Öneri Samsung A52 mi yoksa Oppo Reno 6 Mı ?

Bu konuyu okuyanlar

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar merhaba ,

Eşime hediye telefon alacağım. Telefonu 6 yıllık oldu artık şarjda tutmuyor , 32 gb hafıza da yetmiyor. 3GB ram de yeterli gelmiyor.

Aradığım özellikler 8GB Ram , en az 128 GB hafıza ve az da olsa iyi bir kamera. Birde hızlı şarj özelliği de olsa iyi olur. Bende Oppo reno 5 lite var 45 dkda full şarj oluyor. Yine ikinci telefonumda Huawei mate 20 lite o da nerdeyse 2,5 saatte şarj oluyor. O yüzden hızlı şarjda güzel bir artı telefonda.

Aradığım özelliklerde karşıma iki telefon çıkıyor. Birincisi Oppo Reno 6 , diğeri Samsung A52 .

Bu iki telefon arasında kaldım. Oppo da ki hızlı şarj özelliği çok iyi. yarım saatte %100 şarj var. Opponun içinden 45w hızlı şarj çıkıyor. Samsungtan 15w şarj aleti var istenilirse ekstra para verip 25W hızlı şarj cihazı alınabiliyormuş.

Ben kendim Oppo Reno 5 liteden çok memnunum ama Samsung A52 de fena durmuyor gibi.

Sizin öneriniz hangisi olurdu bu ikisi arasından. Veya bu fiyat aralığından önerilebilecek başka telefon var mıdır ?

Yardımlarınızı bekliyorum :)

1667977069050.png
1667977129282.png

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Arkadaşlar merhaba ,

Eşime hediye telefon alacağım. Telefonu 6 yıllık oldu artık şarjda tutmuyor , 32 gb hafıza da yetmiyor. 3GB ram de yeterli gelmiyor.

Aradığım özellikler 8GB Ram , en az 128 GB hafıza ve az da olsa iyi bir kamera. Birde hızlı şarj özelliği de olsa iyi olur. Bende Oppo reno 5 lite var 45 dkda full şarj oluyor. Yine ikinci telefonumda Huawei mate 20 lite o da nerdeyse 2,5 saatte şarj oluyor. O yüzden hızlı şarjda güzel bir artı telefonda.

Aradığım özelliklerde karşıma iki telefon çıkıyor. Birincisi Oppo Reno 6 , diğeri Samsung A52 .

Bu iki telefon arasında kaldım. Oppo da ki hızlı şarj özelliği çok iyi. yarım saatte %100 şarj var. Opponun içinden 45w hızlı şarj çıkıyor. Samsungtan 15w şarj aleti var istenilirse ekstra para verip 25W hızlı şarj cihazı alınabiliyormuş.

Ben kendim Oppo Reno 5 liteden çok memnunum ama Samsung A52 de fena durmuyor gibi.

Sizin öneriniz hangisi olurdu bu ikisi arasından. Veya bu fiyat aralığından önerilebilecek başka telefon var mıdır ?

Ekli dosyayı görüntüle 175084 Ekli dosyayı görüntüle 175085
İkiside çöp.Bu bütçede 0 olarak Redmi Note 10 pro yada Realme Gt master edition almanı tavsiye ederim.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
A52 çöp falan değil, fiyatını hak etmiyor.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Şuan hiçbir telefon fiyatını haketmiyor ama piyasa böyle. elimiz mahkum , her taraftan önümüz kapalı. maalesef almaya mecburuz. ben daha 12 ay önce 2700 tl ye oppo reno5 lite aldım şuan fiyatı 8 bin tl. Dolar o tarihten bu tarihe 3 kat artmadı ama herşeyi 3-4 kat arttırdılar

Reaksiyon puanı
686
Sadece yazılımı iyi diye bile Samsung alınır. Sıkıntı çıkarmaz güzel cihaz. Şu an zaten her şey pahalı durumda. Ona yapacak bir şeyimiz yok.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Tasarımını beğendiği için eşime Xiaomi Redmi Note 11 Pro 128 GB 8 GB Ram aldık. Ama keşke almaz olaydın. Xiaomi tam bir pişmanlık. Alırken eşime de söyledim Xiaomi almayalım diye ama tasarımı çok beğendiği için hevesini de kıramadım.

