Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Asphalt 8 fifa 16 internet whatsapp ve uygulama bildirimleri suan acikken boş ram 1.4 gb

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Gencler bu arada guc tasarrufuna aldim telefonu cpu hizini düşürmeyi sanki azaltmislar gibi telefon tasarruf modunda da akiciliktan odun vermiyor.
5.1 de de guzeldi ancak hafif gecislerde kasma olayi olabiliyordu cpu hizinin cok dusmesi sebebiyle

Crebros

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Arkadaslar android telefona direk olarak mp3 seklinde muzik indirebilecegimiz bir program varmi bildiginiz ucretsiz ?

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Irak romu hız olarak güzel ancak ben de de şarj sıkıntısı var. Şarjı su gibi içiyor adeta senkronizasyon falan kapalı, gereksiz uygulamalar devre dışı. Tüm uygulama izinleri tek tek ayarlandı. Parlaklık otomatik değil ama %50 nin altında 40 larda k ullanıyorum. Güç tasarruf modu kapalı. Tuhaf bir durum var anlayamadım neden böyle. 5.1.1 de şarj durumu çok daha iyiydi.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Irak romu hız olarak güzel ancak ben de de şarj sıkıntısı var. Şarjı su gibi içiyor adeta senkronizasyon falan kapalı, gereksiz uygulamalar devre dışı. Tüm uygulama izinleri tek tek ayarlandı. Parlaklık otomatik değil ama %50 nin altında 40 larda k ullanıyorum. Güç tasarruf modu kapalı. Tuhaf bir durum var anlayamadım neden böyle. 5.1.1 de şarj durumu çok daha iyiydi.
Aynı durumdayım.

emre7

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar marshmallowla birlikte ikonlar değişiyor mu ? Biri ekran fotosu atabilir mi?

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar marshmallowla birlikte ikonlar değişiyor mu ? Biri ekran fotosu atabilir mi?
Simgelerde ufak tefek renk rötuşları dışında bir değişiklik yok şu şekilde:

kBJvPA.png

Ancak ayarlarda ekran ayarlarına simge arkaplanları diye bir seçenek eklenmiş onu aktif edince simgeler şöyle oluyor:

rMR9G7.png

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Deep Sleep sıkıntısı var sizde deep sleep fix yükleyerek sorunu halledebilirsin.

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Deep Sleep sıkıntısı var sizde deep sleep fix yükleyerek sorunu halledebilirsin.

Nedir nereden indirilir bilgi verirsen sevinirim.

Telefonu sabah şarjdan çıkardım ve neredeyse hiç kullanmadım durum şu şekilde şuan:

LAE3Vo.png

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Uyanık kal kısmı deep sleep sorunu olduğuna dair bir kanıt mı ?

e4eac207a701b096bcfee74c42264e5b.jpg

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Ben şu an Android 6.0.1'de 6.5 saat ekran süresi alıyorum. Eğer pil süreniz 4.5 saatin altında ise deep sleep sıkıntısı var demektir. Bu olay şöyle bir şey. Telefonun kernelında saklı bir mod var. Rom attığınız zaman Knox bu yapıyı bozuyor. Derin uykuya geçemiyor telefon. Misalen akşam telefonunuz %50 sabah uyandığınızda bi bakıyorsunuz telefonunuz kapanmış şarjı bitmiş.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben şu an Android 6.0.1'de 6.5 saat ekran süresi alıyorum. Eğer pil süreniz 4.5 saatin altında ise deep sleep sıkıntısı var demektir. Bu olay şöyle bir şey. Telefonun kernelında saklı bir mod var. Rom attığınız zaman Knox bu yapıyı bozuyor. Derin uykuya geçemiyor telefon. Misalen akşam telefonunuz %50 sabah uyandığınızda bi bakıyorsunuz telefonunuz kapanmış şarjı bitmiş.
Hayır durum bende öyle değil, geceden sabaha en fazla %5 gidiyor wifi ve.s. açık olduğu halde. Benim cihazımda bu sorun olduğunu sanmıyorum ama çok az ekran süredir alıyorum.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Telefona hiç rom atmadım genelde aldığım ekran süreleri 5 saat civarı ancak 2-3 ay önce 7 buçuk saatleri gören biriydim. Uyanık kal kısmının bu kadar çok olması sorun değil mi ?

