Haber "Sahte Doktor" Tahliye Edildi!

Bu konuyu okuyanlar

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Tekirdağ'a sahte diplomayla doktorluk yaptıgı anlaşılınca tutuklanan 21 yaşındaki Ayşe Özkiraz 8 yıl hapis ve 18 Bin TL para cezası aldı. Mahkeme hükmün açıklanmasını geride bıraktı. Özkiraz kararın ardından tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Tam tahmin ettiğim gibi oldu... İçerde çok bile kalmıştı.

Toki4182

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Tekirdağ'a sahte diplomayla doktorluk yaptıgı anlaşılınca tutuklanan 21 yaşındaki Ayşe Özkiraz 8 yıl hapis ve 18 Bin TL para cezası aldı. Mahkeme hükmün açıklanmasını geride bıraktı. Özkiraz kararın ardından tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi.
21 yaşında doktor mu olur. Muhtemelen başlayalı 2-3 ay olmuştur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tahliye olmayı beraat olmak ile karıştırmayın. Tahliye de mahkeme devam eder, yeniden araştırılacak ve yargılanacak. Hukuku yasalar yönetir, yasada bir açık varsa ve avukat bunu iyi değerlendirmişse tahliye normal bir durum. 100 yıl önceden beri dünya nizamı böyle.

Son düzenleyen moderatör:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Tahliye olmayı beraat olmak ile karıştırmayın

Kız ceza almış zaten. Beraat etse suçsuz olduğu ortaya çıkardı. Ceza alıp tahliye oluyor zaten.

Zaten hapis ve para cezası alıyor. Yattığı süre aldığı cezadan sayılıp kalanıda İLK SUÇU olduğu için geri bırakılıyor. ( Bu süre içersinde tekrar hapislik bir suç işlerse onu yatacaktır. )

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Tam tahmin ettiğim gibi oldu... İçerde çok bile kalmıştı.
Herkes tahmin etti gerçi

Bu da tam salakmış. 21 yaşında doktor mu olur. Muhtemelen başlayalı 2-3 ay olmuştur.

Tahliye olmayı beraat olmak ile karıştırmayın. Tahliye de mahkeme devam eder, yeniden araştırılacak ve yargılanacak. Hukuku yasalar yönetir, yasada bir açık varsa ve avukat bunu iyi değerlendirmişse tahliye normal bir durum. 100 yıl önceden beri dünya nizamı böyle.
Sonuçta kız dışarıda biz ona bakarız.. Gerisi teferruatlar

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Biz yapsak müebbet verirler.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,205
Dün öyle bir sinir oldum ki. ATV sırf haber adına kızla röpartaj yapmış kız da pişkin pişkin sınava çalışıyorum bu süre içinde dersimi aldım diyor. Gelde sinir olma.

• Beğen
Reactions: Rei

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Bizim ülkede müebbet habis almak aşırı zor aslında. Almak için ekstra çaba sarf etmen gerekiyor. Ağırlaştırılmış müebbet ise neredeyse imkansız gibi... Hafifletici neden veya iyi hal indirimi çok fazla veriliyor ne yazık ki :(

Yıllar önce Emine Bulut cinayeti vardı mesela. Beni çok derinden etkileyen olaylardan. Eski kocası 3-4 yaşındaki kızının yanında kadının boğazını kesmişti :( Kadın ölmek istemiyorum diyordu. Yanında kızı anne ne olur ölme diyordu flan mesela. Büyük bir tranva. O adam bile ağırlaştırılmış mühebbet almadı. Düz mühebbet aldı...

Not: Bu taraz ufak suçlar için olması gereken ABD'de ki gibi yüklü para cezası olarak. Çok yüklü miktarda tazminat ödettirecen böylelerine. ( Bu tarz suçlara hapis versen ne geçecek eline. Devlete millete yük ceza evine atmak. ) Tek kişilik ücrede kalacak ailesi veya kendisi para cezasını ödeyene kadar.

Not2: Bu arada kısmen idamıda destekliyorum ağır suçlar için. Canice eşini karısını veya çoluğu çocuğu öldüren adamı 25-30 yıl ceza evinde beslemenin faydası olmadığını düşünüyorum. Bu arada en ağır cezayı bile alsan ülkemizde 20-25 yıl sonra tahliye olma ihtimalin oluyor...

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,521
Sadece bir sevdiğinin bu kadın yüzünden ameliyathanede öldüğünü hayal etmek yeterli oluyor buna onlarca yıl hapis vermeye. Ama bizim hakimler: ?

• Beğen
Reactions: Rei

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Hadi tamam birine direkt veya dolaylı zararı olmadı anlarım ama bu kişi sayısız kez evrakta sahtecilik yapmadı mı? nasıl hüküm geriye bırakılır pes.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hadi tamam birine direkt veya dolaylı zararı olmadı anlarım ama bu kişi sayısız kez evrakta sahtecilik yapmadı mı? nasıl hüküm geriye bırakılır pes.

İddianamesini okumuştum kızın bu arada. Aslında Resmi evrakta sahteciliği hiç yok hee :D Resmi hiç bir evrak vermemiş hiç bir yere. İyi niyetini kullanmış insanların sürekli. Veya kendi ailesini sevgilisini ve çevresini kandırmak için kullanmış sahte belgeleri.

Mesela Üniversite yurdunda kalıyor. Öğrenci belgemi tamam getirecem haftaya getirecem sonra getirecem diye geçiştirmiş hep. Veya üniversite içine giriyor geziyor flan kimse öğrenci belgesi sormamış. Üniversite içersinde yemekhanede başkasının kartı ile yemek yemiş.

Veya hastaneye başvuru işi de bir doktordan rica ediyor ve SÖZLE SÖYLÜYOR her şeyi. Resmi kaydı yok. Şurada okuyom gelsem burada takılsam nasıl olur gibisinden. Kimsede şüphegelmiyor gel diyor herkes iyi niyetli olarak. ( Kız güzelliğini kullanıp erkekleri mi kandırıyor nedir çözemedim. Kimsede söylediklerini sorgulamamış veya itiraz etmemiş. )

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Herkes çıksın o zaman bu ne yani

Sadece bir sevdiğinin bu kadın yüzünden ameliyathanede öldüğünü hayal etmek yeterli oluyor buna onlarca yıl hapis vermeye. Ama bizim hakimler: ?
Hayır savunması ayrı komik.. Ben hastaları ameliyat etmedim gözlemci girdim diyo.. Kız izin verseler onu da yapacaktın

Hiç ameliyat etmedim hastayı muayenede etmedim diyo bir de.. Tecrübesinden dolayı hastane izin vermemiş yoksa yapacak girecek birinin böbreginin içine delecek yani korkusu da yok evrak mevrak küçük işler buna göre

Siz yapsanızda salarlar... Adalet yok çünkü.
Adu hukuk devleti.. Yersen