S7 edge hangi renk tavsiye edersiniz ?

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Aynen gold altın silver gümüş oluyor baştan söyleyeyim telefonu çok kurcalamayı sevmiyorsan android almanın mantığı yok.Kızkardeşime zenfone 2 aldık almaz olaydım sürekli sorun zaten uğraşmayı da sevmiyor kullandığı 3 5 uygulama zaten whatsapp instagram swarm kamera vs vs şimdi öneri istiyor aman diyorum bana sorma git iphone al :D
Telefonu aldığı zaman her özelliğine bakmayan kurcalamayan merak etmeyen insanda android telefon kullanma ruhu yoktur abi ben bunu bilir bunu söylerim her zaman :)
aynen kurcalamayı pek sevmiyorum.daha doğrusu bazı programlarını kullanmasını bilmiyorum.mesela şaunki telefonumda 3d kamera var.nasıl kullanıldığını hala öğrenemedim:(
ıphone almayı düşündüm ama küçük ekran ve kalın olduklarından hoşuma gitmedi.6s plus ekran geniş ama çercevesi kalın aynı takoz gibi duruyor.hem renkleri hiç canlı değil.ama s yada note serilerinde renkler çok canlı .benim bilgisayarım bile böyle canlı göstermiyor.yada mağazadakıi spot lambalardan dolayı çok canlı gözüküyor de olabilir.ama ıphone telefonların arayüzleri samsung telefonlardan kat kat güzel

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
ne var bu siyah renkte çoğu kişi bunu tercih ediyor.
gold nedense pek tercih edilmiyor
şuan ki telefonum beyaz renkte
mağazalarda genelde teşhir ürünleri hep gold renginde
galiba bende silver alacağım ama hepsiburada kendi satıcısı olarak silver renk göremedim.acaba başka nereden alabilirim?

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Şu ana kadar edge hakkında hiç sorun görmedim şu siyah şerit olayınıda ilk defa burada gördüm harbi ilginçmiş :eek: milyon tane drop test videosunu izleyerek zaten darbelere karşı ne kadar sağlam olduğunu görebilirsiniz:);)

Bu arada renk olarak siyah yada gümüş tercih edebilirsiniz :)
Cidden s7 edge'in sağlam olduğunu düşünenler var mı?Yanlış anlamayın genel olarak çıtkırıldım bir cihaz değil ama arkası cam olduğu için gg4 bile kurtaramıyor bazen.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
telefon almaya karar verdim.şimdi de renk konusunda kararsız kaldım :(

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Şuan ki telefonum zaten beyaz :) hem s7 edge de beyaz renk yok
hepsiburada ya baktım gold rengi gümüş ve sıyaha rengıne göre 71 tl daha ucuz.aacaba bu altın renginde sorun mu var da kimse almıyor yoksa beğenilen renk mi değil?
Başkasını bilemem ama ben gold renginden nefret ediyorum asla almadım almam da.

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Şuan ki telefonum zaten beyaz :) hem s7 edge de beyaz renk yok
hepsiburada ya baktım gold rengi gümüş ve sıyaha rengıne göre 71 tl daha ucuz. acaba bu altın renginde sorun mu var da kimse almıyor yoksa beğenilen renk mi değil?
Gold'un bir sıkıntısı yok 71tl ucuz olması garip bu arada s7 nin beyazı bir ayrıdır yani :D(arkası cam olduğundan dolayı);)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Gold'un bir sıkıntısı yok 71tl ucuz olması garip bu arada s7 nin beyazı bir ayrıdır yani :D(arkası cam olduğundan dolayı);)
en iyisi renklerine gidip mağazalardan bakmak.resimlerden pek anlaşılmıyor.mesela siyah dediğimiz galiba koyu lacivert.yani tam siyah değil.ama mağazalarda teşhir ürünleri neden hep gold renk oluyor.telefon bayiisine gidiyorum aynı teknosa gibi mağazalara bakıyorum yine aynı renk :D

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
arkadaşlar yaklaşık 1.5 aydır telefon araştırmalarım sonunda önce note 5 sonra s7 ve son olarak da s7 edge almaya karar verdim.ve artık yoruldum.ne olacaksa olsun .hepsiburada sitesinde kendi mağazasından ithalatcı grantili almaya karar verdim.fiyat bayağa düşmüş .s7 ile arasında 100 tl fark ta yok.şimdi de hangi renk almak istediiğime karar veremedim.daha önce alacağım telefonun gold altın renkte olmasını istiyordum.ama silver gümüş renkte fena değilmiş.a iki renk arasında 40 tl fark var.yani silver renk daha pahalı.ee bu kadar para vermişken telefona gözüm gibi bakmam lazım.bunun yanında teelfonu çizilmeye soyulmaya falan karşı korumak için kılıf,ekran koryucu falan almayı düşünüyorum.bunu da internetten telefonla beraber sipariş vermeyi düşünüyorum.önerileriniz nedir ?
bende 1 hafta önce hepsiburada.com'dan düz S7 aldım ancak ekranın alt ve üstünde pembe ve yeşil bir gölgelenme olduğu için servise götürüp değişim istedim yani alacağın cihaz mutlaka ve mutlaka samsung türkiye garantili olsun. amoled ekranlar zaten çok sıkıntılı zamanla hepsinde ghost screen oluşuyor ve beyaz renkleri doğru yansıtmıyor o yüzden OLED ekranları sabırsızlıkla bekliyorum.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
en iyisi renklerine gidip mağazalardan bakmak.resimlerden pek anlaşılmıyor.mesela siyah dediğimiz galiba koyu lacivert.yani tam siyah değil.ama mağazalarda teşhir ürünleri neden hep gold renk oluyor.telefon bayiisine gidiyorum aynı teknosa gibi mağazalara bakıyorum yine aynı renk :D
Sen hala almadın mı telefon yahu ?

