Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
en son gelen güncelleme ile cihaz fazla ısınmaya başladı ve ram çok harcıyor sizdede aynı sorun varmı?
Normal sıkıntı yapma ben sarjda kullanıyorum birde telefonu :) düşün bendeki ısıyı. Rahat olun. Telefon sarj olurkende mümkün olduğunca halı vb seyler ustune koymayin ısıyı arttıriyor. Normal kullanimda da periscope da benim cok ısınıyor. Ve sorun yok. Takılma

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Delta sıkıntı çıkmaz sayaçt dedi ama ben yine hepsiburada ile boğuşuyorum. Diyor yok sistem yok filan 2 saat sonra arayın, sesimi yükseltince hemen sistem geldi oldu, cihazındaha önce kullanılmış olduğu gerekçesiyle başvuru açtırdım detayı geri dönüş yapacakları zaman yazacakmışız, bakalım neler olacak.

Cihaza satmadan önce room attılar desem room atmak knox arttırmaz, başka bir iş var bu işte, şimdi bunlar bu knox syaacını sen arttırmışsın
demesinler,,

Rom attiginda sayaç artar kardesim odinle yukledigin icin oem kilidi açılmaz ve yazılıma mudahale gibi algılar buda varantı yükseltir .

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Rom attiginda sayaç artar kardesim odinle yukledigin icin oem kilidi açılmaz ve yazılıma mudahale gibi algılar buda varantı yükseltir .
Cihazın orijinal romunu istediğin kadar at sayaç artmaz. Root ve sonradan kişiselleştirilmiş romlar kurduğunuz zaman knox artar.

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Denendi kardeş orjinal yazılımda atsan artıyor . Zaten kişiselleştirilmiş romları atman için CWM yi değişmen lazım diğer orjinal romları kies ve ya smart swich dışında attığında dışardan müdahale gibi görüyor sistem . Diyelim rusya romunda olan özellik türkiye romunda yok bunu yüklediğinde Csc otomatikmen değişiyor ve o özellikler geliyor ama sayaç da artıyor zaten o ara o romu tekrar kiese bağla tanımlanmayan cihaz diye hata alacaksın...

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar denediniz mi yapın göründe görelim indirin her hangi bir farklı ülkenin romunu görün .

esasmevzi

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Knox sayac arttigi icin kurulmaz zaten ama b3n o kadar versiyon da düşürdüm artmadi

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Bende Neden Olmadı? İrak kurdum polonya kurdum turkiye kurdum cok kurdum hala sayaç0. Orjinal rom kurmakla Sayaç ARTMAZ.

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Denendi kardeş orjinal yazılımda atsan artıyor . Zaten kişiselleştirilmiş romları atman için CWM yi değişmen lazım diğer orjinal romları kies ve ya smart swich dışında attığında dışardan müdahale gibi görüyor sistem . Diyelim rusya romunda olan özellik türkiye romunda yok bunu yüklediğinde Csc otomatikmen değişiyor ve o özellikler geliyor ama sayaç da artıyor zaten o ara o romu tekrar kiese bağla tanımlanmayan cihaz diye hata alacaksın...
Ben Note 5 te 10 kere orijinal romlar arsında, ırak, polonya ve türkiye romları arsına gidip geldim bunları kurup kullandım ve knox note 5 cihazımda 0x0 dı artış olmadı ve olmaz.

esasmevzi

Asistan
Reaksiyon puanı
20
S6 kullanirken tr romundayken 6.0 beta ilk İngiltereye gelmisti bende ingiltere btu rom kurmustum hatta sonra xef fransa romuna gectim snkti olmamisti.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Abi olmaz zaten. Download moda alıp root rec atarsan artar sadece

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Ben Note 5 te 10 kere orijinal romlar arsında, ırak, polonya ve türkiye romları arsına gidip geldim bunları kurup kullandım ve knox note 5 cihazımda 0x0 dı artış olmadı ve olmaz.
Kardeşim ben bilgilendirme amaçlı diyorum knox warrant 0×1 oluyor inanlar atmaz inanmayanlarda atabilir sonra ben duymadım ben görmedim ben bilmiyorum demesin . Laz kardeşim seninle de tartışmak için demiyorum 500 tane cihaza yazılım yükledim root attım pnarım yaptım analiz kısmında note 5 olarak değerlendirme sistem tek sistem ismide knox son çıkan telefonların hepsinde yüklü geliyor samsunglarda ve bu dışardan müdahale olmasın diye konulmuş bir uygulama düşüncelerine de saygı duyuyorum ....

