Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

Romario18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşım.
Öncelikle hayırlı olsun.
Sıkıntı yapacak bir durum yok bence. Bendeki orjinal batarya da bazen pil kullanım süresi olarak
10 saat-11 saat-13.20 saat-
18 saat-20 saat ve en son 25 saati gördüğümü hatırlıyorum.
Ama bunun pil süresine yansıması hiçbir zaman değişmedi. Yani bence normal kullanmaya devam. İlk şarj etme kurallarına dikkat etti isen zaten problem olacak bir durum olacağını düşünmüyorum.
Herkese iyi pazarlar.
Çok teşekür ederim ama bende hep sabit başkan dert etme diyorsun yani ben surekli aktifim sosyal medya benim işim full ellimde yani 6 7 saate bitmesi normalmi ?

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
En son ne zaman telefona format attınız?
Çünkü benim en son 10 saat e düştükten sonra tekrar format atınca pil süresi 20 saat e kadar çıkmıştı.
Ama sizinkinin 6 7 saatte bitmesi çok normal değil gibi.
Aldığınız batarya orjinal değil mi?
Merhaba arkadaşım.
Öncelikle hayırlı olsun.
Sıkıntı yapacak bir durum yok bence. Bendeki orjinal batarya da bazen pil kullanım süresi olarak
10 saat-11 saat-13.20 saat-
18 saat-20 saat ve en son 25 saati gördüğümü hatırlıyorum.
Ama bunun pil süresine yansıması hiçbir zaman değişmedi. Yani bence normal kullanmaya devam. İlk şarj etme kurallarına dikkat etti isen zaten problem olacak bir durum olacağını düşünmüyorum.
Herkese iyi pazarlar.
Çok teşekür ederim ama bende hep sabit başkan dert etme diyorsun yani ben surekli aktifim sosyal medya benim işim full ellimde yani 6 7 saate bitmesi normalmi ?

Romario18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En son ne zaman telefona format attınız?
Çünkü benim en son 10 saat e düştükten sonra tekrar format atınca pil süresi 20 saat e kadar çıkmıştı.
Ama sizinkinin 6 7 saatte bitmesi çok normal değil gibi.
Aldığınız batarya orjinal değil mi?
Samsung bayiden aldım Benim 6 7 saat derken full ekran acik araliksiz :) normal kullanim degil yani

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mesala dun gece doldurdum detaylar bunlar ama gun icinde dedigim gibi işim geregi devamli instagramdayim elimden dusmuyor telefon surekli elimde yani

Mesala dun gece doldurdum detaylar bunlar

Son düzenleme:

Romario18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hafiza karti kullanimi ve yan sanayi hizli sarj kullanmak bataryanin daha cabuk bitmesine bir etkisi varmi ?

cartelizeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar cihazım Note 4 'de bir sorun var. Bataryadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama sorayım. Telefonu şarjdan çektiğim an kapatıyor geri açıyor kendini hep bu şekilde. Bazen ilk hattı kapatıp sonra bunu yapıyor. Ama şarjdayken sıkıntısı yok. Batarya alacağım orijinal bulabilirsem eğer. Sizce sorun neyden kaynaklı. Telefon durduk yere ısınmıyor bu arada.

Merhaba arkadaslar bana yardim lazim yeni 130 tl orjinal batarya aldim %100 de 10 saat gider diyor suanki ekran goruntusude bu normalmi sizce lutfen yardimEkli dosyayı görüntüle 41680
Telefonu 4.5G'de kullanmak şarjı iyi yiyor diye biliyorum. Birde bi yerde okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Note 4 ü hızlı şarj olarak kullanmak bataryanın ömrünü hızlıca kısaltıyormuş. Telefonu %10'a gelinceye kadar kullan sonra hızlı şarjı kapat birde öyle şarj et.

Son düzenleme:

Romario18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar cihazım Note 4 'de bir sorun var. Bataryadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama sorayım. Telefonu şarjdan çektiğim an kapatıyor geri açıyor kendini hep bu şekilde. Bazen ilk hattı kapatıp sonra bunu yapıyor. Ama şarjdayken sıkıntısı yok. Batarya alacağım orijinal bulabilirsem eğer. Sizce sorun neyden kaynaklı. Telefon durduk yere ısınmıyor bu arada.

Telefonu 4.5G'de kullanmak şarjı iyi yiyor diye biliyorum. Birde bi yerde okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Note 4 ü hızlı şarj olarak kullanmak bataryanın ömrünü hızlıca kısaltıyormuş. Telefonu %10'a gelinceye kadar kullan sonra hızlı şarjı kapat birde öyle şarj et.
Sence farkedermi diosun

Romario18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hizli sarj moduna almiyalim o zaman birde hafiza karti kullanmak etki edermi sizce

.
Buyuk ihtimal fark eder tabi sen yogun kullaniyosun kullaniminada bagli. Bu arada batarya aldim suan duzeldi
Sende tahmini sure ne kadar yaziyor yeni bataryada ? Acaba lolipopa gerimi donsek

Son düzenleme:

cartelizeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hizli sarj moduna almiyalim o zaman birde hafiza karti kullanmak etki edermi sizce

.

