Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bilgileriniz için teşekkürler. peki bazı kullanıcılar bant sürümünü sonu 'FB' olana güncellediklerinde telefonda bazı takılmalar olduğunu söylediler. rehbere gec girme mesajlarda donukluk gibi. sizde de bunlar oldu mu ?
Hiçbir takılmaya rastlamadım telefonda.

Beyler ağustosun ortalarindayiz bu jeli bonun ne zaman geleceği konusunda tahmininden ziyade araştırma yapıp bilgisi olanınız varmıdır
Ağustos sonu eylül başı diye biliyorum ama iyiden b.kunu çıkartılar madem hazır werr de insanlar kullansın bekletmenin anlamı nedir
Yaf bende onu bekliyorum nerde bu jelibon sonunda Cyanogen Mod filan yükleyecem :)

SU2542DU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar jelly bean 3. ceyrek sonunda yayinlanacak yani eylül sonu

kulman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu jelly bean bir gelsede rahatlasa millet. dikey anlık hareket 30 lardan 60 kareye cikcakmis sanirim. Umarim butun sorunlar hallolur.

trkyzc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonda GPS ile ilgili bi sorum olcak. Internet baglantisi olmadan GPS i calistirmanin bi yolu yok mu acaba?

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
yaklaşık 1 bucuk hafta önce başladım kullanmaya s3 ü eski telefonum 4s ten sonra bana çok karışık ve hantal geldi nedenini açıklıyım ios ta adamlar öyle bir yapı kurmuski temelden hersey toplu halde duruyo s3 te ayarlara bir girdim Allaaaah 1 saat kayboldum içinde ve ilginç gelen sey herseyi unuttumgeri döndügümde sanki ilk defa görüyormus gibi gezdim yine ikinci vahim durum ya arkadas niye terimler teknik olarak ingilizce onu anlamıyorum hani aklıma geldigi kadarıyla söylüyorum şimdi jquold zamanlama nedir benim bunu arastırmam gerekiyo iphone da böyle bir sistem yok hersey anlasılır ve kolay android te arkadasım sen koskaca samsung sun insan biraz toparlar o ayar kısmını onlarca özellik var hiç birini bulamadım ayarlarda bulduysamda anlamadım anladıysamda açamadım hafiften geri zekalılık varda :) yazılımcıyım çok şükür yani bu kafayla beni yordu diyebilirim yazılım olarak androidi kullanması açısından bnce vasat s3 sistem özelikleri iyi her ne kadar boştayken 300 mb ram kullanıp beni uyuz etsede bi oyun açıyım bide arkada muzik calsın dedigimde ellierimi terletsede guzel telefon ama ben alışamadım pek bana göre değil 4s kullanmaya devam ediyorum iphone 5 çıktıgında direk alırım heralde çok uçuk fiyatta olmazsa :) o zamanda s3 kullanna arkadaslara bnde havmaı basıcam :D

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Selam dostlar.Bugünden itibaren artık bende bir S3 kullanıcısıyım.Pebble Blue muhteşem gözüküyor.Beyazdan daha karizma duruyor kesinlikle.

S3 ile ilk vukuatım metrobüste gelirken GPS açıp deneyim dedım.2-3 dakka çalıştı.Sonra kapattım.Mesaj geldi "bakiyeniz kısa süre içersinde bitecektir.en yakın zamanda yükleme yapmanız gerekmektedir" diye :D Hemen baktım bakiyeye 20 lira uçmuş gitmiş.

Bu GPS sadece internet üzerinden mi çalışıyor.Başka türlü çalışma şekli yok mu ? İlk olarak bu soruyla başlayım.

Engin bir okyanus gibi Android ve S3 alışması zaman alıyor...

S3 uzmanı [MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] yiğenim :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Selam dostlar.Bugünden itibaren artık bende bir S3 kullanıcısıyım.Pebble Blue muhteşem gözüküyor.Beyazdan daha karizma duruyor kesinlikle.

