Samsung A71 mi Iphone 7 mi

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
bu biraz sıkıntılı oldu çünki çoğunlukla telefonu ekranını kırabilen biriyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

teşekkür ederim tavsiyen için

peki oneplus 7T nin türkiye garantisi felan varmı sıkıntı olmaz değil mi o konuda
Hocam hepsiburadada garantilisi 6000'e satılıyor bütcenizi 6000'e çıkarabilirseniz 7T alın derim 9000 tl 7T Pro'ya verilmez

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
konuya a71 veya iphone 7 olarak girdim ikisi arasında şimdi ise
Realme X2 Pro
oneplus 7T
arasında kaldım :tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
konuya a71 veya iphone 7 olarak girdim ikisi arasında şimdi ise
Realme X2 Pro
oneplus 7T
arasında kaldım :tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:
Hocam ne kastınız OnePlus 7T alın geçin güvenin bana OnePlus 7T daha iyi Oxygen arayüzü daha iyi mavi rengi de çok güzel bu arada arkası mat oldugu icin fazla parmak izi tutmaz

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Hocam ne kastınız OnePlus 7T alın geçin güvenin bana OnePlus 7T daha iyi Oxygen arayüzü daha iyi mavi rengi de çok güzel bu arada arkası mat oldugu icin fazla parmak izi tutmaz
peki bu cihazı sadece internet üzerinden mi alabiliyoruz mağazalarda(teknosa vb.) yerlerde demo ürünü görüp alamıyormuyuz hepsiburada bile olsa pek güvenemiyorum cihazda az para değil

Reaksiyon puanı
892
peki bu cihazı sadece internet üzerinden mi alabiliyoruz mağazalarda(teknosa vb.) yerlerde demo ürünü görüp alamıyormuyuz hepsiburada bile olsa pek güvenemiyorum cihazda az para değil
6000₺ vermeyin derim ona.S10 lite alın,1000₺ cebinizde kalsın.

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
yani şimdi baktığımızda bi tarafta samsung s10 lite bi tarafta one plus 7 t şimdi hiç kullanmadığım cihazdan almak da istemiyorum ama şuan baya arada kalmış gibi bir durumdayım ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
yani şimdi baktığımızda bi tarafta samsung s10 lite bi tarafta one plus 7 t şimdi hiç kullanmadığım cihazdan almak da istemiyorum ama şuan baya arada kalmış gibi bir durumdayım ?
Bütce sıkıntım olmasaydı bende OnePlus 7T alırdım sen beni dinle git OnePlus al bana tesekkür edeceksin evet S10 Lite da da SD855 var fakat malzeme kalitesi kötü ayrıca yazılımsal olarak OnePlus daha iyi arada kalmanı gerektirecek bir durum yok ortada

Son düzenleme:

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bütce sıkıntım olmasaydı bende OnePlus 7T alırdım sen beni dinle git OnePlus al bana tesekkür edeceksin evet S10 Lite da da SD855+ var fakat malzeme kalitesi kötü ayrıca yazılımsal olarak OnePlus daha iyi arada kalmanı gerektirecek bir durum yok ortada
şimdi bir siteden baktım da
one plus= Qualcomm Snapdragon 855+ (SM8150-AC)
s10 lite = Qualcomm Snapdragon 855 (SM8150)
kullanıyor cihazlarında başka tam olarak bi fark göremedim
ve bunun üzerine 1000 tl fazla para veriyorum gibi geliyor şuan s10 lite tarafından
sakın yanlış anlamayın one plus 7t tercih ettiğiniz telefonu eleştirmiyorum veya kötü demiyorum ama s10 lite diyebilirim bu durumda yinede telefon önerileriniz için teşekkür ederim

6000₺ vermeyin derim ona.S10 lite alın,1000₺ cebinizde kalsın.
yanlış mı düşünüyorum hocam az da olsa

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
ve bunun üzerine 1000 tl fazla para veriyorum gibi geliyor şuan s10 lite tarafından
sakın yanlış anlamayın one plus 7t tercih ettiğiniz telefonu eleştirmiyorum veya kötü demiyorum ama s10 lite diyebilirim bu durumda yinede telefon önerileriniz için teşekkür ederim

OnePlus yazılımsal ve malzeme kalitesi olarak daha iyi oldugu icin öneriyorum yoksa S10 Lite da kötü bir telefon degil dandik A71'i almaktan daha mantıklı hem zaten Samsung alıyorsan S veya Note alacaksın aga

Reaksiyon puanı
8,024
normalde iphone 8 kullandım beğendim ama tek sıkıntısı bana göre şarjıydı
sonradan üzerinden 1 2 cihaz değiştirdim ama şimdi iphone kullanmış biriyim androidi kullanabilirmiyim onu bilemiyorum tam hakim değilim ve bütün verilerim icloudda
iPhone 7 ve 8'i uzun süre kullandım ve günlük kullanımda 8 çok daha iyi. 7 cidden vasat pil konusunda. 8'e güvenip pili yeter deme yetmiyor. Hem kasasından dolayı çok ısınıyor hem de işlemcisi batarya düşmanı. Zamanına göre çok iyiydi ancak şimdi alınmaz.

