S8 vs Nokia 8

Bu konuyu okuyanlar

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Bu iki telefon arasında kaldım. Önceden nokia lumia serisini kullanıyordum gayet stabildi(uygulama sorunu olmasa bırakmazdım) . İkisini de hepsiburadadan alacağım.

S8 3300
Nokia8 3100 .

Sizce hangisi ve neden ?

Nokia 8'e yönelme nedenim SD835 olması.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Klasik cevabım S8. Nokia 8 o fiyat için biraz pahalı gibi XZ Premium gibi bir rakibi var.

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Bence S8 almalısın Nokia 8'in S8'e göre bazı eksikleri olduğunu düşünüyorum.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
SD 835 zaten Exynos 8895 ten yavaş normalde saf android yazılımı kullanıyor nokia ama bu da çok ta iyi bir şey değil her ihtiyaç duyulan uygulamayı google play marketten indirmek gerekir S8 zaten donanımda oldukça iyi kamera bin basar Nokia 8 keşke fiyatı 2700 tl olsaymış fazla pahalı cihaz

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Benim de ama 18:9 ekranı düşünmeme neden oluyor. Çok sıkıntı çıkarıyor mu acaba?

İzlenilen videoya filme göre değişir o fazla sıkıntı olmaz merak etmeyin o sorun note 8 de tamamen çözüldü tabi ama eğer kullandığınız telefon hala iş görüyorsa 1 sene daha dayanabiliyorsa note 8 alın derim o zaman 3500 tl ye düşüecektir s9 çıktıktan sonra
--- Gönderi Güncellendi ---
Peki aldım diyelim. Bi de ucuz yollu bir spigen kılıf önerir misin.

kickstandlılar daha şahane görünüyor film izlerken çok işe yarar yan durmasını sağlıyor

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
İzlenilen videoya filme göre değişir o fazla sıkıntı olmaz merak etmeyin o sorun note 8 de tamamen çözüldü tabi ama eğer kullandığınız telefon hala iş görüyorsa 1 sene daha dayanabiliyorsa note 8 alın derim o zaman 3500 tl ye düşüecektir s9 çıktıktan sonra

kickstandlılar daha şahane görünüyor film izlerken çok işe yarar yan durmasını sağlıyor
O kadar dayanacak şeyim yok.Foruma bile bilgisayardan giriyorum.İphone 4 var kasıyor maalesef :)

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Nokia 8 daha inecek durun. 2800TL fiyat bandında gayet alınabilir cihaz.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
s8 i alabilme durumu varken dostumuzun nokia 8 alması saçmalık

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
Şu gun alacak olsam s8 alırdım , samsung daha fazla güven verıyor , yani özellik olarak değil de fiyat ön plana çıkıyor . 2 side mükemmel telefonlar ama
asla nokıa ya 3100 tl para vermem , çünkü ilk seri telefonları 5 yıldır pıyasada tek başlarına yoktular , yeni hmd global tarafından yönetilmeye başlandı , bu yüzden kendi tarzını bulana kadar nokıa 8 e 2500 tl den fazla para vermezdim

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
10 sene önce bir çok modelini sıfır olarak aldığım nokia ya şuan bırak 3100 lirayı 999 lira bile vermem istediği kadar yazılım donanım özellik koysun nokia o treni çoktan kaçırdı.o telefona bugün 3100 lira ver ertesi gün satmak için bi kaç telefoncuyu gez bakalım o telefonu almak isteyen olacak mı.Hiç uzatmayayım s8 al keyfine bak derim.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Herkes nokia 8 e sallamış ben olsam nokia 8 veya xz premiumdan birini seçerdim s8 de güzel tabi

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Nokia 8 bence çünkü bana göre tasarımı daha güzel. Stok Android olması bir avantaj. Güncelleme desteği uzun olur. Resmi satış fiyatı S8'den 700 lira daha ucuz. Tek kötü yanı suya dayanıklı olmaması. Benim 3000-4000 arası bir bütçem olsa XZ Premium yada Nokia 8 alırdım. Huawei P10 Plus almazdım çünkü tasarımı biraz Apple'ı andırıyor ve arayüz iOS'a çok benziyor. Tasarım ve yazılımın özgün olması lazım.

Son düzenleme:

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Şuanki fiyatıyla S8 daha alınabilir cihaz aradaki özellik farkını da yazayım.S8: Tasarım-Ekran-Suya Dayanıklılık-Kamera
Nokia8: Arayüz-100TL daha ucuz. İşletim sistemi Android olduğu sürece arayüz farkına 5kuruş vermem.

