Saçıma ne kullanmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
111
Şimdi ben saç yapmak istiyorum özel bir yere gideceğimde fakat ne kullanmalıyım? Wax sürdüğümde çok yapış yapış oluyor ve wax çok kötü kokuyor . Siz ne önerirsiniz? Serbest saç çok dağılıyor benim bir süreden sonra. Lütfen ciddi olun lakayıt olmayın. Teşekkür ederim.

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Şimdi ben saç yapmak istiyorum özel bir yere gideceğimde fakat ne kullanmalıyım? Wax sürdüğümde çok yapış yapış oluyor ve wax çok kötü kokuyor . Siz ne önerirsiniz? Serbest saç çok dağılıyor benim bir süreden sonra. Lütfen ciddi olun lakayıt olmayın. Teşekkür ederim.
Saçı sabitlemeye yarayan her ürün saça zararlıdır. Kullanmakta kararlı isen sprey tercihinde bulun.

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Su ile sprey asla bir araya gelmeyecek. Saçı yıkayacaksın, kurutacaksın ıslak olmayacak şekilde, şekil vericeksin, sonra sprey sıkacaksın. Çok sıkarsan kalıp gibi olur az sıkarsan tutmaz. Bir kez sabitledikten sonra bozup tekrar şekil vermeye çalışırsan hepten çöp olur. Deneyip görmen lazım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Saçı sabitlemeye yarayan her ürün saça zararlıdır. Kullanmakta kararlı isen sprey tercihinde bulun.
Saç işi gerçekten mühim bi şey :D Eğer şekillendiricileri kullanmak istersen çok sık saçlarını yıkamak zorunda kalırsın, yok zamanında yıkamaz isen saçların o kadar hızlı dökülür ki nasıl kel kaldığını anlayamazsın bile...

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Wax yapış yapış yapmaz aslında. Kaliteli marka kullan. (Taft gibi) ve eline biraz sürüp yedirdikten sonra saçlarına vur, çok yapmana gerek yok yeterli olacaktır. Sprey saçı kalıp gibi yaptığı için ben tercih etmiyorum.

Reaksiyon puanı
111
Wax yapış yapış yapmaz aslında. Kaliteli marka kullan. (Taft gibi) ve eline biraz sürüp yedirdikten sonra saçlarına vur, çok yapmana gerek yok yeterli olacaktır. Sprey saçı kalıp gibi yaptığı için ben tercih etmiyorum.
Ya şimdi kaliteli wax bulamıyorum bulsam bile 100-200 TL çok acıyorum zaten saçım kolay şekillenmiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saç işi gerçekten mühim bi şey :D Eğer şekillendiricileri kullanmak istersen çok sık saçlarını yıkamak zorunda kalırsın, yok zamanında yıkamaz isen saçların o kadar hızlı dökülür ki nasıl kel kaldığını anlayamazsın bile...
Öğlen sürerim saçıma akşamları ise duş alırım iyice yıkarım saçımı

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
100-200 liraya wax mı varmış? Hiç gerek yok, bahsettiğim waxlar 30-40 lira aralığında benim, süpermarketlerde bile rahatlıkla bulunur.

Reaksiyon puanı
111
100-200 liraya wax mı varmış? Hiç gerek yok, bahsettiğim waxlar 30-40 lira aralığında benim, süpermarketlerde bile rahatlıkla bulunur.
Bunlardan var bizim markette alacağım mutlaka teşekkür ederim :)

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Ben Hiçbirşey Sürmüyorum Saçıma Doğal Kalıyor Fön Makinesi İle Şekil Veriyorum Ama Fön Makineside Saç Döküyor Eğer Kullanıcaksan Nadir Kullan Derim

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Yumuşak ve ince telli saçlarda o dediginiz sorun çok fazla yaşanıyor.
Bazı insanlarda sorun yaratmamasına rağmen bazılarında saç derisini fazla kurutma,dökülme yapabiliyor. Ama en doğal yöntem sabun ile yıkamak ?
Saçı sertleştirip daha rahat şekil almasını sağlayabiliyorsun.

Veya benim gibi kısa saç modelinden vazgeçip saç uzatabilirsin. Şekillendirme derdin olmaz ?

Reaksiyon puanı
111
Yumuşak ve ince telli saçlarda o dediginiz sorun çok fazla yaşanıyor.
Bazı insanlarda sorun yaratmamasına rağmen bazılarında saç derisini fazla kurutma,dökülme yapabiliyor. Ama en doğal yöntem sabun ile yıkamak ?
Saçı sertleştirip daha rahat şekil almasını sağlayabiliyorsun.

Veya benim gibi kısa saç modelinden vazgeçip saç uzatabilirsin. Şekillendirme derdin olmaz ?
Saçım kısa ve muhtemelen çok azacık jole süreceğim ?

Son mesajlar