Telefon seçiminde çok kararsız kaldım

Bu konuyu okuyanlar

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Hem ön hem arka kamerası iyi bir telefon arıyorum (Genel olarak fotoğraf için). Oyun oynamam ama arayüzde kasmasın ve en azından android pyi alsın diyorum. Şimdiye kadar listelediğim telefonlar bunlar +,- ve ? ile birlikte. Siz ne diyorsunuz var mı başka öneririniz?
1-)Meizu m6 note:
+Başarılı ön ve arka kamerası var
+Fiyatı çok cazip 1300 TL ve TR garantili
+4000 mah bataryası var
-Muhtemelen android pyi almayacak
-SD 625 kullanıyor.
+Tasarımı biraz eski görünüyor
?Ekranının sorunlu olduğunu duydum (beni en çok caydıran seçenek bu) (Ekranda hassasiyet problemi varmış)
2-)Xiaomi Redmi Note 5 ai (1800TL)
+Memnun edici ön ve arka kamera performansı var
+4000 mah batarya ve modern tasarım
+Muhtemelen android pyi alacak
-Kamera arayüzünde pro mod başarısız.
?Fiyatı biraz yüksek gibi (yaklaşık 400 lira daha ucuz olsa düşünmeden alırdım)
3-)Nokia 8 (2150TL)
+Snapdragon 835 işlemci ve saf android ile güncel
-Bence seçeneklerim arasında ki en başarısız kamera performansına sahip.
-Göreceli olarak küçük ekran
?Google cam yüklersem acaba başarılı bir kamera elde edebilir miyim diye düşünüyorum.
?Isınma sorunu olduğunu söyleyenler var.
4-)Sony Xperia XZ1 (2170TL)
+Snapdragon 835 ve Android p alacak olması
+IP 68 sertifikası ve ses performansı
-Çok kötü tasarımı (bence) ve küçük pili (pil çok sorun değil aslında)
-Tek kamera olması ve bokeh modunun olmaması
?Fotoğraf performansında orta seviye kalıyor gibi hissediyorum.
5-) Xiaomi Mi A2
+Seçeneklerim arasında ki en başarılı fotoğraf performansı (Hem ön hem arka kamera için)
+Android one olması ve sd 660ın benim gündelik işlerimi rahatlıkla görecek olması
+Modern tasarım
-Fiyatının ederinden çok yüksek olması (2200 ön sipariş-2600 normal)
-Pek bir esprisinin olmadığı söylenen ekran
- Sd kartın, nfcnin ve 3.5mm jack girişinin olmaması (Beni en rahatsız eden kısmı sd kart eksiği :( )

Evet seçeneklerim bunlar, eklemek ya da düzelmek istediğiniz bir şey olursa bekliyorum. Bu fiyat aralıklarında ihtiyacımı karşılayacak başka model öneriniz varsa açığım. S3 mini kullanmaktan çok sıkıldım ama biraz daha beklesem mi yoksa birini alıp geçsem mi bilemiyorum, çünkü dolar sürekli dalgalanıyor. Nokia 8e 250 lira zam gelmiş 1900dü mesela :( Bu arada ne kadar ucuz olursa o kadar iyi ancak kamera performansında ciddi bir fark var ise sorun değil :D Görüşlerinizi bekliyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar forumda bir sürü çin kaynaklı bot var ve mesajlar görüntülenmiyor, nedendir acaba?

Son düzenleyen moderatör:

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Yorumlarınız için teşekkürler. XZ1 kullanıyor musunuz?

Reaksiyon puanı
4,380
Yorumlarınız için teşekkürler. XZ1 kullanıyor musunuz?

