Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

hkndmrlp42

Profesör
2 Ağustos 2015
1,614
145
243
6.0 Marshmallow note 4'e ülkemizde şubat veya mart gibi verilecekmiş. Anlaşılan üvey evlat muamelesi görücek.

SmokeXD

Dekan
4 Eylül 2014
9,819
1,877
293
0a21e39f10de51db071de714788fee51.jpg

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Anakart bozuk çıktı

Arkadaslar amatör olarak fotoğrafçılık ile ugrasiyotum ve fotoları niye 4 ile çekiyorum. Geçen gece galatada çekerken tele bişi oldu ve karanlık yerlerde hafif hafif çizgiler oluştu. Aher karanlık yerde aynı idi ve dikkatli bakınca kamerada özellikle siyah yada karanlık bölgelerde hafiften titreme oluyordu.ertesi gün hemen servise gittim baktılar ana kart bozuk iyiki geldiniz dediler ve hemen sıfır ana kart taktılar. Sizinde bilginiz olsun bir kintroledersiniz belki Diye dusundum

sercanalikaya

Asistan
13 Eylül 2015
260
141
43
Karanlıkta kamera modunda acikken ekranda beyaz gibi gölgeler titreşip duruyor bir de kırmızı noktalar belirip yok oluyor... Eşimin i phonunda yok... Çekilen fotoda sorun yok simsiyah çekiyor ama... Aynı sey mıdır acaba?

Edit: Yeniden deneyince kırmızı çizgiler belirmedi. Sanırım iPhone vb telefonlarda karanlık ortamda direk ekran kararıyor. Normalde her ortamda ışık az ya da çok var. Yanı bazı yerlerde ekranda ışık oyunları olması normal gibi geliyor

ahmet1919

Öğrenci
6 Aralık 2015
24
2
3
hocam çizgiler tam oalrak nasıl. karanlıkta bende de oluyor. ben gece böyle çektğini düşünüyordum. Acaba benimki de mi aynı sorunu yşıyor.

sercanalikaya

Asistan
13 Eylül 2015
260
141
43
Anakart bozuk çıktı

Arkadaslar amatör olarak fotoğrafçılık ile ugrasiyotum ve fotoları niye 4 ile çekiyorum. Geçen gece galatada çekerken tele bişi oldu ve karanlık yerlerde hafif hafif çizgiler oluştu. Aher karanlık yerde aynı idi ve dikkatli bakınca kamerada özellikle siyah yada karanlık bölgelerde hafiften titreme oluyordu.ertesi gün hemen servise gittim baktılar ana kart bozuk iyiki geldiniz dediler ve hemen sıfır ana kart taktılar. Sizinde bilginiz olsun bir kintroledersiniz belki Diye dusundum
Çektiğiniz foto da mı çizgiler var yoksa çekim esnasında mı ekranda çizgiler oluyor? Ana kartı sorunlu cihazda sadece kamera değil farklı sorunlar da olur...

SmokeXD

Dekan
4 Eylül 2014
9,819
1,877
293
Arkdaşlar annem yanlışlıkla bir resim klasörünü köküyle sildi. Geri getirmenin bir yolu var mıdır? Gerekirse root da atarım.

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Çekerken karada kiprasmalar oluyordu sonra çekilen resindede enine yada boyuna çizgiler çıkıyordu. Ama sadece gece yada karanlık ortamda oluyordu.siyah birşeye tutup bakarsanız yada gece gökyüzünü cekerseniz farkedebilirsiniz aynı sıkıntı var ise.anakart değiştiren sonra bu sıkıntı kalmadı. Bazı karanlık yerlerde ışıktan dolayı karıncalanma olsada resim yinede cam gibi net çıkıyor eskisi gibi.iki resim koyayım birincisi arıza varken çektiğim diğerine sağlıklı telle çektiğim. Sizde kendiniz kontrol edebilirsinz

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Bakırkoyde başari servis var çalislar caddesinde oraya ver sorunun ne bilmiyorm ama ortalama 2 3 gun icinde alirsin cihazi verilerini yedeklemeyi unutma ben son 2 yildir basariya gidyorm suana kadar memnunum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hatta bakirkoy bile sayilmaz yayla tarafinda haritadan bak istersen usta
Eyvallah dostum.bakirkoyde MTA ya verdim hallettiler sağolsun. Anakart bozukmus yenisini takip verdiler.birnevi telefonu sıfırlama gibi oldu yani[emoji1] [emoji1]

thecomet

Öğrenci
17 Aralık 2015
7
0
0
Merhaba arkadaşlar. Sizden rica etsem ekranda metalik gri renk varken, yani ekranda sadece gri renk olacak, ekrana yakından bakabilir misiniz? Bende ekrana doğru yaklaştıkça dikine çizgiler belli oluyor. 20 cm lik mesafeden bakarken pek belli olmuyor ama 15 ila 10 cm lerde çizgileri seçebiliyorum. Sizce bu bir sorun mu?

