Samsung Cihazın Replika Olup Olmadığını Nasıl Anlarım ?

Bu konuyu okuyanlar

avcitalip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
replıka cıhazını en ıyı app storeye gırıp bakanınca anlarsın kasası orjınal ıphonelere gore hafıftır app storeye gırınce google play cıkacaktır buda zaten farklı oldugunub gosterır

iphone için doğru söylüyorsun zaten app store'a girmeyen iphone'a ben sahte gözüyle bakarım ama bize gelen çakma iphone 4 ü görmen lazım onu bile yapmışlar adamlar ama içinde düzgün uygulama yok buradan anlayabiliyorsun yoksa menüsü v.s birebir aynıydı :D

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Kutunun üzerinde, cihazın arkasında ve *#06# ile çıkan IMEI numarasını http://www.imei.info/ adresinden hangi cihaza ait olduğunu kontrol edebilirsin. Site doğruda söylüyor olsa aynı üründen bir kutuyu daha kontrol edip IMEI'nin farklı olup olmadığını da kontrol edin. ( Sahte paralar hep aynı numaraya sahip : ) )

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Telefon Belleğine Bak .. Replikaların Çoğunun Telefon Belleği Çok Düşük Tutuluyor .. !

avcitalip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kutunun üzerinde, cihazın arkasında ve *#06# ile çıkan IMEI numarasını http://www.imei.info/ adresinden hangi cihaza ait olduğunu kontrol edebilirsin. Site doğruda söylüyor olsa aynı üründen bir kutuyu daha kontrol edip IMEI'nin farklı olup olmadığını da kontrol edin. ( Sahte paralar hep aynı numaraya sahip : ) )

çok güzel bir siteymiş kardeş gerçekten işe yarıyor yahu,elimde hurda çift hatlı çin malı telefonlar vardı onların ne olduklarını tam olarak programda anlayamadı sanırım eski telefonun imeisini klonlamışlar çünkü mcks'de bulamadı onun haricinde eski blackberry'mi,nokia'larımı test ettim ve son olarak evdeki samsungları da test ettim onları da düzgünce buldu :) ama bir tek blackberry'nin sim kilitli olduğunu söyledi bu telefon vodafone'dan kontratlı alınmıştı ve sim kilidi vardı ama geçen hafta kaldırdık onuda şöyle yorumluyorum ya telefonları piyasaya çıkarken bir kaynaktan her detayıyla kaydediyorlar veya sürekli kontrol ediliyor ama 1 hafta geçtiği için belki işlenmemiştir diye düşündüm :)

peki bu site ne kadar güvenilir yani siteye imei nolarımızı veriyoruz ama imeileri tehlikeye atmış olmuyoruz değil mi ?

bytekno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün bana bir mesaj geldi. Galaxy S4 ü 800TL ye veriyorlar. İnanmadım tabi. Ama inanarak alan bir çok kişi vardır eminim.

İmei sorgulatmak en kesin yöntem bence.

avcitalip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün bana bir mesaj geldi. Galaxy S4 ü 800TL ye veriyorlar. İnanmadım tabi. Ama inanarak alan bir çok kişi vardır eminim.

İmei sorgulatmak en kesin yöntem bence.

tvlerde radyolarda v.s çok kandırıyorlar milletimizi ve devlet neden bunlara seyirci kalıyor anlamış değilim,aynen bende öyle düşünüyorum hatta şöyle bir liste hazırladım kendim için

1. cihaz ile kutusunun ve cihazın arayüzündeki imeinin uyuştuğunu kontrol etmek
2. cihazın imeisini imei.info dan sorgulamak
3. eğer bunlar uyuştuysa cihazın android sürümünü ve ayarlarda gözüken kullanılabilir ram miktarını kontrol etmek
4. bunlarda da sıkıntı yoksa cihazın test menüsünü açıp test etmek
5. bunlarda da problem yoksa ve internet bulabilirse babam cpu z programını indirip donanımın snapdragon 800 olduğuna emin olması ve antutu benchmark ı indirip kısa bir perfonmans testi yapması
6. cihazın kutu içeriğinin birebir aynı olması(youtube'taki unboxing videolarından birini telefonuna indireceğim)

buraya kadar hiçbir problem yaşanmadıysa cihazı almasını düşünüyorum başka bir öneriniz var mı ?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
replıka cıhazını en ıyı app storeye gırıp bakanınca anlarsın kasası orjınal ıphonelere gore hafıftır app storeye gırınce google play cıkacaktır buda zaten farklı oldugunub gosterır
google play ve plya apps ada giriyor merak etmeyin (=
isterseniz orada ikende foto çekip atarım (=

ayrıca imeide yazabiliyorsunuz bana yasal uyarı geldi bende benim bozuk 5800 ın imesini çaktım oldu bitti yani hala kullanmaktayım (=