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Ben nokia 8 derdim. Daha akıcı ve daha seri s8 e gore.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Ben nokia 8 derdim. Daha akıcı ve daha seri s8 e gore.
S8 in içinde bir sürü şey var Dex e uyumluluğu var VR gözlüklere kendi uygulamaları var tarayıcısı vs sistem biraz ağır çalışıyor ancak telefonun saat hızı yavaş o yüzden öyle görünüyor Nokia 8 in saf Android olması avantajdan yana daha çok Google a veri emanet etmek çokta iyi bir şey değil illaha ihtiyaç duyulan programlar ayrıyetten yüklemek iyi değil s8 in beğenilmeyen uygulamaları kaldırırsın dahada akıcı olur

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
S8 in içinde bir sürü şey var Dex e uyumluluğu var VR gözlüklere kendi uygulamaları var tarayıcısı vs sistem biraz ağır çalışıyor ancak telefonun saat hızı yavaş o yüzden öyle görünüyor Nokia 8 in saf Android olması avantajdan yana daha çok Google a veri emanet etmek çokta iyi bir şey değil illaha ihtiyaç duyulan programlar ayrıyetten yüklemek iyi değil s8 in beğenilmeyen uygulamaları kaldırırsın dahada akıcı olur
Valla dedigin ozellikleri herkes kullanmak istemeye bilir yani bana gore dex dedigin sacma bir sey. Ha dersiniz yok rootlayarak hizlandirirsin s8 i falan yok ben telefonu orjinal haliyle kullanmayı severim ve nokia 8 de s8 den daha seri yani. Ayriyetten samsung da yuklu gelen kullanılmayan birsuru uygulamada var benim kullanmadigim onlar da benim icin boşuna ram kaybı. Kişisel bunlar yani benim tercihim nokia 8.
O arayüzden kaynaklanıyor.
Biliyorum. :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Nokia 8 kalas kalas gibi telefon temiz arayüzlü kalas gibi telefon alacak olsam 2900'e XZ Premium alırım. Çift kamera falan olmaz OIS'de olmaz ama 400 TL fark var arada. Ama dur 2000 Nokia 8 3100 TL idi Yine de fiyatı düşmesi lazım

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
N11 de falan 3000 olmuş.

M

Murat Burç

SDN Okuru
N11 de falan 3000 olmuş.
Yine o fiyata kalas.
Benim S7 gayet performanslı ben memnunum gidip alacak olsam tabi ki hiç düşünmeden Note 8 alırım( bir daha S serisi cihaz alacağımı düşünmüyorum Note ayrı bir dünya ) ama fiyat uçuk S8 falan alırdım.

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Hani saf Android seviyordun :d iyiydi noldu şimdi
Nokia 8 in s8 den saf android sayesinde daha hizli oldugunu soyledim. Ve hızı tercih ettigimi soyledim. Note 8 de s8 den ve iphone 8 plus dan daha hızlı bir cihaz. Provokatörler gibi iş yapmayin arkadaşım. Çelişkili konuşmam ben.
Saf android en kraldır diye bir sey demedim. O telefonun hizli olmasinin nedeni o. S8 baska arayuze sahip olsa ve nokia 8 den daha hizli olsa derdim s8 bu yuzden hizli ben onu tercih ediyorum.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Nokia 8 in s8 den saf android sayesinde daha hizli oldugunu soyledim. Ve hızı tercih ettigimi soyledim. Note 8 de s8 den ve iphone 8 plus dan daha hızlı bir cihaz. Provokatörler gibi iş yapmayin arkadaşım. Çelişkili konuşmam ben.
Saf android en kraldır diye bir sey demedim. O telefonun hizli olmasinin nedeni o. S8 baska arayuze sahip olsa ve nokia 8 den daha hizli olsa derdim s8 bu yuzden hizli ben onu tercih ediyorum.

Note 8 ile s8 in arasında çekirdek hızı farkı olduğu için s8 yavaş çalışıyor note 8 in 1.9 ghz s8 in 1.7 ghz Exynos 8895 li versiyonlarında
Lafından 180 derece döndüğünü biliyorum yanlış bilgi veriyorsun

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Note 8 ile s8 in arasında çekirdek hızı farkı olduğu için s8 yavaş çalışıyor note 8 in 1.9 ghz s8 in 1.7 ghz Exynos 8895 li versiyonlarında
Lafından 180 derece döndüğünü biliyorum yanlış bilgi veriyorsun
Yav arkadaşım ben nokia 8 in neden daha hızlı olduğundan bahsediyorum sen bana note 8 in neden daha hızlı olduğunu söyleyip lafından döndün diyorsun. Tamam anladık s8 gözünü kör etmiş te az gözünüzle okuyun ya. Bir bitmediniz yemin ediyorum. Nokia 8 s8 den neden daha hızlı çünkü saf androide sahip. Note 8 de dediğin sebepten ötürü hızlıdır s8 den ben burda ne diyorum nokia 8 bu sebepten s8 den daha hızlı ben 2 si arasında onu tercih ederdim. S8 ve Nokia 8 arasında kararım Nokia 8 olurdu. Bu yani.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yav arkadaşım ben nokia 8 in neden daha hızlı olduğundan bahsediyorum sen bana note 8 in neden daha hızlı olduğunu söyleyip lafından döndün diyorsun. Tamam anladık s8 gözünü kör etmiş te az gözünüzle okuyun ya. Bir bitmediniz yemin ediyorum. Nokia 8 s8 den neden daha hızlı çünkü saf androide sahip. Note 8 de dediğin sebepten ötürü hızlıdır s8 den ben burda ne diyorum nokia 8 bu sebepten s8 den daha hızlı ben 2 si arasında onu tercih ederdim. S8 ve Nokia 8 arasında kararım Nokia 8 olurdu. Bu yani.
O arkadaş öyle aldırış etme beni de çıldırtıyor

Son mesajlar