Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Burayı biliyorum. Link verilmişti baktım ben az önce ama hızlı link olmayınca indirmek istemedim.
usta mega dan link buldum iniyor 2gb boyutunda TR 6.0.1 910CQ 3 dosyalı sanırım iniyor tavsiye ederim -1-2 saat sürer internet hızınıza bağlı
MEGA

necmi.0201

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bana güncelleme gelmedi hâlâ
Ne zaman gelir bir fikri olan var mı arkadaşlar ?

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
usta mega dan link buldum iniyor 2gb boyutunda TR 6.0.1 910CQ 3 dosyalı sanırım iniyor tavsiye ederim -1-2 saat sürer internet hızınıza bağlı
MEGA

3 dosyali nasil ilk defa denk geliyorum. 4 olmasin o? Suan pc de degilim ama gectigimde indiririm. Bu arada yaptiktan sonra haber verirseniz son durumu size zahmet.

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
3 dosyali nasil ilk defa denk geliyorum. 4 olmasin o? Suan pc de degilim ama gectigimde indiririm. Bu arada yaptiktan sonra haber verirseniz son durumu size zahmet.
pardon usta 4 dosyalı ben hep tek dosyalı rom attım 4 hiç atmadım re-partition işaretleyip pit dosyası indirip seçin diyorlar mecburimi nasıl yapılıyor bilginiz varmı ?

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Neden o kadar uzun sürüyor ki yaa
turkcell sağolsun modem çiplerini değişmiş nedne böyle birşey yapdığını bilmiyoruz güncelleme ülkemizde yayınlanıyor ama turkcell sanırım kendi uyugulamalarını optimize edip öyle veriyor kısca ne zaman keyfi gelirse bizde internetten yazılımı indirip kendimiz yüklüyoruz okadar zaman beklemektense

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
pardon usta 4 dosyalı ben hep tek dosyalı rom attım 4 hiç atmadım re-partition işaretleyip pit dosyası indirip seçin diyorlar mecburimi nasıl yapılıyor bilginiz varmı ?

Bende bilmiyor hic yuklemedim. Siz iyice bir arastirin bence o olayi sonra sıkıntı yasamayın. Tek dosyali da isaretlemeyin diyorlardi. Olayin bir ciddiyeti var yani iyi arastirmak lazim.

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Bende bilmiyor hic yuklemedim. Siz iyice bir arastirin bence o olayi sonra sıkıntı yasamayın. Tek dosyali da isaretlemeyin diyorlardi. Olayin bir ciddiyeti var yani iyi arastirmak lazim.
yani bende öyle biliyorm ama 4 veya 5 dosyalıda pit dosyası ekleyip re partition işaretleyin denmiş internette pek adam akıllı sonuç yok yazılım inene kadar araştırcam sonucu yazarım yine

necmi.0201

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
turkcell sağolsun modem çiplerini değişmiş nedne böyle birşey yapdığını bilmiyoruz güncelleme ülkemizde yayınlanıyor ama turkcell sanırım kendi uyugulamalarını optimize edip öyle veriyor kısca ne zaman keyfi gelirse bizde internetten yazılımı indirip kendimiz yüklüyoruz okadar zaman beklemektense
Peki internetten indirsem garanti dışı kalır mı ?

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Yazılım klasörü içinde CODE – CSC – MODEM dosyalı varsa bu yükleme işlemleri yapılmalıdır. Bu dosyaların uzantıları tar yada md5 olabilir. Yazılımı güncelleştirme için bu 3 dosya haricinde ek olarak “Pit” dosyası kullanmanız gerekli. Pit dosyası genelde sıkıştırılmış klasör içinde verilir verilmez ise yazılımı indirdiğiniz sitede ayrıca bu dosyayı bulup indirmeniz gerekli. Pit dosyası olmadan çoklu dosyalarla yapılan yazılım yüklemelerinde genelde yazılım yüklenmiyor. Olur da yüklenirse sorun yaşamanız kaçınılmaz oluyor.

