Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
S-pen'ı tutukluk yapan varsa serviste ücretsiz yeni s-pen veriyorlar haberiniz olsun :)

20170304_182929.jpg

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Elimde note 4 ve bozuk kulaklığı var cihaz genpa garantili samsung un kendi yerine gitsem kulaklık bozuk desem değiştirirlermi :D
Evet garanti devam ediyorsa yenisini veriyorlar. Fakat parça ellerinde yoksa telefon orada kalıyor parça gelince telefonla beraber yeni kulaklığı veriyorlar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet garanti devam ediyorsa yenisini veriyorlar. Fakat parça ellerinde yoksa telefon orada kalıyor parça gelince telefonla beraber yeni kulaklığı veriyorlar.
Benin S7'nin kulaklık bozuk 1 tarafı çalışıyor sadece aldığım samsung mağazasına gitsem hemen kulaklık verirler mi ? Varsayalım ki kulaklığı kontrol etmek için kulaklık taa servise gidecek telefonuda mı alıkoyacaklar ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Benin S7'nin kulaklık bozuk 1 tarafı çalışıyor sadece aldığım samsung mağazasına gitsem hemen kulaklık verirler mi ? Varsayalım ki kulaklığı kontrol etmek için kulaklık taa servise gidecek telefonuda mı alıkoyacaklar ?
Mağazaya değil servise gideceksiniz. Kulaklığın kablosu koymadığı sürece garanti kapsamında yenisini veriyorlar. Serviste kulaklık yoksa (kulaklık modeli her cihaz için farklı) parça gelene kadar telefon serviste kalıyor. Aksi taktirde işlem yapmıyorlar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mağazaya değil servise gideceksiniz. Kulaklığın kablosu koymadığı sürece garanti kapsamında yenisini veriyorlar. Serviste kulaklık yoksa (kulaklık modeli her cihaz için farklı) parça gelene kadar telefon serviste kalıyor. Aksi taktirde işlem yapmıyorlar.
Servislerin nerde olduğuna dair bakabileceğim bir yer var mı ?
Tamam buldum. Yardımınız için teşşekür ederim .

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
6f1390744fdb500bbd2d72580422b98d.jpg

Hayırlı olsun ertelememiz :) Nisanı bulucak bu gidişle :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Güncellemeyi gelince hemen yüklemeyin aman aman aman. Kesin bir bozukluk çıkacak:)

canko13

Asistan
Reaksiyon puanı
30
7fd5b3954ddd10e33c5d542788d2b1f3.jpg
ekranda böyle bir sıkıntı oluyor. Birde spen sanki yukarıdan yazıyor . Benim yazdığım yerin biraz üzerinden yazıyor . Saygılar

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Şu güncelleme sevdasına girmeyin be arkadaş. 6.0'dan 7.0'a geçince sadece Grace UI'ın lite versiyonu gelecek sadece süslü püslü Note7 ikonları yani. Çözünürlük düşürme gelirse verimli olmayacak. Umarım hiç de gelmez öyle bir şey olacaksa ki olacak. Hatırlarsanız Note7 de 720p vs 2K pile stress testi yapılmıştı arada oynayan 1 saat 10 dk. Düşünün FHD ekranda ne kadar olacaktı o fark. Kesinlikle verimsiz bir özellik bizim telefonlarda göz boyama dışında bir işe yaramayacak. Cihaz bu özellik için optimize edilmeli. Aynı Always ON gibi. Ki optimize edilmiş Note7'nin son durumuna bakarsanız aslında bu özelliğin ne kadar gereksiz olduğunu şimdiden anlamanız gerekirdi. Pil kullanımı aşırı kötüye gidecek. O zaten cepte. Anlamıyorum ne merakmış. Siz sanıyor musunuz ki A 2017 geldi diye Note5 iyi bir güncelleme alacak. A7 2017 direkt Note5'in fiyat namında rakibi. Donanım namına rakip olamayacağı için Samsung'un bu cihazı harcamaması içten bile değil. Note5'in performansı bu sürüm için çok önemli Samsung belirgin bir düşüş çizgisi çizecek bunu da anlamamakta ısrar ediyorsunuz ne diyeyim. Geçmiş olsun güncellemeyi bekleyen kitleye. Bunu da not düşeyim de umutsuzca bekleyen arkadaşların şu umudunu kırayım çünkü kendileri o sürüm ile karşılaştıklarında daha kötü duruma gelecekler bunu mu bekledik diye. Zaten Samsung geri versiyona düşüş konusunu kitleme namına bayağı sert önlemler aldı öyle o korkunç halde kalırsınız yeni sürümde de. Umarım yanılıyorumdur ama Samsung'un Note serilerini harcama şekli her zaman dramatik ve aynı stilde oldu. En insaflı davrandığı Note3 oldu. Siz düşünün ötesini. Note 2 kullanılmaz halde. Note 4'ün o efsanevi pil ömründen yeller esiyor artık Note 4 o Note 4 değil. Performans namına da söz verilen 64 bit desteği gelmedi. Neymiş Snapdragon'a haksızlıktır dediler. O zaman neden Note 3 Sd 4K video çekimi ve hızlı şarj özelliğine sahipti Exynos yerinde saymıştı. O zaman bu sefer de Note4'ün hakkı değil mi iyi olmak Exynos versiyonunda. J5 de olan tema desteği gelmedi koskoca Note4 öksüz kaldı. Şimdi de Mali T760-MP6 gerçeğine rağmen Nougat almayacak. İlk Note zaten o Mali 400'ü kaldıramadı Jellybean da. S2 bile daha istikrarlı çalışıyor. Note5 de S3-Note 2 ikilisinden farklı olmayacak bu güncelleme ile. Samsung hep böyle. Zamanında Sony'nin de dediği gibi. Siz anlamıyorsunuz güncelleme vermek yeni cihaz çıkacak olan cihaza yazılım geliştirmekten çok çok daha zor. Samsung'un da satış ve cihaza destek felsefesi bu. Biz ne kadar desek de değiştiremeyiz bu durumu.