Bir de kamerayla gece çekimi yaptığımda samsung un kendi galerisinde açtığımda çok bariz dikine ve yatay çizgiler çıkıyor ama google fotoğraflardan baktığımda bu çizgiler yok oluyor yani siyah siyah olarak gözüküyor? Sizde de var mı böyle bir şey yoksa bu bir sorun mu? Teşekkür ederim.

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Merhaba arkadaşlar. Sizden rica etsem ekranda metalik gri renk varken, yani ekranda sadece gri renk olacak, ekrana yakından bakabilir misiniz? Bende ekrana doğru yaklaştıkça dikine çizgiler belli oluyor. 20 cm lik mesafeden bakarken pek belli olmuyor ama 15 ila 10 cm lerde çizgileri seçebiliyorum. Sizce bu bir sorun mu?

Bir de kamerayla gece çekimi yaptığımda samsung un kendi galerisinde açtığımda çok bariz dikine ve yatay çizgiler çıkıyor ama google fotoğraflardan baktığımda bu çizgiler yok oluyor yani siyah siyah olarak gözüküyor? Sizde de var mı böyle bir şey yoksa bu bir sorun mu? Teşekkür ederim.
Anakart gitmiş arkadaşım. ..aynı şey bende oldu iki gün önce. Servise verdim ilk baştan kameradan dediler ama sonra teknisyen na karttan dedi yeni anakart taktı. .garanti varsa servise ver hemen bence

sercanalikaya

Asistan
13 Eylül 2015
260
141
43
Telefonda her gün başka sorun çıkıyor, ah be Samsung bi düzgün üret şu mereti be. Paranoyak ettin bizi. Cihazı Samsung bile bizim kadar incelememiştir...( incelememiş ki bu kadar sorun var ) :)))

thecomet

Öğrenci
17 Aralık 2015
7
0
0
Anakart gitmiş arkadaşım. ..aynı şey bende oldu iki gün önce. Servise verdim ilk baştan kameradan dediler ama sonra teknisyen na karttan dedi yeni anakart taktı. .garanti varsa servise ver hemen bence

Telefonu alalı 2 ay oldu ama aldığımdan beridir bu sorun var. Sizce değişim mi isteyeyim yoksa tamir mi?

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Değişim yapmazlar tamir isteme.sifir anakart takarlar . Zaten anakart değişirse telefon değişmiş oluyor sadece dış kasa hariç

thecomet

Öğrenci
17 Aralık 2015
7
0
0
Değişim yapmazlar tamir isteme.sifir anakart takarlar . Zaten anakart değişirse telefon değişmiş oluyor sadece dış kasa hariç

Telefonu bimeks üzerinden göndereceğim. Gönderirken sorun kısmına ne yazdırayım? Ne yazdırmalıyım ki sorunu tam olarak anlasınlar ve gönderirken telefona format atmalı mıyım?

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Aynen burada anlattığın gibi yaz. ..mobil bankacılık kullanıyorsa format atarsan iyi olur.

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Ben kendim servise verdim bir günde yaptılar .ama bimeks yada başka bir firma aracılığı ile yollardan 10 gün falan diyorlar .ama tam bilemem tabikide

mydeli

Asistan
9 Nisan 2015
388
118
43
Arkadaşlar ben çok anlamam Size danisayim dedim.anakart değiştikçe sonra aldigim antutu sonucu bu sekilde sizce iyimi yoksa sorunlumu
Ekli dosyayı görüntüle 14908
Hocam anakarttan falan degil antutu 6.0 guncellenince normale bindi eski versiyonda mali t760 uyumsuzdu 40 binlerde geliyordu olmasi gereken 60 70 bin arasiydi 6.0 versiyona gecince duzeldi sorun veya degismeyle alakali degil antutudan dolayi

O

ormuh

SDN Okuru
Merhabalar. note 4 alarak ios dan android dünyasına geçiş yaptım.
Kafam takılan sorular
1- Dosya yöneticisi bazı dosyaları görmüyor bu nedenle bazı uzantılar inince (.tif dosyası gibi) direk açılmıyor tif okuyucu programla ancak açılıyor. varsayılan olarak tif programını göstermenin yolu yok mu direk indirince açması için.
2- şarj (konum ve 3g açık 10 saat ancak gidiyor normal mi sizce (çok karıştırmıyorum)
3- android 6.0 bu cihaza gelme ihtimali var mı