1- Odin Programını açın
2- Re-Partition kısmını işaretleyin
3- Pit yazısına tıklayın ve pit dosyasını seçin
4- PDA yazısına tıklıyın CODE dosyasını seçin
5- PHONE yazısına tıklıyın MODEM dosyasını seçin
6- CSC yazısına tıklıyın CSC dosyasını seçin
7- Telefonunuzu Ses kısma + Home + Power tuşuna aynı anda basarak download moduna alın ve usb kablo ile bilgisayara bağlayın ve ses arttırma tuşuna basın
8- ID:COM ‘un altındaki kısım SARI renk olunca START butonuna basın.

diye anlatmışlar rom iniyor hadi hayırlısı

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Sonuçları paylaşalım bendekide maalesef turkcelden alınma enaz 2 ay gelmez çünkü.

xxxselim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncelleme güzel. Şarj bi tık daha uzun gidiyor. Ama değişen pek bişey yok.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-05-19-19-38-27.png
    Screenshot_2016-05-19-19-38-27.png
    145.8 KB · Görüntüleme: 432

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Sonuçları paylaşalım bendekide maalesef turkcelden alınma enaz 2 ay gelmez çünkü.

Ben daha önce takip ettim 1 hafta sürdü normal cihaz ile Turkcell romlu cihaz arasındaki fark. Yine de bu durum farklılık gösterebilir tabi bilemiyorum.

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
evet arkadaşlar önceki sayfada paylaştığım mega dan 910cq 6.0.1 TR romu indi 2 gb boyutunda ve tek dosyalı çıktı şuan yedeğimi alıyorum 10 15 dakkaya falshlarım sizde indirin tek dosyalı çıktı içinden rahat rahat kurun gitsin

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
evet arkadaşlar önceki sayfada paylaştığım mega dan 910cq 6.0.1 TR romu indi 2 gb boyutunda ve tek dosyalı çıktı şuan yedeğimi alıyorum 10 15 dakkaya falshlarım sizde indirin tek dosyalı çıktı içinden rahat rahat kurun gitsin

Tamam bilgilendirin bizi mutlaka. Güvenilir değil mi bu kaynak? Yani kesin Türkiye 6.0.1 romu?

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Tamam bilgilendirin bizi mutlaka. Güvenilir değil mi bu kaynak? Yani kesin Türkiye 6.0.1 romu?
usta evet indirdim kurudm şuan tek dosyalıydı zaten şuan TR 6.0.1 n910CQ cihaz fakat şunu söyliyim kiesden geri yedeklerinizi alırken sürüm farklı olduğundan uygulamalar ve diğer içerik dosyaları geri yüklenemiyor ben yükledim şuan tek sorun neye tıklasam izin istiyor izin vermesen açmıyor vermek zorundasın yani hiç bir mantığı yok :/ verdiğim linkten indirin kurun arkadaşlar beklemeyin turkceli

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Yeni touchwiz dedigi sadece simgelerin degismesi mi yoksa note 4 e ozel yeni touchwiz mi? Bildirim paneli filan ayni renk, format ayni. Yeni kismini cok anlamadim. Ayrica halen tema destegi nasil olmaz arkadas yahu, bu nasil is....

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Yeni touchwiz dedigi sadece simgelerin degismesi mi yoksa note 4 e ozel yeni touchwiz mi? Bildirim paneli filan ayni renk, format ayni. Yeni kismini cok anlamadim. Ayrica halen tema destegi nasil olmaz arkadas yahu, bu nasil is....
sadece simgeler yuvarlanmış oda kendi ikonlar 3.uygulamalar için geçerli değil pek bi fark beklemeyin güncellemeden

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
benim yukarıda verdiğim megadan tek dosyalıyı indirin 2-3 saate iniyor 2 GB