S4 vs Xperia Z vs Htc One (kararsız kaldım)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de bunun altına biraz geç yorum yapacak olsam da bunların arasında kalan arkadaşlar olur gene de. hepsini deneme şansım oldu gayet nesnel olmaya çalışcam. xperia z tasarımsal olarak hoş su geçirmıyor full hd 13 mp kamera filan bunlardan dolayı alacaktım telefonu ama telefonu elinize aldığınızda fark ediyosunuz ki elinize oturmuyor hayır masaya koyarsınız kendını cok bellı eder yakısıklı telefon ama elde hiç iyi oturmuyor su geçirmez özelliğinden dolayı sarj,kulaklık filan btün girişler kapatılmış tırnağınla onları açıp takıcaksın kulaklığı bence akıllı bir telefonda hoş olmayan bi görüntü ki zamanla aç kapa yalama yapar he servis kapsamındadır belki sonra aldım ana menüsündeyim hiç bir parlaklık yok ya dedım oha nerde bunun full hd'si ayrıca panellerin arasında geçiş yaparken bir donukluk var s3'ün akıcılığı yok. he ama kamerası tabi harika ona laf yok. z için söylıceklerım bu kadar bunlardan dolayı vazgeçtim. s3 ya da s4'e geçtim ben bunların arasında pek fark görmüyorum. aldım elime ama o da oyuncak gibi telefon be abi arka kapak fılan bana dandik gelıyor. he ama paneller arası geçişler harika akıcı telefon ekran parlak çok hoş fılan ama işte sağlamlık hissi vermıyor. sonra htc one'a geçtim kasa alüminyum sanırım. bombeli olduğu için ele harika oturuyor paneller arası geçiş hoş kamerası xperia z kadar iyi değil ama idare eder yani.görsellik çok hoş hem farklı bişey ben bu yüzden aldım one'ı şuan elimde şimdilik sıkıntı yok ama her kadar iphone sevmesem de hiçbir telefon ios'un akıcılığını veremıyor imkanım vardı da almadım herkesın elinde var suyu çıktı artık ben size sadece görsel bilgiler verdim zaten işletim sistemi çekirdek ram hafıza fılan bunları kolayca bulabilirsiniz kolay gele

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence 3ude iyi ama konlara gore islemci olarak s4 ,tasarim ve siklik olarak htc,dayaniklik olarak xperia z

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
1)samsung galaxy s4
2)htc one
3)sony xperia z
bu telefonlar arasında kararsız kaldım aradığım özellikler kamerası müzik oyun ve internet hızı tasarım sağlamlık kısacası her bakımdan en iyisini arıyorum biliyorum bu özelliklerin hepsinin en iyi olduğu telefon yok ama bu özelliklere en yakın hangisi daha iyi olur ??
not: bu 3 telefon dışında başka telefon önerileriniz de varsa tartışmaya açığım :yes:
Kamera İÇİN : s4 müzik için: htc one :eek:yun için bu cihazları önermem çünki full hd ekranda oyun oynanmıyor telefonları çok yoruyor bu yüzden hd ekranlı telefon alırsan daha akıcı oynarsın ör :note 2 xperia sp : htc one x internet hızı için s4 tasarım görecelidir sen beyenirsin ben beyenmem sana kalmış bu seçenek saglamlık xperia z ve htc one

umarım sorunun cevabını dogru anlmış yazmışımdır sorun olursa sorabilirsin objektif yazdım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sağlamlık olarak
1. HTC
2 XPERİA
3 S4

YAZILIM VE DONANIM OLARAK
1 S4
2 HTC
3 XPERİA

kağıt üstünde her türlü S4 iyi , yazılım desteğinide iyi veriyor ama güvensiz bana kalırsa , elinden kaysa gtü bşı oynatacak telefon

xperia için ,herşey ok , kamerası on numara su geçirmiyor ekran çizilmiyor , toz geçirmiyor. İşlemcisi vs herşeyi iyi ama bir yorum beni acaba dedirtti. Zamanla ekranda kıvrılmalar söz konusu olabiliyormuş. Önceki Sony yazısı siliniyormuş.

HTC için diğer iki cihazdan aşağı kalır yanı yok.(donanım ,yazılım, sağlamlık)
sadece kamerasına güvenmiyorum ,onuda almadan iyi test etmek gerekir.

Bu güne kadar LG OB kullandım 5mp kamera var , ama htc kamerasıyla nasıl bir fark var çok merak ediyorum açıkcası

xperia z bu üç cihaz arasında 3. sırada yer alır tamam saglam ve şık ama kamerası htc one ve s4 den soluk çekiyor işlemcisi geçen sene nin işlemcisi s4 pro htc one sanprgon 600 s4 exynos 5octa istersen işlemcileri araştır grafik birimi htc ve xperia z nin adreno 320 s4 ün power sgx.... bu adreno 320 ye göre bi adım önde xperia z ekran çok soluk karşılaştırmalara youtube dan bakabilirsin xperia z yi en üst telefon sekmentine koyamassın en üst sekmentte htc one ve s4 var xperia z 3. sırada

Ben htc one kullanıyorum çok memnunum özellikle fotoğraf gece ve ışığın az olduğu ortamlarda mükemmel birde tasarımı s4 on basar

bendede s4 var kamerasını gündüz ve hdr çekimlerle karşılaştıralımmı ne dersin one ın kamerası sadece gece aydınlık çekiyor bide video da biraz daha net s4 e göre ama dierlerinde s4 daha iyi çekiyor detayları kaybetmiyor istersen karşılaştıralım buluşalım bir yerde...

bugün xperia z ile s4 'e bakma imkanım oldu.

Ana ekrana basarak her iki telefonun çalışan uygulamalarını kapattım.

Çalışan uygulamalar kısmında S4 boş ram miktarı : 800mb , xperia z ise 1200m boş raM' e sahip.

Yani burdan anlaşılıyorki xperia'nın ram kullanımı daha stabil.

HTC ye bakma ihtimalim olmadı

yorumun dogru ama herşey ram deil yazılım dır s4 e yeni güncelleme geldi 330 mb büyüklügünde ram kullanımı 1000 den 850 mb a indi şimdi gayet iyi...

Benim sana önerim s4 olurdu her yönden güzel bir telefon
işlemcisi güçlü
göreceli bir kavram olsada şık bir tel
kamerası süper bence s4 al pişman olmassın

+1 katılıyorum

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
LG G pro aldım. Oldukça memnunm , alternatif olarak incelenebilir.

Mehmet.Ç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim sony xperia z değilde sony xperia z1 e bir bak , öyle karar ver bence

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
htc butterfly 1500TL veya LG G2 düşünebilirsin 1600 TL (ön siparişinde kılıf vs veriliyor)