Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Merhabalar. note 4 alarak ios dan android dünyasına geçiş yaptım.
Kafam takılan sorular
1- Dosya yöneticisi bazı dosyaları görmüyor bu nedenle bazı uzantılar inince (.tif dosyası gibi) direk açılmıyor tif okuyucu programla ancak açılıyor. varsayılan olarak tif programını göstermenin yolu yok mu direk indirince açması için.
2- şarj (konum ve 3g açık 10 saat ancak gidiyor normal mi sizce (çok karıştırmıyorum)
3- android 6.0 bu cihaza gelme ihtimali var mı
Dosyayi açarken programlati gosterip hangisi ile acilsin diyesorması lazım herzamanki birkerelikmi gibi.oada herzaman seversen otomatik açar bir dahakine.ayarlardanda olurdu ama hatırlamıyorum.
Konum açık kullanirsaniz daha dostunu gps açıksa her telefonun şarj ömrü azalır. Ben dun denedim Wifi hep açık ara ara 3g açık sık internet kullanımı biraz oyun ve kamera telefon kullanımı (Upload da dahil ) 25 saat kullanabildim. Telefonun guncellemesi varmı bir kontrol edin.surum 5.1 .1 olmali .Ve gps ı lazım olmadıkça kapalı tütün sorun olmaz.gps ve 3g devamli açık ve kullanirsaniz sonuç normaldir.ve telefona 6.0 marsmalow gelecek kesin bilgidir.hayirli olsun hoşgeldiniz aramiza

isyankar42

Profesör
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Dosyayi açarken programlati gosterip hangisi ile acilsin diyesorması lazım herzamanki birkerelikmi gibi.oada herzaman seversen otomatik açar bir dahakine.ayarlardanda olurdu ama hatırlamıyorum.
Konum açık kullanirsaniz daha dostunu gps açıksa her telefonun şarj ömrü azalır. Ben dun denedim Wifi hep açık ara ara 3g açık sık internet kullanımı biraz oyun ve kamera telefon kullanımı (Upload da dahil ) 25 saat kullanabildim. Telefonun guncellemesi varmı bir kontrol edin.surum 5.1 .1 olmali .Ve gps ı lazım olmadıkça kapalı tütün sorun olmaz.gps ve 3g devamli açık ve kullanirsaniz sonuç normaldir.ve telefona 6.0 marsmalow gelecek kesin bilgidir.hayirli olsun hoşgeldiniz aramiza
[MENTION=472759]levsa[/MENTION] 25 saati nasil basardin valla benimki 10 saat civari gidiyor parlakligi falan 0 dami tutuyorsun napiyosun sen ya cildircammm[emoji33] [emoji33]

levsa

Doçent
21 Ekim 2015
663
317
63
Valla karfesim onun icin teli kullanmamak gerekiyor ve ben telsiz 10 dk geciremiyorum:(
Yok hocam ben programsiz ve kısa bir yol ogrendim .yoksa bende senin gibiyim ayni[emoji1]
1- teli şarja takıyorum .tamamen dolan kadar bekliyorsun. Sol üsttetamamen dolu manasına gelen yeşil ışık yanana kadar cekmiyorsun
2-teli sarjdan alyorsun.teli kapatıp tekrar şarja takıyorum kapalı halde.yine köşede yeşil led ışık yanana kadar bekliyorsun
3-telefonu sarjdan çıkarıp açıyorsun. 30 SANİYE bekleyip pin kodunu giriyorsun ve teli açıyorsun. Sonra 30 saniye daha bekleyip tekrar kapatıyorsun.
4-telefonu kapalı halde yine şarja takip yeşil led ışık yanana kadar bekliyorsun.yesil yandiktan sonra işlem bitmiş oluyor açıp kullanıyorsun. .şahsen bende az çok işe yaradı. İstersen deneyebilirsin. Karar senin üstad. Rizikosu varmı yokmu bilmiyorum bende.ama yapılan işlemler basit işlemler. Pili yeniden ayarliyormus diye okumuştum. Karar senin dostum

S

SDN Okuru buket

SDN Okuru
Arkadaslar telefonu alali nerdeyse 1 sene olucak hicbir sorunla karsilasmadim fakat suan da bir kac gundur smsim olmasina ragmen hicbir numaraya mesaj atamiyorum biri yardim etsin ne yapmam gerekiyo

isyankar42

Profesör
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Bu gercekten ise yariyan bi yontem zamaninda bazi dunya devleri tarafindanda tavsiye edildi ben denemeyi dusunuyorum sonucunu deneyince buraya yazarim

isyankar42

Profesör
8 Kasım 2015
2,755
806
293
Arkadaslar suan benim rehberimde 1400 kisi var ama bunlarin nerdeyse yarisi wp kisileri bunlari nasil teklerim simdiden tesekkur ederim

ahmet1919

Öğrenci
6 Aralık 2015
24
2
3
Arkadaslar kulaklik takiliyken bildirim sesininin disari cikmasini nasil kapatabilirim.
2.bir durum ise gece yatarken sarj 100 du sabaha kadar Wifi acik kalmis kalktigimdq 85 e dusmustu. Wifinin bu kadar sarj harcamasi normal mi?

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Note 4'te kulaklığı çıakrınca otomatik sesi kesiyordu şimdi kesmiyor mu?

Şuan Note 5'te denedim kesti.

thecomet

Öğrenci
17 Aralık 2015
7
0
0
Arkadaşlar COJ5 sürümünde son kullanılan uygulamaları görüntülerken sol aşağıdaki pasta dilimi ikonu sizde de tepkisiz mi?

S

SDN Okuruu

SDN Okuru
Arkadaşlar, note 4 ekran koruyucusunu taktıgımda kenarlarında boşluk oluyor. bu sıkıntı telefonun kenarları bombeli olduğu için açık kalıyormuş. tam oturan bombeli ekran koruyucu yokmu piyasa da?