ikinci el almayı düşünüyordum..Biraz daha dişimi sıkıp sıfır almam lazım herhalde.. :( Bir sorum daha olucaktı.. Sony Xperia Z3'te Playstation oyunları açılabiliyormuş,üst modellerdede bu mevcut mu ?

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Hmm haklısın ,sıfır alamıyorum şu an, ikinci el almayı düşünüyordum..Biraz daha dişimi sıkıp sıfır almam lazım herhalde.. :( Bir sorum daha olucaktı.. Sony Xperia Z3'te Playstation oyunları açılabiliyormuş,üst modellerdede bu mevcut mu ?
bu konuda playstation sahibi arkadaşlar cevap verirse daha sağlıklı olur ama anıyorum ki PS4 üzerinden telefona stream yapabiliyorsun.

Batuhan Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Sony'nin telefonları hakkında öneri almak istiyorum. Samsungların fazla sağlam olduğunu düşünmüyorum :/.

Batuhan Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bu konuda playstation sahibi arkadaşlar cevap verirse daha sağlıklı olur ama anıyorum ki PS4 üzerinden telefona stream yapabiliyorsun.
Hayır PS4'ün kolunu telefona bağlıyosun,ondan sonra kendi PLAYSTATİON uygulaması var,ordan oyunu seçip istediğin gibi oynuyorsunn...(Videolardan gördüğüm kadarıyla..)Deneyimleyen arkadaşlar yazarlarsa seviniriz .. :rolleyes:

Batuhan Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
7

PS4'ü telefona mı bağlıyor bu gavur napıyor ? :D
Telefondan mı oynatıyor oyunları acep ?

GTA 5 mi o ? 4:00

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Z2 şuan hala stabil ama almışken daha üst birşey almak lazım şu an . Bu ikisinden biri dersen z2.

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar ilkten söyliyeyim ,fiyat değil sadece özellikleri karşılaştırın,ben kararsızım biraz..
Neden kararsızım şöyle söyliyim , Sony'de TFT LCD var (soluk renk) ,Note 3'te Super AMOLED var(canlı renkler). Elimde şu an NOTE 5 ve Z2 var ,Youtube'dan aynı videoyu ,aynı çözünürlükte 1080p'de açtım, aralarında görüntü kalitesi olarak müthiş bir fark var.Note 5 ezdi geçti,renkler muhteşemdi.(NOTE 5'te SUPER Amoled'e sahip ,NOTE 3'te, hatırlatayım)
Sony'de 4k çekim özelliğine sahip ve 20.7 Megapiksel kamera bulunmakta.Samsung Note 3'te ise 13MP kamera var sadece...

SONY 5.2 inç, SAMSUNG 5.7

+Sony darbeye daha dayanıklı.

Şimdi hepsini tek tek söylemektense, ben size karşılaştırma linkini vereyim,siz yorumlayın..

Sony Xperia Z2 - Samsung Galaxy Note 3 (16 GB) Karşılaştırması - Epey

Yorumlarınızı Bekliyorum ...

dostum note 2 sahibiyim hali hazırda. note 4 olsa düşünmeden önerirdim ama note 3... biraz patates gibi. sony z2 bana kalırsa başarılı bir cihaz.. kuzenim kullanıyor z2. hakikaten sağlam bir telefon. note 3 ün yanılmıyorsam kenarlar metal görünümlü plastik. batarya şişmesi samsungun ünlü olaylarından. ben note 2 nin 3 kere bataryasını değiştirdim. parmak izi okuyucusu var mı note 3 te bilmiyorum. aslında genel olarak note 3 ü hiç araştırmamıştım. Ben buraya z2 ile ilgili görüşlerimi söylemeye geldim. pişman edecek bir telefon gibi durmuyor. pili güzel, kamerası güzel, sapasağlam taş gibi telefon. z3 ve z3+ tan daha başarılı buluyorum. su da geçirmiyor. ben oyumu z2 den yana kullanıyorum.