Sağlık Saçıma ne kullanmalıyım?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

cypriotfootballer07

Asistan
Yasaklı
Şimdi ben saç yapmak istiyorum özel bir yere gideceğimde fakat ne kullanmalıyım? Wax sürdüğümde çok yapış yapış oluyor ve wax çok kötü kokuyor . Siz ne önerirsiniz? Serbest saç çok dağılıyor benim bir süreden sonra. Lütfen ciddi olun lakayıt olmayın. Teşekkür ederim.

mizole

Üyecik
Şimdi ben saç yapmak istiyorum özel bir yere gideceğimde fakat ne kullanmalıyım? Wax sürdüğümde çok yapış yapış oluyor ve wax çok kötü kokuyor . Siz ne önerirsiniz? Serbest saç çok dağılıyor benim bir süreden sonra. Lütfen ciddi olun lakayıt olmayın. Teşekkür ederim.
Saçı sabitlemeye yarayan her ürün saça zararlıdır. Kullanmakta kararlı isen sprey tercihinde bulun.

mizole

Üyecik
Su ile sprey asla bir araya gelmeyecek. Saçı yıkayacaksın, kurutacaksın ıslak olmayacak şekilde, şekil vericeksin, sonra sprey sıkacaksın. Çok sıkarsan kalıp gibi olur az sıkarsan tutmaz. Bir kez sabitledikten sonra bozup tekrar şekil vermeye çalışırsan hepten çöp olur. Deneyip görmen lazım.

The Commander

Profesör
Wax yapış yapış yapmaz aslında. Kaliteli marka kullan. (Taft gibi) ve eline biraz sürüp yedirdikten sonra saçlarına vur, çok yapmana gerek yok yeterli olacaktır. Sprey saçı kalıp gibi yaptığı için ben tercih etmiyorum.

cypriotfootballer07

Asistan
Yasaklı
Wax yapış yapış yapmaz aslında. Kaliteli marka kullan. (Taft gibi) ve eline biraz sürüp yedirdikten sonra saçlarına vur, çok yapmana gerek yok yeterli olacaktır. Sprey saçı kalıp gibi yaptığı için ben tercih etmiyorum.
Ya şimdi kaliteli wax bulamıyorum bulsam bile 100-200 TL çok acıyorum zaten saçım kolay şekillenmiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saç işi gerçekten mühim bi şey :D Eğer şekillendiricileri kullanmak istersen çok sık saçlarını yıkamak zorunda kalırsın, yok zamanında yıkamaz isen saçların o kadar hızlı dökülür ki nasıl kel kaldığını anlayamazsın bile...
Öğlen sürerim saçıma akşamları ise duş alırım iyice yıkarım saçımı

canshn

Profesör
Yumuşak ve ince telli saçlarda o dediginiz sorun çok fazla yaşanıyor.
Bazı insanlarda sorun yaratmamasına rağmen bazılarında saç derisini fazla kurutma,dökülme yapabiliyor. Ama en doğal yöntem sabun ile yıkamak 😅
Saçı sertleştirip daha rahat şekil almasını sağlayabiliyorsun.

Veya benim gibi kısa saç modelinden vazgeçip saç uzatabilirsin. Şekillendirme derdin olmaz 😂

cypriotfootballer07

Asistan
Yasaklı
Yumuşak ve ince telli saçlarda o dediginiz sorun çok fazla yaşanıyor.
Bazı insanlarda sorun yaratmamasına rağmen bazılarında saç derisini fazla kurutma,dökülme yapabiliyor. Ama en doğal yöntem sabun ile yıkamak 😅
Saçı sertleştirip daha rahat şekil almasını sağlayabiliyorsun.

Veya benim gibi kısa saç modelinden vazgeçip saç uzatabilirsin. Şekillendirme derdin olmaz 😂
Saçım kısa ve muhtemelen çok azacık jole süreceğim 😂