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben telefonu vodafone dan alacağım. oradan alınan cihazın çakma olma ihtimnali olurmu sişzce?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim ben iphone 4s kullanıyorum sahte olup olmadığını anlaya bilmek için telefonun hızına dokunmatiğini dikkatlice incelemelisin
!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gel buradan yak note 3 sipariş ettim bende bugün yarın elime gelecek anlamak için tüm seçenekleri deneyeceğiz lakin içinde acaba olacak olmadı bu

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Note 3 alıyorsan KALEMİNE BAKMAN YETERLİ... replikada silikon uçlu stylus kalem vardır...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar konu ile ilgisi yok ama uyandırayım, internette dolaşan dolandırıcılar var replika ürün yolluyoruz 199 tl ye 299 tl ye galaxis4 s5 note 3 -4 falan arkadaşım istedi ptt den tahütlü yolladılar tuncay yıldırım adlı bi hesapla kadıköy'den geldi bağlantı kurduğumuz kişi adı ercüment .. neyse bize gelen telefon kırık bi eski iphone 1 kasası ... aradık telefonları açmadılar neyse dolandırıldık şu numara sizi ararsa sakın itibar etmeyin 05374507300 ha farklı bi numaralardan da arayabilirler.. düşmeyin. bizim 300 tl gitti sizinde gitmesin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
*#123# tuşla # ye basar basmaz telefonun model numarası gelir orjinal olup olmadığını anlarsın gelmez ise orjinal değildir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbup1:kod replika s4 mini de çalıştı factory test menüsü geliyor 3 seçenek var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
varsayalım ki telefon orjinal samsung fabrikasından cıkma ama tr ye kayıt dışı gelmiş bu tli alsak *kare0*kare yapsak yine anlaşılır mı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
*#0*# menüsünden 13 seçenek var, onlardan sensor moduna gir, sensoru elle kontrol et eğer ekranda yeşile dönüyorsa orjinaldir..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1080p hd 5 dakikalık video yaklaşık 1 gb yer kaplarken 4k çekim ile bu 10 - 12 gb lara çıkacaktır ki android daha bunu desteklemiyor.

4k özelliği android'e değil samsung'un tizen adını verdiği hala üzerinde çalıştığı octa core cihaz için geçerli olacak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çakma/İmitasyon Telefonların Gerçeğinden Farkları;
1. Öncelikle Note 3 ün resmi olarak farklı versiyonları var. Bunlar;
SM-N900, SM-N900(farklı harfler), SM-N9000(farklı harfler), SM-N9002, SM-N9005, SM-N9006, SM-N9008, SM-N9009

Bunlarda Türkiye’de yasal olarak satılan modeli SM-N9000Q (Türkiye İçin Üretilenler)

Ama elbette çakma telefonlarda da bu kodlar bulunabilir.
2. Diğer en belirgin fark ise SPEN’ dir. Çakma cihazlarda SPEN çalışmaz, çalışsa bile SNote uygulamasında ince çizimler yapmaz. Kalem sadece akseuar olarak varsa çakmadır.

YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA
NOT:BABAN ADINA ALLAH KABUL ETSİN RABBİM HEPİMİZE NASİP ETSİN.:biggrin:​

Emre*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar pekı replıka telefona orjınal yazılım atılır mı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
en basit yöntem arkadaşlar hiç kafa kurcalamayın
1-orjinal samsung bir telfonda *#112#* tuşladığınızda hiç bir erkan gelmez fakat tüm samsung replika model telfonlarda bu kodu yazdığınızda sistem ayar menüsü çıkar yani oradan telfonun kamerası imei 3g vs gibi ayarlarını değiştirebilrsiniz

2-diğer bir yöntem depolama alanına bakın orada dahili hafıza -1656421554668 gibi uzun bir sayı mevcuttur başında - vardır ve hafıza ayarı sd kart yada telfon kullan gibi değiştirmeye izin verir

3-diğer bir seçenek ayarlar menüsü altında cihaz hakkında kısmında yasal bilgiler telefon ismi vb seçeneklerin karşısında bir ok işareti vardır buna bastığınızda değiştirlebilir oldukarını görürüsünüz orjianlde bunlar değiştirilemez

Son mesajlar