Saçım dökülüyor

Bu konuyu okuyanlar

onlyeren

Asistan
Şu anda 16 yaşındayım ve bir kaç aydır saçlarımın döküldüğünü fark ettim yastıkta,banyoda,saçımı tararken,kapüşonlu takınca saç tellerimi görüyorum sizce bu normal mi yoksa kelleşmenin başlangıcı mı?

suzerain

Asistan
Karantina döneminde eğer evden çok çıkmıyorsan öğlen vakitleri en azından güneşlenmek için 1 saat dışarı çıkmalısın. Saçlarına 3 günde 1 sadece 1 saat olmak üzere saf zeytinyağı döküp 1 saat güneşte bekletirsen saçlara çok yararlı olduğunu fark edeceksin.

Rootsyl

Profesör
Şu anda 16 yaşındayım ve bir kaç aydır saçlarımın döküldüğünü fark ettim yastıkta,banyoda,saçımı tararken,kapüşonlu takınca saç tellerimi görüyorum sizce bu normal mi yoksa kelleşmenin başlangıcı mı?
Hocam günde 100 kadar tel dökülmesi normaldir. Kelleştiğinizi düşünüyorsanız saçınızın rastgele biyerinden tutun ve en az 30 tane tel elinize geldimi diye bakın.

yolcu35

Profesör
Benim 18 yaşında başladı. Dökülme şimdi üstler çoğu gitti. Genetikte varsa kabullenmeye bak şimdiden ama doktora da git

melihkse123

Öğrenci
Bu aralar saçlarını uzatma kararı aldıysan ve uzattıysan gayet normal çünki eskiye göre daha cok dökülebilir. sert ve sık saçlarım var karantinada uzatmayı planladım ve sonuç heryer saç kısa haline göre saçlarım daha fazla dökülüyordu böyle bişeyde olabilir.

onlyeren

Asistan
Kaşınma, deride kabuklanma falan oluyor mu?
Hayır olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam günde 100 kadar tel dökülmesi normaldir. Kelleştiğinizi düşünüyorsanız saçınızın rastgele biyerinden tutun ve en az 30 tane tel elinize geldimi diye bakın.
Yok 30 tane olmuyor bazen çekince 1-2 tel geliyor saçım genelde yukarıda dediğim şekilde dökülüyor

Saçın aşırı cansızlığından olabilir. Havadan dolayı olabilir. Benim de saçlarım elimi saçıma götürünce elime geliyor, çünkü hava aşırı kuru, vitaminsiz, ve kirli. Veya yeterli su içmemeden de kaynaklı olabilir.

onlyeren

Asistan
Bu aralar saçlarını uzatma kararı aldıysan ve uzattıysan gayet normal çünki eskiye göre daha cok dökülebilir. sert ve sık saçlarım var karantinada uzatmayı planladım ve sonuç heryer saç kısa haline göre saçlarım daha fazla dökülüyordu böyle bişeyde olabilir.
Aslında saçım uzundu 1 ay önce kısalttım baya ,kısalınca saçım biraz daha fazla dökülmeye başladı normalde tam tersi olur

-Uncar_Blood-

Profesör
bizim sülalenin bütün erkeklerinde ortada kellik var ... zonguldak memleketim olduğu için orda kellik çok fazla .. benim de kaderim o olucak napalım .. ama saç ektirmek var :)

suzerain

Asistan
Hayır olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok 30 tane olmuyor bazen çekince 1-2 tel geliyor saçım genelde yukarıda dediğim şekilde dökülüyor
1-2 tel normaldir. Size tavsiyem 2-3 günde bir defa saç masajı yapın veya yaptırın internette bulabilirsiniz. Kafadaki kan akışı hızlandığı için saçlara daha çok kan gidiyor böylelikle.

MrtAltg

murat.altug@shiftdelete.net
Yönetici
Super Moderator
Alıntıyı görünce kendimi kel hissettim Genel olarak arkadaşlar yazmış ama bende yazayım her şahısta günlük saç dökülmesi yaşanır.Lakin bu dökülme nin üstü diyorsaniz bunun sebebi birden fazla olabilir saçınızın kirli olması, vitamin eksikliği,kullanmış olduğunuz sabun ,şampuan veya su bilenetki edebiliyor.

SDN Son Haberler

Son mesajlar