Sahilde Pitbull Dehşeti

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bodrum Akçabük Plajı'na giren iki pitbull cinsi köpek korku dolu dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Muğlanın Bodrum İlçesi'ndeki Akçabük Plajı'na giren iki pitbull cinsi köpek korku dolu dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Önce bir kediye saldırıp yaralayan köpeklerden biri daha sonra çocuklara yönelince çevrede panik yaşanmasına neden oldu.

Plajda bulunan tatilciler taş ve sopalarla köpeklere engel olup belediye ekiplerinden yardım istedi.

Zabıta görevlileri, uyuşturucu iğneyle etkisiz hale getirdiği iki köpeği belediye köpek barınağına götürdü.

http://www.trthaber.com/haber/yasam/sahilde-pitbull-dehseti-5764.html

Bu köpekleri alıp besleyenlere inanamıyorum, hayvan var hayvan var, gidip daha uysal bi cins yetiştirmek varken neden pitbull!

arkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden pitbull besliyorlar yaklaşımın çok yanlış. hiç bir köpek saldırgan doğmaz sadece cinslerine göre daha inatçı ve güçlü olurlar. onları saldırganlığa iten sahipleri veya bulundukları ortamdır. national geographic'de "köpeklere fısıldayan adam"ı izlemeni tavsiye ederim. hayvan da olsa hiç bir canlıya ön yargıyla yaklaşmayalım lütfen

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
geçen günde hamile bir kadını öldürdü die hbr okumuştum.. hakikaten tehlikeli bu köpekler ağızlıksız bırakılmamalı..

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
neden pitbull besliyorlar yaklaşımın çok yanlış. hiç bir köpek saldırgan doğmaz sadece cinslerine göre daha inatçı ve güçlü olurlar. onları saldırganlığa iten sahipleri veya bulundukları ortamdır. national geographic'de "köpeklere fısıldayan adam"ı izlemeni tavsiye ederim. hayvan da olsa hiç bir canlıya ön yargıyla yaklaşmayalım lütfen
Değil mi zaten pitbullar çok uysal hayvanlar, hayvan saldırıları ile ilgili çıkan haberlerde de onlar yok zaten benim kıjım Ankara kedim var :)
Şu tipe bakar mısın bir pitbulldan daha itici daha vahşi görünmüyor mu!

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Değil mi zaten pitbullar çok uysal hayvanlar, hayvan saldırıları ile ilgili çıkan haberlerde de onlar yok zaten benim kıjım Ankara kedim var :)Şu tipe bakar mısın bir pitbulldan daha itici daha vahşi görünmüyor mu!
sezar'in kendi kopegi de bi pitbull ve o kadar uysal ki diger salgirgan kopekleri uysallastirmak icin onunla egitiyor kopekleri o pitbull obur kopekleri gezdiriyor bile :) sezar'in birkac bolumunu izlerseniz dusunceniz degisecektir

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaş birilerinin canını yakacaksın ki bir şeyler yapmak isteyenler 5 kere düşünecek.Ama burda öyle olmuyor...

arkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de aksine pitbull beğenirim güçlü olduğu için. kedi şirin değil kedi sevmem kusura bakma :D
dediğimi anlamadın veya tam olarak okumadın. pitbullar yapısı itibariyle güçlü inatçı sert köpeklerdir. ama hiç bir köpek doğuştan saldırgan değildir. sokak köpekleri de saldırıyor herkese ama hiç biri pitbull değil. genelde pitbull sahipleri köpekleri güçlü oldukları için hayvanlarını saldırgan olarak eğitiliyorlar. bu köpeğin yapısıyla değil aldığı eğitimle alakalı. ne pitbullar biliyorum üstünde tepindiğim halde gıkını çıkartmaz yanındaki kediyle sakin sakin oturur. biraz belgesel kanalı izlerseniz özellikle köpeklere fısıldayan adamı bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
tabi tavsiyeme uyup uymamak sizin kararınız saygı duyarım =)

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
ahah !! pitbullu redbull diye okudum içtikten sonra nolmuş ki diyorum kendi kendime.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
O hayvanı sevme amaçlı kullanan mı var ki? Herkes kabadayılık için besliyor. Ondan sonra milletin çoluğu, çocuğu ölünce bir de utanmadan bu hayvanı yetiştirenler, satanlar ortaya çıkıp, bunları sevimli göstermeye çalışıyorlar.

