Samsung A30 Download Moddan Çıkamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

slmnnkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefona custom rom yüklemek istemiştim. İlk önce TWRP Recovery kurdum, rom için gereken 2 dosyayı flashladım. Sonra işi tam bitirmeden (romu yüklemeden) yapmaktan vazgeçip bootloader kilidini aktif hale getirdim, telefonu kullanabileceğimi umuyordum. Telefonu yeniden başlattım ama Samsung yazısı göründükten hemen sonra download mode yükleme ekranına alıyor. Ne kadar yeniden başlatırsam başlatayım telefon kendini boot etmiyor. Sürekli aynı ekrandayım, bootloader kilidini tekrardan pasif hale getiremiyorum. Direkt olarak downloading... ekranı geliyor.

Bootloader kilidi aktif olduğundan orijinal yazılımı odin ile tekrardan yükleyemiyorum. Hiçbir çözüm yok gibi duruyor, ne yapmam gerek?

Guaqroz

Asistan
Reaksiyon puanı
168
odin programından telefonun orjinal romunu bulup yükle evde pc varsa

Guaqroz

Asistan
Reaksiyon puanı
168
root dahimi atılmıyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

root atıp sonra rom yükleyebilirsiniz ben öyle yapıyordum bootloader devre dışı bırakıyor

hatta yeni telefonlarda ona bile gerek yokmuş download modda direk bootloaderı kaldırabilirsin ama tel garanti dışı olur

Son düzenleme:

slmnnkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
root dahimi atılmıyo

root atıp sonra rom yükleyebilirsiniz ben öyle yapıyordum bootlanderı devre dışı bırakıyor

hatta yeni telefonlarda ona bile gerek yokmuş download modda direk bootlanderı kaldırabilirsin ama tel garanti dışı olur
Telefon download moddan çıkmıyor. Yeniden başlattığımda direkt olarak Downloading... yazan ekran geliyor. Root veya yazılım hiç bir şeyin kurulmasına izin vermiyor.

Download mode menüsünden bootloader kilidi kaldırılabiliyor ama o menüyü göremiyorum direkt olarak Downloading kısmına atıyor, geri dönme şansı vermiyor.

Guaqroz

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Telefon download moddan çıkmıyor. Yeniden başlattığımda direkt olarak Downloading... yazan ekran geliyor. Root veya yazılım hiç bir şeyin kurulmasına izin vermiyor.

Download mode menüsünden bootloader kilidi kaldırılabiliyor ama o menüyü göremiyorum direkt olarak Downloading kısmına atıyor, geri dönme şansı vermiyor.
vallaha bilmiyorum bootloader kilidini açabilme ihtimalin olsa yardımcı olabilirimde oraya kadarki çözümleri bende bilmiyorum bilen biri yardımcı olur

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutup kapandıktan sonra ses açma ve güç tuşuna samsung yazısını görene kadar basıp recovery kısmına ulaşmayı denediniz mi?

slmnnkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En son yaptığım şeyi hatırladım. Custom ROM kurma rehberini takip ederken TWRP içerisinden wipe-format Data'dan Boot seçeneğini seçip temizlemiştim. Muhtemelen Boot dosyaları silindi o yüzden beni sürekli download moda atıyor.

Boot dosyalarını tekrar kurabilme şansım var mı?

Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutup kapandıktan sonra ses açma ve güç tuşuna samsung yazısını görene kadar basıp recovery kısmına ulaşmayı denediniz mi?
Kombinasyonlar hiçbir işe yaramıyor. Sadece restart atabiliyorum, onda da yine download moda atıyor.

burak2222

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En son yaptığım şeyi hatırladım. Custom ROM kurma rehberini takip ederken TWRP içerisinden wipe-format Data'dan Boot seçeneğini seçip temizlemiştim. Muhtemelen Boot dosyaları silindi o yüzden beni sürekli download moda atıyor.

Boot dosyalarını tekrar kurabilme şansım var mı?

Kombinasyonlar hiçbir işe yaramıyor. Sadece restart atabiliyorum, onda da yine download moda atıyor.
tavsiyem odin ile yeni bir yazılım yüklemen lazım.

slmnnkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğin şey FRP lock olmalı aynısı bendede olmuştu ben yapamadım tamircide yaptilar
Evet o da olabilir.
Şuanda telefon ekranına farklı bir yazı geldi.

"An error occurred while updating the device software. Use the Emergency recovery function in the Smart Switch PC software."

Ve şansıma Smart Switch Acil Geri Yükleme desteğini yeni sürümlerde kaldırmış. Eski sürümleri indirince de kullanmaya izin vermiyor.

slmnnkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorunu çözdüm. İndirdiğim stock ROM'larda problem varmış. SamMobile sitesinden indirdiğim ROM'u sorunsuz yükledim. Siz de sorun yaşarsanız bu siteden indirmenizi öneririm.