S3 ile ilk vukuatım metrobüste gelirken GPS açıp deneyim dedım.2-3 dakka çalıştı.Sonra kapattım.Mesaj geldi "bakiyeniz kısa süre içersinde bitecektir.en yakın zamanda yükleme yapmanız gerekmektedir" diye :D Hemen baktım bakiyeye 20 lira uçmuş gitmiş.

Bu GPS sadece internet üzerinden mi çalışıyor.Başka türlü çalışma şekli yok mu ? İlk olarak bu soruyla başlayım.

S3 uzmanı @lordarcual yiğenim :)
Aramıza Hoş Geldin Baba. İlk olarak bende açtığımda GPS'i öyle bir sonuçla karşılaştım ama bende anlamadım neden öyle diye. Ben açıyorum Mobil Verisini hiçbir şey yapmadan telefonu bırakıyorum 10 dakika sonra 1 lira gitmiş. Nasıl oluyorda kullanıyor anlamıyorum. Baba ayarlara girip Veri Kullanımı'na bas orada hepsi gözüküyor Baba. İlk olarak Baba telefona kesinlikle kap almalısın. Yoksa her yeri çiziliyor :). Baba birde elinden geldiğince Mobil Verisi'ni kapalı tutmaya çalış daha çok Wi-Fi kullan veya bir internet paketi al yoksa telefon paraları sömürüyor :). Alanlar parayı takmadıkları için onlara pek birşey olmuyor. Mobil Verisi kapalı konumdayken para gitmez. Birde Baba telefon kaç GB ?
Baba birde ayarlardan Konum servislerine girip GPS uydularını kullan ve Sensör yardımını kullan'ı seç. GPS'e girerken Google Haritaları kullan Baba. Başka bir şey diyemiyorum. Allah Oruçlarınızı Kabul etsin inşallah. Hayırlı Günler.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Aramıza Hoş Geldin Baba. İlk olarak bende açtığımda GPS'i öyle bir sonuçla karşılaştım ama bende anlamadım neden öyle diye. Ben açıyorum Mobil Verisini hiçbir şey yapmadan telefonu bırakıyorum 10 dakika sonra 1 lira gitmiş. Nasıl oluyorda kullanıyor anlamıyorum. Baba ayarlara girip Veri Kullanımı'na bas orada hepsi gözüküyor Baba. İlk olarak Baba telefona kesinlikle kap almalısın. Yoksa her yeri çiziliyor :). Baba birde elinden geldiğince Mobil Verisi'ni kapalı tutmaya çalış daha çok Wi-Fi kullan veya bir internet paketi al yoksa telefon paraları sömürüyor :). Alanlar parayı takmadıkları için onlara pek birşey olmuyor. Mobil Verisi kapalı konumdayken para gitmez. Birde Baba telefon kaç GB ?
Baba birde ayarlardan Konum servislerine girip GPS uydularını kullan ve Sensör yardımını kullan'ı seç. GPS'e girerken Google Haritaları kullan Baba. Başka bir şey diyemiyorum. Allah Oruçlarınızı Kabul etsin inşallah. Hayırlı Günler.

Eyvallah yiğenim sağolasın.Telefoncu kap hediye etti.Çok güzel zarif bir kap.Masada dururken falan kap olduğu bile anlaşılmıyor.İlerleyen zamanlarda daha çeşitli kaplar alırım.Telefon 16 GB-11 küsür GB kullanılabilir durumda gözüküyor.Henüz hiçbirşey yüklemedim.Muhteşem bir telefon.Samsung S3 ile çıtayı çok yükseltmiş.Dediğin gibi mobil verisini kapattım.Ama bu telefon internet olmadan anlamsız olur.Şimdide 1 GB internet paketi aldım.İnternette çok gezinmem.Sadece telefon güncel kalsın diye aldım.Dışarıda falan lazım olduğu zaman girmek gerekiyor."GPS uydularını kullanı" ve "sensör yardımını" da seçtim.Zamanla öğrenicez inşallah.Sorunlarla karşılaştıkça buradan yazıcaz artık.Hep beraber çözücez yardım edicez.