Telefonun artısı

- Tasarımı çok güzel
- İçerisinden 65W hızlı şarj çıkıyor
- İçerisinden ekran jelatini ve çok güzel bir kılıf çıkıyor
- Şarjı şuan için fena değil

Eksileri

- Kamerasını çok beğenmedim
- 4K video özelliği yok ( eşim kullanmıyor ama bu para verilen telefonda olsun isterdim )
- Telefonda 8 gb ram olmasına rağmen telefon aşırı yavaş. Dün bir güncelleme geldi telefon biraz hızlandı ama genel anlamda telefonda 8 gb ram olmasına rağmen telefon çok yavaş. Benim kendi Oppo Reno 5 Lite telefonumda da 8 gb ram var ama inanılmaz derecede akıcı bir telefon. Yani Oppo ile Xiaomi arasında aynı özellikler olmasına rağmen çok fazla performans farkı var.
- Telefon normal androidlere göre aşırı karmaşık
- Son android sürümündeki telefonun üstten sol tarafını çekersen bildirimlerin açılması , sağ tarafı aşağı çekersen ayarlar bildiriminin açılması özelliğini hiç sevmedim.

Şimdilik izlenimlerim bunlar

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,349
Arkadaşlar merhaba ,

Aynı fiayata daha iyi şeyler alınabilir. Hatta 2.el çok iyi şeyler bulursunuz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Arkadaşlar merhaba ,

A52 öneririm ama ben olsam paraya kıyıp S20 FE alırdım bence fıstık gibi telefon ayrıca Oppo dahil hiçbir Çinli markayı önermiyorum

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
2 cihaz arasından A52'yi tercih ederdim. OneUI 5 ile Samsung kalitesi beni daha çok cezbediyor.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Tasarımını beğendiği için eşime Xiaomi Redmi Note 11 Pro 128 GB 8 GB Ram aldık. Ama keşke almaz olaydın. Xiaomi tam bir pişmanlık. Alırken eşime de söyledim Xiaomi almayalım diye ama tasarımı çok beğendiği için hevesini de kıramadım.

Telefonun artısı

- Tasarımı çok güzel
- İçerisinden 65W hızlı şarj çıkıyor
- İçerisinden ekran jelatini ve çok güzel bir kılıf çıkıyor
- Şarjı şuan için fena değil

Eksileri

- Kamerasını çok beğenmedim
- 4K video özelliği yok ( eşim kullanmıyor ama bu para verilen telefonda olsun isterdim )
- Telefonda 8 gb ram olmasına rağmen telefon aşırı yavaş. Dün bir güncelleme geldi telefon biraz hızlandı ama genel anlamda telefonda 8 gb ram olmasına rağmen telefon çok yavaş. Benim kendi Oppo Reno 5 Lite telefonumda da 8 gb ram var ama inanılmaz derecede akıcı bir telefon. Yani Oppo ile Xiaomi arasında aynı özellikler olmasına rağmen çok fazla performans farkı var.
- Telefon normal androidlere göre aşırı karmaşık
- Son android sürümündeki telefonun üstten sol tarafını çekersen bildirimlerin açılması , sağ tarafı aşağı çekersen ayarlar bildiriminin açılması özelliğini hiç sevmedim.

Şimdilik izlenimlerim bunlar
Bildirim panelini MIUI 11 sürümündeki gibi degistirebiliyorsun ben Mi9T MIUI 12 sürümü kullanıyorum eski sürümdeki bildirim panelini kullanıyorum şuanki halini beğenmiyorum