Yardım Sadece ekran kartı yeterli mi ?

Bu konuyu okuyanlar

batuhan7313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar hızlıca konuya girmek istiyorum. Yaklaşık 7-8 yıllık bir bilgisayarım var ve yakın zamanda dijital oyunlar üzerinden gelir elde etmeye başladım. Sistemimle yeni nesil oyunlarda birkaç problem yaşıyorum. Aniden ekranın donması yanıt vermeme durumları ve bilgisayarı zorlayarak kapatmadan düzelmemesi, düşük FPS değerleri vb. Bu yüzden bilgisayar donanımımı güncellemek istiyorum. Bilgisayar donanımı hakkında neredeyse hiçbir bilgim yok bu yüzden sizlere sormak istediğim 2 konu var. İlki şu an için sadece hd7850 2gb ekran kartım yerine rtx2060 gibi bir ekran kartı alsam diğer donanımı zamanla güncellesem sadece ekran kartı sistemimi ne kadar iyileştirir? Başka ekran kartı veya tamamen farklı bir önerisi olan olursa yanıtlarsa sevinirim. İkinci sorum ise şu an bir akrabam Birleşik Arap Emirliklerinde, Dubaide. Acaba oradan ekran kartı getirtmek istesem gümrükte sıkıntı çıkartırlar mı, daha ucuza gelir mi? Ayrıca bu mümkünse nasıl yapabileceğim konusunda da yardıma ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim. hd7850 2gb Ekran kartı dışındaki donanımım aşağıdaki gibi :

Ekli dosyalar

• Forum.PNG
    Forum.PNG
    94.5 KB · Görüntüleme: 119

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
Merhaba dostlar hızlıca konuya girmek istiyorum. Yaklaşık 7-8 yıllık bir bilgisayarım var ve yakın zamanda dijital oyunlar üzerinden gelir elde etmeye başladım. Sistemimle yeni nesil oyunlarda birkaç problem yaşıyorum. Aniden ekranın donması yanıt vermeme durumları ve bilgisayarı zorlayarak kapatmadan düzelmemesi, düşük FPS değerleri vb. Bu yüzden bilgisayar donanımımı güncellemek istiyorum. Bilgisayar donanımı hakkında neredeyse hiçbir bilgim yok bu yüzden sizlere sormak istediğim 2 konu var. İlki şu an için sadece hd7850 2gb ekran kartım yerine rtx2060 gibi bir ekran kartı alsam diğer donanımı zamanla güncellesem sadece ekran kartı sistemimi ne kadar iyileştirir? Başka ekran kartı veya tamamen farklı bir önerisi olan olursa yanıtlarsa sevinirim. İkinci sorum ise şu an bir akrabam Birleşik Arap Emirliklerinde, Dubaide. Acaba oradan ekran kartı getirtmek istesem gümrükte sıkıntı çıkartırlar mı, daha ucuza gelir mi? Ayrıca bu mümkünse nasıl yapabileceğim konusunda da yardıma ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim. hd7850 2gb Ekran kartı dışındaki donanımım aşağıdaki gibi :
ssd yoksa ssd al bi tane sonra bakarsın

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
Samsung 860 Evo SSD var
peki
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada bu sisteme rtx 2060 asla olmaz

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
darboğaz yapacağını düşünüyorum onun yerine ya daha düşük bir ekran kartı alabilirsin mesela gtx1650, gtx 1660 olabilir veya bilgisayarı satıp üstüne para ekleyip daha iyi bir bilgisayar alsan da olur

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
darboğaz yapacağını düşünüyorum onun yerine ya daha düşük bir ekran kartı alabilirsin mesela gtx1650, gtx 1660 olabilir veya bilgisayarı satıp üstüne para ekleyip daha iyi bir bilgisayar alsan da olur
anakartı uyumlumu bi bakarmısın ?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
rtx 3000 serisi öneririm. Adamın biri 3070 takmış darboğaz olsa da fena değil. Bazı oyunlarda darboğaz farkı açılmış bazılarında yok gibi.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sadece e.kartı olayı biraz daha fps arttırır,ama,işlemcinin sınırı belli olduğundan bu pc te bu işlemci ile, RX 570 veya GTX 1650 den üstün bi e.kartı pek takamazsın. Ayrıca güncel oyunlarda da bu işlemci seni zaten tek başına işlemci olarak ,frenler.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
2.el bi İ7 4790k, 16 GB ram alırsan, RTX 2060 a kadar yolu var,ama pek mantıklı olmaz. Bence ,anakart,işlemci e e.kartını satıp,bu 3 bileşeni sıfırlamak daha doğru.

batuhan7313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakartı uyumlumu bi bakarmısın ?
Rtx 2060 için mi söylediniz bunu yoksa gtx 1650 için mi ? Rtx 2060 için uyumlu olarak gördüm ben ama yanlış mıyım acaba ? Bir de zaten sistemi böyle bırakmayacağım ekran kartını alsam en azından 5-6 ay götürür mü beni işlemciye para çıkartana kadar asıl sorum bu yani ekran kartı tek başına ne kadar bir arttırma yapar?

anakart uyumlu olsa bile rtx 2060 alman mantıksız olur gtx 1650 alsan daha iyi olur
Anakart gtx1650 ile uyumsuz rtx 2060 ile uyumlu olarak gördüm ben ama pek bilgim yok dediğim gibi acaba bildiğiniz bir yer varsa bakabilir misiniz ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartınızda o uyumlu, bu uyumsuz diye bi şey yok.Hepsi uyumlu.Sorun işlemci.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Anakartını ve işlemcini değiştir
Apu bir işlemci al
Mesela Amd ryzen 5 5600g İşlemci dahili gpu Amd radeon Vega 7 var iyi iş görür
mesela bu örnek verdiğim işlemciye uygun anakartta alırsın Rtx ekran kartından da ucuz hem sen yazılım için istiyorsun galiba paran cepte kalır
Elinde olan ekran kartını da satarsın apu ve dahili gpu işini fazlasıyla görür

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860

Rtx 2060 için mi söylediniz bunu yoksa gtx 1650 için mi ? Rtx 2060 için uyumlu olarak gördüm ben ama yanlış mıyım acaba ? Bir de zaten sistemi böyle bırakmayacağım ekran kartını alsam en azından 5-6 ay götürür mü beni işlemciye para çıkartana kadar asıl sorum bu yani ekran kartı tek başına ne kadar bir arttırma yapar?

Anakart gtx1650 ile uyumsuz rtx 2060 ile uyumlu olarak gördüm ben ama pek bilgim yok dediğim gibi acaba bildiğiniz bir yer varsa bakabilir misiniz ?
Abi zaten ikiside pci express slotu kullanıyor nasıl biri uyumlu biri uyumsuz oluyor eğer anakartındaki slot pci express ise ikiside uyar