Arkadaşım kullanıyor,
XZ1 5.1 1080p HDR, cihazda Snapdragon 835, 4GB RAM 64 GB depolama 19 MP F2.0 960 FPS 720P ağır çekim video ve 4K 30 FPS video çekebilen OIS bulunmayan ama çok çok iyi iş yapan Steady Shot bulunduran arka ve 13 MP F2.0 FHD 30 FPS video çekebilen ön kameraya sahip.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Sony Xperia XZ1 dışında seçebileceğin pek bir telefon da yok.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Hem ön hem arka kamerası iyi bir telefon arıyorum (Genel olarak fotoğraf için). Oyun oynamam ama arayüzde kasmasın ve en azından android pyi alsın diyorum. Şimdiye kadar listelediğim telefonlar bunlar +,- ve ? ile birlikte. Siz ne diyorsunuz var mı başka öneririniz?
1-)Meizu m6 note:
+Başarılı ön ve arka kamerası var
+Fiyatı çok cazip 1300 TL ve TR garantili
+4000 mah bataryası var
-Muhtemelen android pyi almayacak
-SD 625 kullanıyor.
+Tasarımı biraz eski görünüyor
?Ekranının sorunlu olduğunu duydum (beni en çok caydıran seçenek bu) (Ekranda hassasiyet problemi varmış)
2-)Xiaomi Redmi Note 5 ai (1800TL)
+Memnun edici ön ve arka kamera performansı var
+4000 mah batarya ve modern tasarım
+Muhtemelen android pyi alacak
-Kamera arayüzünde pro mod başarısız.
?Fiyatı biraz yüksek gibi (yaklaşık 400 lira daha ucuz olsa düşünmeden alırdım)
3-)Nokia 8 (2150TL)
+Snapdragon 835 işlemci ve saf android ile güncel
-Bence seçeneklerim arasında ki en başarısız kamera performansına sahip.
-Göreceli olarak küçük ekran
?Google cam yüklersem acaba başarılı bir kamera elde edebilir miyim diye düşünüyorum.
?Isınma sorunu olduğunu söyleyenler var.
4-)Sony Xperia XZ1 (2170TL)
+Snapdragon 835 ve Android p alacak olması
+IP 68 sertifikası ve ses performansı
-Çok kötü tasarımı (bence) ve küçük pili (pil çok sorun değil aslında)
-Tek kamera olması ve bokeh modunun olmaması
?Fotoğraf performansında orta seviye kalıyor gibi hissediyorum.
5-) Xiaomi Mi A2
+Seçeneklerim arasında ki en başarılı fotoğraf performansı (Hem ön hem arka kamera için)
+Android one olması ve sd 660ın benim gündelik işlerimi rahatlıkla görecek olması
+Modern tasarım
-Fiyatının ederinden çok yüksek olması (2200 ön sipariş-2600 normal)
-Pek bir esprisinin olmadığı söylenen ekran
- Sd kartın, nfcnin ve 3.5mm jack girişinin olmaması (Beni en rahatsız eden kısmı sd kart eksiği :( )

Evet seçeneklerim bunlar, eklemek ya da düzelmek istediğiniz bir şey olursa bekliyorum. Bu fiyat aralıklarında ihtiyacımı karşılayacak başka model öneriniz varsa açığım. S3 mini kullanmaktan çok sıkıldım ama biraz daha beklesem mi yoksa birini alıp geçsem mi bilemiyorum, çünkü dolar sürekli dalgalanıyor. Nokia 8e 250 lira zam gelmiş 1900dü mesela :( Bu arada ne kadar ucuz olursa o kadar iyi ancak kamera performansında ciddi bir fark var ise sorun değil :D Görüşlerinizi bekliyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar forumda bir sürü çin kaynaklı bot var ve mesajlar görüntülenmiyor, nedendir acaba?
Mi A2'nin kamerasını gözünde pek büyütme.. XZ1 hem fotoğraf hemde video kalitesinde fark atar.
Nokia 8 ve XZ1 ilk tercihin olsun.
Xiaomi büyük bir balon bence. Bundan 1 sene öncesine kadar çok güzeldi.Ama sonra Samsung'a döndü..

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Mi A2'nin kamerasını gözünde pek büyütme.. XZ1 hem fotoğraf hemde video kalitesinde fark atar.
Nokia 8 ve XZ1 ilk tercihin olsun.
Xiaomi büyük bir balon bence. Bundan 1 sene öncesine kadar çok güzeldi.Ama sonra Samsung'a döndü..
Video konusunda doğru söylüyorsunuz ancak fotoğrafta mi a2 daha iyi gibi hissediyorum ayrıca bokeh modu eksik xz1de :(

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
O işi google kamera halleder.
Xz1e gcam yuklenemiyor diye hatırlıyorum. Bu arada xz1i ve nokia 8i inceledim yeniden ancak o tasarım ile olmayacak gibi içime sinmedi. Ayrıca m6 note'un ekran hassasiyet problemi de çekilmez duruyor. Herhalde redmi note 5 ya da mi a2den birini alacağım. Yorumlarınız için teşekkürler.

Reaksiyon puanı
5,171
Xz1e gcam yuklenemiyor diye hatırlıyorum. Bu arada xz1i ve nokia 8i inceledim yeniden ancak o tasarım ile olmayacak gibi içime sinmedi. Ayrıca m6 note'un ekran hassasiyet problemi de çekilmez duruyor. Herhalde redmi note 5 ya da mi a2den birini alacağım. Yorumlarınız için teşekkürler.
Note5 alma o zaman mia2 al...

Son mesajlar