Reaksiyon puanı
35
4dd287341dcb44b8d8dceb0c972db298.jpg

Sadece Stock rom yükledim.

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
@cengover05 Odin modunu açıp knox sayacına bir bakarmısın lütfen arkadaşlar görsün :)

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Adamların kendi paylaştıkları yazılım ile nasıl sayaç artabilir Allah aşkına

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kardeşim ben bilgilendirme amaçlı diyorum knox warrant 0×1 oluyor inanlar atmaz inanmayanlarda atabilir sonra ben duymadım ben görmedim ben bilmiyorum demesin . Laz kardeşim seninle de tartışmak için demiyorum 500 tane cihaza yazılım yükledim root attım pnarım yaptım analiz kısmında note 5 olarak değerlendirme sistem tek sistem ismide knox son çıkan telefonların hepsinde yüklü geliyor samsunglarda ve bu dışardan müdahale olmasın diye konulmuş bir uygulama düşüncelerine de saygı duyuyorum ....
O sayaç root atan ve cihazın orijinal romları dışındaki romları kuran kişileri tespit edip garanti dışı bırakmak için yapılan bir uygulama.

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bende Neden Olmadı? İrak kurdum polonya kurdum turkiye kurdum cok kurdum hala sayaç0. Orjinal rom kurmakla Sayaç ARTMAZ.
O sayaç root atan ve cihazın orijinal romları dışındaki romları kuran kişileri tespit edip garanti dışı bırakmak için yapılan bir uygulama.
Ben rootlu cihazı da servise verdim cihaz tamir edildi kardeşim sadece bazı durumlarda onu kullanıyorlar o da değişim vs hakediş olursa . Bunu dışında warrant yükseltmek knox modu paypal parmak okuyucu ve banka uygulamalarında güvenlik açıgı olarak tespit edildiği için izin verilmez tercih sizin kardeşim istediğim romu yükleye bilirsin umarım pişman olmazsın ...

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ben rootlu cihazı da servise verdim cihaz tamir edildi kardeşim sadece bazı durumlarda onu kullanıyorlar o da değişim vs hakediş olursa . Bunu dışında warrant yükseltmek knox modu paypal parmak okuyucu ve banka uygulamalarında güvenlik açıgı olarak tespit edildiği için izin verilmez tercih sizin kardeşim istediğim romu yükleye bilirsin umarım pişman olmazsın ...
Senin iddianı şimdi çürütüyorum iyi oku :)

Smart switch üzerinden acil yazılım kurtarma yaptığın zaman cihaz orijinal ormu internetten çekip cihazı download moda alıp yüklüyor, knox niye artmıyor? Senin görüşüne göre knox'un atrması lazım ama artmıyor. ARTMAZ.

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Adamların kendi paylaştıkları yazılım ile nasıl sayaç artabilir Allah aşkına
Kardeşm sizin dediğiniz mantık olsa adamlar apple gibi tüm cihazlara aynı anda güncelleme verir diğer ülke yükseltme 1 ay önce gelirken bir başka ülkeye bir ay geç gelebiliyor bunu da sabırsızlıkla önceden kuranlara warrantlıyor ben bu kadar derim gerisi sizin bileceğiniz iş
Senin iddianı şimdi çürütüyorum iyi oku :)

Smart switch üzerinden acil yazılım kurtarma yaptığın zaman cihaz orijinal ormu internetten çekip cihazı download moda alıp yüklüyor, knox niye artmıyor? Senin görüşüne göre knox'un atrması lazım ama artmıyor. ARTMAZ.
Smart swich zaten kendi uygulaması yüklerkende bilgisayarına indirmiyoe o dosyayı direk cihaz oem kilidini açıp depoluyor sistem de daha sonra güncelliyor kardeşim allahın seversen boş boş konuşma ben sana üste smart swich ve kies dışında diyorum verdiğin örneğe bak hem senin internet dediği google dan çekmiyor kendi sunucularındsn yüklüyor

