Saçım dökülüyor

Bu konuyu okuyanlar

onlyeren

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Şu anda 16 yaşındayım ve bir kaç aydır saçlarımın döküldüğünü fark ettim yastıkta,banyoda,saçımı tararken,kapüşonlu takınca saç tellerimi görüyorum sizce bu normal mi yoksa kelleşmenin başlangıcı mı?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Nerelerden dökülüyor? Saçın tam olarak nasıl?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Şu anda 16 yaşındayım ve bir kaç aydır saçlarımın döküldüğünü fark ettim yastıkta,banyoda,saçımı tararken,kapüşonlu takınca saç tellerimi görüyorum sizce bu normal mi yoksa kelleşmenin başlangıcı mı?
Ailende kellik var mı

suzerain

Asistan
Reaksiyon puanı
143
Karantina döneminde eğer evden çok çıkmıyorsan öğlen vakitleri en azından güneşlenmek için 1 saat dışarı çıkmalısın. Saçlarına 3 günde 1 sadece 1 saat olmak üzere saf zeytinyağı döküp 1 saat güneşte bekletirsen saçlara çok yararlı olduğunu fark edeceksin.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
doktora görünmenizde fayda var ama merak etmeyin kelleşme olma ihtimali çok düşük

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Kaşınma, deride kabuklanma falan oluyor mu?

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Hocam günde 100 kadar tel dökülmesi normaldir. Kelleştiğinizi düşünüyorsanız saçınızın rastgele biyerinden tutun ve en az 30 tane tel elinize geldimi diye bakın.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Benim 18 yaşında başladı. Dökülme şimdi üstler çoğu gitti. Genetikte varsa kabullenmeye bak şimdiden ama doktora da git

melihkse123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bu aralar saçlarını uzatma kararı aldıysan ve uzattıysan gayet normal çünki eskiye göre daha cok dökülebilir. sert ve sık saçlarım var karantinada uzatmayı planladım ve sonuç heryer saç kısa haline göre saçlarım daha fazla dökülüyordu böyle bişeyde olabilir.

onlyeren

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Kaşınma, deride kabuklanma falan oluyor mu?
Hayır olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam günde 100 kadar tel dökülmesi normaldir. Kelleştiğinizi düşünüyorsanız saçınızın rastgele biyerinden tutun ve en az 30 tane tel elinize geldimi diye bakın.
Yok 30 tane olmuyor bazen çekince 1-2 tel geliyor saçım genelde yukarıda dediğim şekilde dökülüyor

Reaksiyon puanı
6,381
Saçın aşırı cansızlığından olabilir. Havadan dolayı olabilir. Benim de saçlarım elimi saçıma götürünce elime geliyor, çünkü hava aşırı kuru, vitaminsiz, ve kirli. Veya yeterli su içmemeden de kaynaklı olabilir.

onlyeren

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Bu aralar saçlarını uzatma kararı aldıysan ve uzattıysan gayet normal çünki eskiye göre daha cok dökülebilir. sert ve sık saçlarım var karantinada uzatmayı planladım ve sonuç heryer saç kısa haline göre saçlarım daha fazla dökülüyordu böyle bişeyde olabilir.
Aslında saçım uzundu 1 ay önce kısalttım baya ,kısalınca saçım biraz daha fazla dökülmeye başladı normalde tam tersi olur

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
bizim sülalenin bütün erkeklerinde ortada kellik var ... zonguldak memleketim olduğu için orda kellik çok fazla .. benim de kaderim o olucak napalım .. ama saç ektirmek var :)

suzerain

Asistan
Reaksiyon puanı
143
Hayır olmuyor

Yok 30 tane olmuyor bazen çekince 1-2 tel geliyor saçım genelde yukarıda dediğim şekilde dökülüyor
1-2 tel normaldir. Size tavsiyem 2-3 günde bir defa saç masajı yapın veya yaptırın internette bulabilirsiniz. Kafadaki kan akışı hızlandığı için saçlara daha çok kan gidiyor böylelikle.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Alıntıyı görünce kendimi kel hissettim [emoji23] Genel olarak arkadaşlar yazmış ama bende yazayım her şahısta günlük saç dökülmesi yaşanır.Lakin bu dökülme nin üstü diyorsaniz bunun sebebi birden fazla olabilir saçınızın kirli olması, vitamin eksikliği,kullanmış olduğunuz sabun ,şampuan veya su bilenetki edebiliyor.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Hayır olmuyor

elinize geldi derken saçınızı tutarken dedim, elinizde kalan dökülmüşleri demedim.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
O yaşlarda doktora gitmiştim saçlarımı görünce gülmemek için zor durdu.
Saçlarım yerindeydi ama senin gibi dökülen saçlar dikkatimi çekmişti.
Sürekli bere/kapşon takmak, az veya fazla yıkamak, şampuan, beslenme gibi faktörler saç dökülmesine sebep olabilir.

Çocuklukta olan saçlar zamanla kaybedilir yeni saç yapısı oluşur tarzı bir şey söyledi. Gerçektende çocukluğumda olan saçlarımla pek benzemiyordu. Aradan 5 6 yıl geçti saçlarım hala aynı hatta şuan 1 metreye yakın. Söylediklerinde haklı herhalde.

Günde 100 adet saç dökülmesi normal diyenlerde var ancak kafana aşırı takıyorsan birkaç doktora görünmek iyi gelecektir.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
O yaşlarda doktora gitmiştim saçlarımı görünce gülmemek için zor durdu.
Saçlarım yerindeydi ama senin gibi dökülen saçlar dikkatimi çekmişti.
Sürekli bere/kapşon takmak, az veya fazla yıkamak, şampuan, beslenme gibi faktörler saç dökülmesine sebep olabilir.

Çocuklukta olan saçlar zamanla kaybedilir yeni saç yapısı oluşur tarzı bir şey söyledi. Gerçektende çocukluğumda olan saçlarımla pek benzemiyordu. Aradan 5 6 yıl geçti saçlarım hala aynı. Söylediklerinde haklı herhalde.

Günde 100 adet saç dökülmesi normal diyenlerde var ancak kafana aşırı takıyorsan doktora görünmekte fayda var.
Hocam doktor diyorsunuz da aile hekimi değil herhalde ? Bende de biraz saç dökülmesi var. Gittim aile hekimine. Olur öyle. Bir şey yapmana gerek yok vs dedi. Bi ilaç yazaydı bari :rolleyes:

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,612
5-6 tel falan dökülüyorsa bendede 1 ay falan oldu sonra geçti baktın ilerliyor doktora falan git saçın çok yağlıysa yağlandırma fazla vitamin falan az alıyorsun daha çok alamaya bak kafanda kaşıntı falan var mı

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hocam doktor diyorsunuz da aile hekimi değil herhalde ? Bende de biraz saç dökülmesi var. Gittim aile hekimine. Olur öyle. Bir şey yapmana gerek yok vs dedi. Bi ilaç yazaydı bari :rolleyes:
Hayır cildiyeye gittim. Ancak bir kaç doktora göründüm. Dediğim mevzuyu biri söyledi ve sprey tarzı bir şey verdi. Tabi ilaç bir işe yaramadı da diğerleri senin aile hekimin gibi başından savar gibi konuştu