Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Arkadaşlar lg g5 verdim 6s aldım. Aldığım yer ilkokul arkadaşımın ve dün yoktu dükkanda bugün oradaydı. G5 aldı yerine sıfır 6s verdi saolsun mağdur etmedi beni. En sonunda dolaylı ve olaylı olsada iPhone almış oldum.
Sonunda beklenen iphone geçmeyi gerceklestirdin.
Hadi hayırlısı

M3rTR

Profesör
16 Aralık 2015
1,166
135
243
Zamanında z5p alıyodum kesin kararlıydım. İnternette birkaç video izledim yorumlara baktım incelemelere vb baktım bide note 5 ile karşılaştırmasına baktım sonuç malum

ELBİ46

Öğrenci
1 Mayıs 2016
36
2
8
40
bb4kL0.png

1dnVJG.png

Bende durum bu. Düzenli olarak bu süreleri alıyorum. Yani hep bu civarda süre alıyorum. En başlarda bu süreleri alamazsın ama sistem iyice oturup stabil olunca sende alırsın bu süreyi.
Bu kadar ekran görüntüsünü nasıl alıyorsun ayriyeten telefona bi ayar yaptınımı birde mobil veri açık mı ben oyun falan oynamam mobil veri açık 4g falan karışık en fazla 5 saat aliyorum ustelik işe yaramayan uygulamaları da devre dışı bıraktım senkrizasyon kapali sadece mobil veri açık diger butun ayarları kapattım ekran da genelde Manuel yaparım ortama göre

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
Bu kadar ekran görüntüsünü nasıl alıyorsun ayriyeten telefona bi ayar yaptınımı birde mobil veri açık mı ben oyun falan oynamam mobil veri açık 4g falan karışık en fazla 5 saat aliyorum ustelik işe yaramayan uygulamaları da devre dışı bıraktım senkrizasyon kapali sadece mobil veri açık diger butun ayarları kapattım ekran da genelde Manuel yaparım ortama göre
Mobil veri ile çok işim olmaz. Aylık 2 gb mobil veriden harcarım. Daha iyi ekran süresi için tüm google uygulamaları devre dışı bırakılmış vaziyette :) sadece google play ve drive izinli . Birde office uygulamaları da devre dışı. İhtiyacım olunca etkinleştiriyorum. Ekranı da mümkün olan en kısık parlaklıklar kullanırım bu arada :D

Düzenleme: birde Samsung uygulamaları devre dışı (s health s çocuk vs )

TheWitchPayne

Öğrenci
7 Nisan 2015
22
3
3
Arkadaşlar yeni bir sorunum var kamera açıkken titreşimle mesaj geldiğinde telefon cebimde bir süre sağlandıktan sonra kamerayı atcıgında bazen ısındıgında kamera açıksa titreşim halinde buglanma oluyor ve cızırtı sesi geliyor 2 sn yelik bir olay sonrasında duruyor fabrika ayarlarına döndüm düzelmedi Samsung servise göndercem sizede böyle bir sorun oldu mu hiç? Video aldım atarım yakın zamanda

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
Arkadaşlar yeni bir sorunum var kamera açıkken titreşimle mesaj geldiğinde telefon cebimde bir süre sağlandıktan sonra kamerayı atcıgında bazen ısındıgında kamera açıksa titreşim halinde buglanma oluyor ve cızırtı sesi geliyor 2 sn yelik bir olay sonrasında duruyor fabrika ayarlarına döndüm düzelmedi Samsung servise göndercem sizede böyle bir sorun oldu mu hiç? Video aldım atarım yakın zamanda
Hocam yine harika yazmışsın kalemine sağlık ahahah :D
Yanlış anlama ama sorun ne ben anlamadım bu yazıdan. Kamera açıkken cebindeyken falan hep karışmış ortalık :)

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Buglanma nedir çözemedim. Türkçe kelimeler kullanarak sorununu anlatsan bizde cevaplasak....

M3rTR

Profesör
16 Aralık 2015
1,166
135
243
Ekran koruyucu olarak Buff almayı düşünen varsa aranızda kesinlikle tavsiye etmiyorum rezalet ürün. İlk aldığımda çok beğenmiştim fakat zamanla kalitesini belli etti.

M3rTR

Profesör
16 Aralık 2015
1,166
135
243
Ekran harita gibi oldu şuan dandik 15 tl lik ekran kağıtları bile bu kadar çizilmiyor. En ufak bi yere temas etmesiyle hemen çiziliyor. Tırnak bile çizebiliyor yani o derece kötü. Sağlamlığını bilmiyorum o konuda yorum yapmayacağım. Hiç düşürmedim telefonu. Siz siz olun bufftan uzak durun. Okadar para verip aldım sonuç hüsran...

28 Şubat 2016
146
14
18
Telefonu rootla, greenify uygulamasını kur. Sistem uygulamaları hariç bütün diğer uygulamaları greenifyde ekran kapandıktan sonra otomatik uyutulacak şekilde ayarla farkı hisset ;)

Öyle diyosun da bu sefer de garanti kapsamı dışı kalıyor onu göze alan yapabilir tabi ama ben şuan tasrif etmiyorum.Rotsuz da ben 1,5 günü gayet başarılı bir şekil de görmekteyim. :D