Bu cihazı alma sebebim Sony'nin çıkarmasını heyecanla beklediğim Xperia X'i Note5'in fiyat bandına yakın çıkarmasındandı. Cihaz beni pişman etmedi ama asıl kabul edilebilir gördüğüm sebep Exynos - Sd karmaşası burada olmadığı için haksızlık olmayacağından dolayı idi. Ama Samsung aynı kafada devam etmeye kararlı o da var.

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Ne yani şimdi 13 Mart'ta mı ertelendi Bekle bekle 2018 geldi be

musanpa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bir daha samsung cihaz almayacağım net. Zaten tavsiye etmezdim bir note serisini alınabilir görüyordum ve aldım kullandım kafi bukadarı.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Bu rom gözüme gorundukten sonra 7.0 gelmesede olur yani acayip hoşuma gitti saf android androidin babası birkac özellikten hatta bircok ozellikten feragat ettim bu rom icin ama inanin gerçekten değer yani. Ama kamera berbat orasida var
5858abb1370227a20df82a79e8e01556.jpg

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu rom gözüme gorundukten sonra 7.0 gelmesede olur yani acayip hoşuma gitti saf android androidin babası birkac özellikten hatta bircok ozellikten feragat ettim bu rom icin ama inanin gerçekten değer yani. Ama kamera berbat orasida var
5858abb1370227a20df82a79e8e01556.jpg
Camera FV5 ve Cinema FV5i deneyin birde

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
SmartSelectImage_2017-03-05-20-29-27.png

--- Gönderi Güncellendi ---
Al işte resmi duyuru

Reaksiyon puanı
35
Hocam stock rom yüklüyorum en son Türkiye romunu ama csc xsg yani Arabistan romu olarak gözüküyor nasıl tur yapcam bunu

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Cihazında Note7 duvar kağıdı (Spen lerin dizili olduğu) kullanan tek ben miyim?

Bir de pil süreleriniz şu zamanlar nasıl gidiyor arkadaşlar?

Max 3.5 saat.

canko13

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Arkadaşlar spen hakkında bilgisi olan yokmu .. Dengesiz yazıyor benim yazdığım yerin daha üstünde yazıyor.. Saçmalıyor

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
s7 edge guncellemesi yeterince iyiydi. Forumu açın okuyun lütfen. 2.si karamsarlığın lüzumu yok. Yok berbatlasacak yok bu olacak yok şu olacak. Samsung'un şuan note 5'i bozacağı falan yok sadece abartıyorsunuz. Dünyada 7.5 milyar insan var. Gidipte çok satış yapması için bu sene note 5 i bozayım onlarda s8 alsınlar kafası olamaz. Avrupa'da Abd'de telefon değiştirmek çok kolay durumlar. Ücretler ucuz. Ondan dolayı eskiyi kötülestirmesine ihtiyacı yok. Iyi telefon yap zaten peynir ekmek gibi satar. Bir telefonu guncelleme ile bozmaktan ziyade telefon ömrü 2 3 senedir. Daha fazlasında da kullanabilirsin. Ama ufak tefek sorunlar artar. Onun için guncellemeyi bam diye kuracak biri olarak sonuçları yazarım. Korkanın çocuğu olmazmış.

Son mesajlar