Sende tahmini sure ne kadar yaziyor yeni bataryada ? Acaba lolipopa gerimi donsek
Normalde 11 saat 40 dakika gösteriyor. Güç tasarrufunda 12 saat 22 dakika gösteriyor. Lollipop eski sürümdü sanırım. Onun ara yüzü yenisi gibi değil 6.0.1 gibi değil daha şarj sorunluydu o sanırım ama bir dene istersen.

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
An itibariyle yazılım güncellemesi gelmiştir.
Bende şaşırdım işin doğrusu.
Hadi hayırlısı bakalım.
b3b6379ee0cf7c3f21b16bc4bbb50974.jpg

MrtAltg

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
12,108
Bakmadım bile uygun bir zamanda kontrol edeceğim

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
An itibariyle yazılım güncellemesi gelmiştir.
Bende şaşırdım işin doğrusu.
Hadi hayırlısı bakalım.
b3b6379ee0cf7c3f21b16bc4bbb50974.jpg

Artık öyle bir şey oldu ki şu güncellemenin altında bir şey yoktur niyetiyle güncelleyeceğim.Dile kolay en az 9 aydır vermiyorlar.Neyse gelmiş bir indirelim :D

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Tekrardan merhaba arkadaşlar.Ben geçenlerde güncelleme yapınca gametuner uygulamasının içindeki her şey gitmiş.Önceden instagram v.s uygulama ekliyordum ve şarjı baya baya etkiliyordu.Artık uygulamanın vasfı kalmamış.Gametuner benzeri rootsuz cihazlarda uygulamaların çözünürlüğünü ve fps oranını değiştirebileceğim bir yöntem var mı ?

TBM

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Bu aralar 3 sene oldu sanırsam, bataryayı dolduruyorum sonra kapatıyorum bakıyorum batarya bi anda 90 lara inmiş tekrar dolum yapıyorum kapalı halde falan. Hep böyle bir süredir, gerçek limitinde gelip gelmediğine emin olamıyorum artık.

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Bu aralar 3 sene oldu sanırsam, bataryayı dolduruyorum sonra kapatıyorum bakıyorum batarya bi anda 90 lara inmiş tekrar dolum yapıyorum kapalı halde falan. Hep böyle bir süredir, gerçek limitinde gelip gelmediğine emin olamıyorum artık.
sarja tak, %100 olunca sarjdan çek ve *#0228# yap,ekrana gelen kutuyu okeyle,ekran kapanıp açılacak ve dediğin sorun hallolacak

TBM

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Yaptım , değişen fazla bir şey yok gibi.

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Yaptım , değişen fazla bir şey yok gibi.
Hocam AccuBattery - Pil adında uygulama var.Bu uygulama telefonunun kapesitesini gösterir. Büyük ihtimal bataryanın kalibrasyonu şaşmış. Anladığım kadarıyla pili 1,5 seneden fazla %20 seviyesinin altına %80 seviyesinin üstüne fazla çıkıyorsanız bu durumlar normal oluyor. Batarya değişimi şart gibi ama bu aralar bataryalar karaborsa gibi 170 tl ye kadar çıkıyor note 4 pilleri (Hepsiburada-n11 gibi pazar yeri satıcılarına pil konusunda güvenmediğim için direk samsung sitesinden fiyat söyledim)

TBM

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Hocam AccuBattery - Pil adında uygulama var.Bu uygulama telefonunun kapesitesini gösterir. Büyük ihtimal bataryanın kalibrasyonu şaşmış. Anladığım kadarıyla pili 1,5 seneden fazla %20 seviyesinin altına %80 seviyesinin üstüne fazla çıkıyorsanız bu durumlar normal oluyor. Batarya değişimi şart gibi ama bu aralar bataryalar karaborsa gibi 170 tl ye kadar çıkıyor note 4 pilleri (Hepsiburada-n11 gibi pazar yeri satıcılarına pil konusunda güvenmediğim için direk samsung sitesinden fiyat söyledim)

%5'e kadar bekliyorum düşmesini, dolum yaparken de 100 yapıyorum uçak modunda ve ultra tasarrufta oluyor ya da tamamen kapalı durumda.

heyysanadiyom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 4 telefonumda şebeke sorunu yaşıyorum , telefondan memnunum , değiştirmek istemiyorum , şu zamanda ne yapabilirim? nereye , kime yaptırabilirim?

MeMoo1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
alınır çakallık yapmaz o konuda.

yaklaşık 1 hafta kadar önce amazon'dan aldım. Yalnız satıcısı amazon sitesinin kendisi olan ürünü aldım orjinalliğinden şüphe etmemek için. ben 129 liraya aldım ama sonrasında 116'ya düşmüştü bi bak derim. Gayet de memnunum ekran sürem eski yitik batarya ile 3310 modunda kullanırsam 2 saat falan oluyodu. Yani sadece arama yapmak ve kısa süreli mesajlaşmalar için kullanıyodum. Yeni batarya ile günü çok çok rahat bir şekilde çıkarabiliyorum. Tabi çok oyun oynayan biri de değilimdir bunu da belirteyim. Ekran süresi de 4 saat civarlarında dolanıyo. Memnun edici seviye sayılabilir çünkü artık eski bi telefon sonuçta note 4.

edit: an itibari ile fiyat 129,28 lira

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,127
hayırlı olsun kredi kartım yok yeni pil almam zor.