Kolluk kuvvetleri dahi bunları beslemeyi bıraktı. Boxer ve rottweiler cinsi eğitimi kolay köpekler tercih ediyorlar. Bence kanun hükmünde düzenleme yapıp, bu hayvanın kökünü Türkiyeden kazımak gerekir.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kediden korkan pitbullar gördüm tamamen yetiştirme meselesi, hayvanları saldırgan olsun diye yıllarca dövüyorlar, karanlıkta insan göstermiyorlar, çiğ kanlı et yediriyorlar hatta hayvana kendi kuyruğunu kesip yediren gerçek hayvanlarlar var. Yani lafın kısası pitbullar sert ve tuttuğunu bırakmayan köpeklerdir doğru ama her gördüğünü ısıran vahşi yaratıklar değildir sahipleri vahşi yaratıktır, bu tarz insan müsfetteleri de bu köpeklere ilgi duyduğu için pitbullun adı çıkmıştır. Bende daha önce pitbull besledim ben aksine kaslı vücudunu kendine güvenli dik asil oluşunu seviyorum kimisi evcil hayvanda tatlılık arar kimisi başka şeyler yapı meselesi. Pitbullun tek dezavantajı vardır o da az türü gereği az çalışan kafaları yoksa kana susamış soyu tüketilmesi gereken hayvanlar değiller rabbimiz bir bildiği olmasa yaratmazdı.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Şu cins köpekleri niye beslerler anlamış değilim :)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
hayvan sevmeye vede beslemeye karşı değilim ama bir hayvana bakıyorsan ve hayvan pitbul rot kurt diye ayrım yapmıyorum köpek ise zincir ile bağlayacaksın arkadaş yok sısırmaz bişey yapmaz diyorlar madem ısırmaz madem parçalamz bu çıkan haberler neyin nesi. aslında köpek satışına kısıtlama getirilmesi gerekiyor görgüsüzlük yapıp bir yerine 3 köpek alıp tüm site sakinlerini rahatsız eden densizlerde yok değil hani ayrıca satışı yapılan tüm köpeklerin satılmadan önce kısırlaştırılması gibi bir kanun gündeme gelmesi gerekir nedenmi hayvansever dediğimiz bazı şahıslar bakamadıkları köpekleri sokağa salıyorlar sakın kimse kalkıp hayvanseverler köpekelerini sokağa atmıyor demesin beni bulunduğum muhitte sahipsiz sürü ile iyi cins köpek köpekler sahipsiz sokalarda dolaşıyor.Ayrıca köpek gibi pis bir hayvanı neden beslerler anlamıyorum sonuçta kendi pisliğini yiyen bir hayvanı ne kadar temiz tutulabilirki.akvaryumda balık besle papağan kanarya hatta bahçen varsa küçük bir ahırda tavşan besle iguana falanda olabilir mesela .

Emr34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar köprekleri severim barınakta mahvoluyolar ama pitbullların toplanmasından yanayım pitbull çok saoldırgan olmasa bile saldırdığında olanları herkez bilir parçalar o yüzden ben toplanmasını isterim birsürü cins köpek var hangisi saldırsa pitbul gibi saldırır

ßjK1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben bu pitbullların eğitildiği zaman uysalaştığına inanmıyorum çünkü içlerinde war bu saldırganlık duygusu bunlar kısırlaştırılıyor ama eskisine göre daha da fazlalaştı gibi. Pitbull bi hayvan değil canawar.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar bir çok kişi pitbull larla ilgili yaorum yapmış ama şunu göz önünde bulunduran yok bu hayvan labratuar ortamında genleri ile oyananarak ortaya çıkmış bi köpek sadece köpek değil kedi genide var tuttuğunda çenesinin istem dışı kitlenmeside bu yüzden

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Değil mi zaten pitbullar çok uysal hayvanlar, hayvan saldırıları ile ilgili çıkan haberlerde de onlar yok zaten benim kıjım Ankara kedim var :)
Şu tipe bakar mısın bir pitbulldan daha itici daha vahşi görünmüyor mu!

Dostum boncuğun resimlerine baktım şekilden şekile sokmuşun :D Çok tatlı resimler ya :D

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Toplanıyor zaten görüldüğü yerde, yasak şuanda kanunda.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
hayvan besleyenlere uyuz olurum yüzlerce lira hatta binlerce lira harcıyorlar yazık o paralara verin yoksulların karnını doyurun.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
O Köpekleri gezdirenler genellikle tinerci serseri tayfası adam gibi adam olan zaten okmpeği salmaz oralara.