Samsung Galaxy Note 7 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
SDN ailesinin sürprizini bekliyoruz. Cihaz 6S Plus'a oranla kamerada daha iyi ama Apple'ın 6-6s arasında ne yaptıysa aynısını Samsıng yaptı.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
evet arkadaşlar note 7 tanıtıldı düşünceleriniz neler ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 5 yine uygun fiyatlıydı 2700den girmişti ilgniç bir şekilde fiyatını koruyor samsung piyasası düzeldi sanırım şuan 2700den giren vatanda hala 2500 tl 2200 den giren note 4de 1850 tl bu konunun note 5 konusunu geçeceğini sanmıyorum ayrıca

M

Murat Burç

SDN Okuru
Telefon güzel de arkadaşlar s7 edgenin kalemlisigibi birşey s7 edge ve note 7 karşılaştırmasında sürekli bir yazılımdır tutturulmuş ne yani bu yazılım s7 ailesine verilmeyecek mi yazıdan bu anlaşılıyor dolaylı yoldan @Uber sizin düşünceniz nedir?

Black15

Asistan
Reaksiyon puanı
151
S7 ile donanım kısmında fazla fark yok. Beğenmedim.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Açıkçası tamam 7.0 az ram harcıyor bu seveple arttırıma gidilmemiş vs ama s7 karşısında en azından bir üst sürüm işlemci vs bekliyordum ama genel anlamda başarılı buldum cihazı artık s7 mi note 7 mi diyen arkadaşlar ekran boyutu ağırlıklı tercih yapacaklar diye düşünüyorum.

ek olarak fiyat bakımından nereye gidiyorlar demekten de kendimi alıkoyamıyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Açıkçası tamam 7.0 az ram harcıyor bu seveple arttırıma gidilmemiş vs ama s7 karşısında en azından bir üst sürüm işlemci vs bekliyordum ama genel anlamda başarılı buldum cihazı artık s7 mi note 7 mi diyen arkadaşlar ekran boyutu ağırlıklı tercih yapacaklar diye düşünüyorum.

ek olarak fiyat bakımından nereye gidiyorlar demekten de kendimi alıkoyamıyorum
Mazur görün bu farkı açmak için yazılımı note 7 yemi özel kalacaklar anlamıyorum sitede sürekli yazılım farkından bahşedilmiş s7 edge vs note 7bde

Black15

Asistan
Reaksiyon puanı
151
S7 nin üstüne bir iki özellik serpiştirilip 3500 e satışa sunulmuş.
SDN ailesinin sürprizini bekliyoruz. Cihaz 6S Plus'a oranla kamerada daha iyi ama Apple'ın 6-6s arasında ne yaptıysa aynısını Samsıng yaptı.
En azından işlemciyi güçlendirmişti.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Mazur görün bu farkı açmak için yazılımı note 7 yemi özel kalacaklar anlamıyorum sitede sürekli yazılım farkından bahşedilmiş s7 edge vs note 7bde

Spen kaynaklı ek özellikler gizli klasör vs. benzer özellikler de tanıtıldı bunlar büyük ihtimal yazılım kısmında olduğu için s7 edge'ye gelecektir diye düşünüyorum. Ama ilk olarak note 7 kullanıcıları deneyimleyecek

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
S7 ve s7 Edge den spen dışında neredeyse hiç farkı yok,ne oluyor bu note 7 şimdi?:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Herşeye rağmen note serisine yakışmadı. Bir ağırlığı vardı ve mesela donanım farkı olur du kamera farkı olurdu ne yalan söyleyeyim bu sene samsung amiral gemisi alacakların işi zor 3 telefonda fiyat kalite dengesi anlamında birbirinden iddialı

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Note 7 fiyatina 2 tane xiaomi mi 5 alınır üste de aksesuarlar için para kalır. Benden demesi telefonda sınırınız en fazla 1500 tl olsun gerisi gereksiz pahalilik teşvik olur bunlara.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 7 fiyatina 2 tane xiaomi mi 5 alınır üste de aksesuarlar için para kalır. Benden demesi telefonda sınırınız en fazla 1500 tl olsun gerisi gereksiz pahalilik teşvik olur bunlara.
S pen gelişmiş kamera suya dayanıklılık hafıza çeşitleri 2k ekran daha iyi batarya mi5in bununla baş edebileceğini düşünmüyorum

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Özellikleri s7 edge ile aynı sayılır. Ama tahmini fiyatı yüksek bence(3500-3600)

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Kavisli ekran bence note serisinde hayal kırıklığı olacak. Ram miktarının aynı kalması işlemcinin değişmemeside cabası. Hafıza kartı desteği güzel 64 gb başlangıç güzel. İris tarayıcı be ip68 güzel. Batarya olarak bir miktar daha note5 den iyi olacaktır. Ama öyle 3200 3500 arası bir fiyatla gelirse kimse almaz. Note 5 e bu cihaz satsın diye yazılımsal destek de uygulama boktasında azalacaktır. En kötü yanı bu