Herkese afiyet olsun.Allah oruçlarınızı kabul etsin.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Eyvallah yiğenim sağolasın.Telefoncu kap hediye etti.Çok güzel zarif bir kap.Masada dururken falan kap olduğu bile anlaşılmıyor.İlerleyen zamanlarda daha çeşitli kaplar alırım.Telefon 16 GB-11 küsür GB kullanılabilir durumda gözüküyor.Henüz hiçbirşey yüklemedim.Muhteşem bir telefon.Samsung S3 ile çıtayı çok yükseltmiş.Dediğin gibi mobil verisini kapattım.Ama bu telefon internet olmadan anlamsız olur.Şimdide 1 GB internet paketi aldım.İnternette çok gezinmem.Sadece telefon güncel kalsın diye aldım.Dışarıda falan lazım olduğu zaman girmek gerekiyor."GPS uydularını kullanı" ve "sensör yardımını" da seçtim.Zamanla öğrenicez inşallah.Sorunlarla karşılaştıkça buradan yazıcaz artık.Hep beraber çözücez yardım edicez.

Herkese afiyet olsun.Allah oruçlarınızı kabul etsin.
Amin Baba. Oyun önerisi istersen oyun önerebilirim 15 tane kadar Baba. Mesela oyun olarak Dead Trigger, Modern Combat III, N.O.V.A III, Max Payne, Battefield Bad Company II, Dead Space, GTA III, Gangstar Rio, Real Racing II, Gears & Guts ve Fruit Ninja Puss in Boots'u Uygulama olarak, Smart Tools, Photoshop Touch, SketchBook, CamScanner, Teamviewer, MyScript Calculator, Cardiograph, BS Player, Color Splash FX, SoundHound, Fast Burst Camera ve Easy Metal Detector'ü önerebilirim. Baba istersen hepsinin ".apk"sı mevcut. İstersen Özel Mesaj atarsan ben sana yardımcı olurum Baba.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1

S3 uzmanı [MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] yiğenim :)

hayirli ugurlu olsun umarim sorunsuz kullanirsiniz :)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Amin Baba. Oyun önerisi istersen oyun önerebilirim 15 tane kadar Baba. Mesela oyun olarak Dead Trigger, Modern Combat III, N.O.V.A III, Max Payne, Battefield Bad Company II, Dead Space, GTA III, Gangstar Rio, Real Racing II, Gears & Guts ve Fruit Ninja Puss in Boots'u Uygulama olarak, Smart Tools, Photoshop Touch, SketchBook, CamScanner, Teamviewer, MyScript Calculator, Cardiograph, BS Player, Color Splash FX, SoundHound, Fast Burst Camera ve Easy Metal Detector'ü önerebilirim. Baba istersen hepsinin ".apk"sı mevcut. İstersen Özel Mesaj atarsan ben sana yardımcı olurum Baba.

Eyvallah yiğenim.Yiğenlerin kralısın sen:)

Bugün çok yoruldum dışarıda.Yarından itibaren uygulamalar, oyunlar vs. çalışmalara başlıcam.Ben sahip olduğum birşeyi son zerresine kadar kullanmayı seven ve değerlendiren biriyim.Hakkını vericem S3'ün :biggrin:

Bu uygulamaları ve oyunları yüklerken telefonu bilgisayara bağlayıp mı yükleyim yoksa telefonun kendi internetinden mi yükleyim?
Güncelleme ile ilgilide bir sorum olacak.Telefonu almaya gittiğimde benle birlikte biri daha S3 alıyordu.Onunki beyaz renkti.Sonra kontrol için ikimizinde telefonları açtılar vs. wi-fi üzerinden internete bağladılar.O diğer arkadaşın beyaz S3'ü hemen güncelleme buldu.Güncellemeyi yüklemeye başladı sonrasında.Ama benimki güncelleme falan bulmadı.Adama dedim benimki niye güncelleme bulmadı diye.Adam dedi bunda en son güncellemeler yüklüdür.Maviler öyle dedi.Bende eyvallah dedim.Gerçeklik payı nedir bunun yiğenim ?

