Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

izmir_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şarj olurken telefon tahmini dolma süresi örn bi 35 dk yazıyor bi 25 dk yazıyor Nougatta da güç tasarrufu sarj olurken otomatik olarak kapanmıyor acaba ondan da olabilir mi. Birde şarjdayken led bazen kıpkırmızı oluyor bazende sönük yanıyor

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Şarj olurken telefon tahmini dolma süresi örn bi 35 dk yazıyor bi 25 dk yazıyor Nougatta da güç tasarrufu sarj olurken otomatik olarak kapanmıyor acaba ondan da olabilir mi. Birde şarjdayken led bazen kıpkırmızı oluyor bazende sönük yanıyor
Güç tasarrufuyla şarj olması sakıncalı mı?

Zaimoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
--- Gönderi Güncellendi ---
Kameraya girip ayarlardan Kamera ayarlarını sıfırlayın. Sorununuz düzelicektir :)
İlginiz için teşekkür ederim sorun düzeldi.
böyle bir durumu bende gözlemliyorum yüzde doksan doluluk oranında 20 dk kaldı diyor(hızlı şarj modunda) 3 5 saniye sonra 9 dakika kaldı olarak düzeltiyor.

Son düzenleme:

tugkan1973

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Daha önce rootlu android 6 kullandığım için Knox sayacı 1. Bu nedenle Nougat yğkledikten sonra S Health uygulamasını kullanamıyorum. Malesef açılır açılmaz kapanıyor. Ya daha sonra bunu da rootlamak gerekecek ya da S Health alternatifi bir uygulamaya geçeçeğiz.
--- Gönderi Güncellendi ---
İyi günler. Yorumlara baktığıma göre pil durumunun iyileştirildiği görülüyor. Ama bende tersi oldu gibi. Bana mı öyle geliyor acaba. Bir de pilin az gitmesi için birkaç öneriniz olabilir mi?
Normal bir kullanım ile ne kadar gidiyor henüz ben de tespit edemedim. Malum güncelleme yeni olduğundan herkes normalden fazla kurcalıyordur telefonu. Ama şimdilik anormal bir pil tüketimi görmedim.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Arkadaslar e posta bolumu nde farkli e posta bolumune gecis yapamiyorum nasil olacak yardim bekliyorum

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Arkadaslar e posta bolumu nde farkli e posta bolumune gecis yapamiyorum nasil olacak yardim bekliyorum

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
İyi günler. Yorumlara baktığıma göre pil durumunun iyileştirildiği görülüyor. Ama bende tersi oldu gibi. Bana mı öyle geliyor acaba. Bir de pilin az gitmesi için birkaç öneriniz olabilir mi?
Bende de aynı şekil, ekran süresi düştü. Önceden 4.5-5 saat ekran süresi alırken şimdi 4-4.5 saat ekran süresi alıyorum. Çözünürlüğü 1080p'de kullanıyorum, %50'den sonra güç tasarruf moduna aldım, ekran çözünürlüğünü 720p'ye düşürdü, anca 4.5 saati gördüm. Hep 720p kullanmak da istemiyorum, oyunlarda filan belli oluyor fark.

yusufucan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bu klavye nasıl düzelecek eskisi daha güzeldi

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar 7.0 dan 6 ya geri dönüş yapabiliyormuyuz şuan?

verb1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bende indirme islemini bi kac gun sonra mi yapsam acaba diye dusunuyorum.Cunku okudugum yorumlarda klavyede takilmalar var diyen arkadaslar olmus,t9 kullanmiyorum.Sahiden de takilma yasaniyor mu?Genel olarak yorumlar nasil, 7 ile ilgili ilk izlenimleriniz olumlu mu?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bende indirme islemini bi kac gun sonra mi yapsam acaba diye dusunuyorum.Cunku okudugum yorumlarda klavyede takilmalar var diyen arkadaslar olmus,t9 kullanmiyorum.Sahiden de takilma yasaniyor mu?Genel olarak yorumlar nasil, 7 ile ilgili ilk izlenimleriniz olumlu mu?
Evet klavyede takılmalar var. Android 6 'daki kadar stabil değil bence. Android 6 ya dönüş imkanı varsa hemen geri döneceğim. Android 7 yi pek sevemedim.

verb1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet klavyede takılmalar var. Android 6 'daki kadar stabil değil bence. Android 6 ya dönüş imkanı varsa hemen geri döneceğim. Android 7 yi pek sevemedim.