Bana göre Gold veya Silver çünkü telefon dediğin kendini gösterecek siyah olmayacak

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
sanırım gold renk pek tercih edilmediğinden fiyatı düşürmüşler.burada da gold pek tavsiye eden olmadı :) pembe renk olanı da 2999 tl :D
Anladım sanırım öyle :)
Zaten gidip mağazadan bakın ben bütün renklerin kutularını açtırıp bakıyorum hangisi daha güzel diye :) Teşhir ürünlerinin gold olma sebebi daha dikkat çekici ve güzel gözükmesinden dolayı her yerde gold var mesela iPhone 5S çıktığında bütün teşhirler gold/beyaz dı iPhone 7'de de bütün teşhirler jetblack olacak :) Bu arada üstteki arkadaşın dediği gibi kesinlikle samsung garantili alın yolsa büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz :)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Anladım sanırım öyle :)

Zaten gidip mağazadan bakın ben bütün renklerin kutularını açtırıp bakıyorum hangisi daha güzel diye :) Teşhir ürünlerinin gold olma sebebi daha dikkat çekici ve güzel gözükmesinden dolayı her yerde gold var mesela iPhone 5S çıktığında bütün teşhirler gold/beyaz dı iPhone 7'de de bütün teşhirler jetblack olacak :) Bu arada üstteki arkadaşın dediği gibi kesinlikle samsung garantili alın yolsa büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz :)

mağazadan değil de hepsiburada dan almayı düşünüyorum.ama dediğiniz gibi samsung garantili alacağım.ama fiyatı çok pahalı ya :D bir telefona2650 tl verılır mı ya :D içim yanıyor.valla hayatımda ilk defa birşey bu kadar çok para verıyorum.laptobum ve masaüztü bilgisayarıma bu kadar çok para vermedim :D valla içim yanıyor :D

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Sen hala almadın mı telefon yahu ?

Bana göre Gold veya Silver çünkü telefon dediğin kendini gösterecek siyah olmayacak
dün kredi kartımın limitini arttrıma talebinde bulundum.herhangi bir borcum yok.gelırımı kafadan salladım.onaylandığında hepsiburada dan hemen sipariş vereceğim.artık yeter diyorum :D son hazırlıklıkları yapıyorum. hepsiburada da gold silver ve altın rengıne göre 71 tl daha ucuz.bu yüzden sanırım gold alacağım

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
bende 1 hafta önce hepsiburada.com'dan düz S7 aldım ancak ekranın alt ve üstünde pembe ve yeşil bir gölgelenme olduğu için servise götürüp değişim istedim yani alacağın cihaz mutlaka ve mutlaka samsung türkiye garantili olsun. amoled ekranlar zaten çok sıkıntılı zamanla hepsinde ghost screen oluşuyor ve beyaz renkleri doğru yansıtmıyor o yüzden OLED ekranları sabırsızlıkla bekliyorum.
bende s7 alacaktım sonra ekran küçük diye vazgeçip s7 edge almaya karar verdim.s7 ilgili kullanıcı yorumlarımda pek olumsuz br mesaj hiç görmedım.ama edge ile sıkıntı yalayan var.artık benım şansıma bakalım nasıl çıkacakçithalatcıyla arasında da 300 tl fark var.zaten siteden alınca bayağa sıkıntı çıkabilir.mağazadan alınsa beklki biraz daha güvenılır olabılırdi

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
mağazadan değil de hepsiburada dan almayı düşünüyorum.ama dediğiniz gibi samsung garantili alacağım.ama fiyatı çok pahalı ya :D bir telefona2650 tl verılır mı ya :D içim yanıyor.valla hayatımda ilk defa birşey bu kadar çok para verıyorum.laptobum ve masaüztü bilgisayarıma bu kadar çok para vermedim :D valla içim yanıyor :D
Güzel bir tecrübe olur işte :)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
lg g5 oled ekran değil mi? hangi telefonlar oled ekran ?

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
bu kadar çok para verip insan kullanmaya kıyamaz:D vitrine koyup saklamak lazım :D elden düşücek arızanalacak yada kaybolacak endişesiyle insan kafayı yer valla :D
Zamanında 3.000YTL 3G S'e vermiştim ilk 6 ay başımın üstünde taşıyordum 2 seneye alışmıştım kanepeden kanepeye atıyordum :D

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
golda da sıkıntı olmuyor diyorsun ama daha önce arkadaş bu şekilde mesaj yazmıştı

Gold'da home tuşunda kılcal çizikler oluyor bu arada. Kullanıma engel olmuyor ama. Görüntü açısından hoş olmuyor. Silver'da varmıdır aynı sorun bilmiyorum.

bundan dolayı gold rengin fiyatını düşürmüş olabilirler mi,?

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
golda da sıkıntı olmuyor diyorsun ama daha önce arkadaş bu şekilde mesaj yazmıştı

bundan dolayı gold rengin fiyatını düşürmüş olabilirler mi,?
öyle olduğunu sanmıyorum bu çiziklerin gold a özel olduğunu hiç sanmıyorum o durum tercih edilen renkle alakalı olur bu arada kusura bakmayın bilenler bilir malum klavyeden yazmak zorunda kaldım noktlama işareti imla vs bu klavyede pek mümkün değil