hayirli ugurlu olsun umarim sorunsuz kullanirsiniz :)

Teşekkür ederim :)

SamsungGalaxyS3

Profesör
Reaksiyon puanı
0

Bugün çok yoruldum dışarıda.Yarından itibaren uygulamalar, oyunlar vs. çalışmalara başlıcam.Ben sahip olduğum birşeyi son zerresine kadar kullanmayı seven ve değerlendiren biriyim.Hakkını vericem S3'ün :biggrin:

Bu uygulamaları ve oyunları yüklerken telefonu bilgisayara bağlayıp mı yükleyim yoksa telefonun kendi internetinden mi yükleyim?
Güncelleme ile ilgilide bir sorum olacak.Telefonu almaya gittiğimde benle birlikte biri daha S3 alıyordu.Onunki beyaz renkti.Sonra kontrol için ikimizinde telefonları açtılar vs. wi-fi üzerinden internete bağladılar.O diğer arkadaşın beyaz S3'ü hemen güncelleme buldu.Güncellemeyi yüklemeye başladı sonrasında.Ama benimki güncelleme falan bulmadı.Adama dedim benimki niye güncelleme bulmadı diye.Adam dedi bunda en son güncellemeler yüklüdür.Maviler öyle dedi.Bende eyvallah dedim.Gerçeklik payı nedir bunun yiğenim ?m

Baba doğru demiş sıkıntı yapma apkleri yüklemek basit yolculuk yapıyorum bursaya dönüyorum ewe geleyim gece anlatırım.
Adamim lord onları winrarla upload ed linkide özelden at :p

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Güncelleme ile ilgilide bir sorum olacak.Telefonu almaya gittiğimde benle birlikte biri daha S3 alıyordu.Onunki beyaz renkti.Sonra kontrol için ikimizinde telefonları açtılar vs. wi-fi üzerinden internete bağladılar.O diğer arkadaşın beyaz S3'ü hemen güncelleme buldu.Güncellemeyi yüklemeye başladı sonrasında.Ama benimki güncelleme falan bulmadı.Adama dedim benimki niye güncelleme bulmadı diye.Adam dedi bunda en son güncellemeler yüklüdür.Maviler öyle dedi.Bende eyvallah dedim.Gerçeklik payı nedir bunun yiğenim ?

Baba ayarlara girip Cihaz hakkında'ya tıkla Ana bant sürümü'ne bak Baba. Eğer I9300XXLFB veya XXLF8 ise son sürümdür. Yok değilse benim konuma 'e bakabilirsin Baba. ".apk"leri yüklemek konusunda en sağlıklısı ".apk"yi yükleyip bigisayardan değilde Wi-fi üzerinden indirmek daha mantıklı. Ama bazı oyunlar varki onlarda bilgisayardan data dosyasını atmak zorunda kalıyorsun.

Baba doğru demiş sıkıntı yapma apkleri yüklemek basit yolculuk yapıyorum bursaya dönüyorum ewe geleyim gece anlatırım.
Adamim lord onları winrarla upload ed linkide özelden at :p
Şu anda Upload Ediyorum :D

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Baba ayarlara girip Cihaz hakkında'ya tıkla Ana bant sürümü'ne bak Baba. Eğer I9300XXLFB veya XXLF8 ise son sürümdür. Yok değilse benim konuma 'e bakabilirsin Baba. ".apk"leri yüklemek konusunda en sağlıklısı ".apk"yi yükleyip bigisayardan değilde Wi-fi üzerinden indirmek daha mantıklı. Ama bazı oyunlar varki onlarda bilgisayardan data dosyasını atmak zorunda kalıyorsun.