Osmn.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2 saat çok az. Büyük ihtimalle bataryanın bir problemi var. Yani ben dün baya bir telefonla uğraştım. Chrome da hele baya durdum (7-8 sekme sürekli açıktı,sürekli sekmeler arası geçiş yaptım. ) ,ram de baya bir dolu oldu normale göre, normalde hep 1.5 GB bos kalır bende ama dün 500 MB boş gözüküyordu. Anlayacağın sömürdüm telefonu ama yinede aldığım süreler bunlar :
http://i.hizliresim.com/1vrk8Y.png

http://i.hizliresim.com/9oE5no.png

http://i.hizliresim.com/g8yAdZ.png
Güç tasarrufu açık mı ve ekran parlaklığı % kaç

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Hayır durum bende öyle değil, geceden sabaha en fazla %5 gidiyor wifi ve.s. açık olduğu halde. Benim cihazımda bu sorun olduğunu sanmıyorum ama çok az ekran süredir alıyorum.
O zaman sıkıntı farklı
Telefona hiç rom atmadım genelde aldığım ekran süreleri 5 saat civarı ancak 2-3 ay önce 7 buçuk saatleri gören biriydim. Uyanık kal kısmının bu kadar çok olması sorun değil mi ?
7.5 saat inanılmaz bir süre ayrıca uyanık kal kısmının o kadar fazla olması:
Bir şeyler indiriyorsan
Konum hizmetleri açıksa
Senkronize açıksa
Bunlardan kaynaklanır

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
O TWRP lerden hangisini yüklemek gerekiyor ? twrp-3.0.0-0-nobleltezt-nobleltezt.img.tar bunu yükledim telefon döngüye girdi sürekli restart atıyor sitem başlatılamıyor.
Telefona sıfırdan Romu at wipe cache yap daha sonra twrpyi yükle bu doğru twrp çünkü ben kullanıyorum daha sonra fixi yaparsın

Osmn.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Nedir nereden indirilir bilgi verirsen sevinirim.

Telefonu sabah şarjdan çıkardım ve neredeyse hiç kullanmadım durum şu şekilde şuan:

LAE3Vo.png
Sabah çıkardım demişsin ama ekran kullanımı%26 bi yanlışlığın olmasın

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Telefona sıfırdan Romu at wipe cache yap daha sonra twrpyi yükle bu doğru twrp çünkü ben kullanıyorum daha sonra fixi yaparsın
Romu kurar sorunu düzeltiriz de yüklediğim twrp sorun çıkardı. Verdiğin linkte 4-5 çeşit tvrp var hangisinin yüklenmesi gerek acaba ?

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Romu kurar sorunu düzeltiriz de yüklediğim twrp sorun çıkardı. Verdiğin linkte 4-5 çeşit tvrp var hangisinin yüklenmesi gerek acaba ?
twrp-3.0.0-0-nobleltezt-nobleltezt.img.tar
Ayrıca bunları yaptıktan sonra şarjın yüzde sıfıra inmesini bekle daha sonra şarja tak %100 olmasını bekle google playden battery calibrationu indir eğer rootun varsa ki konun var yaparsın kalibre edersin bataryayı

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
7.5 saat inanılmaz bir süre ayrıca uyanık kal kısmının o kadar fazla olması:
Bir şeyler indiriyorsan
Konum hizmetleri açıksa
Senkronize açıksa
Bunlardan kaynaklanır

Bu sayfadaki arkadaşlar bilir o süreleri özellikle @Lazzz çok bozuluyodu ekran görüntüsü paylaşınca :)
Konum ve senkranizasyon sürekli açık bende. Şimdilik sıkıntı yok diyebiliriz heralde ?
Android 6.0 gelince denemek gerek.
Bilgi paylaşımı için teşekkürler.