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kardeşm sizin dediğiniz mantık olsa adamlar apple gibi tüm cihazlara aynı anda güncelleme verir diğer ülke yükseltme 1 ay önce gelirken bir başka ülkeye bir ay geç gelebiliyor bunu da sabırsızlıkla önceden kuranlara warrantlıyor ben bu kadar derim gerisi sizin bileceğiniz iş

Smart swich zaten kendi uygulaması yüklerkende bilgisayarına indirmiyoe o dosyayı direk cihaz oem kilidini açıp depoluyor sistem de daha sonra güncelliyor kardeşim allahın seversen boş boş konuşma ben sana üste smart swich ve kies dışında diyorum verdiğin örneğe bak hem senin internet dediği google dan çekmiyor kendi sunucularındsn yüklüyor
Dostum bak ister Odin ile yükle ister Smartswitch ile yükle orijinal rom attıkça knox artmaz.Ayrıca Smart Switch yazılımı direk bilgisayara indiriyor.

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Dostum bak ister Odin ile yükle ister Smartswitch ile yükle orijinal rom attıkça knox artmaz.Ayrıca Smart Switch yazılımı direk bilgisayara indiriyor.
Kardeşim denemesi bedava indirildiği yeri göster sana helal olsun diyip özür dileyeceğim bir rom 2 gb den az değil indir smart swichle romu konumu bulduğunda özelliklerden boyutunu gösteren bir resim at ....

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kardeşim denemesi bedava indirildiği yeri göster sana helal olsun diyip özür dileyeceğim bir rom 2 gb den az değil indir smart swichle romu konumu bulduğunda özelliklerden boyutunu gösteren bir resim at ....
Sammobile'dan indirip yükleyebilirsin. Sammobile'dan bir sürü rom indirdim ve bu zaman kadar onca rom kurdum.

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Çok saçma yerlere gidiyor konu siz biliyorsunuz arkadaşlar bravo size bu arada stock rom sadece o vermiş olduğun Firmwares indirilebiliyor gerisi update çaktın köfteyi kimse birşey kanıtlamak zorunda değil buranın amacı da zaten yardımlaşma tartışma değil şimdi işinize bakın gençler biliyorsanız da bildiğinizi yazın isteyen tercih ederse faydalanır zaten...

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Dostlar yeni bir telefon almayı düşünüyorum en önde gelen kararlarından ikisi not 5 ve s7 kullanıcı olarak ne onerirsiniz

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Dostlar yeni bir telefon almayı düşünüyorum en önde gelen kararlarından ikisi not 5 ve s7 kullanıcı olarak ne onerirsiniz
Az daha sabretme şansın varsa Note7 yi önerebilirim sana. Note 7 baktın pahalı olur beğenmezsin S7E alırsın.

Akl-i Telefon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Az daha sabretme şansın varsa Note7 yi önerebilirim sana. Note 7 baktın pahalı olur beğenmezsin S7E alırsın.
Not 7 agustosta çıkıyor özellik olarak iyi ama fiyat olarak pahalı olacaktır. Bu arada sana bir sorum daha olacak 2000-2500 segment telefon onerirmisin

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Not 7 agustosta çıkıyor özellik olarak iyi ama fiyat olarak pahalı olacaktır. Bu arada sana bir sorum daha olacak 2000-2500 segment telefon onerirmisin
İthalatçı garantili S7E. Yada Htc 10 tabi 2.5k bandında varsa ithalatçısı

Son düzenleme:

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Htc 10 2.900 civarında. O seçeneği eliyorum. Söylediğiniz fiyat aralığında en iyi seçenek s7 olacaktır ama şöyle bir örnek vereyim. S6 ile note 4 arasında seçim yapıcak 100 kişiye sorsaydık çoğunluk note 4 derdi ki note 4 çıkalı 2 yıl oldu. Uzun süreli kullanımda note serisi f/p ürünü oluyor.