Şu anda Upload Ediyorum :D

XXLFB yigenim.son surum demekki.

Pardon yigenim XXBLFB yaziyor.

TheKingEge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Galaxy S3 için C pen aldım ama telefonun algılaması için biraz bastırmam gerekiyor eğer sizde kullanıyorsanız bu durum sizdede aynı mı? :laugh:

SamsungGalaxyS3

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Peder Hayırlı Olsun Güle Güle Boz S3ünüüü :D Sende Bizim Tirendimize Katıldın Sonunda :p Nasıl Cihazı Savunduğumuz Kadar Varmıymış :p

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Birşey dikkatimi çekti paylaşmak istiyorum acaba dikkat eden oldumu buna merak ettim.
Misal [MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] telefonu yeni aldı. Rica edersem ortadaki tuşa uzunca bas, ordan görev yöneticisine gel. Yukardan ram'e gel Belleği sil de ve sildikten sonraki ram durumunu bizimle paylaşırmısın.

Dikkat ettiğim konu ise; ben telefonu yeni aldığımda belleği sil dediğimde 550 felan anca oluyordu ki telefonda hiçbirşey yüklü değildi. Telefonu kullandık o kadar oyun, program, fotoğraf v.s var şu an içinde şimdi belleği boşalt diyorum 370 lere kadar düşüyor. Çok enteresan geldi bana bu. Varmıdır mantıklı bir açıklama?

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Birşey dikkatimi çekti paylaşmak istiyorum acaba dikkat eden oldumu buna merak ettim.
Misal @El Padrino telefonu yeni aldı. Rica edersem ortadaki tuşa uzunca bas, ordan görev yöneticisine gel. Yukardan ram'e gel Belleği sil de ve sildikten sonraki ram durumunu bizimle paylaşırmısın.

Dikkat ettiğim konu ise; ben telefonu yeni aldığımda belleği sil dediğimde 550 felan anca oluyordu ki telefonda hiçbirşey yüklü değildi. Telefonu kullandık o kadar oyun, program, fotoğraf v.s var şu an içinde şimdi belleği boşalt diyorum 370 lere kadar düşüyor. Çok enteresan geldi bana bu. Varmıdır mantıklı bir açıklama?

Evet denedim bende onu.Mesela benim telefonumda şuan Facebook uygulamasından başka hiçbir ek uygulama yüklü değil.Belleği sıfırlamadan önce genelde 550 mb falan oluyor.Sıfırla deyince 380 ile 470 mb arası her seferinde değişik sonuçlar çıkıyor.Ben pek kafaya takmadım.

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
O zaman bu son gelen güncelleştirme ile iyileştirdiler bunu çünkü güncelleştirmeden önce deniyordum sanırım o zaman 550 çıkıyordu. Teşekkürler =)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Beyler S3'ün DLNA özelliği var.Bu özellik sayesinde aynı özelliğe sahip diğer cihazlarla kablosuz veri paylaşımı yapabiliyorsunuz.Benim televizyonumda DLNA destekli.S3'le TV'yi bağlamaya çalıştım ama olmadı.Zaten S3'te DLNA'yi aktifleştirmek isteyince önce Wi-Fi bağlantısı kurmam gerektiğini söylüyor.Nerenin Wİ-Fi ile bağlantı kurucam tam çözemedim.Evde kablosuz modem yok.Ayrıca evdeki Wi-Fi bağlanınca TV ile bağlantısında nasıl bir ilişki kurucak onuda anlamadım.Sizin bir bilginiz var mı bu konu hakkında.Bir sürü filmim var.TV'de izlicem diye sakladım izlemedim.S3 ile DLNA yoluyla TV'ye bağlanıp izlerim dedim.Havada kaldı hayalim:closedeyes:

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Beyler sizlere birşey diyeceğim. Geçenlerde benim Lenovo Netbook'a benim telefonu taktım. Sonra netbuk telefonu değil telefon netbuku şarj etti bunun çözümü nedir :D