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Ben note 5 den gecmeyecegim. Çünkü note 5 en kötü 2 sene kullanilacak bir telefon.
Note 7 gelince
Gereken 1 2 ozellik eklenmiş ve gönderilmiş. Note serisinde bu sene ramde geliştirme beklemeye gerek yok zaten. Android de 4 gb in 1.5 gb boşken ram arttırımı göz boyamak olur.
Alacak arkadaşlara hayırlı olsun.
Note 5 forumu kadar eğlenceli olamayacak ben ve @Lazzz @hkndmrlp42 olmayacak çünkü :)

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Telefonu sesli komutla çıkarmak gibi bi özellik hala yok mu hiç note serisi kullanmadım ama kalemi çıkarmak için bi kolay yol olması gerekmez mi merakımdan soruyorum

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Telefonu sesli komutla çıkarmak gibi bi özellik hala yok mu hiç note serisi kullanmadım ama kalemi çıkarmak için bi kolay yol olması gerekmez mi merakımdan soruyorum
Cekip cikarmak zaten kolay. Sesli komut olsa bile türkçe dil destegi falan ızdırabı çok olur.

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Hele bir laz arkadaş alsın kullansın test etsin olumluysa bende note 4 den note 7 ye terfi ederim.

DarkCat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bende almayı düşünüyorum ama ıphone 7 yi bekleyip karşılaştırmadan sonra tercihyapacağım.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Ben note 5 den gecmeyecegim. Çünkü note 5 en kötü 2 sene kullanilacak bir telefon.
Note 7 gelince
Gereken 1 2 ozellik eklenmiş ve gönderilmiş. Note serisinde bu sene ramde geliştirme beklemeye gerek yok zaten. Android de 4 gb in 1.5 gb boşken ram arttırımı göz boyamak olur.
Alacak arkadaşlara hayırlı olsun.
Note 5 forumu kadar eğlenceli olamayacak ben ve @Lazzz @hkndmrlp42 olmayacak çünkü :)

Dostum inan tüm telefonlar böyle biraz uzaktan tarafsız bakarsak günlük kullanıcı için note 4 bile başarılı telefon ama rakam hastalığımız bizi bitiriyor.

misal ne denildi note 5 işlemcisinden %30 daha başarılı hemen owowowo on numara dedik ama günlük kullanımda

sd800 ile 820 arasında ki fark sosyal medyanın 3-4 sn geç açılması :D normal kullanıcıya note 5 3 sene de gider güncellemeye takılmazsalar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence note 5 gayet güçlü hızlı bir cihaz ve note 7 nin yazılımın aynısını alıcak ve ram yönetimi ciddi anlamda verimli olucak.
Note 7'nin bence büyük kritik bir kaç özelliği var.
HDR video uygun ortamda olursa çok efsane video çekebilicek.
64 gb minumun hafıza ve 256 gb hafıza desteği tam tamına 320 gb kaldıki bunun 256 gb dahili depolama alanı olan belki gelir Türkiye'ye
kalem ciddi manada iyileştirilmiş zaten kullanan bilir benim yeğenimde de note 5 var onun kalemi de gayet hassastı.
Bence note 5 e göre tasarımı daha iyi
Type-c type-c furyası başladı ve aslında iyi oldu evrensel bir bağlantı şekli bir tarafı type-c bir tarafı hdm bir kablo ile başka aparata gerek olmadan akıllı olmayan bir televizyona bile görüntü aktarılabiliyor mesela
Donanım kısmının sıkıntısı ancak bir 3-4 sene sonra oyunlar 2k çözünürlüğe tam oturduğu vakit yaşanır.Zaten o zamanda note 5 değiştirirsiniz.
Note 5 ile Note arasındaki 1000 tl fiyat farkı verilir mi bence verilir.Note 5den note 7 ye geçilir mi.Hayır geçilmez çünkü bu 4k dır VRdır ekran altı parmak izi okuycusudur felan bir sene sonraki samsung telefonları bence daha iddalı gelicek.

Şirvan AVCI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yıllardır İos kullanıyorum ama ne yalan söyleyeyim Note 7 premium hissini sonuna kadar hissettirecek bir cihaza benziyor. :)

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Şimdi yeni tanıtım videoları da yüklendi ve bir 6S videoları ile Note 7 videolarını karşılaştırınca aynı mottoyu sürdürüyorlar. Samsung tanıtımda kulaklık girişi var derken dalga geçmesini biliyordu ama kendilerinin de aynı politikadan ekmek yemeye çalıştıkları aşikar.

büçç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allahım umarım NOTE 7 NOTE 5 gibi sıkıntılı değildir.