Anliyorum hocam siz cok memnun kalmamissiniz,ben de madem acele etmeyeyim.Acaba sonraki guncellemelerle hallolur mu?Bir yandan da merak ediyorum acikcasi.Dedigim gibi klavyenin stabil olmasi onemli fakat yeni gelen ozellikler de cazip gibi.En iyisi beklemede kalayim biraz daha :)

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Anliyorum hocam siz cok memnun kalmamissiniz,ben de madem acele etmeyeyim.Acaba sonraki guncellemelerle hallolur mu?Bir yandan da merak ediyorum acikcasi.Dedigim gibi klavyenin stabil olmasi onemli fakat yeni gelen ozellikler de cazip gibi.En iyisi beklemede kalayim biraz daha :)
Değerli arkadaşım bi klavye için de koskaca sistemi yakma yani bence dene içinde kalmasın zira Android 7 bence Android 6 dan hem daha iyi hem daha hızlı ve batarya süresi de oldukça iyi ve tabiki gelişmiş bir çok özellikle içinde cabası

mmorcali3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
benklavyede takilmaya raslamadim. gayet acimici

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Klavye olarak gboar tavsiye ederim gayet güzel ve akıcı bir klavye tahminleride gayet güzel

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben temiz kurulum yapmama rağmen fazlasıyla takılma yaşadım. Bildirim panelide berbat ötesi bana gore . Eskiden neyin ne olduğunu 1 saniyede anlarken şimdi 10 saniye bildirimleri ayrıştırmaya uğraşıyorum. Bu yazıyı yazarken 5 kere klavye dondu . Chrome kullanıyorum.

mmorcali3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben klavyede turkce sozcu emoji vs kullanmiyor daha takilmayada raslamadim.

verb1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Değerli arkadaşım bi klavye için de koskaca sistemi yakma yani bence dene içinde kalmasın zira Android 7 bence Android 6 dan hem daha iyi hem daha hızlı ve batarya süresi de oldukça iyi ve tabiki gelişmiş bir çok özellikle içinde cabası

Batarya suresi olarak performansin dustugunu soyleyenler de var okudugum kadariyla.Tabii ki dedigim gibi ben de merak ediyorum ama bu kadar gun bekledik zaten,bir kac gun daha beklesem bi sey olmaz diye dusunuyorum.

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Batarya suresi olarak performansin dustugunu soyleyenler de var okudugum kadariyla.Tabii ki dedigim gibi ben de merak ediyorum ama bu kadar gun bekledik zaten,bir kac gun daha beklesem bi sey olmaz diye dusunuyorum.
O performans düşüşünün sebebi ekran çözünürlüğünü HD ye çekiyorlar ardından güç tasarrufunu açıyorlar ee hayaliyle performans düşüyor tabi

Vedat1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Android Nougatla gelen Samsung Pass ozelligi harika olmuş. Istediğim siteye parmak izi ile uye girisi yapabiliyorum

murpphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Vardı fakat bu şekilde kayıtlı sitelere bakılamıyordu. Şimdi Samsung Pass üzerinden kayıtlı sitelerin şifreleri vs değiştirebiliyor. O yönden iyi olmuş gerçekten.

Bu arada benim cihazda bir bug var arkadaşlar ekranı kapalı tut özelliği çalışmıyor sizde de aynı sorun var mı?

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Selamun aleyküm yeni güncelleme ile ekran süreleri nasıl ona göre stok roma geçeceğim custom kullanıyorum fark varsa

murat8550

Asistan
Reaksiyon puanı
10
ben gayet memnun kaldım bu sürümden...bildirimler gerçekten biraz küçük ve karışık... klavye zaten toucpal kullanıyorum yıllardır...pil kullanımıda aynı belki biraz daha iyi...

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Pil kullanımı ilk güvenlim yamasıyka dahada otutacaktır. Her programında 7 ye optimizasyonu olmahabilir. Bence piş daha iyi en azından bana göre öyle. 6 varken so n dönemde artık 2.5 saate kadar düşmüştü ekran sürem

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Bende hiç takılma olmuyo aksine eskisi takılıyodu hafif