Sakallar Çıktıktan Sonra Boy Uzaması Duruyor mu?

SkyDance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar 15 yaşımdayım ve sakallarım fauller ve çene altı bölgesiyle tamamen birleşti yanaklarımda çok yok ama sizce boyum uzamaya devam edermi bu konuda biraz kompleksim varda boyum 1.70 bu arada

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Boy iyi sayılır,bi 10 cm daha uzarsa sıkıntı yok.Yaşınız genç.

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
şimdi saclar uzayınca boy kısalır,saclarını kestırırsen kafandaki agırlık gıder boylece boyun uzar :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
yok öyle birşey. :) bu genetik bir olay. uzayabilir de, uzamayabilir de. uzamazsa da fualden, sakallardan bilmene gerek yok. :)

bu işi kafaya çok taktıysan bir gelişim uzmanına görün. hormonal testler yapsınlar. ayrıca boyunu nasıl daha yukarı çekebileceğin konusunda sana önerilerde bulunurlar.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Eder tabi böyle söylentilere inanmayın :)

LeoMessi1037

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Saç falan olsa neyse de sakal ile boyun ne alakası var a güzel kardeşlerim benim.hangi mantıklı arkadaşım attı bu safsatayı ortaya :D

SkyDance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler arkadaşlar zaten bencede bi 10cm uzasam yeter hedefim zaten o :)

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
şimdi saclar uzayınca boy kısalır,saclarını kestırırsen kafandaki agırlık gıder boylece boyun uzar :)
mantık süper ama işe yaramıyor. daha doğrusu saç sakal uzun olduğu halde uzama devam ediyor :D

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
25 yaşına kadar erkeklerde gelişim devam eder; her türlü :D

GaMeRR119

Profesör
Reaksiyon puanı
1
şimdi boy uzama işi sabır işidir...bekliceksin bekliceksin sabırsızlığın yaşının verdiği küçük ve açıkcası değersiz bir endişe...:) boyun uzayacaksa sana veya bize haber vermez ancak genetik problemlerin yoqsa dahada uzayacaktır :)

Karargaht

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
112
15 yaşındayken sakallarım senden fazlaydı belki, boyumda 1.70 civarıydı

Şimdi şuan burada, 22 yaşındayım ve boyum 1.83

Aldın mı cevabını ? :D

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Sakal la boy oranı hangi bilimsel makalede geçiyor acaba şu anki boyda kalmandada bir sakınca yok ayrıca.

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
haha bende diyorum benim boyum neden kısa :D :D bir şey olmaz kardeşim 19 yaşındayım hacı immo sakalım var boyum 1.74 :D yani illaki uzar boyun

mcandan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadasım öyle bi mantıktan vazgeç düşünme bile :)

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Bırak sakallarını uzat gitsin :)

Sakal yada saç uzun olunca boy uzamayacak diye bir kaide olmaz, olamaz.

Bu sene bolca yüz ve güneşlen, keyfine bak, boyunda uzar daha gelişim çağındasın ;)

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Benim bildiğim 24 yaşına kadar erkeklerde boy uzaması olabiliyor ama garanti diye birşey yok. 20+ sonra anca 1-2 cm uzar.Ama yaşın genç 15 yaşındasın en az 177 olursun. Hastahanede bir boy tablosu oluşturuluyor ama neye göre ve hangi bölümde bilmiyorum.

-Beneficence-

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Boyumun uzamadığı kadar varmış gidip traş olayım bari :P :D

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
admine seslenıyom lutfen kapatın su konuyu,baska dert yok sanki insan hayatında,birdahada foruma gelmem

Elbruz46

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Boyun uzamasında en büyük faktör genetik, ondan sonra çevresel faktörler etkilidir.

Sen boyunu uzatacak sporlara yönelirsen genetiğinin izin verdiği maksimum seviyeye ulaşabilirsin. Ama burada mesele genlerinin ne kadara izin verdiği. Eğer genlerinde 1,70 yazıyorsa ne yaparsan yap bundan sonra uzamaz.

Yaş ile boy uzamasının ilişkisi var ama tam değil. 21-22 yaşına kadar boy uzayabiliyor ama dediğim gibi burada genetik önemli. Düzgün beslenme, düzgün çevresel koşullar altında genetiğin getirdiği maksimum boy seviyesine ulaşılabilir.

Kimisi 15-16 yaşlarında maksimum seviyeye ulaşır ondan sonra artık uzaması biter.

Kimisi ise 21-22 yaşına kadar uzar.

Ancak en büyük boy uzaması Ergenlik döneminde olur. Ondan sonra gelişim yavaşlar.

Sen beslenmene dikkat edeceksin, Spor yapacaksın ama uygun sporları, Ondan sonrası artık Allah ne verdiyse...

1,70'e de gelmişsin bundan sonrası için fazla da sıkıntı yapma, Sen elinden geleni yap ama bu olayı kişisel bir sorun haline getirme takıntı yapma.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Ne hata edip bu konuya girip yorumları okudum .

thuglife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Boyun uzamasında en büyük faktör genetik, ondan sonra çevresel faktörler etkilidir.

Sen boyunu uzatacak sporlara yönelirsen genetiğinin izin verdiği maksimum seviyeye ulaşabilirsin. Ama burada mesele genlerinin ne kadara izin verdiği. Eğer genlerinde 1,70 yazıyorsa ne yaparsan yap bundan sonra uzamaz.

Yaş ile boy uzamasının ilişkisi var ama tam değil. 21-22 yaşına kadar boy uzayabiliyor ama dediğim gibi burada genetik önemli. Düzgün beslenme, düzgün çevresel koşullar altında genetiğin getirdiği maksimum boy seviyesine ulaşılabilir.

Kimisi 15-16 yaşlarında maksimum seviyeye ulaşır ondan sonra artık uzaması biter.

Kimisi ise 21-22 yaşına kadar uzar.

Ancak en büyük boy uzaması Ergenlik döneminde olur. Ondan sonra gelişim yavaşlar.

Sen beslenmene dikkat edeceksin, Spor yapacaksın ama uygun sporları, Ondan sonrası artık Allah ne verdiyse...

1,70'e de gelmişsin bundan sonrası için fazla da sıkıntı yapma, Sen elinden geleni yap ama bu olayı kişisel bir sorun haline getirme takıntı yapma.

+1907

MESUTKALIN91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim 3 sene geçmiş ama söyliyim deyim yinede sakal çikinca kesinlikle boy uzamasi yavaşliyor sonuçta sakal ergenliğin sonlarinda çikar benim çok arkadaşim var sakali çikti 170de kaldi sakali çikan birinin boyu en fazla max 7 cm uzar diyeyim ki 3 sene geçmiş 177 sindir şuan en fazla boyunu doğru şekilde kafanin tepesinden elini kaldirmadan ölçtüysen ben 1998 liyim boyum net 191 kilom 87 uzamaya devam !! :d şansina küs :d

- - - Mesaj Güncellendi - - -

BENCE BUNUN GENETİKLE BASKETLE FİLAN ALAKASI YOK HİÇ SPOR YAPMADIM NET 191 İM UZUYORUM ŞANS İŞİ BENCE ADAMIN BABASI 166 BOYU 198 BİZZAT ŞAHİDİM

- - - Mesaj Güncellendi - - -

TESCİLLİ BİLGİDİR SAKAL ÇIKINCA BOY UZAMASI YAVAŞLAR MAX 7 CM