Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Benim kardeşim benim tam aksime sürekli şarjda kullanır 2 yıl oldu bir problem yok telefonunda bataryasıda saçmalamadı normal biçimde çalışıyor.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Ne gibi bir zararı var ne gibi bir yararı var detaylı açıklama yapabilir misiniz? :)
Programın amacı belli bir süre kullanmadığın uygulamaları arkaplanda uyutmak gibi birşey ve bataryadan tasarruf etmek ancak her kullanıcı da olumlu sonuç vermiyor. Misal ben optimizasyonu açtığımda bataryam daha çabuk tükeniyor ya da olumlu etkisi olmuyor bir çok kez denedim. Bunun dışında zararı yok işe yaramama durumu var.

yahyamert38

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bugünde yavaş şarj edeyim bi ekran süresine etkisi olacakmı bakalım

yahyamert38

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Dolu dolu 6saat30dk ekran verdi bugünlük. 3.5 saat oyun oynamışım farkinda olmadan :)

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Optimizasyon sadece uygulama olarak mı optimize ediyor pil kullanımını yoksa ram da açık kalmış ve kullanılmayan gereksiz bir şeyi de kapatıyor mu ?

yahyamert38

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Optimizasyon sadece uygulama olarak mı optimize ediyor pil kullanımını yoksa ram da açık kalmış ve kullanılmayan gereksiz bir şeyi de kapatıyor mu ?
Mesela tapatalk diyelim optimizasyonu açarsan arkaplanda çalışmasını önlüyor sadece arkaplanda ram kullanmıyor.ayrıca ram temizlemesi yapmıyor. Ram temizleme smart managerden oluyor

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Mesela tapatalk diyelim optimizasyonu açarsan arkaplanda çalışmasını önlüyor sadece arkaplanda ram kullanmıyor.ayrıca ram temizlemesi yapmıyor. Ram temizleme smart managerden oluyor
Ram temizlesek bile bütün uygulamalar geri açılıyor ya hani ,diyorum ki acaba optimizasyon işe yaramadığını halde (açık olması gerekmediği halde) açılan şeylerin ram den kaldırılmasını sağlıyor mu?

yahyamert38

Asistan
Reaksiyon puanı
12
uploadfromtaptalk1457280412930.jpg
Şaşırttı beni :)

.:EmR@H:.

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bende 1 günlük note 4 kullanımından sonra telefon değişimi sonucu note 5 le aranıza katıldım.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Kopyalama panosu var zaten telefonda ,bu uygulama da aynı işi görüyormuş. Yani gereksiz değilmi :)
Metin seçme olayı daha kolay hale gelmiş direk paragraf veya bölgesel seçim yapılabiliyor tek tıklamayla. Ben telefonun kendi uygulamasında bunu yapamıyorum.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Kılıf kullanmıyorum ama şu jelatinleride mi cikartsam diyorum

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Kılıf kullanmıyorum ama şu jelatinleride mi cikartsam diyorum

Arka tarafta ki jelatinleri çıkar bence ,1 mm olsa bile kalınlık hissi verir . Jelatin, normal de arka tarafta kalandan daha fazla parmak izi de bırakır. Ekranda ki kalsın. Tabi bence :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arka tarafta ki jelatinleri çıkar bence ,1 mm olsa bile kalınlık hissi verir . Jelatin, normal de arka tarafta kalandan daha fazla parmak izi de bırakır. Ekranda ki kalsın. Tabi bence :)
Arkadaki jelatin daha iyi normalden daha az iz kalıyor kalınlık hissi vermiyor aman ön taraftaki jelatini çıkartasım var.

esasmevzi

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Irak romu yükleyip de 3g de ekran sureleri nasil acaba bana sanki 5.1.1 e gore daha hizli gidiyor gibi geldi.