Reaksiyon puanı
892

malzeme kalitesi hariç fark yok kesinlikle s10 lite
s10 liteın da sadece arkası plastik yan çerçeveler metal

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
malzeme kalitesi hariç fark yok kesinlikle s10 lite
s10 liteın da sadece arkası plastik yan çerçeveler metal
bu arkasının plastik olması benim içinde güzel aslında düşmelerde iphone 8 de kırmuştım arka camını

iPhone 7 ve 8'i uzun süre kullandım ve günlük kullanımda 8 çok daha iyi. 7 cidden vasat pil konusunda. 8'e güvenip pili yeter deme yetmiyor. Hem kasasından dolayı çok ısınıyor hem de işlemcisi batarya düşmanı. Zamanına göre çok iyiydi ancak şimdi alınmaz.
benimde en çok korktuğum olay buydu batarya problemi

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam zaten bu saatten sonra 7 ve 8 alınmaz hocam

Reaksiyon puanı
8,024
bu arkasının plastik olması benim içinde güzel aslında düşmelerde iphone 8 de kırmuştım arka camını

Diğer Android önerilerine karışmıyorum çünkü çok bilgim yok arkadaşlar daha bilgili , iPhone alınacaksa eğer 2. el bakılıyorsa minimum iPhone 8 , sıfır bakılıyorsa minimum Xr/Xs gibi cihazlardır bilginiz olsun.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hepsiburada hariç hicbiryerde satılmıyor ayrıca teknosa gibi elektronik magazalardan almanı önermem 700-800 tl daha pahalı oluyor
6000 tl az para değil normalde bu telefonu 3 ay önce 3500'e görüyordum 6000 tl olmasinin sebebi kur ve vergiler bir de garanti ayağına fiyatını şişirmişler

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Hepsiburada hariç hicbiryerde satılmıyor ayrıca teknosa gibi elektronik magazalardan almanı önermem 700-800 tl daha pahalı oluyor
6000 tl az para değil normalde bu telefonu 3 ay önce 3500'e görüyordum 6000 tl olmasinin sebebi kur ve vergiler bir de garanti ayağına fiyatını şişirmişler
şimdi cihazı alırken kart ödemeli isteyecek yani sıkıntı olur mu alırken diye onun için ne kadar güvenebilirim

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
çok yakın zamanda yeni telefon almayı düşünüyorum ve bu konuda sizlerin verdiği bilgilere göre karar vermek istedim
sizce hangisi
daha yeni nesil bir cihaz olduğu için a71 ama bana kalırsa ikisinide alma git realme 6 pro al. o fiyatlara muazzam bir telefon .

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
daha yeni nesil bir cihaz olduğu için a71 ama bana kalırsa ikisinide alma git realme 6 pro al. o fiyatlara muazzam bir telefon .
Reis adamın bütcesi 5000 seviyelerinde istese 6000'e çıkabilir Realme 6 Pro önermen çok yersiz

Reaksiyon puanı
892

evet s10 liteın plastik olması bir yerde avantaj

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
s10 plus b;;z zorlar bütçeyi çok fazlada artıramam ama p30 nasıl kullandınız mı onun hakkında az da olsa bilgi verirmisin
P30 kardeşim kullanıyor.Cihaz batarya,ön kamera konusunda mükemmel.Tasarım konusunda kibar bir cihaz.Arka kamera renklerle oynasada kalite olarak iyi.Cihazın iki kusuru var; 1-Stereo hoparlör yok 2-Video performansı vasat.

bu muhtar telefonu videosunda çekilen telefona mı benziyor :tearsofjoy::tearsofjoy:
Muhtar videosundaki cihaz P30 lite.P30 la P30 lite arasında dağlar kadar fark var.

guardeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
P30 kardeşim kullanıyor.Cihaz batarya,ön kamera konusunda mükemmel.Tasarım konusunda kibar bir cihaz.Arka kamera renklerle oynasada kalite olarak iyi.Cihazın iki kusuru var; 1-Stereo hoparlör yok 2-Video performansı vasat.

Muhtar videosundaki cihaz P30 lite.P30 la P30 lite arasında dağlar kadar fark var.
yanıtınız ve tavsiyeniz için teşekkür ederim